Setúbal – Tondela 0:0 (kon.)
Vitória FC Setúbal
0:0 (0:0)
CD Tondela
Pondělí 12.08.2019, 21:15 • Estádio do Bonfim, Setubal (kapacita: 18.694 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Příjemný pondělní večer. Úvodní kolo portugalské Primeira Ligy bude zakončeno dohrávkou mezi týmy Vitória FC Setúbal a CD Tondela. Mírným favoritem střetnutí budou domácí fotbalisté.

Oba celky měly v loňské sezóně záchranářské starosti. Tondela se v přímém souboji s Chaves zachraňovala až v posledním kole, Setúbal pak nasbíral jen o bod více než jeho pondělní soupeř a i on by tak chtěl letos operovat v poněkud klidnějších patrech tabulky.

Generálkou před startem nového ligového ročníku byl oběma týmům národní pohár. Zatímco Setúbal na domácím hřišti vyzrál nejtěsnějším rozdílem 1:0 na účastníka nejvyšší soutěže z Moreirense, Tondela prohrála stejným poměrem na stadionu druholigového Penafielu.

V loňské sezóně se oba soupeři střetli hned třikrát – dvakrát v lize a jednou v poháru, přičemž jednou se radoval Setúbal, jednou Tondela a jednou se zrodila remíza.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória FC Setúbal: Makaridze – Mano, A. Jorge, V. Fernandes, Sílvio – Tiago Castro, Bessa, Semedo, Carlinhos – Zequinha, Chačadí.
    Náhradníci: Raphael – A. Sousa, H. Guedes, Pereira, Pires, Nuno Valente, Vilela.

CD Tondela: C. Ramos – Moufi, Tavares, Wilson, F. Ferreira – Murillo, Pepelu, João Pedro, Augusto – Rubio, Richard.
    Náhradníci: Oliveira – R. Castillo, Jaquité, B. Monteiro, Sampaio, Vigario, Fonseca.

Rozhodčí: V. Ferreira – P. Fernandes, Miranda.

1

1
    Hned v úvodní minutě vyfasoval velmi rychle žlutou kartu Semedo.

3
    Setúbal nastoupil do utkání v bílých dresech, Tondela hraje v zelených.

5
    Hosté měli k dispozici první rohový kop, Makaridze ale zasahovat nemusel.

8
    Domácí zahrávali po nedovoleném zákroku Ferreiry standardní situaci, Tondela ale nebezpečnou situaci přečkala bez újmy na skóre.

11
    Tondela vybojovala autové vhazování na polovině soupeře.

12
    Fernandes sice s rozhodčím nesouhlasí, je mu ale pískán faul. Standardka tentokrát na druhé straně.

13
    Ke slabé hlavičce se dostal Augusto, Makaridze si připisuje snadný zákrok.

14
    K zemi se poroučel Pedro a domácí publikum se opět zlobí. Rozhodčí je ale jiného názoru, když odpískal faul.

16
    Je za námi úvodní čtvrthodina střetnutí. Zatím sledujeme fotbal podprůměrné úrovně.

17
    Augusto lehce přistrčil Bessu, který se velice ochotně poroučel k zemi. Přímý kop pro Setúbal.

18
    Po Bessově nákopu do vápna zůstává na zemi ležet otřesený brankář Ramos. Jeho náhradník Oliveira už se rozcvičuje za postranní čárou. Uvidíme, jak celá situace dopadne.

20
    Sedmadvacetiletý Claudio Ramos zatím v utkání pokračuje.

21
    Chačadí si v souboji o míč vypomohl útočným faulem. Nutno říci, že sudí Ferreira dnes nasadil hodně přísný metr.

22
    Hosté se zničehonic dostali do obrovské šance! Murillo obdržel přihrávku do běhu, přesprintoval přes oba obránce a rázem měl před sebou pouze Makaridzeho, střelu ale napálil trestuhodně do něj. Tondela tak z celé situace vytěžila jen roh.
    22. Tondela měla první loženku.

23
    Ten žádné vážnější nebezpečí před domácí svatyní nepřinesl.

24
    Carlinhos zajel nevybíravě do Ferreiry a inkasuje od rozhodčího žlutou kartu.

27
    Wilson nabral zezadu Zequinhu a vidí rovněž žluté napomenutí, byť se mu hodně diví.

28
    Na hřišti se v posledních minutách pořádně přiostřilo. Po dalším nedovoleném zákroku budou rozehrávat hosté.

29
    A ti opět zahrozili! Rubio obdržel dobrou průnikovou přihrávku, svou přízemní ránu z blízkosti penaltového puntíku ale nasměroval těsně vedle levé tyče!
    29. Rubio zamířil těsně vedle.

