Jastrzębie – Katowice 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Debreceni 5:2 (kon.)
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Debreceni DEAC
Pátek 09.08.2019, 19:15 • RT TORAX ARENA • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Ve třetím turnajovém utkání se HC RT TORAX Poruba 2011 střetne s maďarským týmem Debreceni EAC. Oba týmy odehrají své třetí utkání.
    Tabulka bude po tomto utkání nejvíc reálná. Jen tým Jastrzębie bude mít odehrány již všechny čtyři turnajové duely.

Debreceni zatím nevyhráli ani proti Katowicím ani s Jastrzębiem. Oběma týmům svítili dva góly a na turnaji se prezentují aktivním útočným hokejem.
    Ve večerním utkání budou čelit našlapanému týmu a získat body bude velmi těžké.

HC RT TORAX Poruba 2011 v prvním zápase drželi tři body v dlani, ale nakonec brali po nájezdech s Jastrzębiem jen bod. Ve čtvrtečním zápase s Draky Šumperk bojovali do posledních minut zápasu o těsnou výhru 4:3.
    Další body do turnajové tabulky by tým posunuly výše za předpokladu, že Katowice v zápase s Jastrzębiem klopýtnou a k šesti bodům žádný nepřidají.

Vstupné na utkání činí 40 korun a jestliže z jakéhokoliv důvodu nemůžete přijít podpořit nejen porubský tým, ale hokej jako celek, tak jsme připraveni Vám zprostředkovat dění na ledě v tomto textovém přenosem.

Utkání začíná v 19:15.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Šindelka) – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Beták, Zdeněk, Sikora – Nejezchleb, Hlinka, Špaček – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek

Debreceni EAC: Hetenyi (Gönczi) – Vokla, Filbrandt, Lénárt, Kiss, Sándor, Markov, Korenko – Ďaloga, Piatak, Hari – Ižacký, Novotný, Sági – Mazzag, Berta, Kuleshov – Kozma, Salló, Molnár

Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Janda L., Hlavatý.

Krásný slunný podvečer z Ostravy všem příznivcům hokej!

V RT TORAX ARENĚ bude brzy započato druhé utkání dne v turnaji O pohár RT TORAX a já Vás u něj vítám.

Porubský tým vyzývá k duelu maďarského zástupce hokejové ligy Debreceni EAC a dle herního pojetí obou týmů lze očekávat atraktivní mač s mnoha zápletkami.

00:01

00:16
    Sikora se marně natahoval po kotouči. Vokla byl krokem napřed a puk lehce vyvezl z pásma.

00:39
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí získali rychle útočné pásmo do své moci. Hetenyi neměl dobrý výhled při střele JIŘÍHO ZDEŇKA, který otevírá skóre utkání svižnou střelou zápěstím. Asistence: Šimon Beták.
    00:39 ZDENĚK - 1:0

02:48
    Po krátké návštěvě Debrecenu před Foltánem se k útoku rozjel Hudeček. Jeho zakončení Hetenyi kryje, ale hru nepřerušuje.

03:39
    Hosté se provinili hráčem v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

04:17
    Krkolomné udržení puku v pásmu zakončuje Berta střelou ze středu hřiště. Puk jen těsně míjí Foltánovu levou tyč.

04:51
    Domácí se v útoku střelecky neprosadili. Na druhé straně střílí Kuleshov. Puk končí v ochranné síti.

05:26
    Ďurač a jeho parťáci v útoku donutili Hetenyi přerušit hru. Puk maďarský gólman dřímá ve výstroji.

06:15
    Hra se zpomalila. Oba týmy hromadně střídaly.

07:15
    Nahrávky přes šíři hřiště vyšly a Poruba se dostává do pásma. Dundáček střílí ale jen do clonícího hráče a odražený puk následně posílá na bránu Zdeněk. Hetenyi střelu chytá.

07:59
    V rohu porubského obranného pásma se do sebe pustili Nejezchleb s Ďalogou. Vše poté, co domácí hráč soupeře zahákoval a půjde si na dvě minuty sednout k časoměřičům.

07:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Nejezchleb – 2 min., hákování).

08:48
    Léránt střílel do středu brány a Foltán neměl problém puk vytěsnit. Jenže na druhé straně stál Ižacký, kterému ovšem kotouč sjel z čepele hole a tak z parádní šance zbyl jen povzdech na tribunách.

08:55
    Hra ve čtyřech porubskému týmu svědčí. V oslabení se dostává díky dorážce JANA HUDEČKA do dvoubrankového vedení. Asistence: Samuel Ollender.
    08:55 HUDEČEK - 2:0

09:59

12:05
    Střelecké pokusy Porubských končí na betonech Hetenyiho.

13:14
    Jedovatá střela po úniku Ďalogy končí vysoko nad hlavami hráčů. Sudí přerušuje hru, protože se jeden z aktérů po puku natahoval hokejkou – hra vysokou holí.

