Motor ČB – Plzeň 1:2 (kon.) | Chomutov – Sachalin 1:5 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 (2:1 po s.n.)
Liberec – Novokuzněck 3:4 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:5 (kon.) | Jihlava – Irtyš Pavlodar 2:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 3:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Sparta – Slavia 5:0 (kon.)
Kometa Brno – Trenčín 4:1 (4:3 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 2:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
HK Poprad
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Úterý 06.08.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Přípravné zápasy

58:02
    Mezovský posielal zaujímavú krížnu prihrávku na Karlisa Ozolinša, ktorý pálil z ľavého kruhu. Halo bol veľmi rýchly a vytiahol svoju lapačku.

56:02
    Toto je ideálna presilovková šanca pre Liptákov. Dve minúty za seknutie dostáva Samuel Takáč.

54:44
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Joona Erving dostáva dve minúty za držanie.

53:35
    Poprad dal gól!
    Popradčania využívajú presilovú hru a po druhýkrát v zápase vedú o dva góly. Pozoruhodnou indivdiuálnou akciou sa predviedla nová akvizícia JORGEN KARTERUD, ktorý poľahky prešiel z pravého krídla smerom na os ihriska a blafákom na forhend si vychutnal Bátoryho.
    Asistencia: Guillaume Leclerc.

52:46
    Po vhadzovaní ihneď fauloval hosťujúci Jozef Danielčak, ktorý dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

47:02
    Presilovka Popradu sa však rýchlo končí. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Jesse Pelamo.

46:46
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ri. Huna – 2 min., hákovanie).

44:39
    Prichádza presilová hra pre Poprad. Dve minúty za hákovanie dostáva Filip Mezovský.

42:15
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min.).

36:16
    Presilová hra pre tím Liptovského Mikuláša. Guilaume Leclerc dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

35:33
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Počas avizovaného trestu na domácej strane prichádza rýchla odpoveď od hostí. Výrazne rutinérsky sa predviedol JAKUB SUKEĽ, ktorý dostal prihrávku na ľavý kruh, obkorčuľoval bránu a zasunul od opačnej žrde. Halo bol ďaleko na opačnej strane.
    Asistencia: Martin Rolný.

35:11
    Tunajší popradskí diváci sa môžu tešiť z ďalšieho gólu. MAREK ZAGRAPAN sa zapisuje po druhýkrát do streleckej listiny, tentokrát prekonal Bátoryho ľahkou strelou pomedzi nohy z pravého kruhu.
    Asistencia: Samuel Takáč.

33:14
    Poprad pomerne rýchlo otáča skóre. Po pravom krídle sa dopredu vysunul Leclerc, ktorý strieľal z diaľky. Bátorymu puk vypadol, dostal sa k nemu JORGEN KARTERUD a zakončil do odkrytej brány.

31:01
    Poprad využíva presilovú hru. Pred bránku sa výborne zaparkoval MAREK ZAGRAPAN, ktorý si len počkal na vhodnú prihrávku a dokázal ihneď z prvej zakončiť cez nemohúceho Bátoryho.
    Asistencia: Aleksandar Magovac.

29:43
    Presilová hra pre popradský tím. Marcel Petran dostáva dve minúty za krosček.

Jakub Sukeľ sa dostával do takmer stopercentnej pozície. Dostal aj prihrávku, ale napokon sa ocitol v postavení v bránkovisku a hra bola prerušená.

26:02
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. René Svitana dostáva dve minúty za podrazenie.

23:41
    Presilovku získava Poprad. Simon Kalousek dostáva dve minúty za hákovanie.

22:26
    Šikovnú kombináciu predviedli popradskí mladíci. Olejník z pravého kruhu našiel pred bránkoviskom Kundrika, ktorý sa dostal k strele z prvej, no mieril len priamo do Bátoryho hrude.

20:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Olejník – 2 min., hákovanie).

19:11
    Jednoduchá akcia hostí vyústila do otváracieho gólu. Do pásma zatiahol puk Cebák, ktorý prihrávkou medzi kruhy našiel KARLISA OZOLINŠA a ten spred bránky už neváhal.
    Asistencia: Juraj Cebák.

17:26
    Kurali perfektne nabíjal prihrávkou po modrej čiare na hokejku Burzíka, ktorý okamžite príklepom pálil, no mieril iba tesne vedľa brány.

17:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Semaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

10:49
    Takáč dával ideálne prihrávky na Mareka Zagrapana. Dokázal ho na dvakrát nájsť uvoľneného a zaparkovaného pred bránkoviskom, no nepodarilo sa už Takáčovi gólovo zakončiť.

10:37
    Poprad získava presilovku o dvoch hráčov. Róbert Huna dostáva dve minúty za krosček.

10:04
    Popradčania teraz pekne zakombinovali v útočnom pásme. Krížna prihrávka z pravého kruhu smerovala na opačnú stranu ku Magovacovi, ktorý pálil z prvej, no parádna lapačka Bátoryho sa práve predviedla!

09:24
    Poprad získava prvú presilovú hru v zápase. Dve minúty za podrazenie dostáva Juraj Cebák.

05:07
    Popradčania prepadli v ofenzíve a v nebezpečnej šanci sa ocitol Róbert Huna. Skúšal to prudkou strelou z ľavého kruhu, no bránku netrafil.

02:45
    Videli sme trochu väčšie nebezpečenstvo pre domáceho gólmana Hala. Po ľavom krídle vyšprintoval dopredu Kriška a prihrávkou pred bránku našiel Richarda Hunu. Jeho strela z prvej skončila na Halovej hrudi.

01:32
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Hráčska lavica HK Poprad dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 32. Zagrapan (Magovac), 34. Karterud (Leclerc), 36. Zagrapan (Takáč), 54. Karterud (Leclerc) – 20. Ozolinš (Cebák), 36. J. Sukeľ (Rolný)

HK Poprad: Halo (Rýchlik) – Česánek, Magovac, Johanson, Fabian (C), Erving, Semaňák, Romaňák – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Karterud, Paukovček, Leclerc – Olejník, R. Svitana, Martančík – Valigura, Kundrik, Vašaš
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Poburíni) – Nemec, Petran (A), Cebák, Mezovský, Kurali, Burzík, Babka, Droppa – Kriška (C), Ró. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna (A), Ozolinš, J. Sukeľ – Vybíral, Piatka, Lavrovs – Danielčak, Kalousek, Rolný

Rozhodčí: Snášel – Stanzel, Ordzovenský