Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Trenčín 6:3 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Třebíč – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Jihlava – Prostějov 6:0 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.) | Kadaň – Klatovy 2:5 (kon.) | K. Vary – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Martin – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Linz 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Dubnica 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 7:5 (3:2 po s.n.) | Děčín – Mostečtí Lvi 7:10 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:5 (kon.)
Nitra – Ženeva 1:6 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 13.08.2019, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pracovní týden začal těžce také energetikům. V pondělí se hráči Karlových Varů, s omezeným týmem, setkali s kolegy ze Sokolova. I když se Energie v prvních několika minutách ujala vedení, nakonec padla výsledkem 6:3. Jednalo se pouze o tréninkový zápas, ve kterém byla důležitá zejména zkouška hráčů pod tlakem a velkou únavou, jak sdělil sám pan Mariška po utkání. "V drtivé většině jsme chtěli dát šanci hráčům z širšího kádru a chtěli jsme je vidět v únavě, proto jsme nasadili jen tři pětky – abychom je viděli více a v nějaké únavě," vysvětlil absenci klíčových hráčů v zápase.
    Výkon hráčů z širšího kádru byl pro asistenta hlavního kouče poněkud zklamáním "Mrzí nás to zejména kvůli naším dobrým fanouškům, kteří přišli ve velkém počtu v takovou hodinu. Čekali jsme, že se jim ti hráči, od kterých jsme to očekávali, se předvedou trochu lépe, ale to se bohužel nepovedlo.“ Energetici si tak jistě budou chtít napravit reputaci. Aktuálně se Karlovarští těší na další ruský celek z KHL. Tentokrát se karlovarské hale představí Novosibirsk. Karlovým Varům se v přípravě ještě nepodařilo vyhrát, ani remizovat. Za to inkasovaly 18 gólů, vstřelily jich pouze šest. V jaké sestavě Energie nastoupí do čtvrtého přípravného souboje? Budou se Karlovarští poprvé radovat z výhry?/p

Sibir Novosibirsk
    Celek z KHL má za sebou čtyři přípravné zápasy, v nichž se podařilo Novosibirsku třikrát zvítězit. V poslední utkání se navíc ruský celek rozstřílel a Frankfurtu Lions nastřílel rovnou šest branek. Mezi hráči najdeme také jednu známou tvář. V obraně můžeme nalézt Alexandra Loginova, který v letech 2009/2010 hájil barvy karlovarské Energie, nastoupil do šestnácti zápasů. Jak se Novosibirsku bude dařit na západě Čech?

HC Energie Karlovy Vary: Novotný, (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský – Graňák “A”, Plutnar – Šáfář, Eminger – Rohan, Kubka – Rachůnek “A”, Gríger, Vildumetz – Mikúš, Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý “C”, Vondráček – Gorčík, Kverka, Hlava

HK Sibir Novosibirsk: Sateri (Krasikov) – Demidov, Lofquist – Morozov, Loginov "C" – Alexejev, Jermakov – Timašhov, Chabarov – Sajustov, Torčenjuk, Ruohomaa – Kazakov, Komarov, Chesalin – Pervušhin, Michajlov, Milovzorov "A", Puustinen, Peltola "A", Šaškov

Rozhodčí: Micka, Horák – Gerát, Hynek.

Čtveřice sudích spolu s Novosibirskem krouží po ledové ploše a čekají na svého soka.

Prvním energetikem na ledové ploše je Tomáš Rachůnek.

00:01

00:03
    Úvodního kotouče se zmocňuje Sibir, která se ihned přemisťuje do útočného pásma. Novotného branku ale ruští hokejisté neohrozili.

00:50
    Kohout se pokoušel střelecky prosadit z otočky, ale Sateri měl beton připevněný k ledové ploše.

01:43
    Karlovarští drží krok s ruským celkem. Rychle bruslí, dostávají se bleskově do útočné třetiny a hledají recept na brankáře Novosibirsku.

02:43
    Výbornou pozici si na druhé straně vytvořit Šaškov, který se pokoušel prosadit z bezprostřední blízkosti. Novotný ránu za svá záda nepustil.

03:20
    Karlovy Vary vyhodily puk až na zakázané uvolnění, hra se přesouvá do obranného pásma energetiků.

03:50
    Novosibirsk se dychtivě snaží o vstřelení úvodní branky. Nyní k tomu byl blízko Peltola. Gólman Energie střelu schoval pod svá křídla.

04:20
    Alexejev je dalším ruským hráčem, který se pokoušel o první gól zápasu. Svou dělovkou z kruhů Novotného nepřekvapil.

05:00
    Aktivnější jsou nyní hosté, kteří se neustále drží před svatyní karlovarských hokejistů.

05:38
    Energetikům se daří osvobodit z ruského sevření a pokoušejí se přejít do útoku.