14:57
    Domácí se provinili ofsajdem.

15:33
    Ižacký potáhl puk před Foltána a těsně před brankou vystřelil. Odražený puk korigoval do klece Sági, ale i tento pokus domácí gólman vykryl. Hra pokračovala za porubskou brankou a do třetice se pokusil skórovat Novotný.

17:04
    Střela od modré z hole Korenky končí na druhé straně pásma. Foltán použil vyrážečku.

17:58
    Porubští se lehce dostávají do útočné třetiny, ale Debreceni zpřesnili obranu a ke gólmanovi se už nedostává tolik hráčů v červených dresech.

19:00
    Nahrávka zpoza brány Ďalogy nenašla adresáta v černobíložlutém drese. Puk odváží z pásma Sikora.

19:26
    Vhazuje se před Hetenyim. Střela z buly v podání Zdeňka končí v gólmanově výstroji. Vhazování po pravé ruce brankáře se bude opakovat.

19:42
    Třetinu hráči ukončí za porubskou brankou. Boje na mantinelu ukončuje siréna.

20:00

Rychlý gól Jiřího Zdeňka v maďarské síti nepřinesl do řad Debrecenu nervozitu, ba naopak. Tým se rval o každý centimetr ledu, jen v koncovce neměl tolik štěstí jako Porubští. Ti v druhé polovině třetiny skórovali z hole Jana Hudečka i v oslabení, což přineslo na střídačku patřičný klid. Debreceni začali hrát s Porubou vyrovnanou partii. Hra se přelévala jako když tenisový míček přeskakuje síť.
    Zářili oba gólmani.

Další třetina začne přibližně v 19:57.

20:01

20:17
    Dlouhé nahození Urbance přes střední pásmo našlo adresáta v podobě Betáka. S pukem se řítil na bránu, kde mu druhé křídlo krylo cestu a bylo připraveno na nahrávku. Beták volil střelu, která končí v náručí Hetenyiho.

21:23
    Vyloučení v týmu Debreceni EAC (Vokla – 2 min., hrubost).

21:54
    Střelu Dundáčka Hetenyi vykrývá, ale na dorážku je připraven Špaček. Toho hostující gólman taktéž vychytává, když se na brankové čáře roztáhne, jak nejvíc může. Puk leží pod betony.

23:23

23:45
    Po střele Hudečka je puk v ochranné síti. Bude se vhazovat po pravici Hetenyiho.

24:03
    Vyloučení v týmu Debreceni EAC (Hari – 2 min., sekání).

24:39
    Využitá přesilovka když PATRIK URBANEC napálil puk na bránu. Zdálo se, že má Hetenyi kotouč v moci, ale najednou se objevil za jeho zády a namířil si to za brankovou čáru. Puk už nedokázal zastavit ani maďarský hráč. Arena zaburácela jásotem. Asistence: Jiří Zdeněk a Marek Slavík.
    24:39 URBANEC - 3:0

26:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jáchym – 2 min., sekání).

27:16
    Foltán vykryl několik debrecenských šancí.

28:27

30:30
    Hetenyi vytěsňuje střelu Jáchyma.

32:28
    Vyloučení v týmu Debreceni EAC (Kiss – 2 min., sekání).

33:00
    Domácím se početní výhoda moc nedaří. Ze strany Debrecenu to je pozitivní náhled, protože dokáží dobře vykrývat hráče s pukem a eliminovat navýšení porubského vedení.

33:56
    Debreceni právě vstřelilo branku!
    I hostující tým se prosazuje v oslabení. V nedbalkách načapal Foltána JAKUB IŽACKÝ. Asistence: René Léránt.

34:24
    Vyloučení v týmu Debreceni EAC (Volka – 2 min.sekání).

34:28
    Hosté jsou ve čtyřech.

35:05
    Domácí odstřelovali branku, ale puk se nepodařilo nikomu dostat do brány. Hetenyi se rozchytal a drží dvoubrankové manko.

36:24

37:57
    Hosté více útočí. Poruba nechává obranu moc otevřenou a toho Debreceni využívají. Po střele Salló je puk v síti nad brankou.

38:47
    Dluhoš vystřelil od modré. Puk letěl těsně nad horní tyčí.

39:00
    Na druhé straně si vystřelil Hari. Foltán má puk v lapačce.

39:24
    Gřeš s Jáchymem prověřili pozornost Hetenyiho. Bude se vhazovat po jeho pravici.

39:45
    Střela mezi hráči byla pro Foltána nepříjemná, přesto si ji našel a puk odrazil vyrážečkou. Střelcem byl od modré čáry Léránt.

