Třinec – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Dukla Praha – Brno 2:1 (kon.) | Sokolov – Vlašim 2:1 (kon.)
Chrudim – Žižkov 0:3 (kon.) | Líšeň – Vyšehrad 0:0 (kon.) | Vítkovice – Prostějov 2:2 (kon.)
SK Líšeň 2019
0:0 (0:0)
FC Slavoj Vyšehrad
Sobota 17.08.2019, 17:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Z Brna se loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (18:54:38)

Je dobojováno. Duel dospěl k remíze 0:0. Vyšehrad po celé utkání dobře bránil a hrozil jen z brejků. Líšeň byla v celkovém kontextu lepší, měla dvě tři gólovky a na domácí výhru tak stále čeká. Největší tutovku měl až v závěru Zikl, ale bohužel pro Brno netrefil prázdnou vyšehradskou svatyni. Takže oba celky berou po bodu. Slavoj ho určitě bere, to Líšeň určitě spokojená nebude.

90+3

90+2
    Celkem devět žlutých karet bylo dnes k vidění. Pět na straně hostů.

90+1
    Žlutou kartu dostává Tomáš Čvančara (FC Slavoj Vyšehrad).

90
    Nastavují se tři minuty.

90
    Na největší šanci se čekalo do 89. minuty, Líšeň zahodila obrovskou tutovku.

90
    Žlutou kartu dostává Vojtěch Mareš (FC Slavoj Vyšehrad).

89
    Tak to je neuvěřitelné. Otáhal už byl po skrumáži překonán, Zikl se mohl trefit do prázdné brány, jenže z jasné pozice minul. Byla před ním zcela volná brána.

88
    Blíží se závěr poločasu, rýsuje se pro Líšeň třetí remíza. Vyšehradu by bod určitě udělal radost.

86
    Rolinek posílal prudký centr do vápna, kde ale nebyl nikdo v bílých dresech. Jen to v hledišti zahučelo.

85
    Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Lukáš Pouček, přichází Jan Vejvar.

85
    Elekanův centr z pravé strany zachytil Málek, jeho pokus z voleje končí mimo. Slavoj byl nyní pod mírným tlakem.

84
    Totéž platí i o Líšni, která patří k nejofenzivnějším týmum ligy, gólová produkce ale nepřichází.

83
    Co Vyšehradu naopak nejde vůbec, jsou standardky. Už jich dnes bylo požehnaně, žádná neměla gólové parametry.

82
    Žlutou kartu dostává Ondřej Žežulka (FC Slavoj Vyšehrad).

81
    Možná šance pro Vyšehrad, protože je tu další standardka.

80
    Konečně nějaká šance. Jaroslav Málek se opřel do míče a jeho tvrdá pumelice nadělala Otáhalovi starosti. Posléze ještě hrozil Hladík, skóre se nemění.

78
    Hosté si chtěli vykoledovat penaltu, ale rozhodčí Pechanec znovu zůstal klidný.

77
    Zápasu přihlíží 1823 diváků.

76
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Málek (SK Líšeň).

75
    Bohužel i druhý poločas je spíš pro fanoušky defenzivního fotbalu. Málo šancí a plno nepřesností.

74
    Žlutou kartu dostává Michal Bednář (SK Líšeň).

73
    Hra se opět kouskuje, k vidění jsou často fauly a nepřesné kombinace.

72
    Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Filip Drobílek, přichází Daniel Kozel.

70
    Zápas jde do posledních dvaceti minut, trenér Machálek už má kompletně vystřídáno. Dělá co může, aby oživil hru.

69
    Reteno patří k nejlepším hráčům na hřišti, nyní posílal střílený centr do vápna. Ten byl ale sražený a Otáhal mohl v pohodě zakročit.

68
    Opět sledujeme spíš tuhý boj, Líšeň je o něco aktivnější, ale co dnes Vyšehradu jde výborně, jde bránění a chytání dlouhých nákopů.

66
    Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Lukáš Veselý, přichází Michal Rataj.

66
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Vintr, přichází Martin Rolinek.

65
    Žlutou kartu dostává Adrián Čermák (SK Líšeň).

63
    Nebezpečný centr Retena propadl do vápna, kde byl Hladík, tomu však míč těsně uskočil. Líšeň začíná tlačit.

62
    Vzápětí přišel brejk Slavoje, který ale končí pro ofsajd.

60
    Největší tutovka zápasu. V ní byl Reteno Elekana, který se dostal sám před brankáře a volil prudkou střelu po zemi. Otahál však předvedl výtečný zákrok a zmařil tak jasnou gólovku domácích. O chvíli později střílel technicky Hladík, Otahál se znovu zaskvěl.

