D. Benešov – Uničov 1:2 (kon.) | Hlučín – Petřkovice 0:4 (kon.)
0:4 (0:2)
FC Odra Petřkovice
Sobota 10.08.2019, 17:00Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné sobotní odpoledne všem příznivcům fotbalu! Vítám vás při sledování zápasu druhého kola MSFL, v němž FC Hlučín vyzve na domácím hřišti FC Odru Petřkovice.

FC Hlučín

Fotbalisté Hlučína nevstoupili do třetí nejvyšší soutěže dobře, když na úvod doma podlehli Otrokovicím 0:2. Přitom šance na body tu rozhodně byla, když v 82. minutě šel předčasně do sprch otrokovický Slaný, avšak hosté se s touto nepříjemností popasovali výborně a i v početní nevýhodě se dokázali prosadit. V předsezónní přípravě sehráli hráči Hlučína dvě utkání a obě s vítězným koncem. Nejprve porazili 5:2 Bohumín a poté 2:1 Ostravu B.

Loňský senzační vícemistr se letos pokusí pokračovat v zajetých kolejích. Start do ročníku mu vyšel, když na domácím hřišti zdolal nováčka z Rosic jediným gólem Neumanna z penalty. Hráči Petřkovic byli kousek od toho, aby postoupili o soutěž výše, avšak na mistrovskou Líšeň jim jeden potřebný bod chyběl.

FC Hlučín: Kodeš – Heiník, Macíček, Opatřil, Dostál, Hudeczek, Mac, Štefek (K), Vengřínek, Wolf, Kraut
    Náhradníci: Rubý, Krejčí, Dostál, Pyclík, Gros, Jančík, Kolenko

FC Odra Petřkovice: Buček – Sporysz, Neumann, Baranek (K), Plesník, Tilkeridis, Mládek, Adamík, Strakoš, Szotkowski, Honiš
    Náhradníci: Moučka, Dziuba, Tobiáš, Mišinský, Lapeš

Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Vojáček.

1

2
    Domácí do dnešního utkání vstoupili v zelených dresech, hosté navlékli dresy barvy žluté.

3
    Za skandování domácích fanoušků fotbalisté Petřkovic vybojovali standardní situaci těsně za hranicí šestnáctky.

4
    Na dobře mířený centr si naskakoval Ondřej Adamík, v souboji s protivníkem si však pomohl faulem.

5
    Martin Sporysz se zachoval velmi zkušeně, když nenechal balón dojít až za brankovou čáru, naopak se s míčem otočil a nastřelením do soka vybojoval aut pro svůj celek.

6
    Za dobrým nákopem za obranu si naběhl Kraut, než si však stihl zpracovat balón, tak ho čistým způsobem zpacifikoval Plesník.

7
    I domácí hráči se dopustili útočného faulu, po centru od pravého rohového praporku.

8
    Hosté zatím nikam nespěchají, do postupné kombinace zapojili i gólmana Bučka.

9
    Žlutou kartu dostává Radim Baranek (FC Odra Petřkovice).

10
    Na sérii přihrávek se už nemohl dívat Opatřil, který nedovoleně podrazil Neumanna.

11
    Pěkného přízemního centru do pokutového území se snažil využít Kraut, patičkou však úplně minul balón.

12
    Na druhé straně přetáhl pas Martin Sporysz, Tilkeridis byl u balónu až jako druhý.

13
    Příliš vysoký balón vyprodukoval jeden z hostujících hráčů. Bez problémů si pro něj došel brankář Kodeš.

14
    Rychlý brejk Petřkovic zhatil npřesnou nahrávkou po lajně Szotkowski, balón zachytil Heiník.

15
    Útočnou akci domácích zastavilo postavení mimo hru, v němž se nechal chytit Pavel Macíček.

