Vladivostok – Znojmo 4:1 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Mountfield HK 7:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Admiral Vladivostok
4:1 (3:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 13.08.2019, 15:00 • Tipsport arena, Pardubice • Memoriál Zbyňka Kusého

Hokejisté Vladivostoku v prvním pardubickém zápase Memoriálu Zbyňka Kusého zdolali Znojmo 4:1. Rusové vykročili za plným bodovým ziskem už v první třetině, v níž českého soupeře přehrávali a vytvořili si třígólový náskok. Za Orly krátce před přestávkou alespoň korigoval Radim Matuš. Poté se brankostroj na dlouhou dobu zastavil. Až v 54. minutě se prosadil Markus Ljungh, který uzavřel skóre zápasu. Admiral byl následně úspěšnější i v dodatečných nájezdech. Jako jediný proměnil Oleg Lonakov.

Já se s Vámi loučím, ale vy můžete od 19:00 sledovat atraktivní východočeské derby mezi pořádajícím pardubickým Dynamem a hradeckým Mountfieldem. (17:29:58)

Nejlepším hráčem Znojma byl vyhlášen Tomáš Svoboda. Na straně Admiralu si cenu přebral Alexandr Ugolnikov.

SOVA

5. série
    1:0
    Sova to zkusil střelou mezi betony, ale Olkinuora je dal k sobě včas! Admiral tedy vítězí i v nájezdech.
    STRELCOV

4. série
    1:0
    Ani Strelcov nedal, při pokusu o kličku mu puk sjel do betonů Groha.

1:0
    Také Martin Bakoš neuspěl. Vůbec netrefil branku.
    14

3. série
    1:0
    Za Znojmo neproměnil hráč s číslem 14, který není na soupisce. Udělal dobrou kličku do bekhendu, ale zamířil do bočního oblouku.
    LONAKOV

2. série
    1:0
    Oleg Lonakov si vychutnal brankáře Groha a zakončil do prázdné branky.
    SVOBODA

2. série
    0:0
    Tomáš Svoboda vystřelil jen do připraveného Olkinuory.

0:0
    Znojemský Bowles zkusil bekhendovou kličku, ale nepřehodil beton brankáře.

Samostatné nájezdy začínají.

Následovat budou nájezdy. Pojede se celkem pět sérií a ve hře je bonusový bod.

59:47
    Už se spíše jen dohrává. Admiral drží v oslabení puk za brankou soupeře.

58:48
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasil Strelcov – 2 min., vysoká hůl).

58:47
    Znojmo je v plném počtu. Na utkání mezi Vladivostokem a Znojmem si našlo do hlediště cestu 800 diváků.

58:01
    Střelu Lalondeho z vrcholu levého kruhu Groh pokryl. Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:46
    Dvě minuty za hrubost vyfasoval znojemský Ondřej Mikliš.

56:14
    Do dobré příležitosti se dostal Adam Sedlák. Jeho zakončení z pravého kruhu ale nemělo takové parametry, aby zaskočilo Olkinuoru.

55:27
    Znojemští hokejisté si stále mohou z tohoto zápasu odnést alespoň bod. Bez ohledu na výsledek totiž proběhnou dodatečné nájezdy.
    53:32 Markus LJUNGH - 4:1

53:32
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Hokejisté Znojma propadli v ofenzivě a Admiral tak vyrazil do rychlého protiútoku. Denis Vicharev nahrál na pravý kruh Martinovi Bakošovi, který místo střely ještě předložil puk k brankovišti MARKUSOVI LJUNGHOVI a ten ho pohodlně zametl za bezmocného Groha – 4:1. Asistence: Martin Bakoš a Denis Vicharev.

51:51
    S koncem přesilovky Orlů střílel z pravého kruhu Philip McRae. Olkinuora puk ztlumil na hrudi.

51:10
    Nyní vyhodili až ke Grohovi.

50:51
    První polovinu oslabení Rusové v pohodě odbránili.

49:49
    Hostů bylo na ledě příliš a tak následuje trest, který odsedí Kirill Voronin. Orli budou mít šanci snížit v přesilovce.

49:08
    Zakázané uvolnění Znojma.

48:38
    Hráči Admiralu byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:58
    Chybu ve znojemské rozehrávce nepotrestal Ivan Lisin. Ten zachytil kotouč u levého mantinelu, ale poté nedokázal najít spoluhráče, který najížděl na zadní tyčku, ani pořádně zakončit.

47:03
    Ofsajd Admiralu, který byl posouzen jako úmyslný. Vhazuje se před Olkinuorou.

46:54
    Puk byl nyní protečován znojemským hráčem až do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

46:10
    Znojemští přidávají směrem dopředu. Prohrávají o dvě branky, takže jim ani nic jiného nezbývá.

44:47
    Znojemští zahrozili střelou z levé strany útočného pásma. Olkinuora byl na místě.

43:41
    Znojmo je již v plném počtu.

43:25
    Znojmo vyhazuje a přesilovka Vladivostoku pomalu končí.

42:56
    Rána Lalondeho znojemskou branku minula.

42:29
    Orli se nyní osvobodili vyhozením.

41:40
    Jakub Stehlík dostává dvě minuty za držení. Přesilovka pro Admiral.

41:21
    Na vrcholu pravého kruhu měl napraženo Ondřej Mikliš. Kolega z obrany mu však nepředal puk ideálně a Mikliš nemohl střílet.

40:31
    Martin Bakoš se dostal k puku na modré čáře, odkud znojemskou branku netrefil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:42.

Ve druhé třetině gól nepadl. Admiral byl opět aktivnější, ale tentokrát už jeho hráči nedokázali překonat dobře chytajícího Groha. Znojemští hrozili spíše sporadicky. Jejich největší příležitost měl minutu před druhou přestávkou Gago.

40:00

39:03
    Hosté teď zazmatkovali před svou brankou, ale znojemští hráči to nedokázali potrestat! Puk zblízka nedostal za Olkinuoru Michal Gago a další střelu pak zablokovala obrana účastníka KHL.

38:33
    Jeden z hostujících hráčů se na levé straně útočného pásma snadno uvolnil a vypálil na Groha. Ten si připsal další úspěšný zákrok.

37:22
    Hráči Znojma nedokázali dostat puk z vlastního obranného pásma a to mohl trestat Strelcov. Ten z osy kluziště ale minul soupeřovu klec.

37:01
    Po nahození ze středního pásma podržel kotouč v lapačce Groh.

36:50
    Po delší době si sáhl na kotouč brankář Admiralu Olkinuora. Puk je po zakončení z pravé strany v jeho výstroji.

36:27
    V hledišti jsou přítomni i znojemští fanoušci, kteří se snaží svůj tým hlasivkami a bubnem povzbuzovat.

35:33
    Vladivostok není ve druhé části tak přesný v koncovce. Nyní netrefil v dobré příležitosti branku Jurij Kozlovskij.

33:52
    Opět Groh, který přilepil puk na výstroj po střele od modré čáry.

33:37
    Velká šance Admiralu! Z mezikruží pálil Vasilij Strelcov a po zákroku Groha se další dva hokejisté Admiralu snažili dotlačit kotouč za brankovou čáru. V tom jim ale překážely betony brankáře Orlů! Je tu další reklamní pauza.

32:48
    Poslední minuty se odehrávají v poměrně klidném tempu.

30:52
    Ruský tým se dopustil zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Olkinuoru.

30:02
    Akci Znojemských zastavilo postavení mimo hru.

29:38
    Jeden z hráčů Vladivostoku jel po krásném pasu Almquista sám na Groha, ale krátkou bekhendovou kličkou si na něj nepřišel!

28:27
    Střelou přes obránce to zkoušel znojemský Philip McRae. Branku ale netrefil.

27:14
    Další zákrok si naopak musel připsat Dominik Groh. Brankář Znojma si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

27:04
    Hráči Admiralu jsou hokejovější a mají lepší pohyb. Znojemští se těžko dostávají s kotoučem přes střední pásmo.

26:36
    Do střely Martina Bakoše obětavě skočil bránící hráč a kotouč se sotva došoural ke znojemské brance, kde ho přikryl Groh. Následuje reklamní přestávka.

26:25
    Z pozice obránce si sjížděl před branku Adam Almquist, puk mu ale přeskočil hokejku.

25:30
    Také ve druhé třetině jsou zatím aktivnější Admirálové. Znojmo se hlavně brání.

24:36
    Po dobré kombinaci pálil Kirill Voronin. Groh si opět poradil.

24:20
    Z ostrého úhlu nahodil puk na branku Znojma Konstantin Glazačev. Groh přerušil hru.

23:08
    Admiral je už v plném počtu.

22:56
    Ruský celek opět posílá puk až za branku Znojma.

22:27
    Orlům se nedaří početní výhoda využít. Admiral nyní vyhodil.

21:07
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasil Strelcov – 2 min., hákování).

20:47
    Střelu z dálky pokryl brankář Vladivostoku Juha Olkinuora.

20:37
    Za obránce Admiralu si najížděl McRae. Až k němu ale přihrávka neprošla.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:54.

