4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Švédsko
Neděle 25.08.2019, 09:30 • Perm, Rusko • Turnaj čtyř (U20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Hezké nedělní dopoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na turnaji čtyř v ruském Permu dnes čeká hráče do dvaceti let poslední utkání. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Česka a Švédska.

Česko

Čeští junioři své první utkání sehráli v pátek proti Rusku, se kterým padli 1:4. Jedinou přesnou trefu zaznamenal Martin Lang. O den později narazili čeští hráči na úřadující mistry světa této věkové kategorie, a sice na Finsko. A s ním si už vedli o poznání lépe. Svého soka totiž porazili 4:2 a připsali si tak na ruském turnaji první vítězství. O to druhé budou usilovat dnes proti Švédům, kde je ale rozhodně nečeká nic lehkého.

Soupiska Česka

Brankáři:
    Jan Škorpík, Daniel Dvořák

Obránci:
    Jan Štibingr, Jan Mlčák, Zack Malík, Martin Haš, Jan Dluhoš, Tomáš Dajčar

Útočníci:
    Michal Teplý, Vojtěch Střondala, Jakub Lauko, Martin Lang, Otakar Šik, Matěj Blümel, Filip Přikryl, Dominik Sklenář, Jaromír Pytlík, Šimon Kubíček, Petr Čajka, Adam Raška, Šimon Jelínek, Jan Bambula

Švédsko

Švédi ve svém prvním duelu vyzvali v severském derby Finy. V tomto zápase se nakonec zrodila divoká přestřelka, která skončila nerozhodným výsledkem 5:5 po základní hrací době. Ve druhé minutě nastavené hrací doby pak Fini rozhodli o bonusovém bodu navíc, když se mezi tři tyče trefil Niklas Ylitalo. Švédsko pak neuspělo ani v sobotu, když po těsné prohře 0:1 padlo s domácí ruskou reprezentací. Dnes tak bude usilovat o skalpu českého týmu, aby si na turnaji připsalo aspoň jedno vítězství.

Soupiska Švédska

Brankáři:
    Jesper Myrenberg, Erik Portillo

Obránci:
    Axel Anderssson, Simon Lundmark, Axel Berqvist, Albert Johansson, Jakob Bondesson, Simon Kjellberg, Adam Wilsby

Útočníci:
    Carl Jakobsson, Adam Falk, Rasmus Kahilainen, Adam Edström, Nils Åman, Hugo Gustafsson, Nils Höglander, Felix Carenfelt, Lukas Söderlund, Nikola Pasic, Jonatan Lundin-Andersson, Arvid Costmar, Arvid Caderoth

Vzájemná utkání

Obě reprezentace na sebe narazily naposledy v listopadu loňského roku v rámci přípravného utkání a úspěšnější byl český tým, který dokázal Švédy porazit 5:1. Dnes tak mají junioři Švédska svému českému soupeři co vracet. Čeká nás zajímavé utkání, které si nenechte ujít.

Česko: Dvořák (Škorpík) – Dajčar, Haš, Mlčák, Štibingr (A), Dluhoš, Kubíček, Malík – Blümel (A), Čajka (C), Teplý – Raška, Přikryl, Lang – Lauko, Střondala, Jelínek – Bambula, Šik, Pytlík – Sklenář

Švédsko: Portillo (Myrenberg) – Wilsby, Andersson (C), Bergkvist, Lundmark, Bondersson, Kjellberg – Carenfelt, Gustafsson, Kahilainen – Lundin-Andersson, Åman, Pasic (A) – Edström, Falk, Caderoth – Söderlund, Costmar, Höglander

Rozhodčí: Anašin, Otmachov (oba Rusko).

Právě posloucháme hymny obou zemí. Utkání za chvíli začne. Češi nastupují v bílých dresech, zatímco Švédové v dresech žlutých.

00:01

00:35
    Utkání začalo opatrně a český tým hned v úvodu zapříčinil zakázané uvolnění.

00:58
    Teplý posunul puk do středního pásma, ale u něj byli rychleji Švédové. Ti vystřídali a následně se ženou opět vpřed.

01:46
    Söderlund zavezl touš do útočné třetiny, kde byl o něj připraven pohotovými obránci.

02:12
    Žlutí zamkli náš národní tým v pásmu a Andersson vyslal od modré čáry velmi nepříjemnou ránu. Dvořák zasahovat nemusel.

