Rheindorf Altach – Swarovski Tirol 3:2 (kon.) | Austria – Linz 0:3 (kon.) | Hartberg – Admira 4:1 (kon.)
FK Austria Vídeň
0:3 (0:1)
LASK Linz
Sobota 03.08.2019, 17:00 • Generali Arena, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 2. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:29. (18:55:25)

Skončil nám duel druhého kola Tipico Bundesligy, ve kterém dokázal celek LASK Linz zvítězit na půdě Austrie Vídeň poměrem 0:3. Nejprve se v prvním poločase prosadil po rohu Ramsebner, poté ve druhé půli také po rohu Trauner a tečku za tímto utkáním udělal střídající Raguz. Je třeba říct, že LASK Linz si odváží 3 body naprosto zaslouženě, jelikož byl aktivnějším celkem po většinu utkání.
    Z mé strany je to vše, přeji hezký zbytek víkendu!

90+4

90+4
    Poslední akci zápasu rozehrají hosté ze standardní situace.

90+4
    Zápas se již víceméně dohrává, o osudu utkání je jasno.
    90+2. Marko RAGUZ - 0:3

90+2
    Linz právě vstřelil branku!
    Zřejmě poslední gólovou tečku přidává střídající MARKO RAGUZ, který se ocitl naprosto sám před brankářem domácích, kterého se mu povedlo obstřelit. 0:3

90+1
    Nákop domácího brankáře skončil na kopačkách hostů, kteří vyrážejí do útoku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Poslední střídání dnešního zápasu. Ze hřiště odchází hostující Joao Klauss, nahrazuje jej Marko Raguz.

89
    Austrii sice nelze upřít snaha, ale je to dneska z jejich strany bez větší kreativity.

88
    Hosté se dnes již dvakrát prosadili z rohového kopu. Je vidět, jak dobře zahrané standardní situace mohou rozhodnout o osudu utkání.
    86. Gernot TRAUNER - 0:2

86
    A máme tady zpečetění výhry hostů! Po rohovém kopu se k míči dostal obránce GERNOT TRAUNER, který neměl problém jej uklidit za záda bezmocného Lučiče.
    86. Razantní střela prosvištěla kolem tyče

86
    Tohle byl velmi povedený signál! Míč po teči jednoho z domácích skončil ani ne metr od tyče!

85
    Standardka pro Linz přibližně z 25 metrů od brány, uvidíme co hosté vymyslí.

84
    Zakončení Yatekeho nebylo nikterak razantní, s jeho pokusem si Schlager poradil velmi snadno.

84
    Nepřesný pas domácích dostane míč opět na kopačky hostů. Začíná se ozývat pískot domácích fandů.

82
    Míč opět na kopačkách Linzu, domácí nejsou schopni si vytvořit závěrečný tlak.

81
    Střídání v týmu Austria Vídeň. Odchází Dominik Prokop, nahrazuje jej Dominik Fitz.

80
    Austria jen bezhlavě nakopává míče, které pak ukořisťují hosté, takhle to nepůjde.

79
    Po faulu domácích bude míč na kopačkách hostů.

78
    LASK Linz nyní dobře napadal, což vedlo ke špatné rozehrávce domácích.

76
    Střídání v týmu LASK Linz. Hřiště opouští Samuel Tetteh, nahrazuje jej Thomas Sabitzer.

76
    Střídání v týmu Austria Vídeň. Ze hřiště odchází Tarkan Serbest a nahrazuje jej Manprit Sarkaria.

75
    Rohový kop pro hosty.

74
    LASK Linz byl nyní v další šanci na odskočení. Rene Renner se s míčem pohotově otočil a vystrašil svým pokusem domácího Lučiče.

73
    Domácímu celku začíná téct do bot. Uběhlo již skoro 30 minut ze druhé půle a Austria si nevytvořila za tuto dobu příliš kvalitních pozic.

72
    Vypadá to, že po krátkém ošetření budou oba hráči pokračovat.

71
    Nepříjemná srážka dvou hráčů uprostřed hřiště si žádá ošetření pro oba aktéry této situace.

70
    Obrovská šance hostí! Z dvaceti metrů se do míče opřel střídající thomas Goiginger, který jen těsně minul svou dělovkou bránu domácích!

69
    Zdá se, že hosté přečkali největší tlak domácích a hra se začíná opět vyrovnávat.

68
    Další žlutá karta v zápase. Za zákrok uprostřed hřiště si ji zblízka prohlédl hostující záložník Holland.

66
    Domácí v posledních minutách drží míč na svých kopačkách a stávají se aktivnějším týmem na placu.

65
    První slibně vypadající akci domácích ve druhé půli zazdil domácí kapitán, který poslal míč přímo do náručí Schlagera.

