0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 29.08.2019, 17:30 • Budvar Aréna (České Budějovice) • Motor Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký podvečer z českobudějovické Budvar arény! Přípravný turnaj Motor Cup pokračuje dalším soubojem, když si na ČEZ Motor České Budějovice brousí brusle a hokejky ruský reprezentant Kontinentální hokejové ligy, Amur Chabarovsk!

Rusové otevřeli turnaj úterním zápasem s rakouskými Red Wings z Linze. Tři stovky diváků mohly sledovat rychlý a zarputilý hokej, který zpočátku vyhovoval více Rakušanům. Ti si ale v poslední třetině nechali sebrat dvoubrankové vedení a nakonec utkání doputovalo až do druhé minuty prodloužení, když se prosadil Lazarev a Amur tak dokonal svůj obrat. Ten ostatně nesl i českou stopu, jelikož se oba dva ze tří bratrů Zohornových, Tomáš a Hynek, jednou prosadili a jednou nahráli. Jednu asistenci si připsal i Ondřej Vitásek.

Red Wings Linec – Amur Chabarovsk 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)

Branky: 5. McNeill, 18. Leiler, 32. Altmann, 41. Schofield – 17. T. Zohorna, 28. H. Zohorna, 46. Gorškov, 51. Kapiturov, 62. Lazarev. Vyloučení: 8:4, navíc Krastler – Linec 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Diváci: 300.
    Linec: Kickert – Kragl, Rutkowski, Wolf, Roach, Finn, Valach, Matzka, Altmann – Lebler, McNeill, DaSilva, Kalus, Brucker, Gaffal, Kristler, Schofield, Umicevic, Leiler, Florek, Woger, Pusnik.
    Chabarovsk: Alikin – Jordán, Vitásek, Korjagin, Korobov, Kondratěv, Turbin – Kamalov, Šulenin, Faizullin, H. Zohorna, T. Zohorna, Gorškov, Golubev, Rudenkov, Ušenin, Kapiturov, Lazarev, Železkov, Kuzněcov, Boltanov.

ČEZ Motor České Budějovice

To Motor se s Lincem příliš nepáral. Středeční utkání bylo rozhodnuto po dvanácti minutách, když se prosadil od modré Martin Novák. Během zápasu se pak ještě prosadil Holec, Veselý a zápas uzavřel Martin Beránek zasáhnutím prázdné branky. Je nutné také vyzvednout Pavla Pýchu, který jako správný kapitán dovedl tým k vítězství třemi asistencemi. Linec se nedokázal přes několik šancí prosadit ani jednou a je tedy v tabulce Motor Cupu na posledním místě.

ČEZ Motor České Budějovice – Red Wings Linec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 12. Novák (Pýcha, Kloz), 33. Holec (Pýcha), 49. Veselý (Kloz, Pýcha), 58. Beránek (Endál, Kloz). Rozhodčí: Pražák, Horáček – Zika, Polonyi. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 2870.
    Motor: Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Karabáček, Gilbert, Doležal – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec.
    Linec: Kickert – Kragl, Rutkowski, Wolf, Roach, Finn, Altmann, Matzka – Lebler, McNeill, Woger – Kalus, Brucker, Gaffal – Kristler, Schofield, Umičevič – Leiler, Florek.

Ještě jednou hezký podvečer z Budvar arény! Do startu utkání zbývá něco málo přes pětadvacet minut, tak si pojďme představit dnešní aktéry!

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Doležal, Přikryl, Gilbert – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alkin) – Jordán, Vitásek, Vasiljev, Korobov, Kondratěv (C), Korjagin, Faizullin, T. Zhohorna (A), H. Zohorna – Gorškov, Kapiturov, Rudenkov (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Lazarev – Železkov, Kuzněcov, Golubev

Rozhodčí: Skopal, Šperl – Jindra, Němec.

Motor je na ledě, sudí také, chybí jen Chabarovsk.

Amur už ale také přchází a nastupuje na modrou!

