2:1 (2:1)
FK Čáslav
Neděle 25.08.2019, 17:00 • stadion FC Horky • Divize skupina C • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Fotbalisté Benátek nad Jizerou vstoupili do nového ročníku Fortuna Divize C pravou nohou. Po dvou vítězstvích s východočeskými soupeři mají na svém kontě plný počet šesti bodů a radost mohou mít také z faktu, že ještě v mistrovském utkání neinkasovali. Trutnov na Horkách porazili 1:0 a poté uspěli i v Letohradě, a to přesvědčivě 3:0. Nyní čeká svěřence trenérské dvojice Tichai a Jakubec středočeský sok – FK Čáslav. Čáslavští se v loňském ročníku pohybovali v horní polovině tabulky, avšak po sezóně jim odešlo několik opor, a tak bude zajímavé sledovat jejich počínání v ročníku letošním. Dosud mají na svém kontě tři body, když nejprve padli na hřišti nováčka z Hlinska vysoko 1:5, ale poté doma porazili Libiš 3:1. Řadí se tak mezi osm celků, které mají po dvou kolech po třech bodech.

Benátky v minulém 2. kole:
    Benátečtí v minulém kole cestovali na dalekou štreku ke staronovému účastníku divize do Letohradu. Po půlhodině hry otevřel skóre hostující Jimmy a Benátky vedly 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas. O druhou trefu se postaral v 62. minutě Borovička a v 74. minutě upravil na 3:0 pro hosty Šimeček. V ten moment už bylo jasné, že Benátečtí v jistotě kráčí pro tři body. Středočechy i v tomto utkání mohlo těšit, že neinkasovali.

Čáslav v minulém 2. kole:
    V Čáslavi se v minulém kole představila Libiš a oba celky chtěly napravit nezdary z úvodního divizního kola. Podařilo se to nakonec domácímu celku, který poslal do vedení již po čtyřech minutách hry Jakub Kořínek. Poločasový stav 2:0 pak zařídila trefa Adama Ronovského z 15. minuty utkání. Když Jakub Kořínek krátce po startu druhé půle přidal svou druhou trefu v utkání, šli si Čáslavští neohroženě pro všechny tři body. Hostům se podařilo jen kosmeticky upravit výsledek, pět minut před koncem řádné hrací doby upravil na 3:1 z domácího pohledu libišský Hrnčíř.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – J. Šimek, Glöckner, Borovička, Sudek – Zabilanský, Kysela, Boček, Hrdina, Macek – Jimmy.

FK Čáslav: Hartych – Kurka, Richard, Mráz, Hannich – Strnad, Petrů, Mach, Vančura, Kořínek – Ronovský.

Rozhodčí: Doubek – Kolátor, Šimeček.

1

1
    Hned ve zhruba desáté vteřině se domácí nacházeli v ofsajdu.

2
    Chvíli poté domácí hráči vybojovali rohový kop. Centr směřoval na Jimmyho, který se ale k míči neprotlačil tak, jak by potřeboval.

5
    Zabilanského centr vracel před bránu Macek, tam ale vládli čáslavští fotbalisté.

6
    Benátky právě vstřelily branku!
    Přesná přihrávka ze středu hřiště našla naběhnutého PEREMENE GIDION JIMMYHO, který střelou podél Hartycha rozvlnil síť.

7
    Benátečtí jsou v úvodu lepším týmem. Macek byl sám před Hartychem, který jej ale vychytal!

9
    Váhající hostující fotbalisty obral o míč Hrdina, trefil však gólmana Hartycha, dorážka téhož hráče mířila nad bránu.