31
    Setúbal má k dispozici přímý kop z nějakých třiceti metrů. Uvidíme, jak s ním Vitória naloží.

33
    Moufi byl nejprve přidržen za dres a po chvíli i poslán k zemi skluzem. Standardku si tak vyzkouší i Tondela.

34
    Hosté z ní ale nic nevytěžili, Setúbal se bez problémů ubránil a může vyrazit dopředu.

36
    Dalším karetně potrestaným hráčem je domácí Zequinha. Tomu rozhodčí nejprve odpískal faul na Moufiho, napomínán však byl útočník Setúbalu až za následné protesty.

37
    Chačadí byl faulován na půlící čáře, kromě něj končí na trávníku i Carlinhos. Zápas je to opravdu hodně tvrdý.

39
    Chačadí přebral míč kousek před hranicí velkého vápna a vypálil z otočky, jeho přízemní rána mu ale příliš nesedla, a tak se stala snadnou kořistí brankáře Ramose.

40
    Carlinhos si naběhl do protihráče a skácel se k zemi, rozhodčí však píská Tondele faul.

41
    Standardky se ujal Bessa, jeho centr do vápna byl prodloužen jedním z hostů na rohový kop.

42
    Po centru z levé strany hrací plochy hlavičkoval Chačadí na volného Fernandese, který z bezprostřední blízkosti brány špičkou kopačky přestřelil!
    42. Fernandes spálil největší šanci Setúbalu.

43
    Zequinha naskočil do Ramose, který si ze vzduchu stahoval do rukavic vysoký míč. Hostující gólman je tak opět v péči lékařů, zatímco si domácí útočník mohl oddechnout, že neputoval po druhé žluté předčasně do sprchy.

45
    Tondela si vypracovala rychlou akci vedenou po levém křídle, prudký centr ale doskotačil až do zámezí, a tak bude Makaridze odkopávat.

45+1
    První dějství bude nastaveno o dvě minuty.

45+2
    Moufi je dnes už poněkolikáté obětí nedovoleného zákroku. Rozehrávat tak může Tondela.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Úvodní poločas zápasu mezi Setúbalem a Tondelou branku nenabídl, k vidění byl spíše bojovný fotbal plný nedovolených zákroků. Přesto se urodilo i několik velkých šancí. Murillo si nejprve vylámal zuby na skvělém Makaridzem, Rubio pálil o chvíli později z dobré pozice těsně vedle. Setúbal si největší příležitost schoval až na závěr půle, Fernandes ale po rohovém kopu branku zblízka přestřelil.

Druhý poločas začne přibližně v 22:20.

46

48
    Úvod druhého dějství je zatím hodně opatrný. Míč se sice stěhuje ze strany na stranu, oba celky ale doplácí na nepřesnosti.

49
    Moufi udeřil rukou Castra a sudí mu uděluje žlutou kartu. Nutno říci, že domácí záložník svému hereckému vystoupení hodně přidal.

50
    Setúbal rozehrál standardku z levé strany, nízký balon byl ale bleskově z vápna odvrácen.

52
    Fotbalisté Setúbalu kombinují na vlastní polovině a čekají na vhodný okamžik k přechodu do útoku.

53
    Autoři předešlého souboje si tentokrát role obrátili. Moufi byl v roli faulovaného, zatímco Castro nevinně rozhazuje rukama.

54
    Tondela zahrávala standardní situaci, nadýchaný centr do velkého vápna ale doletěl jen do rukavic připraveného Makaridzeho.

57
    Dlouhý nákop směrem dopředu Setúbalu vůbec nevyšel. Balon skončil až u brankáře Ramose.

58
    Druhý poločas zatím postrádá výraznější tempo, a tak se většina přítomných zřejmě spíše nudí.

58
    Fernandes zasáhl v souboji bez míče loktem do tváře Richarda a rozšiřuje tak řady karetně napomínaných hráčů.

60
    Na hřišti se pořádně jiskří, k vidění byla i menší potyčka. Tondela po ní zahrávala standardku, kterou domácí prodloužili na rohový kop.

61
    Hosté z něj ale nikterak nezahrozili, naopak se museli stáhnout až na vlastní polovinu, kde zpětnou přihrávkou zapojují do hry i gólmana Ramose.

62
    Tondela si na levé straně vypracovala další útočnou akci, tu ale ukončil zdvižený praporek pomezního sudího, který načapal Murilla v ofsajdovém postavení.

63
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Zequinha, přichází Hildeberto Pereira.

64
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Pedro Augusto, přichází João Lamine Jaquité.

64
    Chačadí zahrál při snaze zpracovat si míč rukou, což pozornosti rozhodčích neuniklo. Balon se tak vrací na kopačky fotbalistů Tondely, kteří jsou v posledních minutách o něco aktivnější než soupeř.

65
    Silviův centr byl přetažený, přesto z něj nakonec domácí vytěžili rohový kop z pravé strany hrací plochy.

66
    Centrovaný míč proskákal pokutovým územím. Následně vyráží dopředu Tondela.

67
    Rubio se prodral do vápna, poté ale upadl. O penaltě však nemůže být řeč.

69
    Hodně nepřesná přihrávka Pedra končí za postranní čárou. Tohle se hostujícímu záložníkovi nepovedlo.

70
    Rubiovi je pískán faul, hrát s balonem může Vitória.

70
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Tiago Castro, přichází Nuno Valente.

72
    Do konce řádné hrací doby schází necelých dvacet minut a stále platí, že ve druhém poločase na první větší šanci stále čekáme.

73
    Střídající Jaquité fauloval dle názoru rozhodčího Bessu. Rozehrávat tak budou domácí.

73
    Mano zastavil pronikajícího Rubia jen za cenu žluté karty.

74
    A další faul, tentokrát skončil na zemi Chačadí. Podle obrázku hry se jeví pravděpodobněji, že se spíše dočkáme vyloučení než gólu.

76
    Murillo chyboval při snaze zpracovat si přihrávku na polovině hřiště a míč mu utekl za postranní čáru. Je z toho autové vhazování pro Setúbal.

78
    Domácí akce končí mizernou přihrávkou, k níž byli všichni hráči v bílém na hony daleko.

80
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Jonathan Rubio, přichází Rubilio Castillo.

81
    Střídající Pereira teď nějakou dobu okopával Moufiho a bude si muset vinou žluté karty dávat po zbytek utkání pozor.

82
    Carlinhosův pokus o centr do vápna byl zblokován na rohový kop.

83
    Tondela po vzdušné přihrávce z levé strany vyhlavičkovala míč mimo šestnáctku. U míče ale zůstávají domácí.

84
    Pereira si pohrál s obránci na levém kraji vápna a naservíroval na střed přihrávku, která se odrazila k Bessovi. Ten zkoušel akrobatické zakončení nůžkami, to však letělo doprostřed brány.
    84. Akrobatické nůžky lapil Ramos.

85
    Na druhé straně musel vyrážet skákavou přízemní střelu Makaridze.

86
    Nepříjemnost pro Setúbal! Semedo přišlápl nešikovně nohu Richardovi a je po druhé žluté kartě vyloučen!
    86. Červená karta po 2. žluté.

87
    Hostující útočník musí podstoupit ošetření, a tak se momentálně nehraje.

88
    Hra pokračuje. Mnoho času už ale oběma týmům k tomu, aby strhly vítězství na svou stranu, nezbývá.

89
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Carlinhos, přichází Bruno Pires.

90
    Rozhodčí Ferreira nastavuje utkání o čtyři minuty.

90+1
    Obrovská šance Tondely, které dělily od gólu centimetry! Castillo obdržel přihrávku za obranu a přehodil brankáře Makaridzeho lobem, ten se však odrazil od zadní tyče zpět k domácímu gólmanovi!
    90+1. Domácí zachránila v nastavení tyčka!

90+2
    Wilson fauloval ve výskoku Chačadího a další červená karta visela ve vzduchu. Hostující bek si ale nakonec bude muset na sprchu ještě několik minut počkat.

90+4
    Míč má ve své moci Makaridze, který jej pomalu uvede zpět do hry.

90+4

Týmy Setúbalu a Tondely vstoupily do nového ročníku portugalské Primeira Ligy bezbrankovou remízou. Hosté měli v úvodním poločase dvě dobré šance, Murilla ale vychytal Makaridze a Rubio pálil z dobré pozice těsně vedle levé tyče. Domácí nejvýraznější zahrozili Fernandesem, který z bezprostřední blízkosti branky špičkou kopačky přestřelil. Druhý poločas byl podstatně ospalejší, zajímavé věci se začaly dít až těsně před koncem. Necelých pět minut před vypršením řádné hrací doby se po druhé žluté kartě poroučel ze hřiště Semedo a Tondele nechybělo mnoho, aby krátkou přesilovku využila. V první minutě nastavení se totiž za obranu dostal Castillo, jeho lob ale skončil na tyči.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 23:18.

Setúbal se v dalším kole představí na horké půdě favorizovaného Porta, zatímco Tondela přivítá před vlastními fanoušky Portimonense.

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:26:13)