Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mnichov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (0:0, 1:3, 3:1 - 1:0)
HPK Hämeenlinna
Čtvrtek 29.08.2019, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Je dobojováno!

Zahajovací zápas letošního ročníku Ligy mistrů přinesl fanouškům parádní představení plné tvrdých střetů, zajímavých šancí, krásných gólů i dokonalého obratu ve skóre. Domácí byli po většinu střetnutí aktivnější, o čemž vypovídá i poměr střel.

Střely na branku: 45:23 (13:0, 10:14, 20:8 – 2:1)

Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek týdne! (19:30:56)

61:51 STRAKA - 5:4

61:51
    Plzeň právě vstřelila branku!
    PETR STRAKA nakonec hrdinou zápasu! Po své velké šanci si našel palebnou pozici na pravém kruhu, odkud z první využil pobídku Budíka. Asistence: Vojtěch Budík a Jan Eberle.

61:33
    Straka se hnal sám na Karjalainena z pravé strany, ale ani nadvakrát neuspěl!

61:01
    Friman měl dostatek čau na pravém kruhu, ale míří mimo.

60:47
    Začínáme pěkně zostra, oba celky se do sebe hned zakously.

60:01

Uvidíme prodloužení!

Skvěle úvodní utkání letošního ročníku Ligy mistrů po šedesáti minutách vítěze nenašlo. Indiáni nakonec svou nejen střeleckou převahu přetavili v góly a dotáhli dvoubrankové manko. Prodloužení začíná za chvilku...

Střely na branku: 43:22 (13:0, 10:14, 20:8)

60:00

59:44
    Ofsajd indiánů.

59:28
    Plzeňský stadion již fandí ve stoje, skvělá kulisa pro Liga mistrů! Nyní se přidává i mexická vlna!

59:15
    Snadný zákrok pro finského brankáře, buly.

58:50
    Až nyní Hämeenlinna vyváží kotouč do bezpečí.

58:18
    Hosté jsou pod tlakem první indiánské letky...

57:59
    Čerešňákova pumelice od modré končí na vyrážečce Karjalainena.

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

57:43
    Straka dostal touš od Gulaše zpoza branky k levé tyči, tísněný ale zakončil mimo.

57:10
    Kanninen z levé strany našel jen beton domácího brankáře.

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 33. Kracík (Rob, Indrák), 42. Čerešňák (Němec), 51. Mertl, 57. Pour (Gulaš, Kaňák), 62. Straka (Budík, Eberle) – 22. Innala, 23. Nikkilä (Cornet, Puustinen), 36. Lahtela, 46. Nenonen (Innala)

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavelka) – Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík, Pulpán (A), Čerešňák – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Přikryl.
    HPK Hämeenlinna: A. Karjalainen (Voutilainen) – Laatikainen (A), Nikkilä (A), Friman (C), Eronen, Nurmikanta, M. Karjalainen, Latvala – Cornet, Kunyk, Puustinen – Innala, Tikka, Nenonen – Tavi, Lucenius, Krivosik – Kanninen, Lahtela, Ruokonen – Seppälä.

Rozhodčí: Ansons, Pražák – Svoboda, Zíka