10
    Přetažený centr hostujícího týmu končí za bránou domácího brankáře Straky.

11
    Domácí se provinili útočným faulem, čehož si hlavní rozhodčí Doubek povšiml.

12
    Kořínek měl dostatek prostoru k centru z levé strany, jeho příhra ale nebyla vůbec přesná.

13
    Jimmy se neprobil ve vápně k míči, následně se k balonu probíjel Macek, na hřišti už ho ale zkrotit nedokázal.

15
    Nepříjemný centr vyboxoval benátecký brankář Straka do bezpečí. Hosté pomalu vyrovnali herní obraz.

16
    Hosté napřáhli z velké dálky, tohle ale nemohlo zkušeného brankáře Straku příliš vylekat.

20
    Strnad se probíjel po levé straně, Glöckner srazil jeho přihrávku na rohový kop.

21
    Vančura si ťukl míč s Kořínkem, následný pěkný centr do pokutového území nedostihl nikdo v tmavém.

23
    Benátečtí vybojovali rohový kop. Pro míč si jde zkušený Kysela.

23
    Závar před Hartychovou bránou, míč se odrážel od hráčů obou týmů, nakonec si pro něj došel strážce čáslavské brány.

26
    Jimmy si obhazoval Richarda, který ho u pravé postranní čáry pomohl faulem.

27
    Sudkův centr srazili čáslavští fotbalisté na rohový kop.

27
    Kyselův centr prodloužil Macek do břevna, domácí se však provinili útočným faulem.

29
    Jimmy vybojoval míč ve středu hřiště, přihrávka na Bočka postrádala přesnost.

29
    Čáslav právě vstřelila branku!
    Domácí signalizovali ofsajd a tak trochu přestali hrát, míč se dostal k ADAMU RONOVSKÉMU, který chladnokrevně prostřelil Straku.

31
    Jimmy zakombinoval se Zabilnaským, nakonec zakončoval Hrdina, který přestřelil i ochrannou síť.

32
    Benátečtí budou čelit přímému kopu po faulu Hrdiny na Strnada.

33
    Přetažený centr Vančury stáhl Straka do svých rukavic.

34
    Boček si všiml, že Hartych je přes svojí bránou, z větší vzdálenosti se snažil hostujícího brankáře přehodit, těsně ale přestřelil!

36
    Jimmy pouštěl v pokutovém území míč na některého ze svých spoluhráčů, hosté vše řešili rázným odkopem, který se odrazil před bránu. Poté zakončoval Kysela do ochranné sítě.

36
    Jimmy se uvolnil na levé straně, přihrávka na Bočka byla ale příliš rychlá. Vykopávat bude brankář Hartych.

37
    Hrdina vysunul vstříc Hartychovi PEREMENE GIDION JIMMYHO, který špatně zpracoval míč, poté se k němu ale znovu dostal a podél vybíhajícího brankáře střílí svoji druhou branku.

40
    Střela hostů z uctivé vzdálenosti mířila o pěkný kus vedle pravé tyče.

43
    Žlutou kartu za ostrý zákrok ve středu pole na Hrdinu obdržel hostující Kamil Petrů.

44
    Přetažený centr nedokázali domácí usměrnit mezi tyče.

45
    Za držení Macka obdržel žlutou kartu hostující Radek Richard.

45
    Hrdinův centr směřoval do pokutového území, Hartych vyboxoval míč do bezpečí.

45+1
    Nepříjemný centr před Strakovu bránu odkopl Glöckner na rohový kop.

45+1
    Centr do pokutového území odhlavičkovali domácí před vápno. Následný přetažený centr stahuje Straka do svých rukavic.

45+1

Benátečtí byli v první půli aktivnějším týmem. Z ojedinělé šance ale hosté Ronovským srovnali stav. Druhá branka Jimmyho určila poločasové skóre na 2:1 pro domácí tým.

46

46
    Hosté o poločasové přestávce vystřídali. V kabině zůstal Miroslav Kurka, jehož nahradil Vladimír Para.

48
    Střela domácích zpoza vápna mířila vedle pravé tyče čáslavské brány.

51
    Od napadajícího Macha se odrazil míč do zámezí. Vykopávat bude brankář Straka.

52
    Boček se probil do středu hřiště, jeho střela mířila k pravé tyči, tu ale o kousek minula!

52
    Hosté se dostali do ofsajdové pozice, hlavní rozhodčí Šimeček je právě do ofsajdu lapil.

55
    Mackův tvrdý centr usměrňoval v těžké pozici Jimmy vedle pravé tyče!

56
    Odražený míč napálil Petrů zpoza vápna, jeho tvrdá střela ale nemířila mezi tyče.

58
    Benátečtí zahrávali přímý kop z půlící čáry, pro míč si došel brankář Hartych.

58
    Na pravé straně se dostal k míči Vančura, jehož střela se točila od branky a Straku tak neohrozila.

59
    Domácí střídají. Jana Zabilanského nahrazuje Pavel Borkovec.

60
    Ronovský na přední tyči nebezpečně prodlužoval míč, který Jakub Šimek raději uklidil před prázdnou částí brány na roh!

