Slovensko – Švýcarsko 7:5 (kon.) | USA – Česko 3:4 (po pr.) | Rusko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada – Švédsko 3:2 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Kanada
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Švédsko
Pátek 09.08.2019, 19:00 • Zimní stadion města Břeclavi • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

To je ode mě pro dnešní večer vše, u nějakého jiného onlajnu zase napočtenou. (21:49:16)

Drama je u konce. Na postupu javorových listů se dnes nejvýrazněji podepsal Cole Perfetti, který vstřelil dvě branky a proměnil vítězný nájezd. Za tento výkon je také po právu vyhlášen nejlepším hráčem Kanady. Na švédské straně je to Jesper Wallstedt.

Cole PERFETTI - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kanada.
    Autorem vítězné branky je COLE PERFETTI.
    Cole PERFETTI

8. série
    3:2
    Neskutečný Perfetti dostal Kanadu do finále!
    Daniel LJUNGMAN

8. série
    2:2
    Tentokrát puk Ljungmanovi ujel.

7. série
    2:2
    Perfetti ustál tlak a prostřelil Wallstedta.

7. série
    1:2
    Švédsko je krok od finále! Ljungman napotřetí dal.

1:1
    Podobně si na druhé straně vedl McClennon.

1:1
    Quinton Byfield bekhendovou kličkou minul branku.
    Helge GRANS

2. série
    1:1
    Gransovi se klička nepovedla, Lennox jej zastavil betonem.

2. série
    1:1
    Perfetti napotřetí! Krásná klička mladého Kanaďana.

1. série
    0:1
    Daniel Ljungman nic nevymýšlel a táhlou střelou prostřelil Lennoxe.
    Seth JARVIS

1. série
    0:0
    Jarvis zkusil rozhýbat gólmana, rychlá střela ale letí moc vysoko.

Samostatné nájezdy začínají.

Statistické okénko

Střely na branku: 41:23
    Zblokované střely: 14:10
    Hity: 8:7
    Trestné minuty: 12:6

O druhém finalistovi letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu rozhodnou samostatné nájezdy. Kanada si v prodloužení vytvořila místy velmi drtivý tlak, branku však vstřelit nedokázala. Uvidíme, jak si týmy povedou v nájezdech.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:40
    Lukas Cormier vyslal na branku opravdovou dělovku, trefil ale jen zadní mantinel.

69:05
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

68:17
    Další nájezd zámořského celku zatavují švédští beci. Zbývají necelé dvě minuty do konce.

67:35
    Švédi s rozehrávkou váhají, evidentně nechtějí udělat zbytečnou chybu.

67:07
    Ofsajd Kanady.

66:55
    Po dlouhé době vepředu Švédi, ovšem bez úspěchu.
    66:00 Velká šance Kanady

66:00
    Lapierre se dvakrát dostal do šance, na Wallstedta ale nevyzrál on ani jeho spoluhráč Hunt.

65:05
    Švédský hráč tvrdě srazil Perfettiho, což se velmi nelíbí kanadské střídačce.

64:43
    Icing Kanady.

64:20
    Švédové se urputně brání, otázkou je, zda to vydrží po celou dobu nastaveného času.

63:31
    Cormier nahazoval na bližší tyč, tam byl ale připravený beton hrdiny dnešního utkání – Jespera Wallstedta.

Dnešní utkání sleduje 595 diváků.

62:47
    The Nordlund vypálil zápěstím, Tristan Lennox ale kotouč viděl a lapil ho.

62:39
    Nepřesná rozehrávka Kanady znamená zakázané uvolnění.

61:55
    Kanaďani dlouho kroužili kolem branky soupeře, žádný střelecký pokus ale na Wallstedta nevyslali.

60:47
    Střela stejného hráče trefila jen zadní mantinel.

60:18
    Na zteč se vydal Quinton Byfield, o puk ho připravili obránci Švédska.

60:01

Drama pokračuje. Stav je po 60 minutách nerozhodný, na řadě tak je desetiminutové prodloužení. Ve třetím dějství byla aktivnější Kanada, zejména ale díky skvělému Wallstedtovi jsou Tre Kronor stále ve hře.