16
    Josef Opatřil si stahovačkou nepřišel na kapitána Baranka. Domácí ale u balónu zůstanou, budou vhazovat.

17
    V pádu zakončoval v přehuštěném pokutovém území hostů Tomáš Wolf pouze nad branku.

18
    Sporysz nepochopil úmysl Mládka, jenž kolegu vysouval po lajně dopředu. První jmenovaný zůstal stát na místě.

19
    Pas Radima Plesníka za obranu postrádal výšku, takto našel pouze hlavu pozorného stopera.

20
    Ten ale hlavičkoval pouze k soupeři Sporyszovi, ani on ovšem se svým centrem neuspěl, neboť balón doplachtil do zámezí.

21
    Adamík udržel na zádech dotírajícího Wolfa. Pro míč si posléze doběhl gólman Buček.

22
    Fotbalisté Petřkovic se snaží o kombinační hru, avšak ta v posledních minutách čítá příliš velké číslo nepřesností.

23
    Skvěle u lajny zabojoval kapitán Robin Štefek, jenž nastřelil protihráče a vybojoval rohový kop.

24
    Balón po rohovém kopu letěl někam na hranici penalty. Tam si doběhl gólman Buček, který kulatý nesmysl vyboxoval do bezpečí.

25
    Opět sledujeme snahu o postupnou rozehrávku Petřkovic, ta zatím probíhá kolem středového kruhu.

26
    Ondřej Adamík si výborně pokryl míč a zezadu se nechal podrazit protihráčem. Hosté budou rozehrávat standardku.

27
    Marek Szotkowski se vteká na pomezního, z prvního pohledu to však skutečně vypadalo, že jeho hlavička nad branku nebyla nikým tečována.

27
    Petřkovice právě vstřelily branku!
    Hosté přetavují tlak v úvodní branku utkání! Na hranici šestnáctky napřáhl ke střele levačkou MAREK NEUMANN a trefil se parádně k pravé tyči!
    27. NEUMANN - 0:1

29
    První branka by nám utkání mohla trošku oživit. přeci jen jsme mnoho šancí zatím neviděli.

30
    Je za námi půl hodina utkání, po níž favorizované Petřkovice vedou na půdě Hlučína o jednu branku, když se před malou chvílí prosadil Marek Neumann.

31
    Domácí fanoušci byli po inkasované brance svých oblíbenců chvilku opaření, nyní už ale opět skandovaným pokřikem ženou Hlučín za vyrovnáním.

32
    Hráče v zeleném jakoby inkasovaná branka nakopla, aktuálně kombinují s míčem na polovině soupeře.

33
    Výborná práce Adamíka, jnž vystihl narávku středem. petřkovice tedy mohou vydechnout a navíc i založit rychlý brejk.

34
    Domácí stoper nenechal soupeře ani zpracovat míč, ještě ze vzduchu mu ustřelit kulatý nesmysl doslova před nosem.

35
    Na trávníku teď zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a zatím to s ním moc dobře nevypadá. Do hřiště už vběhl i lékař.

36
    Hosté jakoby se nedokázali domluvit, kdo rozehraje přímý kop. Nakonec si to vzal na starosti Plesník, který dlouhým nákopem našel jen protihráče.

37
    Martin Sporysz ještě zasprintoval, aby stihl míč na hrací ploše, to se mu ovšem i přes veškerou snahu nepovedlo.

38
    Jakoby domácí hráč vůbec nepočítal s tím, že se k němu míč odrazí po centru z rohového kopu. Balón ho trefil do hlavy a odrazil se nad bránu.

39
    Opět se na hčišti objevil hostující zdravotník, tentokráte nějaký problém postihl Ondřeje Adamíka.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?

41
    Fotbalisté Hlučína v polsedních minutách tvrdými zákroky rozhodně nešetří. Další těžký atak musel skousnout Tilkeridis.

42
    Wolf po lajně vyslal spoluhráče, ve skluzu ale odvrátil míč do zámezí stoper Plesník.

43
    Žlutou kartu dostává Kristián Hudeczek (FC Hlučín).

44
    Mohlo být vyrovnáno! Na centr z pravé strany si naskočil Kristián Hudeczek, hlavičkoval však přímo do gólmana Bučka!

