Orlando City – Kansas City 1:0 (kon.) | Minnesota – Colorado Rapids 1:0 (kon.) | Real Salt Lake – Seattle 3:0 (kon.)
LA Galaxy – Dallas 2:0 (kon.) | Portland – Chicago Fire 3:2 (kon.)
Portland Timbers
3:2 (2:0)
Chicago Fire
Čtvrtek 15.08.2019, 05:00 • Providence Park • Americká MLS

Portland Timbers vyhrává tento zápas 3:3, od 30. minuty hrálo Chicago v deseti bez vyloučeného hráče. Podalo ale sympatický výkon a pokoušelo se co nejvíce zdramatizovat zápas. Portland bere body za výhru 3:2. (07:06:36)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:5.

90+4
    90+2. C.J. SAPONG - 3:2

90+2
    Chicago Fire právě vstřelilo branku!
    A je zaděláno na drama, parádní hlavičkou uklidil míč ke vzdálenější tyči C.J. SAPONG. Clark na tento míč nedosáhl. Asistence: Przemyslaw Frankowski.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Probíhá poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Střídání v týmu Chicago Fire: ze hřiště odchází Johan Kappelhof, přichází Amando Moreno.
    88. Brian FERNÁNDEZ - 3:1

88
    Portland právě vstřelil branku!
    Domácí vedou o dva góly, druhou branku v zápase dává po pěkné průnikové přihrávce BRIAN FERNÁNDEZ. Asistence: Tomás Conechny.

87
    Zarek Valentin odehrál míč mimo hrací plochu, hostující fotbalisté tak budou v osmdesáté sedmé minutě rozehrávat rohový kop.

84
    Hostující C.J. Sapong se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení levou nohou však dokázal jeden z hráčů soupeře zblokovat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

81
    Žlutou kartu dostává Jeremy Ebobisse (Portland Timbers).

80
    Dostáváme se do po poslední desetiminutovky v zápase, ve kterém zatím vede o jednu branku domácí družstvo.

79
    Žlutou kartu dostává Francisco Calvo (Chicago Fire).

78
    Cristhian Paredes (Portland Timbers) to zkoušel pravou nohou, jeho projektil však postrádal přesnost.

75
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Marvin Loría, přichází Jeremy Ebobisse.
    74. Nemanja NIKOLIC - 2:1

74
    Po volném kopu domácí obrana sice míč odvrátila, ale NEMANJA NIKOLIC jej hlavou vracel před branku. Míč si nechtěně srazil do branky jeden z hráčů Portlandu, branka je ale připsaná Nikolici.

72
    Diego Valeri (Portland Timbers) zakončoval domácí akci a jeho ránu zastavil velmi dobře brankář Chicaga, který byl připravený.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se pokouší zdramatizovat tento duel.
    68. Tomás Conechny (POTS)

68
    Tomás Conechny (Portland Timbers) se dostal po skvělém pasu spoluhráče na ose hrací plochy do střelecké pozice. Zkoušel míč poslat k tyči, ale trefil jen prostor vedle branky.

66
    Brian Fernández (Portland Timbers) se dostal do střelecké pozice, po přihrávce Valeriho zakončoval a míč poslal těsně vedle branky.

65
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, sledujeme klidnější pasáž hry.

62
    Hned se do šance dostal nově příchozí C.J. Sapong (Chicago Fire). Jeho hlavička z pokutového území končí o malý kousek vedle branky. Nechybělo moc.

61
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Sebastián Blanco, přichází Tomás Conechny.
    Střídání v týmu Chicago Fire: ze hřiště odchází Djordje Mihailovic, přichází C.J. Sapong.

60
    Domácí se nyní probojovali do zajímavé střelecké pozice, Brian Fernández zakončoval levou nohou z pravé strany a hostující brankář předvedl dobrý zákrok. Stav zápasu zůstává stejný.

57
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně do šancí nedostává.

55
    Djordje Mihailovic hledal dobrou přihrávkou spoluhráče Nikoloce, jenže ten byl v postavení mimo hru. Akce Fire tak končí.