40:00

Gólově i herně vyrovnaná třetina právě skončila. V obou kabinách bude jistě motivační proslov. Na přesilovkový gól Patrika Urbance odpověděli hosté gólem v oslabení. Foltána překvapil a v oslabení skóre vyrovnal Jakub Ižacký.
    Jak bude probíhat třetí třetina se dovíme cca ve 20:45.

40:01

40:13
    Novotný nahazuje puk do pásma, kde si k puku sjíždí Ižacký. Sudí píská a bude vylučovat.

40:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., sekání).

41:06
    Gřeš dotírá u brány Hetenyiho a sjíždí se k němu i Hlinka. Hetenyi má kotouč ve své moci a sudí tak přerušuje hru.

41:38
    Hosté se k Foltánovi nemohou probojovat. Až na závěr početní výhody se to daří Ižackému, který střílí jen do připraveného domácího gólmana.

42:16

43:37
    Po střetu se soupeřem zůstal Frederik Foltán otřesen a na ledě dlouho klečel. Masér zjišťoval rozsah zranění a sám gólman naznačil nasazením masky, že ve hře bude pokračovat.

44:34
    Střela Novotného končí za brankou Foltána. Hosté se dál drží v útočné třetině.

45:33
    Napadání Brodka až v útočné třetině znemožňuje soupeři rozehrávku.

46:12
    Rychlý přechod po několika pokusech končí pro Debrecen ofsajdem.

46:32
    I Porubští zkusili dlouhou nahrávku. Špaček zpracoval pas na útočné modré a cloněn jen jedním obránce zkusil zakončit. Hetenyi vyrazil a následný puk z hole Nejezchleba už raději schovává.

47:42
    Střela z kruhu od TOMÁŠE GŘEŠE končí v pravém rohu gólmanovy brány. Asistence: Tomáš Jáchym a Ivan Ďurač.
    47:42 GŘEŠ - 4:1

48:08
    Tříbrankové vedení domácím moc dlouho nevydrželo. DOMINIK NOVOTNÝ překvapil Foltána schovanou dorážkou a snížil opět na rozdíl dvou branek. Asistence: Jakub Ižacký.
    48:08 NOVOTNÝ - 4:2

49:03
    Střela od modré z hole Filbrandta končí nad hlavami hráčů. Puk dopadá na druhé straně hřiště, kde jej už domácí borci získávají do své moci.

49:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Gřeš – 2 min., podrážení).

51:25
    Hosté pálí ze všech pozic a dávají jasně najevo, že chtějí v utkání uspět. Obrana Poruby je ale kompaktní a za zády má skvělého Foltána.

51:59

52:40
    Hraje se před Hetenyim. Prostoru pro zakončení je ale málo. Osobní souboje ukončují veškerou střelbu.

53:35
    Střela Dluhoše končí v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Hetenyiho.

56:01
    Špaček vypálil na ose hřiště jen do připraveného Hetenyiho.

59:26
    RICHARD NEJEZCHLEB prostřelil gólmana po velkém tlaku a v poslední minutě dal týmu tříbrankové vedení, které bylo po celou třetinu ohroženo. Asistence: Marek Špaček a Filip Dundáček.

Třetí dějství přineslo nemalá překvapení. Hlavně to, že nám padal internet a tak se tímto omlouvám za nedokonalé zprostředkování této části utkání.
    Nicméně, Debreceni byl houževnatý tým, který to v žádném případě nezabalil a svým útočným snažením dával jasně najevo, že si hodlá nějaké ty body odvést. Na střelu Tomáše Gřeše okamžitě odpověděl Dominik Novotný a ne mnoho scházelo, aby se hosté dotáhli na jednobrankové manko. Foltán ustál i nepříjemný střed a utkání se ctí dohrál. V samém závěru třetiny trefil Hetenyiovu bránu přesně na střed Richard Nejezchleb a HC RT TORAX Poruba 2011 si po bojovném výkonu připisuje tři body do turnajové tabulky. A jestli jsou mé výpočty správné, zařazuje se na druhou pozici.

Z dnešního pátečního hokejového odpoledne je to z RT TORAX ARENY vše, já se s Vámi loučím, ale jen do zítřejšího dopoledne, kdy bude přenášet zbývající dvě utkání turnaje O pohár RT TORAX.

Mějte krásný zbytek večer a zítra opět u hokeje na shledanou. (21:32:00)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 1. Zdeněk (Beták), 9. Hudeček (Ollender), 25. Urbanec (Zdeněk, Slavík), 48. Gřeš (Jáchym, Ďurač), 60. Nejezchleb (Špaček, Dundáček) – 34. Ižacký (Léránt), 49. Novotný (Ižacký)

Debreceni DEAC: Hetenyi (Gönczi) – Vokla, Filbrandt, Lénárt, Kiss, Sándor, Markov, Korenko – Ďaloga, Piatak, Hari – Ižacký, Novotný, Sági – Mazzag, Berta, Kuleshov – Kozma, Salló, Molnár

Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Janda L., Hlavatý