02:35
    Švédové pokračují v aktivitě a úvod zápasu se hraje převážně v pásmu České republiky.

02:56
    Čajka se dostal do dobré střelecké pozice a vyzkoušel pozornost brankáře Portilla.

03:58
    Česko se usídlilo v pásmu Švédska a uzamklo hostující tým ve třetině.

04:23
    Další střelecký pokus byl zablokován obránci ve žlutém. Portillo i tentokrát zasáhl. Český tým mezitím střídá.

04:57
    Po vhazování ve středním pásmu se hra opět přenesla před bránu brankáře Dvořáka.

05:29
    Český tým špatně rozehrál od obrany a následuje další icing.

06:00
    Vyloučení v týmu Česko (Šimon Kubíček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Švédsko (Hugo Gustafsson – 2 min., hrubost).

06:36
    Švédové mohli zahrozit brejkovou situací, kterou však nedotáhli do konce. Odpískán byl ofsajd.

07:22
    Štibingr čeká za bránou na rozjetí svých spoluhráčů, aby mohli hráči v bílém zahrozit.

08:00
    Oba týmy jsou v plném počtu. Česku se však nepovedlo už druhé založení útoku.

08:09
    Zatím sledujeme utkání plné nepřesností na obou stranách. Příliš střeleckých pokusů jsem neviděli a oba týmy kazí jednoduché přihrávky.

08:59
    Andersson vyslal pokus od modré čáry, který dokázal srazil Přikryl do bezpečí. Následně mu s vyvezením puku pomohl Lang.

10:28
    Do samostatného úniku se dostal Lauko. Klička mu nevyšla dle představ branka tak z největší šance zatím nepadla.

11:35
    Portillo přikryl pod svou lapačkou nahození od modré čáry. Po přerušení se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

12:35
    Žlutý tým se opět dostal do útočného pásma a Dvořák musel vytáhnout dva zákroky po sobě.

13:38
    Založení útoku českou reprezentací ovšem opět nebylo příliš povedené. Byl odpískán další icing.

14:08
    Vyloučení v týmu Švédsko (Axel Andersson – 2 min., podrážení).

14:20
    Švédové se hned na začátku oslabení osvobodili a vyhodili kotouč přes všechny čáry.

14:48
    Rána Jakuba Lauka z vrcholu levého kruhu skončila na vyrážečce domácího brankáře. Obránce Wilsby se poté zorientoval dobře a puk vyvezl.

15:50
    Blümel se natlačil až před bránu, kde byl odstaven pozornými obránci. Češi ale i nadále útočí.

16:08
    Švédsko hraje v plném počtu.

16:48
    Před bránu se natlačil český hráč, ale byl v obležení dvou protihráčů. Nakonec skončil puk pod lapačkou Portilla.

17:19
    Přestože je počet hráčů na ledě srovnán, tak švédský tým uzamkl Česko v pásmu. Až zhruba po třiceti vteřinách se český výběr osvobodil.

18:03
    Opět sledujeme aktivitu druhé české formace. Ta je zatím ze všech formací z našeho týmu dnes nejlepší.

18:37
    Dvořák musel dávat pozor proti práci Edströma na brankovišti. Obránci mu ale vypomohli.

19:03
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny a Švédsko se provinilo zakázaným uvolněním.

19:45
    Poslední akce Švédska byla zablokována a už se nic nestane.

20:00

První třetina je u konce a příliš šancí jsme v ní neviděli. Tu největší měli na hokejkách čeští hokejisté, ale na dobře chytajícím Portillovi zatím selhali. Švédové měli optický tlak, který ovšem využít nedokázali. Stav je teda bezbrankový.

20:01

20:29
    Švédsko zahájilo druhou periodu ve vlastní třetině. Zatím se však do útočení nepouští.

21:13
    Bergvist rozjel útočnou akci, ve které pokračoval Gustafsson. Rána švédského hráče byla zablokována.

21:55
    Česko zavezlo touš do útočné třetiny, ale brankář Portillo dobře pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

22:46
    Tentokrát pomohl s rozehrávkou na druhé straně také Dvořák. Ani jeden z celků se ale i nadále nemůže pořádně usadit v pásmu soupeře.

23:39
    Höglander se po levém křídle protáhl jako nůž máslem, ale jeho střela nebyla příliš důrazná a zamířila do rohu kluziště.

