Monaco – Nîmes 2:2 (kon.) | Štrasburk – Rennes 0:2 (kon.) | PSG – Toulouse 4:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:0 (0:0)
Toulouse FC
Neděle 25.08.2019, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 9:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:13. (22:58:33)

Rozhodčí neměl důvod nastavovat a ukončil utkání, v němž nakonec Paris Saint-Germain přehrálo Toulouse 4:0. Vysoká výhra favorita se urodila až ve druhém poločase, v němž domácí vstřelili všechny góly. V 50. minutě se nejprve krásně prosadil Erik Choupo-Moting, jenž obehrál pětici protihráčů a přesnou střelou otevřel skóre. O pět minut později si dal smolný vlastní gól Mathieu Goncalves, který později navíc zavinil i pokutový kop. Ten sice neproměnil Ángel Di María, ale to Pařížanům vadit nemuselo. Čtvrthodiny před koncem se totiž podruhé v zápase trefil Erik Choupo-Moting a skóre zápasu uzavřel v 83. minutě po rohu Marquinhos.

Pro Paříž to však bylo takové hořko sladké vítězství. Trenér Tuchel totiž musel hned třikrát nuceně střídat. Pro zranění postupně odstoupili Cavani, Diallo a Mbappé. Dlouhodobější absence zejména Mbappého a Cavaniho by byla pro PSG samozřejmě velká ztráta.

90

89
    Tohle už domácí překombinovali. Bernat mohl asi střílet, ale ještě chtěl nahrávat Dagbovi, jemuž adresoval nepřesný míč.
    87. Dagba svým centrem nechtěně zaťukal na břevno hostující brány.

87
    Colin Dagba svým centrem pořádně vystrašil hostujícího brankáře! Míč se snesl na břevno.

86
    Právě Choupo-Motinga hledal svým centrem Sarabia. Dobře ale zapracoval Issiaga Sylla, který situaci uskákal.

85
    Hráči PSG jsou při chuti. Hlavně Erik Choupo-Moting by se ještě chtěl trefit, aby zkompletoval hattrick.
    83. MARQUINHOS - 4:0

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Domácí se ale trefují po následném rohovém kopu! Na centr Ángela Di Maríi si naběhl MARQUINHOS a nekompromisní hlavičkou zvyšuje na rozdíl čtyři gólů.

82
    Baptiste Reynet chytá i přes čtyři obdržené góly dobře. Dagba nabídl balón před bránu Choupovi-Motingovi, jehož okradl o hattrick reflexivním zákrokem hostující gólman!

80
    Podobnou akci předvedli také hosté. Ani Wesley Saïd však hlavičkou netrefil bránu.

79
    Domácí mohli přidat další trefu. Di María odcentroval z levé strany a k hlavičce se dostal Pablo Sarabia. Ten však zamířil vedle pravé tyče.

77
    Fanoušci PSG jsou spokojeni. Jejich miláčci si už mohou zbytek duelu užít a zahrát si ještě dobrý fotbal.
    75. Eric CHOUPO-MOTING - 3:0

75
    Reynetova snaha je marná! Domácí zvyšují na 3:0 a s největší pravděpodobností rozhodují zápas. Hráči PSG sehráli krásnou akci. Di María si počkal na náběh Juana Bernata, předal mu míč a španělský levý bek našel před bránou ERICA CHOUPO-MOTINGA, který nekompromisní ranou nedal Reynetovi šanci – 3:0. Kamerunský útočník se trefil podruhé v zápase.

74
    Brankář Reynet ještě udržel pro Toulouse malinkou naději na dobrý výsledek. Uvidíme, co na to jeho spoluhráči.

72
    Ofsajd a v něm domácí Erik Choupo-Moting.

Martin Augustin

Branky: 50. Choupo-Moting, 55. Goncalves (vla.), 75. Choupo-Moting (Bernat), 83. Marquinhos (Di María)

Karty:   57. I. Sangaré (TOU)

Neproměněná penalta: 71. Di María (PSG), brankář Reynet zneškodnil

Paris Saint-Germain: Aréola – Dagba, Marquinhos (C), A. Diallo (40. Silva), Bernat – Verratti, Gueye, Di María – Sarabia, Cavani (15. Choupo-Moting), Mbappé (66. Zagre).
    Náhradníci: Bulka – Choupo-Moting, Paredes, Kimpembe, Meunier, Silva, Zagre.

Toulouse FC: Reynet – Diakité, Amian, Goncalves (71. Saïd) – Moreira, I. Sangaré, Makengo, Vainqueur (60. Dossevi), Issiaga Sylla – Gradel (C) – Koulouris (60. Leya Iseka).
    Náhradníci: Goicoechea – Saïd, Boisgard, Dossevi, Leya Iseka, Sidibé, Isimat-Mirin.

Rozhodčí: Brisard – Boudikian, Pages