Třinec – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Dukla Praha – Brno 2:1 (kon.) | Sokolov – Vlašim 2:1 (kon.)
Chrudim – Žižkov 0:3 (kon.) | Líšeň – Vyšehrad 0:0 (kon.) | Vítkovice – Prostějov 2:2 (kon.)
FK Baník Sokolov
2:1 (1:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Sobota 17.08.2019, 10:15 • Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Máme tu konec utkání, v něm bere Baník Sokolov zasloužené první tři body v tomto ročníku. Dnešní cestu za výhrou začal Baník v 10.minutě trefou z penalty, když se prosadil Glaser. První poločas tak Baník vyhrál 1:0 a do druhého poločasu tak šel s lepším pocitem.
    Ve druhém poločase se podařilo Baníku navýšit náskok na 2:0 a zdálo se být jasno, jenže ve 73. minutě vrátil Vlašim do zápasu Svoboda. Branku jsme už ale neviděli a zápas tak končí vítězstvím domácího celku 2:1. (12:11:20)

90+2

90+1
    Žlutou kartu dostává Filip Blecha (FC Sellier & Bellot Vlašim).

90+1
    Brankář Bačkovský (Vlašim) nyní zamezil skvělým vyběhnutím brejku domácích.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

89
    Žlutou kartu dostává David Štípek (FK Baník Sokolov).

88
    Hra pokračuje, Vlašim vhazuje na své polovině.

87
    Po tvrdém faulu zůstává hráč domácích ležet na hřišti.

86
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Ilja Šabanov.

84
    Výborný cent letět do vápna Vlašimi. Štursa ovšem míč špatně zpracoval a odkopávat se bude od branky.

82
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Adam Čihák.

82
    Střelu z výborné pozice Vlašimi sráží obránce Sokolova na rohový kop!

82

80
    Tvrdou střelu vyslal na Bačkovského Sokolov, ta šla ovšem doprostřed branky Vlašimi a tak jí brankář likviduje.

78
    Vlašim nyní nebyla daleko srovnání! Centrovaný míč hlavičkoval hostující hráč a naposlední chvíli ho obránce Sokolova odstřelil na rohový kop. Z rohového kopu už žádné nebezpečí nevzniklo a už zas útočí domácí.

77
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Lucas Dias, přichází Oskar Fotr.

76
    Žlutou kartu dostává Pavel Pilík (FC Sellier & Bellot Vlašim).

75
    Brankář Dvořák opět vystrašil své spoluhráče svou rozehrávkou, když jen trefil presujícího útočníka hostí.

74
    Vlašim se tak dostává na rozdíl jedné branky. Zápas je zas otevřen.

73
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Po kombinaci středem hřiště se prosazuje SVOBODA, který zkušeně poslal míč přes padajícího Dvořáka.

73
    Vlašim je po delší době v útoku.

70
    Žlutou kartu dostává Šimon Šmehyl (FK Baník Sokolov).

70
    Sokolov je u míče a zatím nedává Vlašimi šanci na změnu stavu.

68
    Domácí brankář Dvořák nyní vystrašil všechny svou rozehrávkou. Nic se však nestalo a Vlašim zaváhání brankáře Sokolova nevyužila.

68
    Sokolov opět útočí na branku Vlašimi.

67
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Ondřej Štursa.

66
    Míč nyní nebezpečně poskakoval vápnem domácích. Pro míč si následně došel brankář Dvořák.

64
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Skvělou střelu Štípka brankář Bačkovský jen vyrazil a vybídl tak k dorážce VÁVRU, který se následně prosadil! Stav je tedy 2:0 pro Baník.

63
    Střelu Šmehyla zpoza vápna chytá Bačkovský.

63
    Centrovaný míč Sokolova odvrací Vlašim na rohový kop.

61
    Ve stoprocentní příležitosti byl nyní Červenka (Sokolov), ten skvěle vystihl malou domů obránce na brankáře. Při svém zakončení ale jen trefuje brankáře, který se mu vrhl pod nohy.

60
    Centrovaný míč Sokolova odkopává obránce hostí.

59
    U míče jsou zas domácí, jejich akci ale hatí obrana Vlašimi.

58
    Zajímavou šanci domácích hatí ofsajdové postavení Červenky.

57
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Jakub Selnar.

55
    Domácí drží míč a snažejí se prokombinovat k brance hostí.

54
    Míč ukořistil domácí brankář.

53
    Domácí obrana si s centrem poradila a hosté jdou do útoku.

53
    Následuje zajímavá standartní situace pro domácí.

52
    Žlutou kartu dostává David Broukal (FC Sellier & Bellot Vlašim).

