Atlanta United – New York City 2:1 (kon.) | Philadelphia – Houston 2:1 (kon.) | DC United – LA Galaxy 2:1 (kon.)
Los Angeles FC – New York RB 4:2 (kon.)
Los Angeles FC
4:2 (2:2)
New York Red Bulls
Pondělí 12.08.2019, 04:00 • Banc of California Stadium • Americká MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Americké MLS. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles FC a New York Red Bulls.

Los Angeles odehrálo 23 zápasů s bilancí 16-4-3 a získalo 52 bodů, skóre má 61:23. V tabulce Západní konference je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Vancouverem 6:1, Houston 3:1, Atlantou 4:3 a New England 2:0. Nestačilo na LA Galaxy 2:3.

New York Red Bulls odehrál 24 zápasů s bilancí 11-4-9 a ziskem 37 bodů. V tabulce Východní konference je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Yorkem City 2:1, Orlandem 1:0 a Torontem 2:0. Nestačil na Toronto 1:3 a na Columbus 2:3.

Los Angeles FC: Miller – Beitashour, Blackmon, Segura, Harvey – Kaye, Atuesta, Blessing – Vila, Diomande, Rossi
    Náhradníci: Ejimadu – Jakovic, Silva, Nguyen, Zelaya, Pérez J., Pérez A.

New York Red Bulls: Robles -Buckmaster, Parker, Long, Lawrence – Davis, Rzatkowski – Césseres Jr., Romero Gamarra, Royer – White
    Náhradníci: Meara – Murillo, Tarek, Fernandez, Muyl, Wright-Phillips, Barlow

Rozhodčí: Fischer – Wienckowski, White, VAR Rivero.

1

1
    Hlavní sudí začal utkání v Los Angeles.

1
    Domácí hrají v černém, hosté oblékli červené dresy.

2
    Los Angeles se prokombinovalo na útočnou polovinu, ale vypálit na braku se domácím zatím nepodařilo.

3
    Hostující Tim Parker hledal dlouhým pasem Briana Whitea, ale ten byl v postavení mimo hru.

3
    Rozehrávat tedy budou domácí fotbalisté, kteří se nikam neženou.

5
    Klidnější úvod hry narušila domácí akce, kterou zblokoval Kemar Lawrencena rohový kop. Centr se snesl před branku, Los Angeles se několikrát dostalo k zakončení, ale rána Segury byla zblokovaná.

8
    Žlutou kartu dostává Tim Parker (New York Red Bulls).

9
    Steven Beitashour přihrával na Carlose Velu, který byl ovšem v postavení mimo hru.

11
    Úvodních deset minut hry je pryč, sledujeme pasáž hry, která je plná nepřesností.

12
    Hosté rozehrávali na útočné polovině volný kop, následně se ke střele z dobré pozice dostal Daniel Royer, jehož ránu z první kryje brankář.

13
    Los Angeles rozehrávalo rohový kop, centr se snesl před branku a obrana New Yorku si poradila jen za cenu dalšího rohu.

16
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat. Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

17
    Steven Beitashour se dopustil faulu, rozehrávat tak bude faulovaný Cristian Cásseres Jr z New Yorku.

18
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat, mnoho šancí v tomto utkání zatím vidět není.

19
    Domácí fanoušci vytváří zde na Banc of California Stadium v Los Angeles parádní atmosféru. Daleko lepší než bývá v tomto městě na NHL.

20
    New York Red Bulls se dostal do postavení mimo hru. Royer hledal Briana Whitea, jenže ten byl podle pomezního sudího ve špatné pozici.

21
    Miller rozehrává od své branky, domácí rychle dostali míč na polovinu hrací plochy, ale přihrávka na nabíhajícího hráče byla zastavená obránci v červeném.

21
    Daniel Royer z hostujícího celku se dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl obranou zblokovaný.

23
    Los Angeles FC právě vstřelil branku!
    Volný kop rozehrával Carlos Vela. Jeho centr se snesl do pokutového území, kde míč našel hlavu JORDANA HARVEYA. Jeho zakončení hlavou končí v brance. První gól tohoto hráče v této sezóně a první branka od roku 2017. Asistence: Carlos Vela.
    23. Jordan HARVEY - 1:0

25
    Obrovská radost domácích fanoušků, Los Angeles navyšuje své vedení. Tentokrát na konči krásné kombinace stál LATIF BLESSING. Jeho zakončení překonalo brankáře a míč zamířil do branky. Dvanáctá Blessingova branka v MLS. Asistence: Steven Beitashour.
    25. Latif BLESSING - 2:0

27
    Hosté inkasovali dvě branky během dvou minut, což znamená, že jsou ve velmi těžké pozici. Navíc New Yorku se v tomto zápase zatím nic pořádného nepodařilo.

