Śląsk – Cracovia 2:1 (kon.) | Arka – Lech Poznaň 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Zabrze 3:1 (kon.)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:0)
Cracovia Krakov
Sobota 17.08.2019, 15:00 • Stadion Šlask, Wroclaw • Polská Ekstraklasa • 5. kolo

Utkání končí těsným, šťastným, ale i zaslouženým vítězstvím Ślasku Wroclaw 2:1. Ve druhém poločasu nejprve parádně nůžkami vyrovnal Rubio Lopez. Následně v 77. minutě byl Putnockým vychytán Dytiatjew, poté Peškovič za pomoci obránce postupně vychytal Cholewiaka, Szczepana a Plachetu. A v 87. minutě se levačkou ukázkově k tyči trefil Cholewiak a rozhodl tak o domácí výhře 2:1. domácí celek opět skvěle podržel brankář Putnocký a svěřenci trenéra Lavičky do tabulky připisují další tři body. Hezký sobotní podvečer všem. (17:07:38)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 2:6. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:11.

90+7

90+7
    Penalta to nebude. Ani rohový kop již nebude rozehrán. Konec utkání.

90+6
    Sudí ještě vše zkoumá na video, zda Śtiglec nezahrál úmyslně rukou.

90+5
    Poslední střelu hostí vyslanou Golem vytěsnil obránce Dino Śtiglec na rohový kop-

90+4
    Žlutou kartu dostává Ołeksij Dytiatjew (Cracovia Kraków).

90+4
    Brutální zákrok skluzem předvedl Dytiatjew na Szczepana u postranní čáry.

90+3
    A místo šance hostí z toho byl gólový brejk Ślasku jenže ten dokonale zazdil Placheta se svým parťákem, navíc se pískla ofsajd.

90+3
    Přímý kop Cracovie ve středu hřiště a trenér hostí jasně ukazuje všichni do pokutového území.