Kortrijk – Anderlecht 4:2 (kon.) | Mechelen – Cercle Brugge 3:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 0:4 (kon.)
KV Kortrijk
4:2 (0:1)
RSC Anderlecht
Sobota 17.08.2019, 18:00 • Guldensporen Stadion, Kortrijk • Belgická liga • 4. kolo

Doufám, že jste si užili tento zápas. Teď už mi nezbývá nic jiného než s vámi rozloučit a popřát vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:57:15)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:21.

Zaplněný stadion Kortrijku byl svědkem velmi zajímavého a pohledného fotbalu. Po prvním poločase, kde domácí celek vůbec nevystřelil na bránu se stalo něco nečekaného. Kortrijk dokázal svému soupeři nasázet čtyři branky a zaslouženě si dokráčel až k vítězství. Anderlecht dokázal stav utkání ještě vyrovnat na 2:2, ale brankostroj domácích dokázal nasázet ještě dvě branky. Útočník domácího celku Mboyo vstřelil dvě branky a byl tak hlavní hvězdou úspěšného tažení.

90+4

90+4
    Hosté se dostali do vápna, ale obrana Kortrijku odvedla práci na sto procent.

90+2
    Míč má v moci domácí brankář a s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

90+1
    Domácí se už v podstatě jen brání a nejspíše to tak bude až do hvizdu hlavního rozhodčího.

Rozhodčí přidává ještě 4 minuty.

89
    Vlap mohl ještě snížit, ale jeho střelecký pokus z bezprostřední blízkosti mu nesedl úplně podle představ.

88
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Abdul Ajagun, přichází Larry Azouni.

87
    Kortrijk výborně vykrývá prostor a Anderlecht neví kudy.

85
    Kortrijk úspěšně nepouští svého soka do útoku.

84
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Eric Ocansey, přichází Andrij Bacula.

82
    Ohrožení nepřišlo, míč má v moci domácí celek.

82
    Hosté budou zahrávat rohový kop.
    79. Kristof D'HAENE - 4:2

79
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Další rychlá akce a další rychlý gól v podání domácích. KRISTOF D'HAENE ukázkovou střelou z úhlu přidává již čtvrtý gól svého týmu v tomto poločase. O vítězi je asi už rozhodnuto.

78
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Jeremy Doku.

Opravdu velmi studená sprcha pro Anderlecht, není příjemné dostat během pětatřiceti minut tři góly.
    74. Ilombe MBOYO - 3:2

74
    Nedáš, dostaneš! Po rychlém brejku posílá umístěnou střelou ILOMBE MBOYO svůj tým do vedení. Pro Mboya jde již o druhý přesný zásah v dnešním zápase.
    73. Obrovskou šanci měli hosté

73
    Poměrně velké vedro bylo před brankovou čárou domácích. Míč se po několika odrazech dostal až na brankovou čáru a s poměrně velkým štěstím se domácím podařilo uhájit stav 2:2.

71
    Na míči je Anderlecht a snaží se něco vymyslet na domácí obranu.

70
    Míč se dostal až před brankáře domácích, který tak bude zřejmě zakládat další akci svého mužstva.

68
    Hra má grády! Oba týmy chtějí vstřelit branku, která by je poslala do vedení.
    66. Michel VLAP - 2:2

66
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    A skóre máme opět srovnané. MICHEL VLAP si počkal na pohyb brankáře Bruzzese a následovně míč poslal opačným směrem. Na proměněné penalty je to tedy 1:1!

Ano, pokutový kop platí.
    65. Za faul přináší penaltu pro Anderlecht

65
    Pokutový kop také pro Anderlecht! Nejdříve se ale ještě hlavní arbitr poradí se svými kolegy u videa.

63
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Killian Sardela, přichází Francis Amuzu.

61
    Volný přímý kop velký rozruch nenadělal, protože si míč sbírá brankář hostů.

61
    Kortrijk bude zahrávat přímák z velmi dobré pozice.

60
    Žlutou kartu dostává Edo Kayembe (RSC Anderlecht).

Domácí fotbalisté museli dostat během poločasové přestávky slušné kárání od svého trenéra, protože jejich hra se oproti první půli výrazně změnila.
    57. Hervé KAGE - 2:1

57
    A máme tady zvrat! Domácí jdou po pěti minutách do vedení. De Sart poslal přesný centr na hlavu HEVREHO KAGY, který míč usměrnil za záda brankáře Anderlechtu.