05:55
    Ihned poté se hra ale přesouvá zpět před Novotného, kdy si Loginov vyzkoušel střelu zápěstím.

06:27
    Rachůnek zkušeně vybojoval kotouč před Saterim, ke střele se ale nedostal.

06:39
    Další pokus Alexejeva, jenž pálil z levého kruhu, ale ani na podruhé nepřemohl bezchybného Novotného.

07:05
    Při přechodu do třetiny hostí se Mikúš dopustil ofsajdu a snažení energetiků je přerušeno.

07:35
    Rusko opět okupuje karlovarskou třetinu. Domácí se však tlakem hostů nenechávají zastrašit.

08:38
    Šenkeřík našel na druhé straně volného Hlavu, kterému se nepodařilo nasměrovat puk za záda Sateriho.

09:30
    Energie se znovu dostává do hry. Kohout si v mezikruží vyhlédl volného Dávida Grígera, kterého od brankové čáry dělili milimetry.

10:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Kohoutova přihrávka by v sezoně kandidovala na Zlatou helmu. Totiž zpoza brány si Martin Kohout všiml PETRA ŠENKEŘÍKÁ, který puk poslal za záda bezmocného Sateriho. Asistence: Martin Kohout.

11:45
    Nyní se ale do velkých šancí dostávají hosté, kteří několika střelami zbombardovali Filipa Novotného.

12:27
    Hra je opravdu nevyzpytatelná. Hraje se z jednoho konce na druhý a od gólu energetiků se hra velmi vyrovnala. Ačkoli se v útočném pásmu chvilku drží Novosibirsk, vzápětí se otáčí k Saterimu.

13:29
    Gorčík se snažil vystřelit, puk se ale odrazil na hokejku Jaromíra Kverky, ten se dostal ke střele, kterou brankář hostů vyrazil betonem.

14:14
    Novosibirsk si zahraje přesilovou hru. Za podrážení odchází na dvě minuty Martin Rohan (KVA).

14:32
    Sibir se drží ve třetině energetiků. Výbornou střelou se představil Torčenjuk, ještě lepší zákrok si ale připsal Novotný.

15:10
    Puustinen hledal recept na Filipa Novotného, ale ani on brankáře Karlových Varů nepřekonal.

15:52
    Oslabení není pro energetiky vůbec jednoduché. Rusové se točí v útočné třetině, hledají způsob, jak se prosadit. Stoprocentní Novotný dává Novosibirsku pěkně zabrat.

16:15
    Domácí hrají v plném počtu.

16:28
    Ačkoli se jedná o přípravné utkání, zápas je plný osobních soubojů, menších potyček.

17:43
    Loginova střela zmizela mezi betony karlovarského čaroděje mezi tyčemi.

18:28
    Rusové hrají hodně tvrdě, Sebastian Gorčík si ale žádný hit nenechá líbit a ochotně je všem protihráčům vrací.

19:08
    Energie si před koncem první části zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty si jde odpočinout Maxim Kazakov (SIB), který se provinil podrážením.

19:18
    Po vhazování si Plutnar sjel pro kotouč k modré čáře a poslal dělovku do náruče Sateriho.

20:00

V první dvacetiminutovce byla hra vyrovnaná. Celky se střídaly v šancích. Úspěšnější nakonec byla Energie, která se v 11. minutě střelecky prosadila, díky střele Petra Šenkeříka. Nutno podotknout aktivní, agresivní a bojovou hru Novosibirsku. Karlovy Vary drží nad vodou pouze výborný výkon Filipa Novotného. Druhá část začne v 18:47.

20:01

20:05
    Druhé úvodní vhazování padlo na hokejky energetiků, kteří se bleskově pokouší založit útok.

20:33
    Energie se zabydlela v útočné třetině.

20:46
    Smůla přilepená na hokejce Martin Kohouta ho nyní připravila o gól do prázdné brány!

21:20
    Hosté hrají v plném počtu.

21:55
    Chesalin pálil z pravého kruhu, ale famózní zákrok lapačkou karlovarského brankáře, zastavil tvrdou ránu ruského hokejisty.

22:11
    Sibir právě vstřelil branku!
    Po vhazování Peltola nabil na JUUSO PUUSTINENA, který střelou ze středního pásma propálila Filipa Novotného. Asistence: Jukka Peltola, Mikael Ruohomaa.

23:15
    Hraje se stále velmi tvrdě, na tuto hru není Energie sice zvyklá, ale statečně se brání.

23:59
    Novosibirsk hledá další cestu za záda brankáře Karlových Varů. Novotný pokusy hostů úspěšně likviduje.

24:21
    Domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.