53
    Sebastián Blanco (Portland Timbers) mohl přidat třetí branku svého celku. Jeho ránu pravou nohou dokázal brankář zastavit. Následně Timbers vybojovali rohový kop.

49
    Sebastián Blanco (Portland Timbers) je po absolvování souboje hodně otřesený, ale v zápase, zdá se, bude pokračovat.

47
    Utkání pokračuje druhým poločasem, jedinou přestávkovou změnu v sestavě udělal tým Chicaga.

46
    Střídání v týmu Chicago Fire: ze hřiště odchází Jonathan Bornstein, přichází Francisco Calvo.

46

Moreiras Fernándezem rozhodli o tom, že domácí Portland vede po prvním poločase prodlouženém o pět minut o dvě branky. Chicago si nějaké drobné šance vypracovalo, ale neproměnilo je. Navíc hraje od 30. minuty v deseti. Za hrubý faul dostal Katai červenou.

45+5

45+4
    Ousted znovu uvede míč do hry, rozhodl se pro dlouhý výkop.

45+4
    Hostující brankář nyní po nepřesné domácí akci vykopává míč od své branky, sledujeme klidný závěr nastaveného času. Fanoušci domácích jsou spokojení a dál podporují svůj tým.

45+2
    Domácím je nyní pískáno postavení mimo hru, v něm byl Marvin Loría.

45+1
    Pět minut se bude nastavovat. Svou roli v tom hrají ošetřování a sledování videa.

45
    Julio Cascante po centru před branku hlavičkoval a jeho pokus končí nad brankou. Vykopávat bude gólman.

45
    Chicago faulovalo, rozehrávat budou domácí fotbalisté z dobré pozice. Timbers mají ještě jednu šanci.

43
    Jorge Moreira si v souboji počínal poněkud nešikovně, a proto fauloval. Rozehrávat tedy bude Djordje Mihailovic na levé straně obranné poloviny.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, domácí celek kontroluje hru.
    Západ slunce nad Providence Parkem.

39
    Domácí vybojovali díky aktivní hře rohový kop. Diego Valeri centroval před branku, ale jeho pokus byl přetažený. Následně míč kryje brankář Ousted.

38
    Chicago se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím marně. Na svou šanci zatím čeká.

37
    Micheal Azira (Chicago Fire) zakončoval levou nohou ze zajímavé pozice, jeho pokus končí vysoko nad brankou, gólman zasahovat nyní nemusel. Míč míří mimo.

35
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Larrys Mabiala, přichází Bill Tuiloma.

34
    Hra pokračuje dál, nicméně je jasné, že Mabiala už do zápasu nezasáhne, domácí kouč bude muset střídat.

32
    Domácí Larrys Mabiala má nějaké problémy s nohou, seběhli se k němu lékaři, kteří jej ošetřují na hrací ploše.

31
    Půl hodiny hry je pryč, hostující celek prohrává o dvě branky, navíc hraje bez vyloučeného Kataie. To není nejlepší výchozí pozice pro zbytek utkání.

30
    Červenou kartu dostává Aleksandar Katai (Chicago Fire). Hostující hráč v souboji hodně hrubě udeřil soupeře do obličeje, za což vidí červenou kartu.

28
    Ve hře je VAR a případná červená karta.

27
    Žlutou kartu dostává Marvin Loría (Portland Timbers).

25
    Hraje se na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry, míč se dostává ze strany na stranu. K zakončení se nedostává ani jeden celek.
    21. Brian FERNÁNDEZ - 2:0

21
    Domácí celek navyšuje své vedení, Paredes přihrával před branku, kde byl BRIAN FERNÁNDEZ. Ten míč netrefil podle představil, ale i tak se balon dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Cristhian Paredes.

20
    Momentálně sledujeme nepříliš záživnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, střel na branku je k vidění minimum.

