Opava – Zlín 0:3 (kon.) | Slovácko – Příbram 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Olomouc 3:2 (kon.)
Bohemians Praha 1905
3:2 (0:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 17.08.2019, 19:30 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

V průběžné ligové tabulce se oba týmy srovnaly v závěru první desítky shodně se sedmi body, díky lepšímu skóre jsou devátí Bohemians, Sigma hned o příčku za nimi.

Na Bohemians příští týden čeká vršovické derby se Slavií v Edenu, Sigma přivítá Teplice. (21:35:13)

Zápas dlouho čekal na nějakou zápletku, ale nakonec jsme se dočkali obrovského dramatu.

Hosté po poločase vedli 1:0 po obrovském zaváhání brankáře Fryštáka, jenž si srazil Faltův centr do vlastní branky. Po přestávce navíc Falta vybojoval pokutový kop, který proměnil Jakub Plšek a Sigma směřovala ke třem bodům.

Domácí hodinu hry neměli takřka žádnou příležitost ke skórování, až v 62. minutě Jakub Podaný proměnil volný kop. O deset minut později Lukáš Hůlka vyrovnal po rohu a v 94. minutě dokonal obrat David Bartek.

90+5

90+5
    Hosté se pokusili ještě jednou zahrozit, Vít Beneš se posunul na hrot a dostal se ke střele, z dvaceti metrů ale vysoko přestřeluje.
    90+4. David BARTEK - 3:2

90+4
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Ohromná euforie v Ďolíčku! Po souhře s Janem Vodhánělem Michael Ugwu na hranici pokutového území prostrčil míč do běhu DAVIDU BARTKOVI, jenž procedil míč přes brankáře Reichla i bránícího Beneše, jenž už na brankové čáře nedokázal balón odkopnout!

90+3
    Na Bartkův centr si před olomouckou branku nabíhal Hronek, toho do zakončení nepustil pozorně bránící Beneš.

90+2
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Plšek, přichází Ismar Tandir.

Hosté v závěru zápasu posílají do hry bosenského útočníka.

90+1
    Jakub Rada krátce po příchodu na trávník měl zajímavou příležitost rozhodnout, když se ocitl zcela osamocen u pokutového území Sigmy, střela mu ale vůbec nevyšla a Reichla nijak neohrozil.

90+1
    Rozhodčí Lerch oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Daniel Krch zahrál riskantní skákavou malou domů Tomáši Fryštákovi, ten odehrál míč za postranní čáru.

89
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Jakub Rada.

88
    Vaníček se zprvu dokázal uvolnit na pravé straně, ke zklamání domácích příznivců si pak ale míč ukopl za brankovou čáru.

87
    Po Pilařově vysokém centru byl odpískán Jakubu Plškovi faul v souboji s Lukášem Hůlkou.

86
    Utkání v Ďolíčku sleduje 5 375 diváků.

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Ondřej Zmrzlý.

85
    Ugwu odpadl ze souboje s Benešem, tady se ale o faul určitě nejednalo.

84
    Hronkově autu do pokutového území se hosté ubránil a už přesunuli hru do středu hřiště, byť u míče zůstávají zeleno-bílí.

83
    Hlouček hostujících fanoušků se vysvlékl do půl těla.

Tomáš Kohlmann

Branky: 62. Podaný, 72. Hůlka (Jindřišek), 90+4. Bartek (Ugwu) – 39. Fryšták (vla.), 58. Plšek (pen.)

Karty:   64. Hronek (BOH), 76. Ugwu (BOH) – 17. Látal (OLO), 19. Jemelka (OLO), 74. Beneš (OLO), 80. Nešpor (OLO)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:0.
    Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný (46. Vaníček) – Bartek, Vacek (89. J. Rada), Jindřišek (C), Podaný – Hronek, Keita (69. Ugwu), Vodháněl.
    Náhradníci: Valeš – Schumacher, Šmíd, J. Rada, Záviška, Ugwu, Vaníček.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Látal, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Houska, Greššák, Plšek (90+2. Tandir), Falta – Yunis (71. Pilař), Nešpor (85. Zmrzlý).
    Náhradníci: Mandous – Štěrba, Texl, Pilař, Hála, Zmrzlý, Tandir.

Rozhodčí: Lerch – Vaňkát, Ratajová