Wolfsberger – Mattersburg 5:0 (kon.) | Linz – Swarovski Tirol 1:1 (kon.) | St. Pölten – Salzburg 0:6 (kon.)
LASK Linz
1:1 (0:1)
WSG Swarovski Tirol
Sobota 17.08.2019, 17:00 • TGW Arena, Linz • Rakouská Bundesliga • 4. kolo

Dnešní utkání mezi LASK Linz a Tirolem nabídlo dvě branky. Ta první přišla trochu nečekaně v závěru prvního poločasu, když se z voleje prosadil hezkou střelou Dedič. Domácí stále tlačili a nedařilo se jim dlouhou dobu srovnat. Vlna eufórie přišla až v 81. minutě, kdy si na rohový kop naběhl Wiesinger a tečí nasměroval míč do brány soupeřova gólmana.

Oba celky si tak připisují jeden bod do tabulky. Domácí po sérii šesti výher v řadě "ztrácejí" dva body, s kterými se zdá se smířili. Hosté navazují na dobrý start v sezóně a zaznamenávají tak cenný bod proti favoritovi.

Děkuji za pozornost. (18:57:13)

90+4

90+3
    Zřejmě poslední útok Linz vypadal tak, že se jeden z domácích snažil obhodit soupeře a putovat za míčem. Dále se však nedostal, jelikož byl čistým zákrokem zastaven jedním z obránců Tirolu. Trenér domácích se rozčiluje, ale není mu to nic platné.

90+2
    Hráč hostů Rieder se objevil v zajímavé šanci, když se z velmi ostrého úhlu vpravo v šestnáctce domácích snažil propálil brankáře LASK.

90+1
    Budou se hrát ještě tři minuty!

90
    Tirol se v poslední minutě základní hrací doby dostal k rohovému kopu, ale ten odvrací hlavičkou do bezpečí obránce Cabrera.

90
    Při snaze domácích vyvézt míč ze své půle došlo k nedorozumění a balón byl odkopnut za autovou čáru.

89
    Hráči nyní musí běžet na opačnou stranu hřiště, na polovinu LASK Linzu, kde se schyluje k vhazování hráčů Tirolu.

88
    Autor jediného gólu hostů Dedič se odhodlal před vápnem soupeře ke střele, kterou však chytá bez větších potížích Schlager.

87
    Srdeční tep všem jistě zvedl také nečekaný útok hostů, který se zrodil po nepřesném odkopnutí míče obráncem domácích. Hráč Tirolu dál postupoval napříč bráně Schlagera, ale o míč jej připravil dotírající Wostry.

86
    Po centru se dostal jeden z hráčů ke střele na bránu, kterou naštěstí pro hosty chytá pozorný Oswald!

85
    Domácí se opět po levé straně dostali k možnosti dorážky do brány, ale míč skončil v zázemí. Rohový kop pro LASK Linz.
    82. Philipp WIESINGER - 1:1

81
    Linz právě vstřelil branku!
    GÓÓL! LASK se konečně dočkal vsítěné branky. Rohový kop po přímém kopu byl hostům osudný, neboť si na centr od praporku naběhl PHILIPP WIESINGER, který míč lehkou tečí dostal za záda gólmana Oswalda!

81
    Střídání v týmu WSG Swarovski Tirol: ze hřiště odchází Kevin Nitzlnader, přichází Felix Adjei.

80
    Míč končí po stříleném centru v zázemí, domácí si vyzkouší roh.

80
    Žlutá karta pro Nitzlnadera, který v ležící poloze podrazil jednoho ze soupeřů. Vše viděl i sudí, který zákrok spravedlivě potrestal a nařídil přímý kop pár desítek centimetrů od hranice vápna.

78
    LASK to opět vyzkoušeli přes levou stranu, odkud byl míč nacentrován před bránu, kde se o akrobatické nůžky pokoušel jeden z domácích hráčů. Ani to nepřineslo Linzu úspěch, neboť se nůžky nekonaly a následná střela skončila v náruči Oswalda.