CSKA Moskva – IHS Riga 6:2 (kon.) | Třinec – Malmö Redhawks 11:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Jaroslavl – K. Vary 3:5 (kon.) | Sparta – CSKA Moskva 1:9 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:2 (kon.)
Vítkovice – IHS Riga 3:9 (kon.) | Jaroslavl – Malmö Redhawks 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 10.08.2019, 16:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Úvod 3.třetiny byl z obou stran hodně opatrný. Ve 45.minutě dokázal dostat Energetiky poprvé do vedení Ondřej Prihoda, který překonal Halouzku podruhé v tomto zápase. Zbytek třetiny si už Vary pohlídaly, Ocelářům nepomohlo ani odvolání brankáře Halouzky v závěru třetiny. Energetici tak postupují do semifinále po třech vyhraných duelech jasně z 1. místa. Oceláři pokud chtějí pomýšlet o postupu do semifinále, musí spoléhat na výhru Malmö Redhawks, které musí porazit Lokomotiv Jaroslavl rozdílem dvou a více branek. (18:21:38)

Nejlepší hráči tohoto duelu:

Matěj Kozlík (TRI) – Ondřej Prihoda (KVA)

60:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., hrubost).

59:41
    Oceláři prohráli buly, ale i přesto se dostali k puku, od modré čáry vyslal přízemní střelu Hrůzek, kterou ale naneštěstí pro Oceláře Maleček vyrazil.

59:41
    Icing Varů.

59:26
    Třinec se usazuje v pásmu a začíná kombinovat.

59:10
    Oceláři jsou v šesti!

59:10
    Po střele Procházky se bude vhazovat po levici Malečka.

57:28
    Hyklovu střelu od modré nyní lehce tečoval jeden z třineckých útočníků. Ztečovanou střelu Maleček zachytil.

57:00
    Hru přerušuje ofsajd Třince.

56:47
    Ocelářům timeout očividně pomohl, poslední sekundy patří právě jim.

55:16
    Kapitán Ocelářů Kyselý nyní skvělým obranným zákrokem zabránil možné vstřelené brance,položil se na led a překazil tak brejkovou situaci 2 na 1.

53:51
    Oceláři se nemůžou dostat z vlastního pásma, Vary se nezatahují,ba naopak forčekují a dělají domácím problémy

52:20
    Hrůzek nyní díky své bojácnosti vybojoval svému týmu vhazování v útočné třetině.

51:30
    Hrůzek pálil od modré, Maleček zasahuje.

49:58
    Jeden z třineckých obránců hledal ve středu hřiště Volase, tomu kotouč sjel z čepele. Vary jsou na puku.

49:33
    Hra se nám nyní docela kouskuje, tentokrát se píská icing Varů.

49:25
    Nadějnou protiakci Varů přerušuje ofsajd.

48:08
    Energetici se usazují v pásmu díky nahození Hohla, Halouzka se kotouč snažil rozehrát, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel a tak kotouč přikryl pod svou lapačku.

45:53
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary jdou do vedení. V předbrankovém prostoru se prosadil ONDŘEJ PRIHODA. Asistence: David Černý a Patrik Hohl.

45:16

43:34
    Karlovy Vary se nyní dostaly do velké šance, jednomu z obránců Třince se odrazil kotouč od brusle až přímo k Matasovi, který ale nedokázal překonat třineckého brankáře.

42:23
    Další zákrok pro Malečka tentokrát po střele Przybyly.

42:17
    Maleček přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

40:13
    März našel skvělou zadovkou na ose hřiště Pastora, ten se ocitl zcela sám před brankářem Halouzkou, třinecký brankář si ale s jeho střelou mířenou k tyči poradil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:34.

Ve druhé třetině byl obrázek hry podobný jako v té první. Oceláři šli znovu do vedení po brance Adama Procházky, který díky perfektnímu důrazu před bránou protlačil kotouč až za záda Malečka. Ve 32.minutě si ale domácí neuhlídali rozjetého Ondřeje Prihodu, který střelou mezi Halouzkovy betony vyrovnal skóre na 2:2.

40:00

39:43
    Kozlík našel na středu hřiště Petrovského, ten po zpracování vypálil ale pouze na Malečkovu hruď.

38:49
    Hra se nyní malinko přitvrzuje, mohli jsem vidět pár pěkných čistých hitů na obou stranách.

37:45
    Vhazování opět před Malečkem, tentokrát po jeho pravici.

37:26
    Až nyní hru uklidňuje Maleček, vhazování po jeho levici.

37:16
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, žádný celek si nevytváří větší šance.

35:43
    Energetici začali s forčekingem, který dělá domácím nemalé potíže.

33:15
    Obrovská skrumáž před brankou Malečka! Jeden z útočníku Třince se snažil podobně jako při předchozí akci Procházky procpat kotouč až za brankovou čáru, na Malečka ale nevyzrál.

31:43
    Do samostatného úniku se dostal ONDŘEJ PRIHODA a střelou mezi Halouzkovy betony srovnal skóre.

31:25

30:50
    Dobrou Hyklovu střelou od modré, vyráží Maleček svou vyrážečkou.

29:19
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Botoš – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Houdek – 2 min., hrubost).

28:00
    Z mezikruží se nyní snažil procpat kotouč směrem na bránu soupeře třinecký Wawrzkiewicz, jeho střela byla zblokována.

26:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři jdou do vedení! Ve skrumáži před Malečkovou brankou se nejlépe zorientoval ADAM PROCHÁZKA a procpal kotouč až za záda karlovarského brankáře. Asistence: Petr Przybyla.

25:58
    I Energetici se nyní dostali z protiútoku do šance, kterou ale zachytil Halouzka.

