Slovensko – Švýcarsko 7:5 (kon.) | USA – Česko 3:4 (po pr.) | Rusko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada – Švédsko 3:2 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Kanada
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Švédsko
Pátek 09.08.2019, 19:00 • Zimní stadion města Břeclavi • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Kanada

Zámořský tým zatím turnajem prochází naprosto suverénně, Kanada vyhrála všechny tři zápasy ve skupině. Javorové listy navíc obdržely pouze jedinou branku – neprůstřelnost brankáře Lennoxe ukončil český kapitán Michal Gut. Nejproduktivnějšími hráči Kanaďanů jsou Cole Perfetti (5+4) a Hendrix Lapierre (3+6).

Švédsko

Tre Kronor o svém postupu rozhodli až ve vypjatém klání proti Američanům, které ovládli po samostatných nájezdech. V předchozích utkáních dokázali Švédové porazit domácí Slovensko 2:3, následně podlehli reprezentaci Ruska 0:3. Na čele švédského bodování jsou Daniel Ljungman (3+0) a Emil Andrae (0+3).

4. Slovensko – 2 body (6:9)

Kanada: Lennox (Garand) – Drysdale (C), Guhle (A), Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O'Rourke – Jarvis, Byfield (A), Neighbours – Sourdif, Lapierre, Perfetti – Foudy, Greig, Cuylle – Wiesblatt, Bourque, McClennon – Rochette.

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Leo Lööf (C), Styf, Andrae, Wallinder, Nordlund (A), Grans, Kumlin, Magnusson – Nybeck (A), Ekmark,Olausson – Eklund, Ljungman, Hedlund – Torgersson, Hallén, Ljungkrantz – Eriksson, Garfve, Linus Lööf.

Oba týmy už vyjely na ledovou plochu, zápas za malou chvilku začne. Teď jsou na řadě státní hymny.

00:01

00:10
    Quinton Byfield vyhrál úvodní buly duelu, Kanada může zaútočit.

00:35
    Stejný hráč se pokusil pro Kanadu získat pásmo, o puk jej však obrali švédští obránci.

01:15
    Javorové listy zavřely Tre Kronor v jejich obranné třetině, Wallstedt si musel poradit s nahozením Poiriera. Následně se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:41
    Zakázané uvolnění Kanady, vhazovat se bude po pravici Tristana Lennoxe.

01:59
    Nepřesná přihrávka teď pro změnu znamená icing Švédska.

02:30
    McClennon za brankou přišel o puk, podobně ale dopadli hráči ve žlutých dresech na druhé straně.

02:43
    Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Lööf – 2 min., nedovolené bránění).

02:55
    Kanadská kombinace vázne, Švédi se osvobozují.

03:20
    Perfetti si teď nerozuměl se spoluhráči a opět vyhání javorové listy ze třetiny.

04:00
    Cole Perfetti měl na holi první branku utkání! Jeho střelu z pravé strany ale kryje Wallstedt.

04:20
    Přesilovka se Kanadě nedaří, teď opět končí až za vlastní brankou.

04:43

05:25
    Zápas zatím brzdí nepřesnosti na obou stranách, teď si zase nerozuměli hráči Tre Kronor.

05:52
    Zion Nybeck za brankou soupeře nic nevymyslel a přišel o puk. Dopředu jdou Kanaďané.

06:47
    Byfieldova formace se na dlouho usadila v útočném pásmu. Vše vyvrcholilo až další střelou Jérémieho Poiriera, kterou Wallstedt vyrazil před sebe. Z následného závaru před brankou už pak nic nebylo. Hru přeruší komerční přestávka.

07:09
    Vyloučení v týmu Kanada (Jérémie Poirier – 2 min., hákování).

07:09
    Švédsko si zahraje první přesilovku, Poirier už sedí na trestné lavici.

07:26
    Kanada puk vyhodila ze svého pásma, Švédi musí začít od vlastní branky.