24:05
    Vyloučení v týmu Česko (Martin Haš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Švédsko (Felix Carenfelt – 2 min., sekání).

24:56
    Švédové se rozjeli do rychlé akce, kterou střílející Falk nedotáhl k přesnému zakončení.

25:41
    Češi obléhají území okolo brány Švédů, ale nejsou příliš důrazní.

27:00
    Velkou šanci měl na hokejce Lauko. Dostal kotouč přímo proti hokejce, ale nedokázal přesně zakončit a bránu netrefil.
    27:29 Adam EDSTRÖM - 0:1

27:29
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové se ujímají vedení. Předvedli nejprve rychlou souhru v útočném pásmu, kterou Caderoth zakončil. Vypadalo to, že Dvořák zasáhl, ale kotouč z výstroje se mu odrazil na hokejku ADAMA EDSTRÖMA, jenž poprvé dnes rozvlnil síť. 0:1. Asistence: Arvid Caderoth a Simon Lundmark.

29:20
    Dvořák měl nyní plné ruce práce! Dokázal zakročit včas a úspěšně.

29:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český tým okamžitě vyrovnává stav. Raška si dojel kotouč až k rohu mantinelu, navedl si jej za bránu, odkud poslal přesnou přihrávku na kruh na hůl MARTINA HAŠE, jehož střela zapadla k zadní tyči. 1:1. Asistence: Adam Raška.
    29:52 Martin HAŠ - 1:1

30:42
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Dluhoš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Švédsko (Rasmus Kahilainen – 2 min., hrubost).

31:28
    Dvořák si pokryl ránu Pasice z levé kruhu a následná dorážka z horší pozice byla zdvižená do ochranné sítě.

33:14
    Mezitím, když jsou už oba týmy v plném počtu, vyslal zajímavou střelu z prvního doteku Lauko. V dnešním utkání je to zatím asi nejaktivnější český hokejista.

33:27
    Vyloučení v týmu Švédsko (Simon Lundmark – 2 min., nedovolené bránění).

34:09
    Švédové měli obrovskou možnost. Jeden z útočníků si najel mezi beky a mířil si to sám na Dvořáka. Český brankář sklapl betony včas a zasáhl.

34:52
    Hra je přerušená. Vhazovat se bude po pravici brankáře Švédska.

35:16
    Vyloučení v týmu Švédsko (Nikola Pasic – 2 min., hákování).

35:20
    Češi jdou poprvé v utkání do vedení! Jakub Lauko vystřelil z pravého kruhu a Portillo jeho ránu pouze vyrazil na stranu opačnou. Úplně volný zůstal na druhé straně MICHAL TEPLÝ a bez potíží zametl puk do brány. 2:1.
    35:20 Michal TEPLÝ - 2:1

36:09
    Vyloučení v týmu Česko (Adam Raška – 2 min., nedovolené bránění).

36:30
    Dvořák musel dávat pozor proti rychlé střele Edströma z ideální pozice. Společně s obránci zasáhl velmi dobře.

37:40
    Švédská přesilovka je velmi nebezpečná a Česko teď prožívá hodně těžké chvíle ve svém obranném pásmu.

38:18

38:52
    Český tým opět využívá přesilovku a posouvá se do pohodlného vedení 3:1. Pytlík společně s Langem zabojoval o puk u mantinelu a k volnému touši se dostal PETR ČAJKA, jehož následná přesná střela trefila zařízení tak jak měla. 3:1. Asistence: Jaromír Pytlík.
    38:52 Petr ČAJKA - 3:1

39:28
    Lundmark z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost brankáře Dvořáka.

40:00

Skončila nám druhá třetina, která se naším barvám velmi povedla. Přestože šlo Švédsko do vedení ve 28. minutě, tak český tým třemi góly dokázal situaci zvrátit. Těsně před koncem navíc zvýšil vedení Čajka a Česko jde do kabin s pohodlným dvoubrankovým náskokem.

40:01

40:46
    Český tým začal třetí třetinu aktivním pohybem v útočném pásmu. Švédové se z počátku jen brání.

41:37
    Nebezpečný únik táhl po pravé straně Falk a sjel si až před bránu. Dvořák se natáhl a zřejmě pravým betonem zastavil nebezpečí.

42:51
    Lauko si před bránou našel kotouč a z těsné blízkosti jej namířil na švédskou bránu. Portillo byl připraven.

43:19
    Kotouč opustil hrací plochu a po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici Dvořáka.