60:00

59:45
    Nenápadná střela Williama Eklunda z boku sice vypadala neškodně, Tristan Lennox ale zasáhl lapačkou až na poslední chvíli.

59:25
    Jesper Wallstedt zatím předvádí neuvěřitelný výkon, i teď svůj tým podržel při šanci Cuylleho.

58:41
    Nahození Neighbourse si cestu do sítě nenašlo, Kanada je ale dále na puku a hledá si další střeleckou příležitost.

57:58
    Nepřesná přihrávka nyní Kanaďany vyhnala ze třetiny.

57:07
    Javorové listy chtějí utkání ukončit. Wallstedt čelí nesmírné kanonádě, srdnatě bránící Tre Kronor zatím odolávají.

56:35
    Teď byl naopak v akci Tristan Lennox, s lehkou střelou z dálky si ale poradil bez problému.

55:49
    Hendrix Lapierre se do šance neprotáhl, následné nahození Daemona Hunta končí v ochranné síti.

55:03
    Kanada se snaží útočit, její snahu ale brzdí přechod přes střední pásmo.

54:23
    Guhle znovu v centru dění. Tentokrát zkoušel nahazovat, pozorný Wallstedt ale byl připraven.

54:13
    Kaiden Guhle se nerozpakoval a z levého kruhu vypálil. Jesper Wallstedt puk vyrazil jen před sebe, kde se o něj strhla mela. Rozhodčí posléze přerušují hru.

53:47
    Na druhé straně Jesper Wallstedt zlikvidoval nahození Jérémieho Poiriera. Kanadský obránce je dnes velmi aktivní.

53:23
    Isak Garfve střílel po ledě, Tristan Lennox puk viděl a hokejkou odpálil z dosahu své branky.

52:42
    Boj o puk nyní probíhá ve středním pásmu, oba týmy jej nemohou získat.

52:20
    Závar před brankou Jespera Wallstedta gól nepřinesl, necelých osm minut do konce je stav stále nerozhodný.

51:38
    Oba celky teď ze sebe vydávají absolutně všechno, hraje se velmi tvrdě.

51:09

50:23
    Dlouhá kombinace nevyústila ve větší šanci, vše ukončilo podklouznutí jednoho z beků Švédska.

49:38
    Přesilovou hru Tre Kronor hned v zárodku zastavil ofsajd.

49:09
    Vyloučení v týmu Kanada (Ridly Greig – 2 min., hákování).

48:36
    Nádherný zákrok švédského brankáře! Lapierre krásně našel volného Colea Perfettiho, jenž rychle vypálil. Wallstedt se ale stihl přesunout a vyrazit kotouč ramenem.

47:58
    V další velké příležitosti trefil Hendrix Lapierre Wallstedtovu vyrážečku.

47:12
    Teč Setha Jarvise branku minula jen o vlásek! Kanada je znovu ve velkém tlaku.

46:42
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Švédsko (Leo Lööf – 2 min., krosček).

46:41
    Těžká pasáž pro Tre Kronor. V singalizované výhodě je javorové listy drtivě zatlačily, Hendrix Lapierre ale nevypálil optimálně.

45:54
    Helge Grans vyzkoušel pozornost švédského gólmana z dálky, Wallstedt znovu uspěl.

45:25
    Kanada zatím v této třetině působí aktivněji. Potvrdila to Byfieldova formace, která Švédy na dlouho zamkla v jejich pásmu.

44:04
    Quinton Byfield si vybrusil mezi kruhy a zkusil to zápěstím, připravený brankář Švédska zasáhl.

43:09
    Hraje se nahoru dolu, zatím ale bez větších šancí. Hra se mimo jiné trochu přitvrdila.

42:09
    Rána Hendrixe Lapierreho byla sražena, další měl na svědomí Kaiden Guhle. Wallstedt ji však viděl a vyrazil.

41:35
    Před brankou se pokusil tečovat Will Cuylle, neúspěšně. Zaútočit mohou Švédi.

40:42
    Ofsajd Švédska.

40:26
    Zion Nybeck se ke střele na levém kruhu nedostal, jeden z kanadských obránců mu zablokoval hokejku.

40:01

Neméně zajímavá druhá třetina vzala za své. Kanaďanům se hned v jejím úvodu podařilo srovnat zásluhou Colea Perfettiho, čtyři minuty nato vrátil Tre Kronor vedení obránce Hugo Styf. Kdo jiný, než Perfetti ale ve 35. minutě z identické situace jako v předchozím případě znovu vyrovnal. Máme před sebou zajímavé třetí dějství, které začne přibližně ve 20:50.

40:00

39:39
    Švédům se v této fázi duelu nedaří, teď se v přesilovce ofsajdem sami vyhnali ze třetiny.

38:47
    Zaútočit v oslabení mohl Ozzy Wiesblatt, leč vůbec netrefil branku.

38:29
    Vyloučení v týmu Kanada (Kaiden Guhle – 2 min., podrážení).

38:13
    Cole Perfetti připravil dobrou příležitost pro svého kolegu Hendrixe Lapierra, i v tomto případě zasáhl pozorný Jasper Wallstedt.

37:44
    Velký kanadský tlak. Nadvakrát zkoušel vypálit Poirier, Wallstedt zatím odolává. V další velké šanci Cole Perfetti mířil jen do jeho hrudi.

36:10
    Rychlý kontr javorových listů zakončoval Quinton Byfield, Wallstedt vyráží. Švédský gólman si následně poradil i se střelou Lukase Cormiera.

35:03
    Švédi zkusili ihned zase odskočit, zatím však ohrožují branku Wallstedta neúspěšně.
    34:22 Cole PERFETTI - 2:2

34:22
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada znovu srovnává! Neskutečný Cole PERFETTI se dostal do identického úniku jako při své první brance. Tentokrát ale zvolil zakončení do bekhendu, kterým nedal Jesperu Wallstedtovi šanci.

33:59
    Connor McClennon jel z pravé strany vstříc švédské kleci, jeho střela zápěstím nenadělala moc starostí Jesperu Wallstedtovi. Následuje další komerční přestávka.

33:09
    Další práce pro Tristana Lennoxe. Samuel Eriksson se opřel do puku, kanadský brankář zasáhl vyrážečkou.

32:40
    Svůj pozdrav Jesperu Wallstedtovi poslal Jérémie Poirier, lehká práce pro maskovaného muže Švédska.

31:55
    Obrovská šance Tre Kronor! William Eklund dostal puk a ujížděl sám na branku, jeho kličku do bekhendu ale Tristan Lennox vystihl a podržel Kanadu.

31:26
    Teď se naopak po Hallénově střele musel činit Tristan Lennox, kotouč vyrazil betonem.

30:50
    Nebezpečnou střelou Wallstedta prověřil Jake Neigbours, švédský brankář situaci zvládl.

30:27
    Hru přerušila přihrávka rukou a následná komerční přestávka.

29:53
    Jesper Wallstedt po Drysdaleově nahození raději schoval kotouč v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

29:11
    Will Cuylle dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho přízemní projektil minul branku o několik centimetrů.

28:31
    Quinton Byfield v brejku zkusil Wallstedta překvapit ranou na bližší tyč, i teď ale ze vzájemného souboje lépe vyšel brankář Tre Kronor.

28:00
    Jeden ze švédských hráčů vyhodil kotouč na střídačku svého týmu, vhazuje se ve středním pásmu.

27:08
    Donovan Sebrango si hned po buly vybruslil na levý kruh a vystřelil zápěstím, Wallstedtova lapačka byla připravena.

27:01
    Connor McClennon teď byl velmi tvrdě naražen na mantinel, za pomoci kustoda je posléze odveden na střídačku. Na ledě se strhla menší potyčka.

26:26
    Seveřané předvedli pěknou kombinaci zakončenou ránou Oskara Magnussona. Tristan Lennox jeho pokus s klidem zneškodnil.

26:05
    Dobrá příležitost javorových listů. Ozzy Wiesblatt se k puku dostal v bezprostřední blízkosti švédské branky, Jesper Wallstedt ale proti jeho střele zakročil betonem a udržel vedení Tre Kronor.

25:30
    Dopředu se ale dostali i hráči v žlutomodrém, střela Helgeho Hanse je sražena do ochranné sítě.