45
    Obrovská smůla pro fotbalisty Hlučína! V poslední minutě prvního poločasu si totiž do vlastní brány srazil pas z levé strany JAKUB MÁC!
    45. MÁC - 0:2

45+2
    Třetí branku už Petřkovice nepřidají, tedy alespoň ne v první půli, poslední šanci hostů ukončil nepřesným pasem Mládek.

45+3

Skončil první poločas utkání druhého kola MSFL mezi Hlučínem a Petřkovicemi, po němž hosté vedou o dvě branky. Tu první vstřelil ve 27. minutě Marek Neumann, jenž se prosadil z hranice šestnáctky střelou k pravé tyči. Velká smůla potkala v závěru poločas Jakuba Mace, ten si totiž do vlastní brány srazil centr z levé strany.

Druhý poločas začne přibližně v 18:09.

46

46
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Kristián Hudeczek, přichází Patrik Rubý.
    Střídání v týmu FC Odra Petřkovice: ze hřiště odchází Dominik Mládek, přichází Denis Dziuba.

47
    Marek Szotkowski ve velké příležitosti ještě nahrával, avšak jeho úmysl dobře přečetl gólman, jenž balón skryl.

48
    Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ty zatím drží soupeře na jeho vlastní polovině.

49
    Fotbalisté Hlučína se ovšem dostali do rychlého brejku, nahrávku středem však výborně vystihl Mládek.

50
    Strakoš si až moc předkopl balón. U toho byl jako první soupeř, jehož posléze zmíněný hráč poslal nedovoleně k zemi.

51
    Proti centru výborně vystartoval Buček, který balón vyboxoval nad sebe, je z toho roh.

52
    Ani z rohu ale domácí nedokázali zahrozit, nejvýše se totiž v pokutovém území vyšplhal Radim Plesník.

53
    Velmi riskantní malá domů v podání stopera Petřkovic, která skoro přeletěla Bučka. Ten však stihl vyskočit a míč ukrýt v náručí.

54
    Nikolas Tilkeridis si v souboji viditelně pomohl rukama, hlavní rozhodčí nařizuje přímý kop pro Hlučín.

55
    Jeden z domácích hráčů si zpracoval míč a zády k bráně se pokusil o akrobatické zakončení nůžkami. Nemířil vůbec zle! Rána proletěla těsně vedle levé tyče.

55
    Nepovedený nákop pravou lajnou znamená zisk míče zpátky na kopačky hostů.

56
    Žlutou kartu dostává Denis Dziuba (FC Odra Petřkovice).

58
    Žlutou kartu dostává Tomáš Vengřinek (FC Hlučín).

58
    Petřkovice se ujímají už tříbrankového vedení! Domácí obrana totálně zaspala při bránění, když nechala MARTINA HONIŠE hlavičkovat po centru z hranice vápna úplně samotného. Stoper prostřelil Kodeše k levé tyči.
    58. HONIŠ - 0:3

59
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Tomáš Dostál, přichází Radim Dostál.
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Dominik Kraut, přichází Ondřej Pyclík.

61
    Hlučín sice okamžitě po inkasovaném gólu kombinuje na polovině soupeře, stáhnout tříbrankové manko už je ale téměř nereálné.

62
    Pas z pravé strany byl hodně nepovedený, s ledovým klidem si pro něj doběhl gólman Buček.

63
    Střídání v týmu FC Odra Petřkovice: ze hřiště odchází Ondřej Adamík, přichází Ondřej Moučka.

64
    Radim Dostál pěkným balónem za obranu vyslal dopředu Pyclíka, ten ovšem pod tlakem obránce nahrál příliš slabě.

65
    Pro vysoký centr z pravé strany si vyběhl Jakub Kodeš, jenž vyskočil výše, než útočník.

66
    Po faulu domácího hráče budou Petřkovice rozehrávat přímý volný kop těsně za polovinou hřiště. K exekuci už se staví Radim Baranek.

67
    Jeho pas byla ale hodně nepovedený. Přeletěl všchny přítomné hráče v pokutovém území a skončil v zámezí.

68
    Rychlý brejk tří proti jednomu zabrzdila přihrávka, která přišla moc pozdě. Je pískán ofsajd.

69
    Žlutou kartu dostává Nikolas Tilkeridis (FC Odra Petřkovice).