07:47
    Puk v přesilovkové kombinaci doputoval až k Zionu Nybeckovi, který rychlou střelou švihem trefil tyč kanadské branky!

08:29
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen! Tre Kronor jako první otevírají skóre utkání. Kotouč dostal Daniel LJUNGMAN a pěknou střelou zápěstím napodruhé překonal Lennoxe.
    08:29 Daniel LJUNGMAN - 0:1

08:29
    Vyloučení v týmu Kanada (Jake Neighbours – 2 min., podrážení).

09:28
    Druhá přesilová hra Seveřanů je podstatně horší, javorové listy se osvobodily.

10:07
    Ve vlastním oslabení Kanada zahrozila! Quinton Byfield si najel mezi kruhy a vypálil, Wallstedt jeho pokus zneškodnil.

10:29

11:54
    Oba celky teď při zakládání útoku ztratily puk, hraje se především ve středním pásmu.

12:00
    Další atak Kanady končí nezdarem, Perfetti o puk přišel za soupeřovou brankou.

12:39
    Hendrix Lapierre našel pěknou zadovkou úplně volného Setha Jarvise, ten ale vůbec netrefil kotouč. Další střelu Guhleho kryje Wallstedt.

13:19
    Puk po krátké útočné pasáži Seveřanů vyletěl z hrací plochy, vhazuje se ve středním pásmu.

14:00
    Cole Perfetti se po chybě jednoho ze švédských beků dostal ke střele, ta ale byla zblokována a letí nad branku.

14:49
    Seth Jarvis jel v přečíslení na branku soupeře, obětavý návrat jednoho z obránců Švédska akci zastavil.

15:15
    Kotouč končí v ochranné síti, následuje komerční přestávka.

15:39
    Poirier z dálky minul, na druhé straně zase mířil příliš vysoko Oskar Magnusson.

16:42
    Pěknou přihrávku mezi kruhy dostal Elliot Ekmark, kotouč ale nechal za sebou a vůbec nevystřelil.

17:24
    Kanada se dlouho držela v pásmu, Wallstedt ale neměl téměř žádnou práci.

18:04
    Střela Justina Sourdifa z otočky končí mmimo, zaútočit mohou Tre Kronor.

18:20
    Zakázané uvolnění zámořského celku.

18:42
    Pěkná akce Švédska. Bekhendem to po několika přihrávkách zkusil William Halén, Tristan Lennox byl u tyčky připraven.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:10
    Byfieldova střela se neujala, Kanada navíc ztrácí pásmo.

19:25
    Icing Švédska.

19:40
    Hned po buly vypálil Will Cuylle, jeho pokus Walsstedt vyrazil. Drysdaleovo nahození branku míjí.

20:00

Po první siréně se na ledě strhla menší potyčka, uvidíme koho rozhodčí pošlou na trestnou lavici. Švédsko po první třetině trochu nečekaně vede nad Kanadou 1:0. V deváté minutě se prosadil Daniel Ljungman, který využil přesilovou hru Tre Kronor. Javorové listy poté měly několik nadějných příležitostí, brankář Jesper Wallstedt ale zatím zůstává nepřekonán.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

Oba týmy jsou zpět na ledě, druhá třetina je tady.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu Kanada (Kaiden Guhle – 2 min., hrubost).

20:01
    Vyloučení v týmu Švédsko (William Hallén – 2 min., hrubost).

20:35
    Kanada právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Lapierre vyslal do samostatného úniku Colea PERFETTIHO, který si rozhýbal gólmana a rychlou kličkou do forhendu skóroval. Asistence: Hendrix Lapierre.
    20:35 Cole PERFETTI - 1:1

21:25
    Javorové listy hned po vstřelené brance urputně tlačí, Švédi se musí bránit.

22:22
    Will Cuylle se dostal ke střele na levém kruhu, zlokoval ji však jeden ze švédských obránců.

22:55
    Stejný hráč se dostal k odraženému puku a prověřil Wallstedta, tentokrát neúspěšně.

