Finsko – Švédsko 0:3 (kon.) | Česko – Rusko 4:0 (kon.)
Finsko
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Švédsko
Neděle 25.08.2019, 13:30 • Tréninková hala Horáckého zimního stadionu, Jihlava • Euro Hockey Tour (ženy U18)

Švédky opanovaly severské derby poměrem 3:0. Ve třetí třetině navýšily náskok až v 56. minutě, kdy trefila prázdnou branku Hanna Thuviková. Tím pádem se ve virtuální tabulce dostávají Švédky na první místo se šesti body, Finky končí průběžně na místě třetím. Za hodinu a půl se budu hlásit znovu, tentokrát v souboji Česko – Rusko! (15:28:50)

59:28
    5 na 3 však zůstává bez odezvy v podobě gólu a hraje se nyní klasicky 5 na 4.

59:07
    V samotném závěru dostanou Švédky přesilovku 5 na 3! Tervonenová podrazila protihráčku a je z toho 26 sekund dvojnásobné výhody.

58:15
    105 sekund před koncem zápasu spáchaly Švédky ofsajd a vhazuje se tak v neutrální zóně.

57:50
    Švédky okupují útočné pásmo a zcela v poklidu dohrávají dnešní utkání.

57:28
    Vyloučení v týmu Finsko (Salonenová – 2 min., hákování).

57:16
    Zápas se nyní skutečně jenom dohrává. Do boxu časoměřičů míří Pavel Falta, bývalý gólman, který bude dnes předávat ceny pro nejlepší hráčky.

55:28
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Švédky dnes získají tři body! Jenže je také nutno podotknout, že rozhodčí chybovala, neboť jasný faul švédské hráčky na tu finskou zcela přešla. Při hlášení gólu však sama uznala, že chybu vytvořila.

HANNA THUVIKOVÁ vyvezla kotouč z vlastního obranného pásma přímo až do branky – 0:3! Bez asistence.

54:34
    Vyhození Švédek do středního pásma alespoň prozatím stačí.

54:13
    Finsko jde do hry bez gólmanky. Teď už není co ztratit.

54:10
    Jistý zákrok Bomanové zase o něco přibližuje Švédky ke tříbodovému zisku. Finsko to však ale nebalí a pět minut a 50 sekund před koncem si bere oddechový čas!

53:25
    Z druhé vlny střílela v závaru finská hráčka Tervonenová, od jedné z hráček ve změti těl se ale kotouč odrazil do ochranné sítě nad brankou.

52:24
    Forsfrenová se trošku ustřelila od modré, Finky reagují rychlým založením útočné akce.

51:44
    Ještě ale není samozřejmě konec, což ukázala důrazným tlakem do branky Antti-Roiková. Ta sice dostrkala puk za brankovou čáru, ale stalo se tak až po přerušení hry!

51:06
    Pomalu se posouváme do samotného závěru zápasu. Švédky stále drží vedení 2:0 a jdou si v poklidu pro tříbodovou výhru.

50:16
    Thea Johanssonová si zleva najela před branku a okamžitě střílela, Lahtinenová v brance Finska připisuje další zákrok.

49:19
    Keränenová přejela do útoku rychleji než kotouč, a to dává dohromady ofsajdové postavení Suomi.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 35. Ahlmová (Johanssonová Thea), 38. Johanssonová Thea (Zanderová), 56. Thuviková

Finsko: Lahtinenová (Laitinenová) – Timonenová, Yrjöläová, Suorantová, Parkkonenová, Ahlskogová, Koukkulaová, Bergová, Saarenpääová – Tervonenová, Yrjänenová, Sundelinová – Salonenová, Lehtoová, Vanhanenová – Keränenová, Havanová, Antti-Roiková – Täksová, Kuopallová, Huuskonenová
    Švédsko: Bomanová (Svensonová) – Forsfrenová, Zanderová, Beverinová, Berggrenová, G. Johanssonová, Silénová – Solbergová, Tärnfjordová – L. Johanssonová, Blomová, Thuviková – Albinssonová, Ahlmová, T. Johanssonová – Grundströmová, Lindbergová, Svenssonová – Bjurvénová, Nilssonová, Böökariová

Rozhodčí: Růžičková – Svobodová, Povová