52
    S nakoplým míčem domácích si obrana Vlašimi poradila.

51
    Míč drží domácí na své polovině.

50
    Rychlý protiútok Vlašimi končí zakončením do břevna! Brankář jen bezmocně koukal na letící míč.

49
    V útoku je Sokolov. Ten kombinuje a hledá cestu k bráně soupeře.

48
    Snahu hostí hatí ofsajdové postavení.

47
    Hráči hostující Vlašimi drží míč a snažejí se vymyslet nějakou útočnou akci.

46

Hráči nastupují na hřiště. Výkop druhého poločasu se blíží.

Je za námi první poločas. V něm se ujal Sokolov vedení v 10. minutě po úspěšném penaltovém pokusu Glasera. Sokolov měl další příležitosti, do největší se dostal Štípek, ten svůj pokus však jen těsně trefil mimo tyče týmu Vlašimi. Vlašim se pokoušela ohrozit Dvořáka zejména střelami z větší vzdálenosti. Žádný pokus hostí se však neujal a tak jde do kabin spokojenější tým Sokolova, který asi zaslouženě vítězí první polovinu hry.

45

45
    Přihrávka hostí je však nepřesná a míč končí v zámezí.

44
    Hosté jsou u míče a budou se do poločasu snažit vyrovnat.

42
    Další tvrdý pokus Diase vyráží Dvořák do strany, zde míč ukořistil domácí hráč.

40
    Podařenou tvrdou střelu vyslal na domácí branku hostující Dias. Následuje ale jen rozehrávka od brány.

40
    Domácí zakládají další útok. Přihrávka do vápna Vlašimi je ale snadným soustem pro obránce.

38
    Svoboda (Vlašim) se těžko zvedá ze hřiště. Hra už ale pokračuje a s míčem kombinuje Vlašim.

38
    Pro centrovaný míč si došel Dvořák.

37
    S míčem hrají hosté.

36
    Na centrovaný míč si naskočil Glaser (Sokolov), jeho hlavička však jde vysoko nad branku Vlašimi.

35
    Rohový kop domácí přetáhli.

34
    Dobrý pokus k tyči vytěsnil brankář Bačkovský na další rohový kop!

34
    Z protiútoku vytěžili domácí rohový kop.

33
    Vlašim vyslala na branku Dvořáka tvrdý projektil! Ten však šel pouze do míst, kde stál domácí brankář.

32
    Hosté nyní kombinují na polovině Sokolova.

31
    Rohový kop rozehráli domácí nakrátko. Následný centr obrana Vlašimi zlikvidovala..

28
    Po centru z levé strany přišlo zakončení domácího Štípka! Ten z dobré pozice trefuje boční stranu branky Vlašimi.

27
    Nakopávaný míč hostí končí u brankáře Dvořáka.

26
    Domácí už jsou u míče a křižný míč na Štípka končí v zámezí.

25
    Hra pokračuje, míč je na kopačkách hostí.

24
    Na hřišti probíhá ošetřování domácího fotbalisty.

23
    Nacentrovaný míč končí v náruči Bačkovského.

22
    Hráči Sokolova jdou do protiútoku.

20
    Brankář si došel pro centrovaný míč a hraje tak Vlašim.

20
    Rohový kop rozehrají hráči Sokolova.

19
    Protiútok Vlašimi končí nepovedenou přihrávkou.

17
    Protiútok domácích byl nyní hodně nebezpečný. Centrovaný míč prolétl kolem brány, svého adresáta nebezpečný míč ale nenašel.

16
    Domácím se útok nevydařil. O svou akci se nyní pokusí hosté.

15
    Jelínek (Vlašim) se provinil útočným faulem. Míč je v držení domácího týmu.

14
    Výbornou střelu Šmehyla k tyči vytáhl skvělým zákrokem Bačkovský.

13
    Rohový kop se bude opakovat.

12
    Střelu v dobré pozici hostí zblokoval domácí hráč na rohový kop.

12
    Samostatnému úniku domácího hráče zabránil pomezní rozhodčí, který mává ofsajdové postavení domácího hráče.

11
    Sokolov tak vstřelil svou první branku v domácím prostředí v tomto ročníku.

10
    Autorem branky z pokutového kopu je PETR GLASER. Ten poslal penaltu k pravé tyči, brankář nemohl nic dělat.

9
    Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Domácí mají velkou příležitost jít do vedení!

8
    Po faulu hostí budou domácí zahrávat zajímavou standartní situaci.

6
    Petr Glaser (Sokolov) po přihrávce Štípka střílí z dobré pozice vysoko nad branku Vlašimi.