55
    Kortrijk po vstřelené brance výrazně ožil, zápas tak tedy bude ještě nesmírně zajímavý.
    53. Ilombe MBOYO - 1:1

53
    ILOMBE MBOYO si počínal mazácky! Rozběhl se a vší silou urval míč do levého horního růžku.

Rozhodčí ale ještě všechno konzultuje s videorozhodčím.
    51. Za faul přináší penaltu pro Kortrijk

51
    Pokutový kop pro domácí! Jeden z obránců Anderlechtu doslova kopl do svého protiháče.

50
    Žlutou kartu dostává Abdul Ajagun (KV Kortrijk).

49
    Kortrijk se dostal do poměrně zajímavé šance, ale útočník Ezekiel byl v ofsajdu.

47
    Ocansey naslepo hledal svého spoluhráče na lajně, ten tam ale nebyl a míče se tak opět ujímá Anderlecht.

46
    Výkopu se ujal vedoucí celek.

46
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Tyron Ivanof, přichází Hervé Kage.

46

Hráči už jsou na trávníku, druhá půle za chvíli začne.

První polovina dnešního zápasu je minulostí. Anderlecht vstoupil do zápasu lépe a až na pár výjimek kontroloval chod hry. Hostům se nátlak neustále zvyšoval, což vyvrcholilo i v úvodní branku zápasu, o kterou se postaral Nasri. Anderlecht mohl přidat klidně ještě jednu branku, ale žádná z šancí neměla naštěstí pro domácí gólové parametry, i když v pár momentech to bylo velmi těsné. Kortrijk se ale v první půli snad nedostal ani do pokutového území a když se dostal do zakončení, tak to bylo hlavně z delší vzdálenosti.Uvidíme, jak vstoupí oba týmy do druhé půle. Po 45 minutách svítí skóre 0:1 z pohledu domácích.

45

45
    V závěru poločasu má Kortrijk míč na svých kopačkách a ještě se pokusí ohrozit bránu Anderlechtu.

44
    Hosté jsou stále na balónu a už několik minut kombinují.
    41. Šanci měl Thelin

41
    Kdyby přihrávka do vápna byla jen o pár centimetrů přesnější, tak by Thelin (AND) nejspíše navýšil skóre.

41
    Ofsajd Anderlechtu přerušuje hru.

40
    Útočný faul nakonec domácí o míč připravil.

39
    Domácím se nedaří prorazit obranný val svého soupeře.

37
    Kortrijk se vymanil ze sevření a po delší době je taktéž na balónu.

36
    Vypadá to, že někdo z hráčů domácích zasáhl míč ve svém vápně rukou, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.

34
    Hráči Anderlechtu už opět operují kolem pokutového území, ale obrana domácích zatím nepustila svého soka k centru do vápna.

33
    De Sartovi (KRT) střela vůbec nesedla, míč pro Anderlecht.

32
    Sandler skvělým skluzem zastavil běžícího protihráče vstříc bráně.

30
    D'Haeneova (KRT) technická střela z poměrně velké vzdálenosti málem nadělala problémy hostujícímu brankářovi. Míč ale jen těsně minul horní tyč.
    26. Samir NASRI - 0:1

26
    Vlap to naservíroval SAMIRU NASRIMU přímo před nos, který tak bez sebemenších problémů posílá svůj tým do vedení.

25
    Anderlecht poměrně dobře napadá domácí rozehrávkou, hráči tak v křeči nakopávají míč na svého útočníka, který ale vzápětí míč ztrácí.

24
    I Vlapova (AND) střela končí vysoko nad.

22
    Už i Kortrijk začíná vystrkovat růžky, jeho hra se oproti začátku výrazně zvedla.

20
    Sandlerovi (AND) střela vůbec nesedla a míče se tak ujme brankář domácího týmu.

20
    Nasriho centr do vápna vyráží jeden z obránců na roh.

17
    Obrana domácích si může odpočinout, neboť se jejich dnešní soupeř nachází na své obranné polovině.

16
    Hosté posílají míče do vápna, ale žádný z nich nenašel toho správného adresáta.

14
    Anderlecht má tlak, ve vzduchu visí úvodní branka.
    12. Velkou šanci měl Nasri

12
    Nasri (AND) se dostal až před brankáře Bruzzese, ale míč nedokázal zvednout. Pokud by se mu to povedlo, pravděpodobně by se dostal Anderlecht do vedení.