28
    Tim Parker to zkoušel hlavičkou po rohovém kopu, jeho zakončení jeden z domácích beků odehrál z brankové čáry.

30
    Marc Rzatkowski (New York Red Bulls) zakončoval pravou nohou. Jeho zakončení po Gamarrově pasu končí nad brankou.

31
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, sledujeme dobrou hru LAFC, ale hosté se nyní dokázali ubránit.

33
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí fotbalisté dál mají mírnější převahu, ale na další výraznější příležitost čekají.

35
    Sean Davis se dopustil faulu, rozehrávat tak bude domácí Mark-Anthony Kaye na levé straně.

37
    Domácí fanoušci fandí od první minuty, vytvářejí zápasu parádní atmosféru.

38
    New York Red Bulls se dostal do postavení mimo hru. Alejandro Romero Gamarra hledal Briana Whitea, který byl v ofsajdu. Akce Red Bulls tak končí.

39
    Carlos Vela to zkoušel individuálně, dostal se do pokutového území, ale vypálit nedokázal.

40
    Pět minut a nějaké to nastavení nás dělí od konce prvního poločasu, poločasu, který vyšel parádně domácím.

41
    Miller vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

43
    New York RB právě vstřelil branku!
    Po několika chybách domácí obrany se k odraženému míči dostal CRISTIAN CÁSSERES JR. Jeho rána zapadla přesně k tyči, brankář Miller se marně natahoval. Je sníženo a narodila se zápletka. Asistence: Alejandro Romero Gamarra.
    43. Cristian Cásseres Jr - 2:1

44
    Daniel Royer (New York Red Bulls) zakončoval pranou nohou, jeho ránu skvěle vyrazil Miller na rohový kop.

45
    A najednou je všechno jinak, domácí znovu udělali několik chyb. Royer přihrával a zakončení BRIANA WHITEA se od tyče a brankáře Millera odrazilo za brankovou čáru.Oficiálně je gól napsaný jako vlastní TYLERA MILLERA. Kus smůly měli domácí. Asistence: Daniel Royer.
    45. Tyler Miller - 2:2

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45+1

Hervey a Blessing poslali domácí do dvoubrankového vedení, v samotném závěru poločasu snížil Cásseres a srovnal Brian White. Je z toho plichta a atmosféra je zde v Los Angeles navzdory dobrému vstupu do zápasu místních LAFC a skvělému počasí poněkud smutnější.

46

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem, ani jeden trenér neudělal změny v sestavě.

46
    Krátké po osmé hodině večer zdejšího času začal na stadionu Banc of California druhý poločas.

46
    Žlutou kartu dostává Cristian Cásseres Jr (New York Red Bulls).

48
    Žlutou kartu dostává Kemar Lawrence (New York Red Bulls).

52
    Mark-Anthony Kaye dostal sice míč do branky, sudí branku uznal, radovali se také fanoušci. Následně ale do hry vstoupil VAR, který shledal, že zakončení přecházel faul Kaye na Seana Davise. Branka tedy není uznaná.
    52. Šance domácích.

52
    Latif Blessing (Los Angeles Football Club) se dostal do velké šance, jeho projektil výborně vyrazil brankář New Yorku.

54
    Na druhé straně pro změnu zakončoval Brian White, jehož projektil jen o malý kousek končí vedle vzdálenější tyče. Velkou šanci měli také hosté z New Yorku.

56
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznějších šancí.

59
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Marc Rzatkowski, přichází Alex Muyl.

59
    Carlos Vela zakončoval z dobré pozice levou nohou, jeho projektil byl zblokovaný obránci Red Bulls.

60
    Pokutový kop pro domácí fotbalisty. Ti tak mají možnost získat znovu vedení.
    60. Penaltový zákrok.

61
    S přehledem, tak to bychom měli.CARLOS VELA proměnil pokutový kop, míč poslal ze svého pohledu na pravou stranu, gólman si vybral tu druhou. A na stadionu v Los Angeles je dýchá znovu o něco lépe.
    61. Carlos VELA - 3:2

63
    NY Red Bulls prohrává o jednu branku, nyní jsou to hosté, kteří musí znovu dotahovat deficit.

65
    Fanoušci zde v downtownu Los Angeles vytvářejí skvělou atmosféru, navíc jim do karet hraje počasí, půl deváté večer, jasno, dvacet stupňů. Domácí tým vede. Kolem a kolem, co víc si přát.
    65. Fanoušci LAFC.

67
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Brian White, přichází Bradley Wright-Phillips.

69
    Domácí budou rozehrávat rohový kop. Centr se sice snesl před branku, ale obrana Red Bulls si dokázala celkem snadno poradit.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, ve kterém jsme zatím viděli pět branek a spokojenější mohou být domácí hráči.

71
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu zápasu přihlíží 22.342 platících diváků.