23:39
    Dobrá pasáž Švédska, Tristan Lennox musel čelit několika zajímavým projektilům. Tlak ukončuje zakázané uvolnění Kanady.

24:16
    Tre Kronor si berou vedení zpět! Kotouč si na modré čáře vyměnili Leo Lööf s Hugo STYFEM a druhý jmenovaný tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Leo Lööf.
    24:16 Hugo STYF - 1:2

24:53
    Kanada je po obdrženém gólu aktivní, naráží však na pozorného Jespera Wallstedta.

25:30
    Dopředu se ale dostali i hráči v žlutomodrém, střela Helgeho Hanse je sražena do ochranné sítě.

26:05
    Dobrá příležitost javorových listů. Ozzy Wiesblatt se k puku dostal v bezprostřední blízkosti švédské branky, Jesper Wallstedt ale proti jeho střele zakročil betonem a udržel vedení Tre Kronor.

26:26
    Seveřané předvedli pěknou kombinaci zakončenou ránou Oskara Magnussona. Tristan Lennox jeho pokus s klidem zneškodnil.

27:01
    Connor McClennon teď byl velmi tvrdě naražen na mantinel, za pomoci kustoda je posléze odveden na střídačku. Na ledě se strhla menší potyčka.

27:08
    Donovan Sebrango si hned po buly vybruslil na levý kruh a vystřelil zápěstím, Wallstedtova lapačka byla připravena.

28:00
    Jeden ze švédských hráčů vyhodil kotouč na střídačku svého týmu, vhazuje se ve středním pásmu.

28:31
    Quinton Byfield v brejku zkusil Wallstedta překvapit ranou na bližší tyč, i teď ale ze vzájemného souboje lépe vyšel brankář Tre Kronor.

29:11
    Will Cuylle dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho přízemní projektil minul branku o několik centimetrů.

29:53
    Jesper Wallstedt po Drysdaleově nahození raději schoval kotouč v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

30:27
    Hru přerušila přihrávka rukou a následná komerční přestávka.

30:50
    Nebezpečnou střelou Wallstedta prověřil Jake Neigbours, švédský brankář situaci zvládl.

31:26
    Teď se naopak po Hallénově střele musel činit Tristan Lennox, kotouč vyrazil betonem.

31:55
    Obrovská šance Tre Kronor! William Eklund dostal puk a ujížděl sám na branku, jeho kličku do bekhendu ale Tristan Lennox vystihl a podržel Kanadu.

32:40
    Svůj pozdrav Jesperu Wallstedtovi poslal Jérémie Poirier, lehká práce pro maskovaného muže Švédska.

33:09
    Další práce pro Tristana Lennoxe. Samuel Eriksson se opřel do puku, kanadský brankář zasáhl vyrážečkou.

33:59
    Connor McClennon jel z pravé strany vstříc švédské kleci, jeho střela zápěstím nenadělala moc starostí Jesperu Wallstedtovi. Následuje další komerční přestávka.

34:22
    Kanada znovu srovnává! Neskutečný Cole PERFETTI se dostal do identického úniku jako při své první brance. Tentokrát ale zvolil zakončení do bekhendu, kterým nedal Jesperu Wallstedtovi šanci.
    34:22 Cole PERFETTI - 2:2

35:03
    Švédi zkusili ihned zase odskočit, zatím však ohrožují branku Wallstedta neúspěšně.

36:10
    Rychlý kontr javorových listů zakončoval Quinton Byfield, Wallstedt vyráží. Švédský gólman si následně poradil i se střelou Lukase Cormiera.

37:44
    Velký kanadský tlak. Nadvakrát zkoušel vypálit Poirier, Wallstedt zatím odolává. V další velké šanci Cole Perfetti mířil jen do jeho hrudi.

38:13
    Cole Perfetti připravil dobrou příležitost pro svého kolegu Hendrixe Lapierra, i v tomto případě zasáhl pozorný Jasper Wallstedt.

38:29
    Vyloučení v týmu Kanada (Kaiden Guhle – 2 min., podrážení).

38:47
    Zaútočit v oslabení mohl Ozzy Wiesblatt, leč vůbec netrefil branku.

39:39
    Švédům se v této fázi duelu nedaří, teď se v přesilovce ofsajdem sami vyhnali ze třetiny.

40:00

Neméně zajímavá druhá třetina vzala za své. Kanaďanům se hned v jejím úvodu podařilo srovnat zásluhou Colea Perfettiho, čtyři minuty nato vrátil Tre Kronor vedení obránce Hugo Styf. Kdo jiný, než Perfetti ale ve 35. minutě z identické situace jako v předchozím případě znovu vyrovnal. Máme před sebou zajímavé třetí dějství, které začne přibližně ve 20:50.

40:01

40:26
    Zion Nybeck se ke střele na levém kruhu nedostal, jeden z kanadských obránců mu zablokoval hokejku.

40:42
    Ofsajd Švédska.

41:35
    Před brankou se pokusil tečovat Will Cuylle, neúspěšně. Zaútočit mohou Švédi.

42:09
    Rána Hendrixe Lapierreho byla sražena, další měl na svědomí Kaiden Guhle. Wallstedt ji však viděl a vyrazil.

43:09
    Hraje se nahoru dolu, zatím ale bez větších šancí. Hra se mimo jiné trochu přitvrdila.

44:04
    Quinton Byfield si vybrusil mezi kruhy a zkusil to zápěstím, připravený brankář Švédska zasáhl.

45:25
    Kanada zatím v této třetině působí aktivněji. Potvrdila to Byfieldova formace, která Švédy na dlouho zamkla v jejich pásmu.

45:54
    Helge Grans vyzkoušel pozornost švédského gólmana z dálky, Wallstedt znovu uspěl.

46:41
    Těžká pasáž pro Tre Kronor. V singalizované výhodě je javorové listy drtivě zatlačily, Hendrix Lapierre ale nevypálil optimálně.

46:42
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Švédsko (Leo Lööf – 2 min., krosček).

47:12
    Teč Setha Jarvise branku minula jen o vlásek! Kanada je znovu ve velkém tlaku.

47:58
    V další velké příležitosti trefil Hendrix Lapierre Wallstedtovu vyrážečku.

48:36
    Nádherný zákrok švédského brankáře! Lapierre krásně našel volného Colea Perfettiho, jenž rychle vypálil. Wallstedt se ale stihl přesunout a vyrazit kotouč ramenem.

49:09
    Vyloučení v týmu Kanada (Ridly Greig – 2 min., hákování).

49:38
    Přesilovou hru Tre Kronor hned v zárodku zastavil ofsajd.

50:23
    Dlouhá kombinace nevyústila ve větší šanci, vše ukončilo podklouznutí jednoho z beků Švédska.

51:09

51:38
    Oba celky teď ze sebe vydávají absolutně všechno, hraje se velmi tvrdě.

52:20
    Závar před brankou Jespera Wallstedta gól nepřinesl, necelých osm minut do konce je stav stále nerozhodný.

52:42
    Boj o puk nyní probíhá ve středním pásmu, oba týmy jej nemohou získat.

53:23
    Isak Garfve střílel po ledě, Tristan Lennox puk viděl a hokejkou odpálil z dosahu své branky.

53:47
    Na druhé straně Jesper Wallstedt zlikvidoval nahození Jérémieho Poiriera. Kanadský obránce je dnes velmi aktivní.

54:13
    Kaiden Guhle se nerozpakoval a z levého kruhu vypálil. Jesper Wallstedt puk vyrazil jen před sebe, kde se o něj strhla mela. Rozhodčí posléze přerušují hru.

54:23
    Guhle znovu v centru dění. Tentokrát zkoušel nahazovat, pozorný Wallstedt ale byl připraven.