11
    Hosté kombinují na vlastní půli.

10
    Anderlecht teď dvakrát po sobě poměrně tvrdě fauloval, ale rozhodčí zatím zůstává v klidu.

8
    Nepovedená kombinace hostů končí u brankáře Kortrijku.

7
    Anderlecht se skvěle prokombinoval až do pokutového území, ale přímo před bránou nebyl nikdo v modrém, kdo by mohl poslat balón do sítě.

5
    Sardella (AND) fauloval ve středu hřiště, balón pro Kortrijk.

4
    Mboyo velmi dobře napadal obránce Anderlechtu, který musel míč poslat ke svému brankářovi.

3
    Míč se dostal až k brankáři Bruzzesovi (KRT), který bude rozehrávat.

2
    Anderlecht v poklidu kombinuje a pokouší se dostat do nebezpečného prostoru.

1

KV Kortrijk: Bruzzese – D'Haene, Kagelmacher, Hines-Ike, Golubović – Van der Bruggen (C), De Sart – Ivanof, Ajagun, Ocansey – Mboyo.
    Náhradníci: Deman – Azouni, Rougeaux, Kage, Mujakić, Bacula, Ezekiel.

RSC Anderlecht: Van Crombrugge – Dewaele, Sardela, Sandler, Kompany – Verschaeren, Chadli, Kayembe, Nasri (C), Vlap – Thelin.
    Náhradníci: Roef – Adžič, Amuzu, Cobbaut, Doku, Gerkens, Lokonga.

Rozhodčí: Lambrechts – Vanyzere, Vandecauter (všichni BEL).

Vzájemná utkání

Tyto dva celky už spolu sehrály dohromady 31 utkání. Drtivou většinu vyhrál Anderlecht, který se radoval z výhry hned dvaadvacetkrát, kdežto Kortrijk dokázal zvítězit pouze ve třech případech.

Poslední tři vzájemné duely
    V posledních třech vzájemných zápasech odcházel jako vítěz Anderlecht

Anderlecht – Kortrijk 2:0
    Kortrijk – Anderlecht 1:4
    Anderlecht – Kortrijk 4:0

RSC ANDERLECHT – 13. místo, 2 body, celkové skóre 1:2

Vstup do sezóny se Anderlechtu vůbec nepovedl. V prvním utkání si nedokázal Anderlecht pohlídat náskok jedné branky a prohrál. Poslední dva zápasy Anderlechtu skončily shodně 0:0.

Pokud bude chtít Anderlecht pomýšlet na vyšší příčky, tak bude muset dávat góly, které mu v posledních zápasech chybí.

KV KORTRIJK – 9. místo, 4 body, celkové skóre 5:4

Po třech odehraných kolech zažil Kortrijk všechny možné konce zápasu. Nejrpve nestačil na Genk, poté remizoval 1:1 s Charleroi a v minulém kole zvítězil 3:1 na hřišti Brugg.

Uvidíme, jak si povede Kortrijk proti silnému Anderlechtu, se kterým nemá vůbec lichotivou bilanci vzájemných zápasů.

Krásný sobotní podvečer všem příznivcům dobrého fotbalu! Ve čtvrtém kole nejvyšší fotbalové soutěže v Belgii na sebe narazí Kortrijk a Anderlecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kovanda

Branky: 53. Mboyo (pen.), 57. Kage, 74. Mboyo, 79. D'Haene – 26. Nasri, 66. Vlap (pen.)

Karty:   50. Ajagun (KRT) – 60. Kayembe (AND)

KV Kortrijk: Bruzzese – D'Haene, Kagelmacher, Hines-Ike, Golubović – Van der Bruggen (C), De Sart – Ivanof (46. Kage), Ajagun (88. Azouni), Ocansey (84. Bacula) – Mboyo.

RSC Anderlecht: Van Crombrugge – Dewaele, Sardela (63. Amuzu), Sandler, Kompany – Verschaeren, Chadli (78. Doku), Kayembe, Nasri (C), Vlap – Thelin.

Rozhodčí: Lambrechts – Vanyzere, Vandecauter (všichni BEL)