43:40
    Kjellberg napálil od modré čáry kotouč, který byl před Dvořákem lehce tečován. Český brankář přesto dokázal lapačkou zasáhnout.

44:40
    Jelínek vystřelil těsně za modrou čáru a jeho pokus orazítkoval zadní mantinel.

45:32
    Švédsko teď zatlačilo český výběr v pásmu, jenže Varaďovi svěřenci se dokázali ubránit a pomoci si navzájem.

46:22
    Dluhoš si zbytečně nekomplikoval situaci a za červenou čárou nahodil puk do švédské třetiny.

47:19
    Před bránou Čechů zůstal na chvíli úplně osamocen Caderoth. Teď měli hokejisté v bílých dresech štěstí, že přihrávající hráč mu nenašel hokejku.

48:19
    Vyloučení v týmu Česko (Filip Přikryl – 2 min., sekání).

48:30
    Costmar vypálil z voleje. Jeho střela šla mimo tři tyče, ale čeští hokejisté zůstávají ve vlastním pásmu a brání se.

49:00
    Po tlaku Švédů se puk dostal pod lapačku Dvořáka. Přerušení hry přišlo vhod.

49:00
    Rozhodčí ještě vyloučil za hrubost na obou stranách. Za Česko si trest odsedí Dluhoš, za švédský výběr Carenfelt.

49:56
    Ideální pozici ke snížení měl na hokejce Pasic a přestože měl před sebou prázdnou bránu, tak ji přestřelil. Češi měli štěstí.

50:19
    Česká republika je v plném počtu.

51:38
    Střondala se zmocnil puku a zavezl jej do útočné třetiny. Následně kombinoval s Laukem, ale střela na bránu z této akce nevznikla.

52:07
    Český výběr zatím zvládá třetí třetinu dobře a Švédy nepouští do zásadního tlaku.

52:59
    Dvořák i nadvakrát dokázal zlikvidovat střelecký pokus týmu ve žlutém. Hlavně dorážka byla velmi nebezpečná.

53:47
    Přikrylova teč před brankářem sice nebyla ideální, ale prověřila pozornost Erika Portilla.

54:28
    Švédové střídají a za bránou vyhlíží rozjezd své útočné akce.

55:01
    Vyloučení v týmu Švédsko (Hugo Gustafsson – 2 min., krosček).

55:23
    Úvod přesilovky se českému mužstvu moc nepovedl a naopak útočili hráči Švédska. Už však vybojovali puk obránci Česka a ženou se vpřed.

56:20
    Vysoký Edström zavezl kotouč do střední třetiny a alespoň na chvíli tak ulevil svým spoluhráčům.

57:01
    Přesilová hra Česka příliš povedená nebyla, ale za současného stavu to rozhodně nemusí mrzet.

57:23
    Švédský protiútok zastavil ofsajd. Portillo je však na střídačce a powerplay může začít!

57:56
    O tom, kdo bude brát výhru je rozhodnuto. Češi se dostali do středního pásma po výtečné práci v defenzivní činnosti a FILIP PŘIKRYL trefil bekhendem prázdnou bránu. 4:1. Bez asistence.
    57:56 Filip PŘIKRYL - 4:1

58:48
    Švédsko pokračuje ve hře bez brankáře a aspoň tuto činnost si nyní může natrénovat.

59:33
    Pasic si vybruslil před brankoviště, ale horní tyč Dvořákovy brány lehce přestřelil.

Skončilo utkání v rámci turnaje čtyř národních mužstev v Rusku. Tento turnaj dopadl pro české barvy velmi dobře, protože si svěřenci Václava Varadi připsali 6 bodů. Před prosincovým MS v Ostravě a Třinci je tohle velmi solidní vzpruha.

Utkání začalo opatrně a do vedení šli Švédové ve 28. minutě. Z dorážky se prosadil Edström a vypadalo to, že si favorit tento zápas pohlídá. Slepené branky Haše, Teplého a Čajky ale daly českému mužstvu dvoubrankový náskok. Do prázdné klece se pak v závěrečné periodě trefil Přikryl a o výsledku 4:1 nebyly sebemenší pochyby.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (11:42:22)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 30. Haš (Raška), 36. Teplý (Lauko), 39. Čajka (Pytlík), 58. Přikryl – 28. Edström (Caderoth, Lundmark)

Rozhodčí: Anašin, Otmachov (oba Rusko)