Jdeme na to!

00:01

00:01
    Buly vyhráli hosté, museli ale pro puk až za svou klec a při rozehrávce puk opustil led.

00:40
    Hra se drží ve středním pásmu bez větších šancí.

01:20
    Jan Kloz se dral do úniku, ale jeden z beků ho dokázal čistě srazit na zem.

01:40
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., vysoká hůl).

01:58
    Buly ve středním pásmu musel rozehrát až Klouček.

02:30
    Budějovice se zatím nedostaly do útoku.

V Budvar aréně lítá nespecifikovaný druh ptáka. Holt každý se chce na tento spektákl podívat.

03:40
    Hosté v plném počtu. Motor příliš mnoho nepředvedl.

05:01
    V brance Langhamera vznikl šrumec, když se do ní natlačili Budějovičtí a Amurům se to přirozeně nelíbilo.

Šrumec ale není jen na ledě. Původně nespecifikovaný druh ptáka, teď už rozeznán jako netopýr, zaútočil na novinářskou tribunu u stropu haly.

06:53
    Pojďme ale zpět na led. Hra se přelévá ze strany na stranu. Motoru se snaží pomáhat Klouček dlouhými rozehrávkami, ale budějovické barvy se příliš do ruského pásma nedostává.

Ornitologické zprávy z Budvar arény, díl třetí: Hra musela být přerušena, protože netopýr zalétl do rohu kluziště po Kloučkovo pravici.

09:30
    Jordán zkusil Kloučkovu pozornost střelou od modré, puk ale šel mimo.

11:00
    Motor si vůbec nehlídal puk a Amur vyrazil do brejku. To vše skončilo opět střelou Jordána od modré.

12:05
    Kloz to zkusil z pravého kufru. Langhamer ale přesně nastavil lapačku.

12:54
    Pýcha měl dobrou šanci vystřelit, ale nakonec nevypálil.

13:25
    René Vydarený se octl na modré a připravoval si dělovku. Pak ale trestuhodně promáchl.

14:50
    Tomáš Zohorna hodně tvrdě, ale čistě sundal u trestné lavice Radka Prokeše.

16:00
    Opět příběh Jana Kloze a puku. Tentokrát dostal dobrou přihrávku na útočnou modrou, ale zamotal se sám do sebe.

17:00
    Kuzněcov to zkusil hodně blízko od pravé tyči. Puk ale jen projel brankovištěm.

18:41
    Na ledě se opět nic moc neděje.

19:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., nedovolené bránění).

19:20
    Endál mohl otevřít skóre, přihrávka na volej ale byla moc prudká.

19:24
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., sekání).

19:39
    Kloz trefil od modré jen beton.

20:00

V první třetině jsme toho kromě netopýra moc neviděli. Ani jeden tým toho moc nepředvedl a když už, tak to nic nebezpečného nebylo. Na straně Motoru měl spoustu šancí Jan Kloz, ale vždy mu něco chybělo. Za Amur několikrát vystřelil Jordán, ale Klouček byl vždy v pozoru. Zpět k hokeji se vrátíme cca. v 18:20.

Můžeme pomalu jít na druhou třetinu! Motor do ní půjde s minutovou přesilovkou pět na tří! Start za šedesát sekund!

20:01

20:01
    Buly pro Motor.

20:30
    Motor hraje na úrovni kruhů, přihrávky jsou ale žalostné a nakonec končí mimo třetinu.

20:54
    A čtyři sekundy před skončením první přesilovky se pro postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání do střední třetiny.

21:10
    Přikryl napálil zadní mantinel a kotouč se nečekaně odrazil přes bránu Langhamerovi na záda a odtud pryč z branky. Smolná šance pro budějovickou desítku!

21:30
    Hra se na chvíli zdržela, protože sudí něco konzultují s ledaři.

21:30
    Z naší pozice to vypadalo, že se něco zaseklo mezi plexiskly poblíž kotle hostích. Technik nebezpečný předmět odstranil a můžeme pokračovat.

