Cincinnati – Columbus 1:3 (kon.) | Dallas – Houston 5:1 (kon.) | Los Angeles FC – LA Galaxy 3:3 (kon.)
FC Dallas
5:1 (2:0)
Houston Dynamo
Pondělí 26.08.2019, 02:25 • Toyota Stadium, Frisco • Americká MLS

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:39:24)

Utkání sledovalo 15 452 diváků.
    Mužem utkání byl zvolen Zdeněk Ondrášek

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:13.

Utkání je u konce a texaské derby dopadlo jasně pro domácí Dallas. Ten i po přestávce hýřil aktivitou, vytvářel s šance a dával také góly. Výraznou českou stopu v duelu zanechal Zdeněk Ondráček, když v 56. a 64. minutě dal dva góly a navýšil náskok domácích na čtyři branky. Gólu se nakonec dočkali i hosté, v 80. minutě po zmatcích v rozehrávce Dallasu skóroval Memo Rodríguez, bylo to však vše, co dnes Houston předvedl. V úplném závěru pak nebyl Ferreirovi uznán gól, nicméně v šesté minutě nastavení se diváci mohli ještě jednou radovat, Michael Barrios upravil na konečných 5:1.

90+8

90+7
    Houston v útoku, vše ale skončilo ofsajdovým postavením DaMarcuse Beasleyho.
    90+6. Michael BARRIOS - 5:1

90+6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak se domácí dočkali ještě jednoho gólu. Pěknou kličkovanou předvedl MICHAEL BARRIOS, dostal se do vápna, kde byla jeho první střela sražena, míč se pak ale vrátil na jeho kopačky a zblízka propálil bezmocného Willise – 5:1.

90+5
    Přímý kop si vzal na starost Ziegler, zvolil technické zakončení po zemi a Willisovu branku minul jen opravdu o malý kousek.

90+4
    Servania je již na nohou, musí zápas nějak dohrát, Dallas už totiž využil všechny možnosti na střídání.

90+3
    Už se ale zase hraje u vápna hostů a následovat bude přímý kop z celkem nebezpečné vzdálenosti. Nejprve však proběhne ošetření faulovaného Servanii, kterého chytily křeče.

90+2
    Po rohu následovala nepřesná střela vysoko nad Willisovo břevno. Ten bude rozehrávat dlouhým výkopem.

90+1
    Za obranu Houstonu se dostával Bressan, po kličce nebyl daleko od zakončení, akci mu ale ukončil jeden z obránců odkopem míče na roh.

90
    Bude se nastavovat šest minut.

89
    Střídání v týmu FC Dallas: ze hřiště odchází Jesus Ferreira, přichází Bressan.

89
    Dallas mezitím nachystal poslední změnu, do hry se alespoň na chvíli dostane Bressan.

88
    Ferreira se rozhodnutí diví, nicméně za stavu 4:1 jej neuznaný gól zas tak moc trápit nemusí.
    87. Ferreirův gól nebyl uznán pro faul v šestnáctce

Aleš Pur

Branky: 24. Ziegler (pen.), 29. Ferreira (Ondrášek), 56. Ondrášek (Hollingshead), 64. Ondrášek (Badji), 90+6. Barrios – 80. Rodríguez (Manotas)

Karty:   28. Badji (DLL), 33. Ferreira (DLL) – 15. Elis (HOU), 23. Bizama (HOU)

FC Dallas: Gonzalez – Cannon, Hedges, Ziegler, Hollingshead – Servania, Acosta, Ferreira (89. Bressan) – Barrios, Ondrášek (83. Pepi), Badji (69. Pomykal).
    Náhradníci: Maurer – Pomykal, Cerrillo, Pepi, Bressan, Reynolds, Colmán

Houston Dynamo: Willis – Bizama, Struna, Figueroa, Beasley – Vera (80. Cerén), García – Elis, Martínez (54. Ramírez), McNamara (65. Rodríguez) – Manotas.
    Náhradníci: Nelson – Ramírez, Rodríguez, Garcia, Hansen, Lundqvist, Cerén.

Rozhodčí: Armando Villarreal – Ian Anderson, Eduardo Mariscal

Diváci: 15 452