První třetina se lépe vydařila ruskému týmu. Admiral byl lepší a po trefách Martina Bakoše, Kirilla Voronina a Alexandra Ugolnikova vedl už 3:0. Orlům se ale podařilo 11 sekund před pauzou snížit díky trefě Radima Matuše.

20:00
    19:49 Radim MATUŠ - 3:1

19:49
    Orli právě vstřelili branku!
    Orli ale dokázali snížit gólem do šatny! RADIM MATUŠ přebral ve středním pásmu puk od Mikliše, zavezl ho až na pravý kruh a zamířil z pravého kruhu zápěstím mimo dosah vyrážečky brankáře Admiralu – 3:1. Asistence: Ondřej Mikliš.

19:38
    Ruský tým soupeře přehrává prakticky ve všem. Z mezikruží se teď netrefil Denis Vicharev.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

18:33
    Zakázané uvolnění Orlů. Hra se vrací před jejich branku.
    17:25 Alexandr UGOLNIKOV - 3:0

17:25
    Hráči Vladivostoku se prosazují už v klasické přesilovce! Tu využil ranou od modré čáry ALEXANDR UGOLNIKOV. Asistence: Jurij Kozlovskij.

16:22
    Admiral bude hrát přesilovku 4 na 3. Trest na 2 + 10 minuty za vražení na hrazení obdržel Antonín Bořuta.

16:06
    Proti znojemské brance najížděl z pravé strany Shawn Lalonde. Groh si proti jeho ráně povyjel a vyrazil ji.

15:09
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Ondřej Mikliš – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereškin – 2 min., hrubost).

15:09
    Drobná rozmíška za brankou Orlů. Vypadá to, že se bude vylučovat.

14:56
    Nahození od pravého mantinelu se snažil tečovat za Groha Kirill Voronin. Pro Znojmo to dobře dopadlo.

14:16
    Po reklamní přestávce se hraje hlavně ve středním pásmu, přes které se nemohou hráči obou týmů probojovat.

12:51
    Po pravém křídle vyrazil dopředu znojemský Anthony Luciani. Jeho střela však skončila na výstroji Olkinuory a nyní tu máme reklamní přestávku.

12:31
    Groh se má zatím co ohánět. Nyní musel likvidovat další dvě střely hráčů Admiralu.

11:42
    Ljungh spěchal s dalším nebezpečím pro branku Znojma. Ještě chtěl nahrávat Bakošovi, ale tuto spolupráci nakonec obrana Orlů přerušila.

11:30
    Do blízkosti branky soupeře se nyní dostali i Orli. Hru ale přerušil svým zákrokem brankář Veremčuk.

10:45
    V bílomodré barvě hrající Rusové jsou zatím lepším týmem. Opět Znojmo tlačí v jeho obranném pásmu.
    Kirill VORONIN - 2:0

10:01
    Admirálové zvyšují na rozdíl dvou tref! Z levého kruhu pálil Alexandr Mereškin, Groh puk vyrazil jen ke KIRILLOVI VORONINOVI a ten ho na vzdálenější tyčce doklepával do prázdné branky. Asistence: Alexandr Mereškin a Kirill Djakov.

07:00
    Jako první se trefili do černého hráči Admiralu, kteří tak vstřelili svou první branku na turnaji! Autorem gólu je MARTIN BAKOŠ. Asistence: Shawn Lalonde.

4:30
    První minuty hry změnu skóre nepřinesly. Z technických důvodů Vám bohužel zatím můžeme nabídnout pouze změny stavu. Děkujeme za pochopení!

00:01

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V pardubické Tipsport areně dnes bude oficiálně zahájen Memoriál Zbyňka Kusého. První zápas se ale odehrál už včera, v Hradci přehrál domácí Mountfield ruský Chabarovsk vysoko 7:0. Dnes vše začne soubojem mezi dalším celkem z KHL Vladivostokem a Znojmem, které je účastníkem mezinárodní rakouské EBEL ligy.

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Veremčuk) – Almquist, Kozlovskij, Lalonde, Ugolnikov, Djakov, Bobrjašov, Ibatullin, Ostrovskij – Konnov, Ljungh, Glazačev, Vicharev, Lonakov, Strelcov, Voronin, Petrov, Lisin, Bakoš.

Rozhodčí: Pilný, Veselý – Kis, Lučan..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Bakoš (Lalonde), 11. Voronin (Mereškin, Djakov), 18. Ugolnikov (Kozlovskij), 54. Ljungh (Bakoš, Vicharev) – 20. Matuš (Mikliš)