22:36
    A pokračujeme krásnou ránou Karla Plášila, kterého ale ukázkově semaforem Langhamer vychytal.

Dnešní utkání sleduje 3 710 diváků a jeden netopýr. Toho jsme ale chvíli neviděli.

24:36
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Po pětadvaceti minutách konečně vidíme první branku zápasu! Alexandr Gorškov vystřelil z Kloučkova pravého kruhu, což gólman vyrazil betony, bohužel pro Motor ale přímo na hokejku MAXIMA KAPITUROVA! Asistence: Alexandr Gorškov.

26:07
    Další nebezpečná akce před brankou domácích! Hynek Zohorna vypálil dělovku a odražený puk se dostal ještě k Faizullinovi. Ten byl sice za brankou, Klouček byl ale hodně vysunutý, takže kdyby si ruský hráč lépe zpracoval puk, určitě by se dokázal obtočit kolem tyče a zakončovat do prázdné!

28:19
    Kloz ze své obvyklé pozice na modré u kraje hřiště napálil jen Langhamrovo lapačku.

29:00
    Před Kloučkem se odehrála šermovačka jak z Mušketýrů. Motor nakonec puk urval.

29:27
    Jenomže Amur si ho ubojoval zpět a Jordán vypálil na pravý růžek klece. Střelu ale nezvedl dostatečně a trefil Kloučka do ramene.

30:33
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Matouš Venrkbec – 2 min., podrážení).

30:45
    Kondratěv od modré vyslal hezkou dělovku a mířil někam na mezeru mezi betony. Klouček ale i přes všechny hráče kotouč nakonec našel.

32:17
    Po chvíli přihrávání to zkusil z pravého kruhu zkusil Golubev. Klouček ale puk zachytil.

32:30
    Motor vyhrál buly a způsobil pořádný šrumec před Langhamrem! Gólman ale dvě rychlé střely vyrazil betony.

32:33

33:15
    Motor ještě zkouší kombinovat po Langhamrovo levici.

33:48
    Ne, Motor má dnes smůlu! I jeho další dělovka skončila mimo tři tyče.

35:32
    Amur si chvíli hrál víceméně sám se sebou na své třetině. Pak zkusil vystartovat k útoku, ale sudí je vyhání po zajetí jednoho z hráčů do brankoviště.

37:01
    Už jsem chtěl psát, že zápas ztratil svůj náboj, jenomže tu máme druhou branku Amuru! Souboj u mantinelu Motoru vyhrál Amur a puk se dostal k Maximu Kapiturovi, který ale byl zády k brance, tak kotouč prostrčil IGORU RUDENKOVI a ten vyslal nechytatelnou dělovku křížem nad vyrážečku!

37:48
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – 2 min., hákování).

37:59
    A Motor půjde do třech! Matouš Venrkbec si jde sednout za vysokou hůl!

38:45
    Klouček zatím nápor Chabarovsku kryje a je nutno dodat, že Amur mu k tomu pomáhá nepřesnými přihrávkami.

39:35
    Motor se osvobozuje a je ve čtyřech!

39:59

40:00

Druhá třetina konečně přinesla branky, byť fakt, že šly pouze do Kloučkovy klece, zpola zaplněnou Budvar arénu příliš nenadchl. Nejprve se prosadil Maxim Kapiturov, když mu budějovický gólman betony přihrál původně střelu Gorškova. Dvě minuty před koncem třetiny se prosadil Rudenkov krásnou a nechytatelnou střelou nad vyrážečku. Zápas zřejmě přestal bavit i našeho vzdušného pozorovatele, protože během druhého dějství nebyl vůbec vidět.
    Co nám přinese třetí třetina, to budeme sledovat přibližně od 19:15.

Jdeme na třetí třetinu!

40:01

40:01
    Buly dopadlo celkem vyrovnaně.

40:33

40:48
    Chabarovsk hned z buly vyhodil a Motor musí začít od Kloučka.

