Sittard – Heracles 1:1 (kon.) | Heerenveen – Feyenoord 1:1 (kon.) | Waalwijk – Alkmaar 0:2 (kon.)
Utrecht – Zwolle 3:1 (kon.) | Eindhoven – Den Haag 3:1 (kon.)
FC Utrecht
3:1 (0:1)
PEC Zwolle
Neděle 11.08.2019, 16:45 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Nizozemská Eredivisie • 2. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11. (18:44:04)

Fotbalisté Utrechtu vítězí ve 2. kole Eredivisie nad Zwolle zaslouženě 3:1. Domácí byli lepší už v prvním poločase. V něm ale nedokázali proměnit své šance a v 16. minutě naopak po přímém kopu Gustava Hamera inkasovali. Po změně stran však červenobílí protrhli svou střeleckou smůlu. Hned po minutě hry srovnal po Kerkově přihrávce Sander van de Streek a o chvíli později navíc domácí po faulu brankáře Mouse na Abasse zahrávali penaltu, kterou s přehledem proměnil Simon Gustafson. Definitivně pak hosty srazil v 73. minutě kapitán Utrechtu Willem Janssen, který se prosadil po rohovém kopu.

90+4

90+3
    Rozehráli nakrátko a nakonec z toho ještě vzešla střela Sandera van de Streeka z 22 metrů. Mous se musel pořádně natahovat, aby míč vyrazil mimo svou bránu.

90+3
    Guwara ještě šel do souboje s Nakajamou a domácí budou zahrávat roh. To bude asi poslední věc, kterou dnes uvidíme.

90+2
    Domácí hrají poblíž šestnáctky soupeře, což jim naprosto stačí. Hráči Zwolle už asi nic velkého nevymyslí.

90+1
    Rozhodčí zápas prodlouží o tři minuty!

90
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Issah Abass, přichází Rico Strieder.

89
    Nyní zahrával Flemming přímý kop z 28 metrů. Jeho střelu nadvakrát zkrotil v rukavicích Maarten Paes.

88
    Zian Flemming vypálil zpoza šestnáctky příliš slabě. Paes si tak připsal jednoduchý zákrok.

88
    Ten zahrával Bel Hassani a Paes míč boxoval do bezpečí.

87
    Juta Nakajama to zkusil individuálně. Jeho úsilí hostům vyneslo rohový kop.

87
    Z pravé strany centroval van Wermeskerken. Obrana Utrechtu byla připravena.

85
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Dean Huiberts, přichází Jarno Westerman.

84
    Přetažený centr po rohu hledal Klaibera, který míč na levé straně šestnáctky nezkrotil dostatečně dobře. Následný volej kapitána Janssena končí vysoko nad bránou.

83
    S chutí hrající Kerk připravoval šanci pro van de Streeka. Jeho zakončení bylo sraženo na roh.

82
    Jsme už v poslední desetiminutovce zápasu. Zdá se, že Utrecht směřuje ke druhému vítězství v nové sezóně.

80
    Domácí se ubránili a vyvážejí balón dopředu.

Martin Augustin

Branky: 47. van de Streek, 49. Simon Gustafson (pen.), 73. W. Janssen – 16. Hamer

Karty:   15. Klaiber (UTR), 44. Simon Gustafson (UTR) – 10. Huiberts (ZWO)

FC Utrecht: Paes – Klaiber, W. Janssen (C), Hoogma, Guwara – van de Streek, Maher, Simon Gustafson – Kerk, Abass (90. Strieder), Venema (63. Joosten).
    Náhradníci: D. Jensen – Lonwijk, Joosten, Boussaid, van der Maarel, Emanuelson, Strieder, Troupee, Bergström, Černý.

PEC Zwolle: Mous – Hamer (78. van Wermeskerken), Reijnen (C), Dekker, Paal – Huiberts (85. Westerman), Flemming, Nakajama – Bel Hassani, Thy, Johnsen.
    Náhradníci: Zetterer, Hauptmeijer – Kersten, Doué, van Wermeskerken, Lachman, Westerman, Elbers, Leemans, van den Belt.

Rozhodčí: van de Graaf – Polman, Fikkert