55:03
    Kanada se snaží útočit, její snahu ale brzdí přechod přes střední pásmo.

55:49
    Hendrix Lapierre se do šance neprotáhl, následné nahození Daemona Hunta končí v ochranné síti.

56:35
    Teď byl naopak v akci Tristan Lennox, s lehkou střelou z dálky si ale poradil bez problému.

57:07
    Javorové listy chtějí utkání ukončit. Wallstedt čelí nesmírné kanonádě, srdnatě bránící Tre Kronor zatím odolávají.

57:58
    Nepřesná přihrávka nyní Kanaďany vyhnala ze třetiny.

58:41
    Nahození Neighbourse si cestu do sítě nenašlo, Kanada je ale dále na puku a hledá si další střeleckou příležitost.

59:25
    Jesper Wallstedt zatím předvádí neuvěřitelný výkon, i teď svůj tým podržel při šanci Cuylleho.

59:45
    Nenápadná střela Williama Eklunda z boku sice vypadala neškodně, Tristan Lennox ale zasáhl lapačkou až na poslední chvíli.

60:00

Drama pokračuje. Stav je po 60 minutách nerozhodný, na řadě tak je desetiminutové prodloužení. Ve třetím dějství byla aktivnější Kanada, zejména ale díky skvělému Wallstedtovi jsou Tre Kronor stále ve hře.

60:01

60:18
    Na zteč se vydal Quinton Byfield, o puk ho připravili obránci Švédska.

60:47
    Střela stejného hráče trefila jen zadní mantinel.

61:55
    Kanaďani dlouho kroužili kolem branky soupeře, žádný střelecký pokus ale na Wallstedta nevyslali.

62:39
    Nepřesná rozehrávka Kanady znamená zakázané uvolnění.

62:47
    The Nordlund vypálil zápěstím, Tristan Lennox ale kotouč viděl a lapil ho.

Dnešní utkání sleduje 595 diváků.

63:31
    Cormier nahazoval na bližší tyč, tam byl ale připravený beton hrdiny dnešního utkání – Jespera Wallstedta.

64:20
    Švédové se urputně brání, otázkou je, zda to vydrží po celou dobu nastaveného času.

64:43
    Icing Kanady.

65:05
    Švédský hráč tvrdě srazil Perfettiho, což se velmi nelíbí kanadské střídačce.

66:00
    Lapierre se dvakrát dostal do šance, na Wallstedta ale nevyzrál on ani jeho spoluhráč Hunt.
    66:00 Velká šance Kanady

66:55
    Po dlouhé době vepředu Švédi, ovšem bez úspěchu.

67:07
    Ofsajd Kanady.

67:35
    Švédi s rozehrávkou váhají, evidentně nechtějí udělat zbytečnou chybu.

68:17
    Další nájezd zámořského celku zatavují švédští beci. Zbývají necelé dvě minuty do konce.

69:05
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

69:40
    Lukas Cormier vyslal na branku opravdovou dělovku, trefil ale jen zadní mantinel.

70:00
    Prodloužení skončilo.

O druhém finalistovi letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu rozhodnou samostatné nájezdy. Kanada si v prodloužení vytvořila místy velmi drtivý tlak, branku však vstřelit nedokázala. Uvidíme, jak si týmy povedou v nájezdech.

0:0
    Jarvis zkusil rozhýbat gólmana, rychlá střela ale letí moc vysoko.
    Seth JARVIS

1. série
    0:1
    Daniel Ljungman nic nevymýšlel a táhlou střelou prostřelil Lennoxe.
    Daniel LJUNGMAN

2. série
    1:1
    Perfetti napotřetí! Krásná klička mladého Kanaďana.
    Cole PERFETTI

2. série
    1:1
    Gransovi se klička nepovedla, Lennox jej zastavil betonem.
    Helge GRANS

3. série
    1:1
    Quinton Byfield bekhendovou kličkou minul branku.