62
    Střídání v týmu Austria Vídeň. Hřiště opouští Bright Edomwonyi, místo něj přichází Sterling Yateke.

60
    První žlutá karta také pro domácí. Za tento faul bude Michael Madl možná i trenérem pochválen, zastavil totiž nadějně se rozvíjející útok hostí.

58
    Standardní situace domácích byla vyřešena signálem, který se povedl tak napůl. Míč se dostal tam, kde měl, ale Dominik Prokop opět neměl seřízená mířidla správným způsobem.

57
    Střídání v týmu LASK Linz. Hřiště opuští Dominik Frieser, nahrazuje jej Thomas Goiginger.

55
    Ofsajd hostí, k míči se dostává domácí tým.

54
    Po střele z uctivé vzdálenosti musel být v pozoru domácí Lučič.

53
    Hostům se nyní nepovedl odkop a Austria měla otevřená vrátka v obraně hostů, nicméně se jim akce úplně nepovedla a byla zpomalena.

52
    Austria nic ze standardky nevytěžila, a tak budou hrát opět hosté.

51
    První žlutá karta v zápase. Vidí ji hostující záložník Peter Michorl,

49
    První akce domácích ve druhém poločase končí nepřesným centrem Prokopa.

48
    Stále jsme svědky aktivity hostí, druhý poločas začali s velkou vervou.

46
    Linz se ihned dostal k míči a už bylo kolem svatyně domácích opět rušno.

46

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu, co nevidět začíná druhá půle, rozehrávat bude domácí Austria Vídeň.

Skončil nám první poločas, který fanoušky fotbalu rozhodně nenudil. Prvních 30 minut se hra přelévala ze strany na stranu a viděli jsme šance na obou stranách. Posledních 15 minut prvního poločasu jasně dominoval hostující celek, který po enormním tlaku zaslouženě vstřelil gól po skvěle zahraném rohovém kopu, trefil se Christian Ramsebner. Druhý poločas začne pár minut po osmnácté hodině, zůstaňte s námi!

45

45
    Domácí se nyní po faulu Ranftla dostávají k míči.

44
    LASK Linz pokračuje v aktivitě.
    42. Christian RAMSEBNER - 0:1

42
    Ideálně zahraný rohový kop dostává hosty do vedení! Obránce CHRISTIAN RAMSEBNER byl až trestuhodně nikým nehlídán a s jeho hlavičkou si Lučič mohl poradit jen těžko. 0:1

42
    Roh pro hosty.

41
    Domácí mohou být rádi, že přibližně za 5 minut skončí první poločas. Jejich cílem je nyní neobdržet branku.

40
    Gólovka pro hosty! Špatná rozehrávka domácích nám přinesla obrovskou šanci pro Joao Klausse, který v zakončení selhal a poslal míč jen vedle svatyně domácích.

38
    Začíná nám přibývat nedovolených zákroků ze strany Austrie, ti teď jsou opravdu všude o krok pozadu.

37
    LASK Linz má stále aktivitu na svých kopačkách, ale chybí tomu finální přihrávka do gólové šance.

35
    Linz je v této fázi zápasu aktivnějším celkem, určitě mají nyní ke vstřelení gólu blíže než domácí klub z Vídně.

33
    Odražený míč si nyní vzal k noze záložník Holland, ale přibližně o 2 metry bránu Lučiče přestřelil.

32
    Domácí to nádherně vykombinovali, ale zase jim chyběl jeden krůček, aby se dostali k pořádnému zakončení.

30
    Hostujícímu útočníkovi Freiserovi nyní chyběly 2 kroky, aby se řítil sám na domácího Ivana Lučiče.

28
    Velkou šanci nyní zazdil domácí záložník Prokop, který ze vzdálenosti 10 metrů od brány netrefil poskakující míč. Kdyby jej trefil, tak se Schlager zřejmě zapotí.

27
    Další faul na domácího útočníka Edomwonyiho, zatím se vše řeší domluvou.

25
    Velký zmatek před bránou hostí. Nakonec si i s touto situací hosté poradili.

24
    Špatně zahraná standardka připravila domácí o míč, hrají opět hosté.

22
    LASK Linz se nyní připravil o postupný útok nepřesnou přihrávkou na pravé křídlo.

21
    Domácí měli velkou možnost na přečíslení dva na jednoho, ale připravili se o ni nepřesným pasem na útočníka Edomwonyiho.

