Kortrijk – Anderlecht 4:2 (kon.) | Mechelen – Cercle Brugge 3:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 0:4 (kon.)
KV Kortrijk
4:2 (0:1)
RSC Anderlecht
Sobota 17.08.2019, 18:00 • Guldensporen Stadion, Kortrijk • Belgická liga • 4. kolo

Doufám, že jste si užili tento zápas. Teď už mi nezbývá nic jiného než s vámi rozloučit a popřát vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:57:15)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:21.

Zaplněný stadion Kortrijku byl svědkem velmi zajímavého a pohledného fotbalu. Po prvním poločase, kde domácí celek vůbec nevystřelil na bránu se stalo něco nečekaného. Kortrijk dokázal svému soupeři nasázet čtyři branky a zaslouženě si dokráčel až k vítězství. Anderlecht dokázal stav utkání ještě vyrovnat na 2:2, ale brankostroj domácích dokázal nasázet ještě dvě branky. Útočník domácího celku Mboyo vstřelil dvě branky a byl tak hlavní hvězdou úspěšného tažení.

90+4

90+4
    Hosté se dostali do vápna, ale obrana Kortrijku odvedla práci na sto procent.

90+2
    Míč má v moci domácí brankář a s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

90+1
    Domácí se už v podstatě jen brání a nejspíše to tak bude až do hvizdu hlavního rozhodčího.

Rozhodčí přidává ještě 4 minuty.

89
    Vlap mohl ještě snížit, ale jeho střelecký pokus z bezprostřední blízkosti mu nesedl úplně podle představ.

88
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Abdul Ajagun, přichází Larry Azouni.

87
    Kortrijk výborně vykrývá prostor a Anderlecht neví kudy.

85
    Kortrijk úspěšně nepouští svého soka do útoku.

84
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Eric Ocansey, přichází Andrij Bacula.

82
    Ohrožení nepřišlo, míč má v moci domácí celek.

82
    Hosté budou zahrávat rohový kop.
    79. Kristof D'HAENE - 4:2

79
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Další rychlá akce a další rychlý gól v podání domácích. KRISTOF D'HAENE ukázkovou střelou z úhlu přidává již čtvrtý gól svého týmu v tomto poločase. O vítězi je asi už rozhodnuto.

78
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Jeremy Doku.

Opravdu velmi studená sprcha pro Anderlecht, není příjemné dostat během pětatřiceti minut tři góly.

Pavel Kovanda

Branky: 53. Mboyo (pen.), 57. Kage, 74. Mboyo, 79. D'Haene – 26. Nasri, 66. Vlap (pen.)

Karty:   50. Ajagun (KRT) – 60. Kayembe (AND)

KV Kortrijk: Bruzzese – D'Haene, Kagelmacher, Hines-Ike, Golubović – Van der Bruggen (C), De Sart – Ivanof (46. Kage), Ajagun (88. Azouni), Ocansey (84. Bacula) – Mboyo.
    Náhradníci: Deman – Azouni, Rougeaux, Kage, Mujakić, Bacula, Ezekiel.

RSC Anderlecht: Van Crombrugge – Dewaele, Sardela (63. Amuzu), Sandler, Kompany – Verschaeren, Chadli (78. Doku), Kayembe, Nasri (C), Vlap – Thelin.
    Náhradníci: Roef – Adžič, Amuzu, Cobbaut, Doku, Gerkens, Lokonga.

Rozhodčí: Lambrechts – Vanyzere, Vandecauter (všichni BEL)