Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Trenčín 6:3 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Třebíč – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Jihlava – Prostějov 6:0 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.) | Kadaň – Klatovy 2:5 (kon.) | K. Vary – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Martin – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Linz 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Dubnica 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 7:5 (3:2 po s.n.) | Děčín – Mostečtí Lvi 7:10 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:5 (kon.)
Nitra – Ženeva 1:6 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Úterý 13.08.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Přípravné zápasy

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:03:00)

Přípravné utkání mezi Oceláři a Kometou je u konce, z vítězství 5:2 se radují domácí Oceláři!

Do zápasu sice lépe vstoupila hostující Kometa, která se v desáté minutě zásluhou Pavla Jenyše do vedení, Oceláři ale ještě do konce první dvacetiminutovky Aronem Chmielewskim srovnali a v periodě následující přidali další tři branky. Dvakrát se trefil Chmielewski, který tak v zápase zapsal hattrick, jednou pak Štěpán Novotný. Hosté v úvodu třetí třetiny korigovali Petrem Holíkem v přesilovce, v poslední minutě ale konečný stav utkání trefou do prázdné branky stanovil Marian Adámek.

59:32 ADÁMEK - 5:2

59:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři ubránili tlak Komety a střelou do prázdné branky přidávají pátou branku! MARIAN ADÁMEK si v rohu vlastního pásma sebral puk a vysokým lobem jej poslal přímo do prázdné branky! Bez asistence.

58:52
    Hostům se ale nedaří kombinace a domácí se osvobozují.

58:35
    Kometa je zpět v útočném pásmu a brankář Klimeš na střídačce! Hosté hrají se šesti bruslaři v poli.

58:23
    Hrňa se zmocnil puku, vydal se do útočného pásma a ohrozil brankáře Klimeše. Gólman Komety drží puk ve své moci.

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Elitní formace Komety si v útočném pásmu počínala opět aktivně, Holík ale ani jednu ze svých střel mimo Kváčům dosah neusměrnil. Tomáš Marcinko při bránění fauloval Hrušku, Kometu čeká přesilovka.

57:32
    Mueller nejprve hledal Hrušku, v další akci pak sám střílel, Kváča byl opět připraven.

57:05
    Lukáš Kucsera se z rohu třineckého pásma tlačil do předbrankového prostoru, Kucsera ale ani nadvakrát nedokázal překonat ležícího Kváču.

56:25
    Oceláři přečkali další výpad brněnských hokejistů a posléze se sami dostali do útočného pásma. U Klimešovy branky aktivně pracoval Hladonik, ani on, ani Chmielewski, se ale k zakončení nedostali.

55:20
    Hosté se pokoušejí ještě s výsledkem něco udělat, Kometa se ale nedokázal dostat přes pevnou obranu Třince.

54:16
    Kometa je opět v útočném pásmu, Malcova rána od modré sice Kváčovi vypadla z lapačky, třinecký gólman si ale puk velmi rychle našel a ukryl jej do své rukavice.

53:57
    Chmielewski z vlastního pásma zavezl puk do brněnské třetiny, polský útočník ale následně velice nepřesně přihrál najíždějícímu Kovařčíkovi.

53:17
    Kometa držela kotouč v útočném pásmu, po Němcově nahrávce se na modré do puku opřel Ivan Baranka, který ale trefil jen připraveného Kváču.

52:46
    Po rychlé kombinaci Komety mohl Hruška zametat kotouč do odkryté třinecké branky, Hruškovi ale kotouč v rozhodujícím okamžiku přeskočil čepel hole. Polanský následně poslal puk na zakázané uvolnění.

52:09
    Galvinš ve středním pásmu zastavil pas na Lva a po Kvasnicově pasu se i sám dostal do zakončení. Galvinš ale přestřelil.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 16. Chmielewski (Kofroň), 28. Chmielewski (Marcinko), 28. Novotný (Polanský), 36. Chmielewski (M. Kovařčík, D. Musil), 60. Adámek – 10. Jenyš (Mueller), 45. Holík (Mueller)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Daneček) – D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Matyáš, Haman, Adámek – Kvasnica, Marcinko (C), Hrňa – Hrehorčák, Polanský (A), Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, Kofroň – Hladonik. Trenér: Václav Varaďa.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Baranka, O. Němec (A), Malec, Bartejs, Kowalczyk, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – K. Plášek, Plekanec, Kratochvíl – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, J. Hruška, Suss. Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Gebauer, Rožánek