24:34
    Střelecká smrť proběhla před svatyní energetiků. Na několik pokusů se hostující tým zkoušel střelecky prosadit, gólman Energie puk za brankovou čáru nepustil.

24:57
    Podobná situace nastala také před Saterim. Koblasa, Vondráček i Eminger se pokoušeli zvýšit skóre zápasu.

25:48
    Trest pro hráčskou lavici Novosibirsku, kdy hosté hráli se šesti bruslaři na ledové ploše. Trest odpyká Komarov.

26:34
    Šenkeřík chtěl vypálit z mezikruží, nakonec ale nabil na Vildumetze, který těsně minul branku hostů.

27:17
    Novosibirsk se vaří v šancích lázeňských hokejistů.

27:41
    Energii čeká další oslabení. Dvě minuty odpočinul inkasoval Martin Kohout (KVA), který byl přištižen při nedovoleném bránění.

28:25
    Karlovarští se snaží držet celek z ledové Sibiře daleko od Filipa Novotného.

29:16
    Když už se Novosibirsk dostal ke střele, karlovarský gólman střelu pokryl.

29:51

29:55
    Timašhův pokus zmizel mezi betony Novotného.

30:16
    Pro diváky se jedná o atraktivní zápas. Šance střídá šanci, osobní souboje, tvrdost a touha vyhrát.

30:58
    Komarova dělovka od modré čáry skončila v lapačce brankáře Energie.

31:43
    Karlovarští se pokouší vymanit ze spár Novosibirsku. Domácím se tak po menším tlaku hostů skutečně daří a Energie se přesouvá před Sateriho.

32:33
    I když se jedná o souboj dvou různých lig, rozdíl není tak patrný. Karlovy Vary výborně bruslí a dýchají Novosibirsku na záda.

33:12
    Před bránou se zjevil Gríger, který nedokázal zasunout neposedný puk za sibirského gólmana.

33:39
    Rychlou hru přerušuje zakázané uvolnění Energie.

35:04
    Domácí se snaží přidat druhý gól, Sateri si svá záda bedlivě hlídá.

36:15
    Karlovarští hledají vhodnou pozici ke střele, všude stojí někdo z Novosibirsku.

37:31
    Hosté se dostávají do velkého tlak. Energie pomalu ztrácí tempo, nedaří se jí zachytil levitující kotouč. Sibir hledá způsob, jak se střelecky prosadit.

38:20
    Hosté si Energii držely dlouho pod tlakem. Od modré čáry pálil Chabarov, jeho střela se od tyčky odrazil na připravenou hůl VIKTORA KOMAROVA, který lehce posílá Novosibirsk do jednobrankového vedení. Asistence: Jaroslav Chabarov.

39:29
    Do konce druhé periody zbývá necelých třicet vteřin.

40:00

Druhé dějství přineslo dva góly do karlovarské sítě. Ve 23. minutě se prosadil Jusso Puustinen, který se postaral o vyrovnávací branku. Minutu před sirénou poslal Novosibirsk do vedení Viktor Komarov. Utkání je velmi atraktivní pro nejednoho diváka. Je k vidění spousta osobních soubojů, šancí, rychlý a bojovný hokej. Ačkoli se jedná o dvě různé ligy, Energie zatím dýchá hostům na záda. Novosibirsk byl šťastnější v koncovce. Co přinese třetí část se dozvíme v 19:37.

40:01

40:30
    Energie se motá v útočné třetině. Blízko ke skórování byl Dávid Gríger, který promáchl opuštěný kotouč.

41:20
    Domácí stále hledají recept na Sateriho, však marně.

41:33
    Dvě minuty si od sudích vysloužil Sam Lofquist (SIB), který se provinil držením.

41:51
    Od modré čáry poslal dělovou ránu Michal Plutnar, brankář hostů se předvedl zákrokem lapačkou.

42:16
    Do třetí periody nastoupila Energie velmi aktivně. Pokouší se otočit zápas na svou stranu.

43:04
    Stříteský spolu se Šenkeříkem se postarali o velkou šanci. První jmenovaný nakonec vyslal tvrdou ránu, kterou gólman Novosibirsku stačil zastavil.

43:36
    Koblasa pálil z mezikruží, ale Sateri si připisuje další úspěšný zákrok.

44:40
    Kverka zezadu nabil na Rohana. Martinu Rohanovi se nepodařilo dostat puk do sibirské svatyně.

44:59
    Další střela v podání Martina Rohana, kterou Sateri stačil vyrazit betonem.

46:15
    Karlovy Vary se znovu dostávají do útoku. Z mezikruží se pokoušel prosadit Koblasa. Sateri zastavil střelu.

47:56
    Energetici se dychtivě snaží srovnat jednogólové manko. Nyní se za Energie snažil trefit Gorčík, jehož střelu zlikvidoval brankář hostů.