61
    Centr na zadní tyč domácí pohlídali. Vykopávat tak bude brankář Straka.

62
    Macek se dostával za hostující obranu, čáslavští hráči jej ale dokázali eliminovat. Poté hosté odkopli míč do zámezí.

63
    Hosté podruhé střídají. Místo Lukáše Macha si zahraje Michal Král.

64
    Benátečtí jsou mírně lepším týmem, uklidňující třetí branku se jim ale zatím nedaří vstřelit.

65
    Přetažený centr z hranice vápna má Straka ve svých rukavicích a chystá se vykopávat.

67
    Rychlý Kořínek unikl po levé straně, před bránou hledal Strnada, který se ale trefil jen do boční sítě!

69
    Před pokutovým územím natáhl ke střele Boček, trefil se ale do ochranné sítě.

70
    Jeden z hostů se vracel z ofsajdové pasti, kam byl posléze chycen pomezním rozhodčím Šimečkem.

71
    Kyselův nákop z hloubi pole stahuje Hartych do svých rukavic.

72
    Hrdina vyrazil do rychlého útoku, proti dvěma hráčům hostů se ale neprosadil.

73
    Centr z pravé strany opět stahuje pozorný Hartych do rukavic.

74
    Vančura si naběhl na pěknou přihrávku, jeho následnou střelu vyrazil Straka na rohový kop.

75
    Vcelku povedený centr domácí odhlavičkovali směrem k polovině hřiště.

76
    Domácí znovu raději odehráli pod tlakem míč na rohový kop, hosté se opět stěhují do pokutového území.

77
    Centr na zadní tyč prodloužil Glöckner do zámezí.

77
    Dnešnímu zápasu přihlíží 170 diváků.

78
    Za faul na útočné polovině obdržel žlutou kartu hostující Peter Mráz.

79
    Útočný faul také na straně domácího týmu, z trávníku se těžce zvedá Ronovský.

80
    Macek si obhodil protihráče, následná střela se mu ale vůbec nepovedla. Vykopávat bude Denis Hartych.

81
    Hosté střídají. Odchází Adam Ronovský, nastupuje Ondřej Vajgl.

82
    Pěkná akce domácích. Mackův centr hosté zpacifikovali a tomuto útoku se tak ubránili.

83
    Benátečtí budou zahrávat přímý kop z levé strany.

83
    Sudkův centr domácí odhlavičkovali, následně domácí Kysela fauloval na útočné polovině.

84
    Domácí střídají. Trávník opouští Peremene Gidion Jimmy, nastupuje Dominik Košek.

85
    Od Kysely se odrazil míč na rohový kop, hosté stále živí bodový zisk.

85
    Čáslavskému týmu se centr příliš nepovedl, vykopávat bude brankář Straka.

89
    Útočící Hrdina fauloval na útočné polovině, je pískáno.

89
    Borkovec pěkným centrem hledal Koška, ten se ale k míči nepropracoval.

90
    Z velké dálky napřáhl Borkovec, mezi tyče čáslavské brány ale nemířil.

90
    Domácí střídají. Místo Milana Macka si zahraje David Chaloupka.

90
    Nastavovat se bude 1 minuta.

90+1
    Benátečtí opět střídají. Odchází Antonín Hrdina, nastupuje Jan Mižič.

90+2

Skončil zápas, ve které se o vítězi rozhodlo v první půli. Benátecký Jimmy vstřelil dvě branky, které nakonec přisoudili tři body domácímu týmu. (18:50:20)