20
    Domácí jsou nyní po delší době u míče a snaží se nalézt skulinku v obraně soupeře, to se prozatím nedaří.

18
    Hosté krásně nacentrovali míč na vzdálenější tyč a po hlavičce jednoho z hráčů hostí musel být Ivan Lučič připraven na 100%. S hlavičkou si nakonec poradil

17
    Hosté nehráli rohový kop vůbec špatně, ale nakonec z toho nic nebylo. Naopak byl odpískán faul na domácího hráče.

16
    První rohový kop pro hosty.

15
    Nepřesná rozehrávka mohla hosty dostat do potíží, ale Schlager včas vyběhl a odvrátil pohromu.

13
    Hostům zatím chybí větší klid na kopačkách, v jejich hře je řada nepřesností, kterou se připravují často o balón.

12
    Nyní sledujeme aktivitu na kopačkách domácí Austrie.
    10. Grünwald pořádně protáhl hostujícího brankáře

10
    První velká šance! domácí Grunwald dostal míč na hranici šestnáctky. Z této pozice se mu podařilo nebezpečně vypálit, ale hostující brankář byl připraven a odvrátil míč do zázemí.

8
    První náznak šance nyní měli hosté, ale pokazili si celou akci sami, Ranftlovi se centr vůbec nepovedl a následně je odpískán faul na domácího obránce

7
    Zápas je nyní rozkouskován řadou nepřesností. Míč často končí mimo hrací plochu.

5
    LASK Linz je zatím celkem, který hraje více s míčem, ale na první vážnější ohrožení brány stále čekáme.

4
    Austria mohla jít do slibného přečíslení, ale první dotyk Monscheina nebyl ideální, a tak hrají s míčem opět hosté.

2
    Domácí brankář nakopl míč daleko dopředu, ale jeho pas byl nepřesný, opět hrají hosté.

1
    Utkání právě začalo výkopem hostů.

1

Oba týmy už jsou na hrací ploše, domácí celek z Vídně dnes oblékl fialové dresy, hosté zvolili dresy bílé.

FK Austria Vídeň: Lucić – Martschinko, Jarjué, Madl, Klein – Serbest, Jeggo, Prokop – A. Grünwald (C) – Edomwonyi, Monschein.
    Náhradníci: Pentz – Demaku, Ebner, Fitz, Sarkaria, Yateke, Zwierschitz.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Ramsebner – Renner, Holland, Michorl, Ranftl – S. Tetteh, Frieser – Klauss.
    Náhradníci: Gebauer – Goiginger, Haudum, Müller, Pogatetz, Raguz, T. Sabitzer.

Rozhodčí: Sebastian Gishamer – Roland Riedel, Christian-Petru Ciochirca.

Dokáže hostující LASK Linz nahradit svého nejlepšího střelce z loňské sezóny? Joao Victor přišel do Linzu před dvěma lety a zanechal v tomtu klubu poměrně výraznou stopu. Po postupu Linzu do nejvyšší rakouské soutěže se v první sezóně za tento klub zařadil na pozici druhého nejlepšího střelce a o rok později se stal právě on nejlepším střelcem Linzu, přičemž byl celkově druhým nejlepším střelcem ligy za nedostižitelným Izraelcem Dabburem ze Salzburgu. Joao Victor na sebe v těchto dvou sezónách upozornil a vyhlídnul si jej německý Wolfsburg, kam právě toto léto přestoupil.

První kolo dopadlo pro oba tým diametrálně odlišně. Zatímco Austria prohrála na hřišti nováčka WSG Swarovski Tirol poměrem 3:1, tak Linz zažil úplně jiný vstup do soutěže, když si hravě poradili s Altachem 2:0.

Ve druhém kole Tipico Bundesligy se nám utkají týmy FK Austria Vídeň a LASK Linz. Jedná se o týmy, které patří k tomu lepšímu, co nám může tato soutěž nabídnout. V minulé sezóně skončily tyto týmy na druhé, respektive čtvrté pozici. Když se zaměříme na vzájemné zápasy, tak ty by se daly rozdělit do dvou etap – do roku 2018 a od roku 2018. LASK Linz totiž nikdy nepatřil k elitě tamní soutěže, a tak v zápasech, které se hrály do roku 2018, mají velice zápornou bilanci. Za to od roku 2018 tento tým vyhrál pět ze šesti vzájemných zápasů, přičemž ten šestý skončil nerozhodně. Dá se tedy usoudit, že mírným favoritem by mohl být právě LASK Linz, ale realitu nám nabídne až zápas samotný. Výkop je naplánován na 17:00

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.