25:26
    Přece jen se dostal kotouč ke Kozlíkovi dostal po druhé, Kozlík ale z mezikruží namířil na hruď Malečka.

25:01
    Kozlík se teď díky skvělému prohození puku mezi nohama dostal až do pásma soupeře, kde se snažil nasměřovat kotouč na jednoho ze svých spoluhráčů,ale přihrávka byla zblokována.

24:14
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách, žádný z celků už delší dobu nevystřelil na branku.

23:10
    Z pravého kruhu to zkoušel Zolnaj, jeho střela byla zblokována.

22:24
    Pospíšilův pas nestihl jeden z útočníků Třince, píská se icing.

21:11
    Vary se nyní dostaly do brejku 2 na 1. Halouzka si s dorážkou Šlechty poradil.

20:29
    Třineckou protiakci zastavuje ofsajd.

20:01

Vstup do utkání se povedl lépe domácím, kteří už v 1.minutě zásluhou Denise Kyselého vedli. O dvě minuty později se už radovali také hosté. O čisté konto Halouzku připravil už ve 3. minutě David Černý. Zbytek třetiny se už dohrál v poklidu a hráči odešli do šaten za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 16:49

20:00

19:50
    Botoš se ještě snažil ohrozit Halouzku, jeho střela byla zblokována.

19:11

18:40

18:05
    Botoš si to nyní skvěle nabruslil přes osu kluziště až do mezikruží, odkud svou střelou ohrozil Halouzku, ten zasáhl svou lapačkou.

17:10
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Prihoda – 2 min., sekání).

17:05
    Oceláři zatím bez větších problému vzdorují přesilovce Varů.

16:28
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bezuk – 2 min., podrážení).

15:10
    Energetici už jsou delší dobu na kotouči, Oceláři ale zatím velmi dobře brání střední pásmo.

13:43
    Ze svého obranného pásma si to nabruslil Prihoda až směrem k brance soupeře, byl však vytlačen jedním z třineckých obránců až k pravému mantinelu, odkud prověřil pozornost Halouzky.

12:01
    Za bránou Malečka se strhl obrovský boj o kotouč, který nakonec vydolovali Oceláři. Od modré se snažil střílet Hykl, jeho střelu zblokoval jeden z karlovarských obránců.

10:14
    Prihoda objel Halouzkovu branku a snažil se kotouč zasunout za záda třineckého brankáře, Halouzka zasáhl pohotově svým betonem.

09:33
    Tomiczka našel ve středovém kruhu jeden ze spoluhráčů, ten však už neměl moc sil, kotouč nahodil do pásma a odjel střídat.

08:55
    Hra je přerušena po zákroku Halouzky. Vhazování po jeho levici.

07:47
    Z mezikruží pálil Ochman, jeho střela těsně minula brankovou konstrukci.

06:07
    Kozlík se teď z vlastního obranného pásma dostal až do útočného. Jeho přihrávku na modrou už ale nikdo z jeho spoluhráčů nečekal. Puk získávají Vary

04:28
    Od modré nahazoval Zolnaj, jeho střelu ale žádný ze spoluhráčů netečoval, Halouzka v poklidu zasahuje.

02:30
    K puku se ve středu kluziště dostal Prihoda, který ještě střelou z mezikruží Halouzku nepřekonal. Dojíždějící DAVID ČERNÝ se k puku dostal jako slepý k houslím a vyrovnává tak stav na 1:1.Asistence: Ondřej Prihoda.

00:54
    Oceláři jsou samozřejmě po tak rychlé brance nabuzení a tlačí se do své útočné třetiny.

00:10
    Neuvěřitelný úvod domácího celku! Z pravého kruhu bleskurychle propálil Malečka DENIS KYSELÝ. Asistence: Petr Przybyla.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Maleček, Kubát – Bulka, Hohl, Houdek (C), Prošek, Vogel, Zolnaj – Blecha, Botoš (A), Černý, März (A), Matas, Prihoda, Rymon, Sapoušek, Šmajda, Dvořák, Hofmann, Pastor, Skuhravý, Šlechta.

HC Oceláři Třinec: Klimek (Halouzka) – Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Andrle, Pospíšil, Hykl, Buják, Mošnička, Ročák, Bezuk – Procházka, Przybyla, Kašpárek, Petrovský, Volas, Samuhel, Pánek, Ochman, Gazur, Šotkovský, Tomiczek, Janoš, Wawrzkiewicz, Kozlík, Hlávka, Jakubu, Šutý..

Hezké sobotní odpoledne z třinecké WERK ARENY! V předposledním duelu skupiny WERK ARENA se proti sobě utkají Karlovy Vary a domácí Oceláři. Utkání započne v 16:00

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 3. Černý (Prihoda), 32. Prihoda, 46. Prihoda (Černý, Hohl) – 1. Kyselý (Przybyla), 27. Procházka (Przybyla)

HC Energie Karlovy Vary: Maleček (Kubát) – Bulka, Hohl, Houdek (C), Prošek, Vogel, Zolnaj – Blecha, Botoš (A), Černý, März (A), Matas, Prihoda, Rymon, Sapoušek, Šmajda, Dvořák, Hofmann, Pastor, Skuhravý, Šlechta.
    HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Andrle, Pospíšil, Hykl, Buják, Mošnička, Ročák, Bezuk – Procházka, Przybyla, Kašpárek, Petrovský, Volas, Samuhel, Pánek, Ochman, Gazur, Šotkovský, Tomiczek, Janoš, Wawrzkiewicz, Kozlík, Hlávka, Jakubu, Šutý.

Rozhodčí: Mikula – Klimek, Bernkopf