41:14
    Plášil se dostal k odraženému puku a mohl střílet Langhamerovi do protipohybu! Budějovická pětka si ale nedokázala zpracovat bruslemi puk natolik, aby mohla vystřelit.

41:39
    Niklas Pavel se dostal až na hranici brankoviště a trochu Marku Langhamerovi zavařil. Gólman si ale poradil.

42:00
    Stejně jako teď luxusním zákrokem proti Veselému.

42:23
    Motor si na modré přihrál hodně nepřesně a Vjačeslav Ušenin mohl jet do samostatného úniku. Nakonec se pro něj ale nerozhodl.

42:33

44:00
    Klouček ukazuje, jak dobrý je se svou holí. Puk ve snaze rozehrát o plexisklo letěl hodně blízko k hraně a tedy i k případným dvěma minutám.

45:10
    David Gilbert se rozjel po křídle a hledal si střeleckou pozici. Kotouč mu ale nakonec přeskočil hokejku a bylo po akci.

45:18
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., podrážení).

46:10
    Jan Kloz napálil jen ruského hráče.

46:38
    A David Gilbert dopadl stejně na mezikruží.

47:04
    A střela Zdeňka Doležala po kontaktu s Langhamerovo lapačkou končí v ochranné síti.

47:18

48:02
    Amur se dostal do šance, nakonec ale přihrávka obloukem kolem brankoviště neskončila na čepeli spoluhráče.

48:55
    Dělovka Michala Jordána trefila Kloučka do chrániče levé brusle.

49:25
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., podrážení).

50:00
    Motor zatím drží soupeře u jeho kelce.

50:24
    Až teď se Amur dostal do útočné třetiny. Střela od modré ale šla jen do rohu.

50:39
    Rusové přidávají třetí branku, jenomže autorství zůstane v Česku! Hynek Zohorna našel při souboji u mantinelu volného ONDŘEJ VITÁSKA, který využil učebnicové clony jednoho ze spoluhráčů a zamířil Kloučkovi nad rameno. Gólman neměl žádnou šanci a bratři Zohornové si tak mohou připsat další body! Asistence: Hynek Zohorna a Tomáš Zohorna.

54:28
    Jan Veselý hned z buly zamířil na Langhamera, minul.

55:24
    Rudenkov si poradil s dvěma Jihočechy na zádech a vypálil Kloučkovi z pravého kruhu do lapačky.

56:11
    Na ledě se rozhořely emoce a dochází k šarvátkám. Sudí jsou ale nekompromisní a agresory hned trhají od sebe.

57:23
    Čtvrtý gól Chabarovsku! Rudenkov s Kapiturovem se dostali do přečíslení dva na jednoho a právě MAXIM KAPITUROV byl tím, kdo zakončil do odkryté klece Budějovic. Asistence: Igor Rudenkov a Ondřej Vitásek.

59:00
    Minuta do konce utkání!

Gorškov ještě vypálil dělovku nad vyrážečku Kloučka, trefil ale jen mantinel a pátý gól k vítězství Amuru tak nepřidal! Chabarovsk byl po celou dobu lepším týmem, byť hra místy nebyla kdovíjak zábavná. Nakonec ale Motor k ničemu nepustil a může se radovat z vítězství v Motor Cupu! Pavel Pýcha z rukou prezidenta ČEZ Motor Romana Turka převezme stříbrnou trofej, zatímco kapitán Amuru Maxim Kondratěv převezme obrovskou trofej pro vítěze! Z Budvar arény je to dnes vše a já Vám děkuji za pozornost. (19:50:50)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 25. Kapiturov (Gorškov), 38. Rudenkov (Kapiturov), 51. Vitásek (H. Zohorna, T. Zohorna), 58. Kapiturov (Rudenkov, Vitásek)

Banes Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Doležal, Přikryl, Gilbert – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec

Rozhodčí: Skopal, Šperl – Jindra, Němec

Diváci: 3 710 + netopýr