58
    Roh pro Líšeň, která po delší době zahrozila rychlou kombinančí akcí. Jenže Vyšehrad se znovu stihl vrátit a míč uklidit do bezpečí.

57
    Nepodařený centr Retena proletěl za brankovou čáru. Líšeň se snaží vymyslet něco dopředu, ale soupeř má její hru přečtenou.

56
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Martin Zikl.

54
    Bohužel se obraz hry ve druhém poločase příliš nezměnil. Platí to i po nepřesné střele Rotheho, která šla vysoko nad.

53
    Po pravém křídle pelášil Veselý, obrana Líšně si jeho útočný výpad dokázala pohlídat.

52
    Hlavicův centr taktéž prošel do vápna, kde se ochotně k zemi poroučel Elekana, ale rozhodčí Pechanec jasně ukazuje, že penaltu pískat nehodlá.

51
    Poučkův střílený centr prosvištěl vápnem, kde však nikdo nebyl. U míče aktuálně Líšeň.

50
    Pouček vybojoval další standardku pro Vyšehrad, opět to bude zajímavá pozice.

48
    Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Snad bude o něco víc fotbalovější.

47
    Domácí udělali jednu korekci v sestavě, to Slavoj zatím ponechal totožnou jedenáctku.

46
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Michal Suchý, přichází Jaroslav Málek.

46

Máme za sebou první poločas, který mnoho šancí nenabídl. Líšeň si sice dvě střelecké šance vypracovala, ale gólman Otáhal si dvakrát dokázal poradit. Dobře se prezentoval i Šustr po střele Poučka. Jinak jsme moc pěkných a pohledných kombinací neviděli. Remíza je tak prozatím spravedlivá.

45

44
    Blíží se konec prvního poločasu, který toho mnoho zajímavého nenabídl.

42
    První velká šance hostů. Pouček se dostal na malém vápně do zakončení a Šustr reflexivně musel zasáhnout u pravé tyče.

41
    Trestný kop byl kopnutý mizerně, prověřil spíš kvalitu nové tribuny za bránou.

40
    Verner vybojoval další standardku pro své mužstvo, a že jich už dnes tedy bylo.

38
    Nepovedená kombinace Vyšehradu mohla skončit přečíslením soupeře, ale kdepak. Zatím hrají prim pozorné obrany.

36
    Nepřesný centr Hladíka končí v autu, pokračovat se bude od brány Otáhala.

34
    Vyšehrad však i nadále tlačí, kopal dva rohy v řadě a Šustr musel být znovu v pohotovosti.

33
    Další standardka pro hosty. Ta však končí u obrany Líšně.

32
    Žlutou kartu dostává Jan Hlavica (SK Líšeň).

31
    Zničehonic jsme sledovali druhou gólovou možnost zápasu. Míč se dostal na pravé křídlo, kde byl Reteno Elekana, ten využil mrtvého ofsajdu a vystřelil ihned na Otáhala. I v tomto případě si brankář Vyšehradu poradil.

30
    První gólová šance zápasu. Marek Vintr si udělal místo na hranici velkého vápna a jeho pokus pravačkou mířil na zadní tyč. K ní se však stihl natáhnout Otáhal a jeho šanci vyrazil do bezpečí.

29
    Stále čekáme na nějakou vážnější šanci, první poločas nepatří zrovna mezi ty výživnější.

27
    Šustr musel jít do souboje v brankovišti, roh hostů byl kopnutý velmi dobře, točil se přímo do brány. Líšeňský gólman si však poradil.

26
    Žlutou kartu dostává Lukáš Veselý (FC Slavoj Vyšehrad).

25
    Teď zase Reteno v defenzivní činnosti, Slavoj začíná přikládat pod kotel, zatím je v útoku nebezpečnější.

24
    Drobílkova zblokovaná střela končí vysoko nad, ale byla tam drobná teč, takže je z toho roh pro Vyšehrad.

23
    Reteno Elekana posílal dlouhý míč na Hladíka, před ním však dokázal včas zasáhnout vyběhnuvší Otáhal.

22
    Líšeň předvedla sérii dlouhých nákopů za obranu, ale úspěch z toho žádný nebyl. Možná by měla zkusit hrát spíš po zemi. Obrana hostů si vše zatím pečlivě hlídá.

21
    Hladíkova střela po přiťuknutí Retena byla spíš propagační, Otáhal se protáhl k levé tyči.

20
    Máme za sebou zhruba dvacet minut hry a mnoho zajímavých událostí jsme zatím neviděli.

18
    Drobílek sprintoval po levé straně hřiště, snažil se odcentrovat, ale dostal se do zámezí. Slavoj mohl zahrozit z brejku, což se nepodařilo.

