Liverpool – Manchester City 1:1 (4:5 po pen.)
1:1 (0:1)
Manchester City
Neděle 04.08.2019, 16:00 • Wembley Stadium (Londýn) • Community Shield

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 4:8. (18:22:20)

Manchester City vítězí v penaltovém rozstřelu nad Liverpoolem 5:4 a může se radovat z první trofeje v aktuální sezoně!

Oba týmy naskočily do zápasu v obrovském tempu. Hned v sedmé minutě zaměstnal Claudia Brava střelou z otočky Firmino, následně pálil také Salah, ale branku netrefil. Naopak Manchester se prosadil z první šance. Po Davidu Silvovi se v pokutovém území dostal k míči Raheem Sterling, který s velkou dávkou štěstí a chyby Alissona protlačil balon do sítě. Zápas předčasně skončil pro Saného, který musel střídat po souboji s Alexanderem-Arnoldem. I nadále se hrálo ofenzivně, ale další šance už do poločasu k vidění nebyla.

Po změně stran aktivita City lehce polevila. Druhý gól ale mohl přidat Gabriel Jesus, kterého ale vychytal Alisson. Následně na druhé straně zakončoval po rohovém kopu do břevna Van Dijk, ale míč se od brankové konstrukce odrazil jen na lajnu. Po hodině hry dát Manchesteru klid Raheem Sterling, ale po brejku nedokázal ani zakončit. A tak přišel trest. Van Dijk vrátil přetažený centr do ohně před Brava a jako první se prosadil Joel Matip. Dokonat obrat mohl ve čtvrté minutě nastavení Mohamed Salah, ale Kyle Walker předvedl neskutečný obranný zákrok těsně před brankovou čárou.

Rozhodnout musel až penaltový rozstřel. Ve druhé sérii se jako jediný mýlil Georginio Wijnaldum a bylo rozhodnuto. Závěrečný pokus obstaral za City Gabriel Jesus.

JESUS

5. série
    4:5
    Gabriel Jesus umístil penaltu přesně za levou tyč a Manchester City má první trofej!
    SALAH

5. série
    4:4
    Kdo jiný, než Mohamed Salah by na sebe měl vzít zodpovědnost v páté sérii. A parádním způsobem srovnal krok s Manchesterem.
    ZINČENKO

4. série
    3:4
    Čtvrtou sérii uzavřel ukrajinský bek Olexandr Zinčenko. Alisson si sice na míč sáhl, ale nakonec ho nedokázal vyrazit mimo tři tyče.
    OXLADE-CHAMBERLAIN

4. série
    3:3
    Alex Oxlade-Chamberlain se rozběhl velmi rychle k balonu a poté bezpečně proměnil do levého horního rohu.
    FODEN

3. série
    2:3
    Mladý záložník Manchesteru Phil Foden si nedělal starosti a umístil míč přesně na opačnou stranu, než kterou zvolil Alisson.
    LALLANA

3. série
    2:2
    Adam Lallana si postavil míč na penaltový bod a i s velkou dávkou štěstí ho procedil k levé tyči.
    B. SILVA

2. série
    1:2
    Bernardo Silva nekompromisně poslal míč mimo dosah Alissona.
    WIJNALDUM

2. série
    1:1
    Georginio Wijnaldum pálil přesně do středu branky, kde ale byl připravený Claudio Bravo.