72
    Domácí navyšují své vedení, Vela rozehrával volný kop. Na jeho parádní centr si vyskočil EDDIE SEGURA. Míč poslal na bránu a zastavil se až v síti. První branka v sezóně. Asistence: Carlos Vela.
    72. Eddie SEGURA - 4:2

74
    Hosté sice prohrávají o dvě branky, ale tento deficit dokázali na konci prvního poločasu velmi rychle smazat.

75
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Daniel Royer, přichází tom Barlow.

76
    Žlutou kartu dostává Alex Muyl (New York Red Bulls).

79
    V poklidném tempu se momentálně hraje, ani jeden celek se nedostává do střeleckých pozic, fanoušci znovu skandovaným potleskem ženou domácí hráče za dalšími dílčími úspěchy v tomto utkání.

80
    Deset minut hry a nějaké to nastavení nás dělí od konce tohoto zápasu, který v neděli večer místního času baví fanoušky v Los Angeles.

81
    Diego Rossi (Los Angeles Football Club) zakončoval z levé strany levou nohou. Jeho rána však končí mimo branku. Robles zasahovat nemusel.

82
    Střídání v týmu Los Angeles FC: ze hřiště odchází Mark-Anthony Kaye, přichází Lee Nguyen.
    Střídání v týmu Los Angeles FC: ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází Josh Pérez.

83
    Kemar Lawrence odehrál míč do autu, rohový kop pro domácí fotbalisty, kteří si závěr zápasu užívají.

84
    Josh Pérez, který před malou chvílí přišel na trávník, hledal v lepší pozici postaveného spoluhráče. Tím byl Carlos Vela, který se ovšem nacházel v ofsajdu.

85
    Adama Diomande (Los Angeles Football Club) vymyslel zajímavou ránu levou nohou. Zakončoval kousek před pokutovým územím, ale minul.

87
    Josh Pérez fauloval, volný kop pro hostující celek vybojoval Rece Buckmaster.

87
    New York Red Bulls to zkoušel po pravé straně, ale pomezní sudí viděl ofsajd, a tak akci přerušil.

88
    Tom Barlow (New York Red Bulls) se zničeho nic dostal sám před brankáře, zkoušel zakončit ke vzdálenější tyči, ale gólman skvěle zasáhl.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Josh Pérez toho za pár minut stihl opravdu hodně. Nyní si obhodil brankáře a zakončoval do prázdné branky, skluzem míč zblokoval jeden z beků soupeře. Rohový kop.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90+2
    Adama Diomande (Los Angeles Football Club) se dostal k hlavičce, která jen o malý kousek končí mimo branku. Nechybělo mnoho a domácí přidali v samotném závěru zápasu další gól.

90+3

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 16:14.

Domácí celek zcela zaslouženě vyhrává 4:2. Hosté dokázali v závěru prvního poločasu srovnat z 0:2 na 2:2. Ve zbytku zápasu byl domácí tým jasně lepší, a tak vyhrává.

Hervay a Blessing poslali Los Angeles do vedení, v závěru poločasu snížil Cásseres Jr a na 2:2 si srazil míč do své branky domácí gólman. Autorem vítězné branky je Carlos Vela, který proměnil pokutový kop. Konečný výsledek stanovil Eddie Segura.

V Kalifornii v Los Angeles je aktuálně něco málo před devátou hodinou večer, počasí je velmi dobré, jasno, devatenáct stupňů. Je jasné, že fanoušci, kteří nemusí v pondělí ráno vstávat do práce, půjdou do některé z přilehlých restaurací, v nichž budou se svými přáteli rozebírat nejen toto vítězství.

Jordan Harvey měl po zápase velkou radost, trefil se poprvé od roku 2017. "Dlouhou dobu jsem své šance neproměňoval a míjel branku. Dnes mi to konečně vyšlo. Jsem velmi rád, že jsem skóroval a pomohl týmu k výhře," řekl po zápase. (06:01:42)

Jan Prošek

Branky: 23. Harvey (Vela), 25. Blessing (Beitashour), 61. Vela (pen.), 72. Segura (Vela) – 43. Cristian Cásseres Jr (Gamarra), 45. Miller (Royer) (vla.)

Karty:   8. Parker (NYR), 46. Cristian Cásseres Jr (NYR), 48. Lawrence (NYR), 76. Muyl (NYR)

Los Angeles FC: Miller – Beitashour, Blackmon, Segura, Harvey – Kaye (82. Nguyen), Atuesta, Blessing – Vila, Diomande, Rossi (82. J. Pérez)

New York Red Bulls: Robles -Buckmaster, Parker, Long, Lawrence – Davis, Rzatkowski (59. Muyl) – Césseres Jr., Romero Gamarra, Royer (75. Barlow) – White (67. Wright-Phillips)

Rozhodčí: Fischer – Wienckowski, White, VAR Rivero

Diváci: 22.342