70
    Čerstvý Denis Dziuba dokázal využít velkého množství fyzických sil, pěkně se vyhnul obránci pokoušejícímu se o skluz, jenže poté po lajně nepřesně přihrál spoluhráči.

71
    Fotbalisté Hlučína se z frustrace uchylují k naprosto zbytečným faulům. Po dalším takovém budou hosté rozehrávat standardku těsně za hranicí šestnáctky.

72
    Zdá se, že jednoho z hostujících hráčů chytl sval. Kouč Petřkovic už dává svému svěřenci na střídačce pokyn k rozcvičení.

72
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Pavel Macíček, přichází Martin Krejčí.
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Josef Opatřil, přichází Kryštof Jančík.

73
    Utkání je tedy na chvíli přerušeno. Oba celky využívají neplánovaé pauzy k menšímu občerstvení.

74
    Tomáš Vengřinek udržel na zádech dotírajícího Szotkowského. Situaci se nekomplikoval, přihrávku poslal až dozadu na gólmana.

75
    Technická rána domácího hráče div, že nezapalda do branky. Nakonec se vykroutila těsně vedle pravé tyče.

76
    Na polovině hřiště došlo k hlavičkovému souboji, po němž hlavní rozhodčí nařídil přímý kop ve prospěch domácích.

77
    Dziubovi odskočil balón od nohy při zpracování. Toho k dlouhému odkopu okamžitě využil Pyclík.

78
    Fotbalisté Hlučína sice kombinují na polovině soupeře, jenže územní převaha jim je k ničemu, když toho nedokáží zužitkovat alespoň v jednu branku.

79
    Střídání v týmu FC Odra Petřkovice: ze hřiště odchází Nikolas Tilkeridis, přichází Pavel Tobiáš.

79
    Za dlouhým nákopem hostujícího hráče se nikdo nerozběhl, bez problémů se ho tak chopil Kodeš.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi zápasu už je jasno, Petřkovice si tříbrankové vedení vzít nenechají.

81
    Za skandovaného pokřiku "My chceme Hlučín!" přišla další nepřesnost z řad domácích, dlouhý nákop neměl šanci nikdo dostihnout.

82
    Na řadu přichází standardní situace z nšjakých pětadvaceti metrů od brány. Nejspíše se bude jednat o přímou ránu.

83
    Skutečně tomu tak bylo, projektil domácího fotbalisty ale proletěl pouze nad horní tyčkou.

84
    Po zákroku na Marka Szotkowského hlavní rozhodčí neváhal ani chvilku a nařídil pokutový kop ve prospěch Petřkovic!

86
    K exekuci desítky se postavil MAREK NEUMANN, jenž si zkušeně počkal na pohyb gólmana a poté balón poslal k opačné tyči.
    86. NEUMANN - 0:4

87
    Hosté mohli završit populárního bůra, to byse ale hostujícímu hráči nemohl v klíčové chvíli zamotat míč mezi nohama.

88
    V pokutovém území byl Szotkowski až příliš agresivní, protivníka sundal k zemi nedovoleně.

89
    Petřkovice sice vstřelili pátý gól, ten ovšem nemohl být uznán pro postavení zakončujícího hráče v ofsajdu.

90
    Proti nákopu po pravé straně vystartoval gólman Buček, který byl u míče jako první.

90+1

Máme za sebou utkání druhého kola MSFL, v němž Petřkovice deklasovali Hlučín na jeho vlastním hřišti 4:0. Hosté si branky rozdělili rovnoměrně do každého z poločasů. Vtom prvním se prosadil střelou z hranice šestnáctky Marek Neumann a v závěru úvodní části si smolný vlastní gól vstřelil Jakub Mác. Ve druhé půli poté na rozdíl tří branek upravil hlavičkou Martin Honiš a konečnou podobu dal výsledku svým druhým gólem Marek Neumann, jenž proměnil pokutový kop. Petřkovice tedy i svůj druhý ligový zápas zvládli úspěšně, Hlučín naopak po druhé prohrál.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:03:58)