Celta Vigo – Real Madrid 1:3 (kon.) | Valencia – Real Sociedad 1:1 (kon.) | Mallorca – Eibar 2:1 (kon.)
Leganés – Osasuna 0:1 (kon.) | Villarreal – Granada 4:4 (kon.)
Celta de Vigo
1:3 (0:1)
Real Madrid
Sobota 17.08.2019, 17:00 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 1. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:12. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:12. (18:57:49)

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Real Madrid si odváží z trávníku Celty Vigo tři body po vítězství 3:1.

Právě hráčům z Madridu patřil úvod zápasu. Již ve třinácté minutě otevřel skóre dnešního utkání Kevin Benzema, který zužitkoval přihrávku Garetha Balea. Následně se ale hra výrazně vyrovnala a šance měla také Celta. Po Vázquezově centru ještě těsně minul branku Iago Aspas. Největší příležitost na srovnání poté přišla těsně před přestávkou. Iago Aspas okradl o míč Odriozolu, následně zavěsil přesně k tyči Méndez, ale gól neplatil pro ofsajd.

Po změně stran přišlo nečekané vyloučení Luky Modriće, který přišlápl patu Méndezovi. Real ale dokázal svůj náskok ještě navýšit, když se parádní ránou prosadil Toni Kroos. Na 3:0 poté upravoval po akci Marcela s Benzemou Lucas Vázquez. V samém závěru už jen korigoval na dvoubrankový rozdíl Iker Losada.

90+4
    90+3. Iker LOSADA - 1:3

90+3
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jen prosazují. Po rychlém protiútoku doputoval míč až k nohám střídajícího IKERA LOSADY. Ramos byl u soupeře o něco později a toho dokázal Losada využít táhlou střelou ke vzdálenější tyči.

90+2
    Marcelo parádně zpracoval dlouhou přihrávku, poté ale v pokutovém území neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Vázquezovi.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Olazova pobídka do pokutového území našla jen kopačku Ramose. Kapitán Realu však nezvolil optimální řešení a nabídl soupeřům ještě jeden rohový kop.

89
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Gabriel Fernández, přichází Iker Losada.

88
    K Iscovi se míč ale ještě dokázal odrazit. Real pokračoval v držení balonu na útočné polovině trávníku. Vázquez si narazil s Jovićem, který vybojoval další faul.

87
    Balon si připravil na místo přestupku právě faulovaný Isco. Blanco si nechal postavil hned pětičlennou zeď, kterou Isco nedokázal propálit.

86
    Těsně před pokutovým územím byl sražen k zemi Isco. Real bude mít ještě jednu možnost na ohrožení branky soupeře.

85
    Celta se v závěru zápasu snaží alespoň o snížení, ale Aspasovi a spol. dnes není přáno. Zblokovaná střela skončila jen u Ramose.

84
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Pape Diop.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Real i nadále potvrzuje roli favorita na půdě Celty Vigo.

82
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
    81. Lucas VÁZQUEZ - 0:3

81
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Real přidává třetí zásah a o zápase je rozhodnuto! Marcelo prošel více k ose trávníku, poté byl u balonu i Benzema, který sklepl k nohám LUCASE VÁZQUEZE a střídající útočník propálil Rubéna Blanca ke vzdálenější tyči.

Vít Schück

Branky: 90+3. Losada (Pape Diop) – 13. Benzema (Bale), 62. Kroos (Marcelo), 81. L. Vázquez (Benzema)

Karty:   9. N. Araujo (CVG), 14. Blanco (CVG), 14. Aspas (CVG), 50. G. Fernández (CVG), 76. Costas (CVG) – 38. Vinícius Júnior (REA), 65. Odriozola Arzallus (REA)   55. Modrić (REA)

Celta de Vigo: Blanco – K. Vázquez, N. Araujo, Costas, Olaza – Méndez, Lobotka (77. Sisto), Beltrán (84. Pape Diop), Denis Suárez – G. Fernández (89. Losada), Aspas (C).
    Náhradníci: Villar – Sisto, Aidoo, Sáenz, Bermejo, Pape Diop, Losada.

Real Madrid: Courtois – Odriozola Arzallus, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (76. Isco), Benzema (82. Jović), Vinícius Júnior (70. L. Vázquez).
    Náhradníci: Navas – Nacho Fernández, James Rodríguez, Militao, Isco, L. Vázquez, Jović.

Rozhodčí: Estrada – Barbero, Naranjo