48:49
    Hra nabírá neuvěřitelný spád. Hraje se rychlý, útočný hokej, plný gólových šancí. Pouze gólmani rozhodnou, který tým bude na konci třetí třetiny šťastnější.

49:17
    Jako do gulagu zamířil Dávid Gríger (KVA) na trestnou lavici, když se provinil držením hole.

49:56
    Hosté se zabydlili před Filipem Novotným a bombardují jej střelami, kterým brankář Energie odolává.

50:18
    Ve vlastním oslabení unikl Petr Šenkeřík sibirské obraně, branku hostů neohrozil.

50:57
    Alexander Loginov vyzkoušel pozornost karlovarského brankáře střelou od modré, Novotný ji vyrazil až do ochranné sítě.

51:19

52:13
    Hru ve čtyřech si zahraje také Novosibirsk. Jaroslav Chabarov (SIB) byl přistižen při nedovoleném zákroku na Nicolase Hlavu a získal tak dvě minuty oddychu na trestné lavici.

52:38
    Rachůnka střela z vrcholu kruhu olízla lapačku Sateriho.

52:50
    Opravdová příležitost pro karlovarskou Energii. Na trestnou lavici ke svému spoluhráči zamířil Andrej Jermakov (SIB).

53:10
    Energie má neuvěřitelnou šanci otočit zápas na svou stranu.

53:21
    Hosté zatím všechny puky likvidují. Šenkeřík je při chuti a střelou od kruhů orazítkoval tyčku hostující brány.

53:50
    Skuhravý spolu s TOMÁŠEM RACHŮNKEM číhali před brankou hostů. Kapitán Energie nabil na druhou stranu Rachůnkovi, který zavěsil puk pod víko Sateriho svatyně. Asistence: Václav Skuhravý.

54:05
    Hosté si takřka okamžitě vzali vedení zpátky na svou stranu. Ve vlastním oslabení ujel karlovarské obraně ALEXANDER TORČENJUK a kličkou do forhendu pokořil Filipa Novotného. Bez asistence

Dnešní utkání sleduje 2094 diváků.

55:38
    Karlovarským se povedlo osvobodit z ruského sevření a pokusili se zaútočit. To se Energii ale nedaří a hra se vrací před Novotného.

56:15
    Nicolas Hlava se přibližoval gólu, nakonec jej zastavil Sateri.

56:41
    Tři minuty před závěrečnou sirenou si Energie zahraje další přesilovou hru. Na trestné lavici se zabydlel Sam Lofquist (SIB) za držení soupeře.

57:10
    Domácím se nedaří ani udržet před Saterim. Výborná obrana Novosibirsku si všechny hráče v zeleném bedlivě hlídá.

57:28
    Vildumerz zůstal sám stát v mezikruží, kotouč se k němu dokutálel, jeho střela pak mířila mimo bránu hostů.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:14
    Rusové si hlídají skóre a pokouší se vyvarovat všech chyb, které by Novosibirsk mohly stát vítězství.

58:45

58:51
    Sibiřané vyhazují až na zakázané uvolnění, hra zůstává před Saterim.

Oddechový čas pro hosty.

58:51
    Karlovy Vary se budou snažit prosadit se šesti bruslaři na ledě. Novotný zůstává na střídačce!

59:02
    Novosibirsk se snaží poslat puk do prázdné brány, Karlovarští si je hlídají.

59:32
    Poskakující puk se snažil dopravit Kohout za záda Sateriho, který jej raději schoval do lapačky.

59:47
    Třináct vteřin dělí Novosibirsk od výhry v karlovarské hale.

Ačkoli si Karlovy Vary neodnáší vítězství, zajisté budou ledovat mnoho bolestivých ran, které schytaly od Novosibirsku. Domácí drželi s hostujícím celkem krok, šťastnější však byla Sibir. V 54. minutě srovnal skóre Tomáš Rachůnek, karlovarská radost netrvala ani minutu, když v tu se prosadil Torčenjuk.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s Vámi Kamila Ströerová.

Utkání nabídlo ještě dodatečné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Novosibirsk výsledkem 2:0. (20:17:21)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 11. Šenkeřík (Kohout), 54. Rachůnek (Skuhravý) – 23. Puustinen (Peltola, Ruohomaa), 39. Komarov (Chabarov), 55. Torčenjuk

HC Sibir Novosibirsk: Sateri (Krasikov) – Demidov, Lofquist – Morozov, Loginov "C" – Alexejev, Jermakov – Timašhov, Chabarov – Sajustov, Torčenjuk, Ruohomaa – Kazakov, Komarov, Chesalin – Pervušhin, Michajlov, Milovzorov "A", Puustinen, Peltola "A", Šaškov

Rozhodčí: Micka, Horák – Gerát, Hynek