Motor ČB – Plzeň 1:2 (kon.) | Chomutov – Sachalin 1:5 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 (2:1 po s.n.)
Liberec – Novokuzněck 3:4 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:5 (kon.) | Jihlava – Irtyš Pavlodar 2:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 3:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Sparta – Slavia 5:0 (kon.)
Kometa Brno – Trenčín 4:1 (4:3 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 2:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 06.08.2019, 17:30 • Home Credit Arena Liberec • Přípravné zápasy

To je ode mě vše, děkuji za vaši přízeň a brzy naviděnou! (19:46:48)

Ačkoliv vývoj zápasu naznačoval větší převahu libereckého celku, jelikož se v první třetině trefil Petr Jelínek a Radan Lenc, Novokuzněck ovládl třetí dvacetiminutovku, kdy se dokázal zvednout a dohnal dvoubrankovou ztrátu. To Rusům zřejmě dodalo sebevědomí, jelikož ve druhé minutě prodloužení rozhodl Eriks Sevčenko a Metallurg si bere vítězství nejen proti prvoligovým Benátkám, ale i proti Bílým Tygrům z Liberce.

61:19 SEVČENKO - 3:4

61:19
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Ruský tým si bere vítězství! ERIKS SEVČENKO po nahrávce Kitsyna poslal bekhendem kotouč do horní části liberecké brány. Asistence: Maksim Kitsyn.

60:28
    První formace s Birnerem, Bulířem a Šmídem přinesla hned první dobrou střelu Birnera, která ale mířila těsně vedle.

60:01

Ve třetí třetině předvedl ruský celek parádní hokej. Hned v první minutě se Poljakov trefil mezi betony a ve druhé polovině periody vyrovnal Butuzov z úniku. Bílí Tygři měli také několik šancí, kde ale selhala především komunikace. Uvidíme, zda se rozhodne v pětiminutovém prodloužení.

60:00

58:40
    Tygři měli solidní gólovou příležitost! Filippi se však v poslední chvíli rozhodl nestřílet, ale přihrát na Musila. To bylo však zásadní!

57:02
    Šmíd zkusil oťukat Pečurskije z levé strany. K dorážce se však žádný z Libereckých nedostal. Knot posléze vypálil od modré a Jelínek střelu dobře tečoval, nicméně před bránou bylo ještě dost obranných sil, tudíž se puku zmocnili Rusové.

56:35
    Hra je zastavena po střele Graborenka od modré. Následuje vhazování před ruskou svatyní.

55:45
    Mokritsyn nahrával Maletinovi před bránu, tygří obrana však zareagovala o něco rychleji.

54:45
    Tygři se ubránili, stav je však nerozhodný, oběma celkům zbývá už jen pět minut.

54:34

53:18
    Opět Kitsyn pálil z levé strany, ale jeho střelu zablokoval Kolmann. Tygři se po chvíli osvobozují.

52:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hudáček – 2 min., vysoká hůl).

52:33
    Novokuzněck si vybojoval další přesilovku a hned ve výhodě předvedl slušnou souhru u levého kruhu! Kitsynův pokus z bezprostřední blízkosti zastavily Schwarzovy betony.

Kateřina Hamplová

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Zachar, Havlín), 16. Lenc (Graborenko), 32. Hudáček (Birner) – 31. Zdanov (Butuzov, Maletin), 41. Poljakov (Kitsyn), 48. Butuzov, 62. Sevčenko (Kitsyn)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Žajdlík) – Šmíd, Bukač, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Ordoš, Musil, Valský.
    Metallurg Novokuzněck: Pečurskij (Sinkevič) – Sevčenko, Šubin, Zdanov, Akišin, Ščukin, Kirillov, Rjabokonov – Maletin, Judin, Kitsyn (A), Djurjagin (A), Mokritsyn, Parchomenko, Butuzov, Vernigor, Mozorov, Poljakov, Ševčenko, Ruban, Jerdakov (C), Sarvarov, Černov, Lukin, Galejev, Juksejev, Glazkov.

Rozhodčí: Horák, Sýkora – Komárek, Frodl.