24:53
    Kanada je po obdrženém gólu aktivní, naráží však na pozorného Jespera Wallstedta.
    24:16 Hugo STYF - 1:2

24:16
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tre Kronor si berou vedení zpět! Kotouč si na modré čáře vyměnili Leo Lööf s Hugo STYFEM a druhý jmenovaný tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Leo Lööf.

23:39
    Dobrá pasáž Švédska, Tristan Lennox musel čelit několika zajímavým projektilům. Tlak ukončuje zakázané uvolnění Kanady.

22:55
    Stejný hráč se dostal k odraženému puku a prověřil Wallstedta, tentokrát neúspěšně.

22:22
    Will Cuylle se dostal ke střele na levém kruhu, zlokoval ji však jeden ze švédských obránců.

21:25
    Javorové listy hned po vstřelené brance urputně tlačí, Švédi se musí bránit.
    20:35 Cole PERFETTI - 1:1

20:35
    Je vyrovnáno! Lapierre vyslal do samostatného úniku Colea PERFETTIHO, který si rozhýbal gólmana a rychlou kličkou do forhendu skóroval. Asistence: Hendrix Lapierre.

20:01
    Vyloučení v týmu Švédsko (William Hallén – 2 min., hrubost).

20:01
    Vyloučení v týmu Kanada (Kaiden Guhle – 2 min., hrubost).

20:01

Oba týmy jsou zpět na ledě, druhá třetina je tady.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

Po první siréně se na ledě strhla menší potyčka, uvidíme koho rozhodčí pošlou na trestnou lavici. Švédsko po první třetině trochu nečekaně vede nad Kanadou 1:0. V deváté minutě se prosadil Daniel Ljungman, který využil přesilovou hru Tre Kronor. Javorové listy poté měly několik nadějných příležitostí, brankář Jesper Wallstedt ale zatím zůstává nepřekonán.

20:00

19:40
    Hned po buly vypálil Will Cuylle, jeho pokus Walsstedt vyrazil. Drysdaleovo nahození branku míjí.

19:25
    Icing Švédska.

19:10
    Byfieldova střela se neujala, Kanada navíc ztrácí pásmo.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:42
    Pěkná akce Švédska. Bekhendem to po několika přihrávkách zkusil William Halén, Tristan Lennox byl u tyčky připraven.

18:20
    Zakázané uvolnění zámořského celku.

18:04
    Střela Justina Sourdifa z otočky končí mmimo, zaútočit mohou Tre Kronor.

17:24
    Kanada se dlouho držela v pásmu, Wallstedt ale neměl téměř žádnou práci.

16:42
    Pěknou přihrávku mezi kruhy dostal Elliot Ekmark, kotouč ale nechal za sebou a vůbec nevystřelil.

15:39
    Poirier z dálky minul, na druhé straně zase mířil příliš vysoko Oskar Magnusson.

15:15
    Kotouč končí v ochranné síti, následuje komerční přestávka.

14:49
    Seth Jarvis jel v přečíslení na branku soupeře, obětavý návrat jednoho z obránců Švédska akci zastavil.

14:00
    Cole Perfetti se po chybě jednoho ze švédských beků dostal ke střele, ta ale byla zblokována a letí nad branku.

13:19
    Puk po krátké útočné pasáži Seveřanů vyletěl z hrací plochy, vhazuje se ve středním pásmu.

12:39
    Hendrix Lapierre našel pěknou zadovkou úplně volného Setha Jarvise, ten ale vůbec netrefil kotouč. Další střelu Guhleho kryje Wallstedt.

12:00
    Další atak Kanady končí nezdarem, Perfetti o puk přišel za soupeřovou brankou.

11:54
    Oba celky teď při zakládání útoku ztratily puk, hraje se především ve středním pásmu.

10:29

10:07
    Ve vlastním oslabení Kanada zahrozila! Quinton Byfield si najel mezi kruhy a vypálil, Wallstedt jeho pokus zneškodnil.

09:28
    Druhá přesilová hra Seveřanů je podstatně horší, javorové listy se osvobodily.