18
    Chicago vybojovalo rohový kop, po kterém se však do výraznější šance nedostalo, a tak míč získal brankář Timbers.

16
    Marvin Loría (Portland Timbers) zakončoval levou nohou, ale jeho ránu do středu branky celkem snadno zastavil brankář.

15
    Patnáct minut hry je pryč a aktivněji hrající domácí celek vede o jednu branku. Hosté na svou příležitost zatím čekají.

13
    Aleksandar Katai hledal spoluhráče Nikolice, ale byl v postavení mimo hru, a tak zakončení už bylo zbytečné.
    11. Jorge MOREIRA - 1:0

11
    Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení. První střelu brankář dokázal vyrazit. Ovšem jen do míst, kde byl volný JORGE MOREIRA. Ten se rozhodl pro lob, který přeletěl brankáře a zapadl přesně do brány.

10
    Máme tu další nepřesní domácí zakončení. Diego Valeri centroval před branku, v pokutovém území hlavičkoval Sebastián Blanco (Portland Timbers) . Neuspěl.

9
    Nemanja Nikolic fauloval v souboji s Marvinem Loríou, a tak budou rozehrávat domácí fotbalisté.

6
    Loría po rohovém kopu centroval před branku, následně se míč dostal k brankáři, která jej zastavil. Následně bude vykopávat od své branky. Na výraznější šanci zatím čekáme.

6
    Aktivněji hrající domácí celek vybojoval nyní další rohový kop.

4
    Na druhé straně to zkoušel Sebastián Blanco (Portland Timbers), ale jeho projektil byl zblokovaný.

3
    Hostující Przemyslaw Frankowski (Chicago Fire) pálil pravou nohou kousek před pokutovým územím, jeho rána končí mimo branku.

2
    Timbers se do výraznější šance propracovat nedokázali, směr hry se tedy otáčí.

1
    Johan Kappelhof odehrál u své branky míč do zámezí, uvidíme rohový kop domácích.

1

Portland Timbers: Clark – Moreira, Mabiala, Cascante, Valentin – Paredes, Chara – Loría, Valeri, Blanco – Brian Fernández
    Náhradníci: McIntosh – Villafaña, Polo, Zambrano, Conechny, Ebobisse, Tuiloma

Chicago Fire: Ousted – Kappelhof, Lillard, Marcelo, Bornstein – Bronico, Mihailovic – Katai, Frankowski, Azira – Nikolic
    Náhradníci: Sánchez – Calvo, Reynolds, Moreno, Gutjahr, Sapong, Campos

Rozhodčí: Petrescu – Anderson, Barwegen, Dadkho, VAR – Freemon.

Chicago Fire odehrálo 26 zápasů s bilancí 7-9-10 a v tabulce Východní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Houstonem 1:0 a Montrealem 3:2. Remizovalo s DC United 0:0 a Columbusem 2:2. Nestačilo na Philadelphii 0:2.

Portland Timbers odehrál 23 zápasů s bilancí 10-4-9 a získal 34 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Seattlem 2:1, Los Angeles Galaxy 4:0 a Vancouverem 3:1. Tým remizoval s Orlandem 0:0 a nestačil na Minnesotu 0:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Americké MLS. V tomto zápase proti sobě nastoupí Portland Timbers a Chicago Fire.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.

Jan Prošek

Branky: 11. Moreira, 21. Fernández (Paredes), 88. Fernández (Conechny) – 74. Nikolic, 90+2. Sapong (Frankowski)

Karty:   27. Loría (POTS), 81. Ebobisse (POTS) – 79. Calvo (CHI)   30. Katai (CHI)

Portland Timbers: Clark – Moreira, Mabiala (35. Tuiloma), Cascante, Valentin – Paredes, Chara – Loría (75. Ebobisse), Valeri, Blanco (61. Conechny) – Brian Fernández

Chicago Fire: Ousted – Kappelhof, Lillard, Marcelo, Bornstein (46. Calvo) – Bronico, Mihailovic (61. Sapong) – Katai, Frankowski, Azira – Nikolic

Rozhodčí: Petrescu – Anderson, Barwegen, Dadkho, VAR – Freemon