Wolfsberger – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Salzburg – Mattersburg 4:1 (kon.) | St. Pölten – Rapid 2:2 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
4:1 (3:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Neděle 04.08.2019, 17:00 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 2. kolo

Skončilo nám utkání v rámci nejvyšší rakouské soutěže. Salzburg bez větších potíží zdolal Mattersburg 4:1 a na svém kontě má po dvou kolech 6 bodů. Favorit utkání vsítil už v první půli tři branky a de facto o tomto zápase bylo rozhodnuto. Ve druhé půli jsme viděli gól na obou stranách. V utkání nechyběly ani dvě penalty a červená karta, takže dalo by se říct, že jsme viděli téměř vše, co se ve fotbale vidět dá.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou! (18:54:34)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:0. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:11.

90+4

90+3
    Szoboszlai zkusil pozornost brankáře hostů střelou po zemi k tyči, ale neuspěl. Za malý okamžik uslyšíme hvizd.

90+2
    Ještě jeden rohový kop dnes rozehrají fotbalisté Red Bullu Salzburg.

90+1
    Nastavovat se budou 3 minuty. Hlavní arbitr možná až zbytečně závěr tohoto utkání protahuje. O majiteli tří bodů je jasno.

90
    Jeden z hostujících hráčů zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku, ale tento zápas i se sebezapřením dohraje.

89
    Kvasina těžký balón nezalepil na svou hruď a poté už mohli zapracovat domácí hráči.

88
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Enock Mwepu.

86
    Nyní však musel předvést svůj nejlepší zákrok v tomto zápase. Höller přesným centrem oslovil Ratha, jehož zakončení hlavou mířilo sice doprostřed, ale Stankovic vytáhl parádní reflex.

85
    Obránci Salzburgu drží míč na svých kopačkách a přihrávají si také s brankářem Stankovicem, který dnes v permanenci rozhodně nebyl.

84
    Přímý volný kop Szoboszlai rozehrál velmi dobře. Míč parádně kroutil na přední tyč, kde by Kuster zřejmě nebyl. Nakonec však balón skončil na boční síti a pátý kousek zatím domácí nevsítili.

83
    Žlutou kartu dostává Alois Höller (SV BauWelt Koch Mattersburg).

81
    Utkání se ale už z obou stran víceméně dohrává. I přesto jsme mohli vidět několik ostrých situací na půli hřiště a jak je vidět, tak rozhodčí dnes s kartami rozhodně nešetří.

79
    Salzburg nám dnes nabízí ofenzivní představení ze všech stran. Jeho další šanci dokázal zastavit brankář Markus Kuster.

77
    Žlutou kartu dostává Erling Häland (FC Red Bull Salzburg).

76
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Martin Pušić, přichází Marko Kvasina.
    76. Červená karta po 2. žluté

Daniel Fekets

Branky: 8. Minamino, 11. Okugawa, 38. Häland (pen.), 50. Daka – 54. Pušić (pen.)

Karty:   49. Junuzović (SLZ), 65. Szoboszlai (SLZ), 77. Häland (SLZ) – 37. Mahrer (MTT), 83. Höller (MTT)   76. Junuzović (SLZ)

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Farkas, Ramalho, Onguéné, Ulmer – Minamino (88. Mwepu), Bernede, Junuzović, Okugawa (73. Hwang Hi-čchan) – Daka (63. Szoboszlai), Häland.
    Náhradníci: Köhn – Ashimeru, Hwang Hi-čchan, Kristensen, Mwepu, Pongračić, Szoboszlai.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Höller, Mahrer, Behounek, Rath – Erhardt – Salomon, Ertlthaler (57. Jano), Miesenböck – Pušić (76. Kvasina), Schimandl (46. Halper).
    Náhradníci: Casali – Halper, Bürger, Lercher, Kvasina, Malic, Jano.

Rozhodčí: A. Heiss