08:29
    Vyloučení v týmu Kanada (Jake Neighbours – 2 min., podrážení).
    08:29 Daniel LJUNGMAN - 0:1

08:29
    Tak přeci jen! Tre Kronor jako první otevírají skóre utkání. Kotouč dostal Daniel LJUNGMAN a pěknou střelou zápěstím napodruhé překonal Lennoxe.

07:47
    Puk v přesilovkové kombinaci doputoval až k Zionu Nybeckovi, který rychlou střelou švihem trefil tyč kanadské branky!

07:26
    Kanada puk vyhodila ze svého pásma, Švédi musí začít od vlastní branky.

07:09
    Švédsko si zahraje první přesilovku, Poirier už sedí na trestné lavici.

07:09
    Vyloučení v týmu Kanada (Jérémie Poirier – 2 min., hákování).

06:47
    Byfieldova formace se na dlouho usadila v útočném pásmu. Vše vyvrcholilo až další střelou Jérémieho Poiriera, kterou Wallstedt vyrazil před sebe. Z následného závaru před brankou už pak nic nebylo. Hru přeruší komerční přestávka.

05:52
    Zion Nybeck za brankou soupeře nic nevymyslel a přišel o puk. Dopředu jdou Kanaďané.

05:25
    Zápas zatím brzdí nepřesnosti na obou stranách, teď si zase nerozuměli hráči Tre Kronor.

04:43

04:20
    Přesilovka se Kanadě nedaří, teď opět končí až za vlastní brankou.

04:00
    Cole Perfetti měl na holi první branku utkání! Jeho střelu z pravé strany ale kryje Wallstedt.

03:20
    Perfetti si teď nerozuměl se spoluhráči a opět vyhání javorové listy ze třetiny.

02:55
    Kanadská kombinace vázne, Švédi se osvobozují.

02:43
    Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Lööf – 2 min., nedovolené bránění).

02:30
    McClennon za brankou přišel o puk, podobně ale dopadli hráči ve žlutých dresech na druhé straně.

01:59
    Nepřesná přihrávka teď pro změnu znamená icing Švédska.

01:41
    Zakázané uvolnění Kanady, vhazovat se bude po pravici Tristana Lennoxe.

01:15
    Javorové listy zavřely Tre Kronor v jejich obranné třetině, Wallstedt si musel poradit s nahozením Poiriera. Následně se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

00:35
    Stejný hráč se pokusil pro Kanadu získat pásmo, o puk jej však obrali švédští obránci.

00:10
    Quinton Byfield vyhrál úvodní buly duelu, Kanada může zaútočit.

00:01

Oba týmy už vyjely na ledovou plochu, zápas za malou chvilku začne. Teď jsou na řadě státní hymny.

Kanada: Lennox (Garand) – Drysdale (C), Guhle (A), Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O'Rourke – Jarvis, Byfield (A), Neighbours – Sourdif, Lapierre, Perfetti – Foudy, Greig, Cuylle – Wiesblatt, Bourque, McClennon – Rochette.

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Leo Lööf (C), Styf, Andrae, Wallinder, Nordlund (A), Grans, Kumlin, Magnusson – Nybeck (A), Ekmark,Olausson – Eklund, Ljungman, Hedlund – Torgersson, Hallén, Ljungkrantz – Eriksson, Garfve, Linus Lööf.

Švédsko

Tre Kronor o svém postupu rozhodli až ve vypjatém klání proti Američanům, které ovládli po samostatných nájezdech. V předchozích utkáních dokázali Švédové porazit domácí Slovensko 2:3, následně podlehli reprezentaci Ruska 0:3. Na čele švédského bodování jsou Daniel Ljungman (3+0) a Emil Andrae (0+3).

Kanada

Zámořský tým zatím turnajem prochází naprosto suverénně, Kanada vyhrála všechny tři zápasy ve skupině. Javorové listy navíc obdržely pouze jedinou branku – neprůstřelnost brankáře Lennoxe ukončil český kapitán Michal Gut. Nejproduktivnějšími hráči Kanaďanů jsou Cole Perfetti (5+4) a Hendrix Lapierre (3+6).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 21. Perfetti (Lapierre), 35. Perfetti, rozh. náj. Perfetti – 9. Ljungman, 25. Styf (Leo Lööf)