17
    Zatím je to hodně opatrné utkání, které je spíš plné bojovnosti.

15
    Hosté se dožadovali rohového kopu, ale sudí Pechanec ukazuje na odkop. Takže gólman Šustr bude úřadovat ze svého pracoviště.

14
    Po několika odrazech a centrech vypustil slušnou ránu z dálky Čermák, jenže míč šel přímo do rukavic gólmana Otáhala.

13
    Tentokrát z toho bude šance pro Líšeň. Rothe fauloval před vápnem a je tu trestný kop pro domácí hráče.

12
    Žlutou kartu dostává Petr Rothe (FC Slavoj Vyšehrad).

11
    Až možná teď. Vintrův centr prošel na malé vápno, kde byl Machálek a jeho hlavička na zadní tyč končí těsně vedle.

10
    Ale musí zvýšit aktivitu, zatím toho v útočné činnosti mnoho nevymyslela.

9
    Vernerův centr propadl celým vápnem, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Líšeň se dokázala ubránit.

8
    Bednář složil k zemi Poučka a rýsuje se slibná šance pro Slavoj. Standardka z velmi zajímavé pozice.

7
    Úvodní minuty patří Vyšehradu, který je častěji u míče a hledá si prostory k zakončení.

6
    Pokus Čvančary nebyl vůbec špatný, míč si prohodil na pravou nohu a jeho prudká střela končí zhruba metr vedle Šustrovy brány.

5
    Machálek chtěl v souboji u praporku vybojovat roh, to se nakonec nepodařilo.

3
    Na druhé straně chtěl z hranice velkého vápna vypálit Hladík, ale v poslední moment se do jeho střely vložil obránce. Střela tak byla zablokovaná.

2
    První šanci mohl mít hostující Veselý, ale jeho hlavička nebyla vůbec povedená a míč končí v zámezí.

1
    Zápas byl zahájen, u míče jsou hosté.

1

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu výborně připraveného hřiště v brněnské Líšni. Stadion je parádně zaplněný, můžeme očekávat výbornou atmosféru.

SK Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bednář – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Minařík, Suchý, M. Vintr – T. Machálek, Hladík.
    Náhradníci: Vítek – Fila, Zikl, Kříž, Málek, Rolinek.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Žežulka, Švejdík, V. Mareš, Šandera – Verner, Veselý, Rothe, Čvančara – Pouček, Drobílek (C).
    Náhradníci: Dočekal – Drozda, Kozel, Brejcha, Rataj, Vejvar, Laňka.

Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Vodrážka.

„Vzhledem k velkému zájmu se výbor SK Líšeň rozhodl postavit novou montovanou tribunu za brankou, která nabídne dalších 522 míst,“ uvedl předseda brněnského celku Karel Hladiš. Příští domácí zápas tak v Líšni uvidí až dva tisíce diváků.

Dosavadní kapacita stadionu byla tisíc pět set míst. Do nového hlediště se lidé dostanou zvláštním vchodem blízko vstupu pro hosty. Diváckého zájmu si ceníme. Prosíme proto fanoušky, ať na utkání dorazí s předstihem a žádáme je, aby na stadion cestovali hromadnou dopravou. Možnosti parkování jsou u hřiště omezená," dodává Hladiš.

Sobotní líšeňský soupeř FC Slavoj Vyšehrad je také nováčkem soutěže, ale v minulém období druhou nejvyšší soutěž už rok hrál. V sezóně 2015/16 sestoupil z předposledního místa. Minulý ročník ČFL vyhrál se čtyřbodovým náskokem pod vedením nového trenéra Romana Veselého, který se spoléhal na hostující hráče, především ze Slavie.

Také v novém ročníku je kádr z naprosté většiny tvořen hostujícími fotbalisty. Mistrovská Slavia má v dresu Vyšehradu osm nadějí. Vyšehrad, hrající v exilu na strahovském Stadiónu Evžena Rošického, nasbíral zatím šest bodů výhrami doma s Ústím nad Labem a Sokolovem, ale na hřištích soupeřů (Prostějov, Vítkovice) prohrál.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké sobotní odpoledne u sledování zápasu mezi dvěma nováčky druhé fotbalové ligy. Zatím se dá říct, že oba týmy jsou příjemným oživením soutěže. Brňané jsou na skvělém druhém místě s osmi body, Slavoj na místě sedmém, bodů má šest. Určitě nás čeká zajímavý duel, který ještě okoření divácká návštěva. Vedení klubu totiž rozšířilo kapacitu o tribunu za brankou o dalších pět set fanoušků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.