Lipany – Žilina 0:1 (kon.) | Nové Mesto n/V – Dubnica 2:1 (kon.)
ŠK Odeva Lipany
0:1 (0:0)
MŠK Žilina
sk Úterý 13.08.2019, 17:00Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Žilina celý zápas dominovala, vytúžený gól sa jej podarilo streliť až v 67. minúte, krásnou strelou do šibenice sa prezentoval mladík Patrik Myslovič. Lipany mohli vyrovnať v 80. minúte, no zásluhou Volešáka sa skóre nemenilo. Chvíľu nato spálil tutovku Boženík.

Žilina po tesnom víťazstve 1:0 postupuje do 3. kola Slovnaft Cupu, gratulujeme! (18:50:36)

90+3

90+3
    Domáci sa po Dlugošovej akcii dožadujú rohového kopu, ale miesto toho sa bude kopať od brány.

90+2
    Lipany získali aut na súperovej polovici. Zrejme sa pokúsia ohroziť ešte bránu.

90+1
    Žltú kartu dostáva Hovančík (ŠK Odeva Lipany).

90+1
    Balaj sa po faule dlho zviechal z trávnika, Diaz rozohráva štandardku nakrátko.

90
    Zrazený strelecký pokus znamená ďalší z množstva rohových kopov žilinských šošonov. Lipany sa ubránili, Bartoš posiela loptu ďaleko dopredu.

89
    Lipany faulujú a to je voda na mlyn hosťujúcich hráčov. Tí nechcú pustiť domácich do záverečného náporu. Hrá sa v blízkosti Bartoša.

87
    Ani Žilina sa už nikam neženie. Jej hráči si prihrávajú na vlastnej polovici. hrať musí súper.

86
    Center Lipian na hráča v 16-tke, ale ten bol pokrytý. Volešák môže upokojiť situáciu

85
    Sluka poriadne zrýchlil na ľavej strane, ale potom už nedokázal nájsť v 16-tke spoluhráča, domáci odvracajú.

83
    Boženík mal na kopačke druhý gól, ktorým by šošonov veľmi priblížil k postupu. Rútil sa sám na Bartoša, bol síce z uhla, no vo veľkej šanci trafil len domáceho brankára!

82
    Zápas začal mať poriadne grády. Lipany vedia, že veľa času na vyrovnanie im už nezostáva a tak vrhajú všetky sily do útoku.

80
    80. minúta priniesla poriadny vzruch. Lipany mohli vyrovnať! Žilinčania môžu ruky bozkávať Volešákovi, že zoči-voči vychytal domáceho hráča a zneškodnil aj následnú dorážku z uhla!

80
    Domáci sa dožadujú odpískania faulu na hranici 16-tky Žiliny, ale hlavný rozhodca ukazuje, že o faul sa nejednalo.

79
    Po rohovom kope hlavičkoval Balaj vo veľkom záklone, minul ľavú žrď.

78
    Z ničoho nič pohrozil aj domáci tím a na center z diaľky si Volešák musel dať riadny pozor, dokonca musel loptu vyboxovať do bezpečia pred dobiedzajúcim útočiacim hráčom!