Śląsk – Cracovia 2:1 (kon.) | Arka – Lech Poznaň 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Zabrze 3:1 (kon.)
Jagiellonia Białystok
3:1 (2:0)
Górnik Zabrze
Sobota 17.08.2019, 20:00 • Stadion Miejski, Białystok • Polská Ekstraklasa • 5. kolo

Máme za sebou 5. kolo mezi Jagiellonií Bialystok a Górnikem Zabrze. Celé utkání odstartovalo velkými šancemi, z nichž byla proměněna ta domácích. V 5. minutě zužitkoval standartní situaci Ivan Runje, když hezkou hlavičkou překonal brankáře Chudého. Stejně jak byl gól vstřelen na začátku prvního poločasu, tak na opačném konci v závěru úvodní půle padla branka další. Střelcem se stal Bartosz Bida, který dokázal doklepnout míč do prázdné sítě tehdy, když český gólman vyrazil střelu jiného útočníka před sebe, což se stalo jeho týmu osudné. Běžela 58. minuta a hosté konečně zužitkovali svou aktivitu. Gól to byl hodně zvláštní, neboť se od nohy obránce domácích odrazil do hlavy Lukasze Wolsztynskiho, který jej trochu nevědomky dopravil do brány. Poslední čtvrtý gól patřil domácímu Bialystoku vsítěný v 71. minutě Jesusem Imazem. Tento útočník si řekl o pas přesně do středu vápna, kde stál a krásnou střelou propálil vše co mu stálo před sebou.

Děkuji za pozornost, to je ode mě vše. (22:14:29)

90+4
    V závěru se už jen odehrála standartka domácích, po které následovalo instantní zapískání sudího. Konec utkání.

90+3
    Přichází další faul, po kterém leží na zemi domácí Romančuk, jenž pro změnu dostal ránu do hlavy.

90+2
    Ve středu hřiště se střetli dva hráči. Nejvíce to odnesl Kwiecien, který okusil štulpny soupeře na své holeni.

90+1
    Nastavují se 3 minuty nad rámec hrací doby.

90
    Hostům tentokrát kontr nevyšel a míč teď kontrolují hráči Bialystoku.

89
    Nyní se v hlavičkovém souboji střetl Arsenič s Janzou a oba zůstali ležet na trávníku. Nic vážného to nejspíš nebude, jelikož jsou již na nohách.

88
    Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Łukasz Wolsztyński, přichází Piotr Krawczyk.

85
    Po faulu domácích přišla na řadu standartka, kterou si vzal Manneh. Míč byl však odražen před vápno, kde stál Wolsztynski a jenž se také pokoušel bombou propálit před ním stojící hejno hráčů. K jeho smůle netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

85
    Bartosz Kviecień dostává žlutou kartu.
    84.

84
    Nyní byla vymyšlena obráncem hostů vynikající přihrávka přes všechny hráče na Zapolnika, který nebyl v ofsajdu, objevil se tváří v tvář gólmanovi, ale svojí šanci zmařil střelou nad břevno.

81
    Běží posledních 10 minut a s hosty to i přes jejich větší aktivitu vypadá poněkud bledě.

80
    Defenzíva hostů zůstala na pozoru a letící míč dostala pryč z pokutového území.

79
    Obránce Zabrze Janza si stěžoval u levého praporku u jeho brány na potíže s nohou. Už je však nejspíš v pořádku a domácí můžou provést další centr od praporku.

78
    Po centru od praporku se k žádnému nebezpečí neschylovalo. To na druhé straně se zrodil únik Angula, který šel sám na brankáře. Výborně ho však doběhl obránce domácích a ještě před vápnem jej obral o míč. Angolo se ještě snažil spadnout a vymodlit si penaltu, ale při pozdějším zjištění, že šlo dokonce ještě o ofsajd taková myšlenka nepřipadá v úvahu.

77
    Mateusz Matras získává za nedovolený zákrok žlutou kartu.

76
    Matras teď v hlavičkovém souboji trefil soupeře Kwieciena nepříjemně loktem.

Jan Štokman

Branky: 5. Runje, 45+5. Bida, 71. Imaz – 58. L. Wolsztyński

Karty:   31. Runje (JAG), 61. Košťál (JAG), 85. Kwiecień (JAG) – 21. Kopacz (GOR), 77. Matras (GOR)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:20.
    Jagiellonia Białystok: Węglarz – Guilherme, Arsenić, Runje, Wójcicki – Pospíšil, Romanczuk, Imaz (76. Kwiecień), Přikryl – Mudrinski (17. Košťál), Bida (66. Klimala).
    Náhradníci: Sandomierski – A. Kadlec, Mitrović, Bodvarsson, Klimala, Camára, Nawrocki, Košťál, Kwiecień.

Górnik Zabrze: Chudý – Janža, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Matras, Ściślak (71. Manneh), Jimenez, Kopacz (46. Zapolnik) – L. Wolsztyński (88. Krawczyk), Angulo.
    Náhradníci: Loska, Kudła – Manneh, Koj, Krawczyk, Zapolnik, Matuszek, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz.