Košice – Michalovce 4:0 (kon.) | Prostějov – Vítkovice 2:4 (nedohr.) | Kopřivnice – MŠK Púchov 8:2 (kon.)
Řisuty – Kobra 4:7 (kon.) | Kadaň – Crimmitschau 6:2 (kon.) | Bolzano – Kladno 7:3 (kon.)
nedohráno
LHK Jestřábi Prostějov
2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 30.08.2019, 17:30Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý večer, vítám vás u přípravného zápasu prostějovských Jestřábů s Vítkovicemi.

Před LHK Jestřábi Prostějov je předposlední přípravný zápas, poslední na domácím ledě. Prostějov během přípravy potvrzoval zlepšující se výkony. Zatímco na úvod totiž padl s celkem Tychy a s Jihlavou, následně dvakrát porazil Třebíč, Tychy oplatil porážku a jen těsně padl s Jihlavou, která se až do posledních minut musela strachovat o výsledek.

Jestřábům se zatím během přípravy dobře ukazují některé letní posily. Jaroslav Mrázek se podle očekávání stal jedním z pilířů obrany, Daniel Dvořák zase ukazuje, že bude velkým přínosem do brankoviště. V útoku jsou vidět mladé pušky Ouřada a Chlán, dobře zahájil působení u Jestřábů i Dominik Hrníčko.

Hokejisté HC Vítkovice Ridera mají za sebou šest zápasů s vyrovnanou bilancí. Podařilo se jim sice zdolat Znojmo nebo Trenčín, ale severomoravané se utkali také se čtyřmi švýcarskými celky. Porazit přitom dokázali pouze Davos. V posledním utkání na svém ledě přejely Vítkovice Trenčín 5:0.

Tým Vítkovic se po nenaplněných ambicích z předchozích sezón rozhodl sáhnout k přestavbě. Novinky hlásí třeba v útoku, přišli Nicolas Werbik, Dominik Lakatoš nebo hvězdný Roberts Bukarts. Kontroverzi naopak vyvolal odchod kapitána Rostislava Olesze.

00:01

00:08
    Tak jdeme na to, první si s pukem bude pohrávat hostující celek.

00:44
    Vítkovice se dostali k puku v útočném pásmu, konkrétně Stránský, ale nakonec vystřelit nedokázal, jelikož se mu puk zamotal mezi nohy.

01:24
    Domácí Nouza si nabruslil zpoza branky a chtěl vymíchat brankáře, ale to mu nepovedlo. Vhazovat se bude před domácím brankářem Dvořákem.

01:53
    Lakatoš prověřil Dvořáka, ale ten byl na svém místě a skóre se měnit nebude. Musíme pochválit krásnou nahrávku Stránského na bývalého hráče Liberce.

03:59
    Puk za domácí brankou si berou obránci a chtěli sami založit útok, ale proti byl ve středním pásmu Verbik, který puk získal a dokázal z levého kruhu vystřelit. Dvořák vyráží puk za branku.

06:02
    Mladý Martin Ryšavý vyzkoušel jaké to je si vystřelit, jeho pokus v pohodě zlikvidoval Dvořák a vhazovat se bude po jeho levici.

06:43
    Výtisk udělal školáckou chybu a namazal jednomu z útočníků, ale Račuk byl příliš rychlý a zapříčinil přerušení hry, o kterou se postaral čárový rozhodčí.

07:13
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Stránský – 2 min., držení).

07:23
    Máme tu první přesilovou hru v dnešním utkání, domácí svoji početní výhodu musí podruhé rozjet ze svého obranného pásma a nyní se to už podařilo, ale opět ztracený puk a osvobození Vítkovic.

08:22
    Jestřábi ještě nic v početní výhodě nepředvedli, a dokonce se i nedokázali usadit v útočném pásmu.

09:13
    Hosté v plném počtu. Dobře ubráněná přesilová hra Ridery.

09:40
    Šimon Stránský našel na opačné hřiště svého spoluhráče Gregorce, který nedokázal vystřelit, když mu puk přeskočil hokejku, ale o chvilku později to zkusil z otočky, domácí ochránce svatyně vše dobře viděl a přerušuje hru.

10:16
    Kurovský se z ničeho nic dostal do menšího samostatného úniku, ale jeho střela mířil a z pravé strany do šipkařského bulu Dvořákovi výstroje.

10:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kvasnička – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

10:53
    Uvidíme další přesilovou hru pro domácí celek, jelikož Kvasnička tvrdým hitem na mantinel poslal Ouřadu, který se těžce zvedal z ledu, snad bude vše v pořádku.

12:11
    Prostějov má přesilovkový zámek.

12:45
    Po střele Mrázka od modré se Vítkovice osvobozují.

12:52
    Hosté kompletní.

13:29
    Vhazuje se po útočném výpadu Ridery ve středním pásmu. Jestřábi rozjíždění útok zpoza své branky, Mrázek si vyměnil puk s Chlánem a druhý jmenovaný měl s přijetím puku problémy, jelikož vítěz Radegast indexu Výtisk je rychle u protihráčů, nakonec letí puk přes všechny čáry.

13:20
    Ne na dlouho jsou Vítkovice kompletní. Alexander Mallet (VIT) putuje na dvě minuty na trestnou.

13:32
    Před bránou hlídkoval Krejčík, ale nedostal se k puku.

14:34
    Na druhé straně se Werbik dostal k zakončení z levého křídla. Ani střela, ani dorážka ale neslavily úspěch.

14:49
    Prostějov teď dvakrát zatopil Vítkovicím. Tlak do brány ale nedokázaly přetavit ve větší šanci.

15:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A hosté se krátce po té, co se dostali do plného počtu, udeřili. DANIEL KRENŽELOK si najel po pravém křídle až do kruhu, odkud rychlou střelou překonal Neužila.

Bez asistence.
    15:27 KRENŽELOK - 0:1

15:55
    Meidl za bránou soupeře nahrával kolegovi z útoku, ale marně. Ani ve dvou neudrželi proti přesile hostí puk.

16:02
    Puk mimo hrazení, vhazování po levici Dolejše.

16:16
    Domácí nyní dělali problémy při rozehrávce Vítkovic.

16:40
    Kurovský byl teď chvíli sám na ose. Dostal nahrávku a následnou střelu švihem umístil do betonu Neužila.

17:16
    Už asi 10 vteřin se bojuje v rohu kluziště o puk. Rozhodčí nechávají hru pokračovat.

17:39
    Hosté kombinovali až překombinovali. Krenželok tak musí začít ze středného pásma, nepřesná nahrávka tam vyhnala hosty.

18:15
    Puk zaduněl o plexi za Dolejšem.

18:27
    Dvě minuty pro Jaroslava Mrázka (PRO) za sekání.

18:52
    mallet v dobré pozici na kruhu promáchl.

18:58
    Stránský míří střelou vedle a vyhání svůj tým z útočného pásma.

19:31
    Střelu jednoho z vítkovických beků vyráží Neužil rukou do rohu.

19:47
    Domácí se osvobozují.

20:00

První třetina je u konce. Viděli jsme vcelku vyrovnaný boj. Rozdíl byl tak vidět hlavně v pojetí přesilovek. Ty vítkovické byly pohyblivější a nebezpečnější, navíc s častou střelbou. Hry v pěti si pak ani jeden z týmů moc neužil, neustále se vylučovalo.

20:01

20:01
    První buly získaly Vítkovice.

20:27
    Prudká rána vítkovického obránce mířila do mantinelu. Domácí kompletní.

20:53
    První zákrok Neužila v třetině. Raději před bránou přikryl puk, když se začali kolem slétávat hráči hostí.

21:07
    Račuk se snažil rozehrát, ale našel jen soupeře.

21:20
    Přízemní střela Krenželoka minula tyč.

21:43
    Žálčík se tlačil do šance. Ale Dolejš se proti němu vytáhl. Hru ale nepřerušil, pokračuje se v obranném pásmu Vítkovic.

22:11
    Tomáš Černý (VIT) dostává dvě minuty za faul na Březáka.

22:17
    Dobrá střela Nouzy udělala zmatek před bránou. Ale puk nakonec končí neškodně na hrazení.

22:42
    Prostějov přichází o pásmo, nahrávka Ouřady z kruhu nebyla přesná.

23:12
    Hosté vyhazují.

23:47
    Šídlík vyhozením potřetí osvobozuje Vítkovice.

24:11
    Hosté kompletní. Kombinaci Jestřábů zakončil střelou od modré Krejčí. Ale nešlo o nic moc nebezpečného.

24:44
    Pěkná akce domácích. meidl posunul na Janduse, ten předal Luňákovi. Prostějovská dvanáctka zajela za bránu odkud bekhendem hledala Janduse. A Dolejš měl velké štěstí, že mu střela z první nesedla.

25:44
    Po Vítkovicích si ve druhé třetině přesilovku zkusí i Prostějov. Ryšavý (VIT) jde za držení hole na trestnou.

25:55
    Jestřábi ale brzy přišli o pásmo.

26:12
    Prostějov rozehrával zbrkle, opět je bez puku.

26:51
    Další rozehrávka skončila přesně na holi Stránského. Ten zakládá v oslabení protiútok.

27:18
    První střela v přesilovce. Žálčík z kruhu prověřil pozornost Dolejše. Ten mohl zůstat v klidu, puk minul vzdálenější tyč.

27:22
    Březákova dělovka už byla nebezpečnější. Letěla nakonec na lapačku, Dolejš chytá.

27:44
    Hosté vyhazují, záhy jsou kompletní.

28:37
    Nouza poslal před bránu Vítkovic pěknou nabídku na střelu z hranice brankoviště. O puk se zde rvali Matěj Novák a Hrníčko, ani jeden ale neuspěl.

29:53
    Hra se přesunula hlavně do středního pásma. Nyní přistihla Vítkovice ofsajdová past.

29:53
    Zároveň tu máme ale vyloučení. Lukáš Krejčík fauloval loktem.

30:04
    Berger ležel nějakou dobu na kruhu po pravici Neužila. Rozhodčí nejdříve nechal hru pokračovat a vysloužil si za to pískot tribun.

30:04
    Dvě minuty pro Alexandra Malleta (VIT), dopustil se faulu vysokou holí.

30:27
    Hra je opět přerušená. V rohu obranného pásma Vítkovic se do sebe pustili Stránský a Žálčík. Nakonec skončilo jen u bratrského tahání za dres.

30:45
    Kvasnička zavezl puk do rohu útočného pásma, následně na modré našel Výtiska, který ostrou ranou prověřil lapačku Neužila. Gólman ale vše dobře viděl, neměl tedy problém zasáhnout.

31:19
    Hosté měli velkou šanci. Pomohlo jim podklouznutí Mušky. Následně totiž měl více prostoru Kvasnička, který z osy vyslal ostrý projektil. Neužil na místě.

31:28
    Šarvátky se nám množí, kdo by si to o přípravě pomyslel. Pěsti teď létaly mezi Březákem a Krenželokem. ten dokonce shodil rukavice. Regulérní pěstní souboj skončil hůře pro domácího borce, který skončil na ledě první.

31:28
    Rozhodčí se nyní radí o trestech.

32:00
    Čekáme na informace ohledně trestů, mezitím už přesilovka domácích.

32:05
    Ouřada jen trefil hůl spoluhráče.

32:28

32:55
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    To byl nálet! Jestřábi se v přesilovce radují, rozebrali totiž obranu a navrch dali gól. Na ose se dočkal nahrávky z pravého kruhu LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který střelou k pravé tyči nedal Dolejšovi šanci. Pěkný ťukec.
    Asistence: Petr Chlán, Jan Berger.
    32:55 ŽÁLČÍK - 1:1

33:35
    Máme tady tedy tresty: Krenželok 2 minuty hrubost + 2 minuty napadení a k tomu OT. Březák inkasoval dvě minuty za hrubost.

33:59
    Icing Prostějova.

34:07
    Další trest, dneska kolorit. Mrázek (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

34:24
    Domácí vyhazují.

34:48
    A opět.

34:59
    prostějov vytáhl napadání a puk je tak opět u Dolejše.

35:24
    Trška napřáhl za modré a střílel k tyči. Betony Neužila zaduněly, ale nic nepropustily.

35:32
    Po nahrávce Tršky teď pálil Guman, Neužil vyráží.

35:40
    Prostějov opět vyhazuje.

36:06
    Jestřábi kompletní. Tohle tedy nebyla povedená přesilovka.

36:20
    Další dvouminutovka. tentokrát pro Daniela Kurovského (VIT), vysoká hůl.

36:37
    Račuk schoval svou střelu z vrcholu kruhu za soupeře, ale Dolejš si místo našel. A lape.

36:54
    Střela z první se Novotnému dvakrát nepovedla. Sklouzla mu z hole.

37:05
    Vítkovice vyhazují.

37:30
    Berger dostal nahrávku do nultého úhlu. I tak to ale zkusil, bekhendem. Dolejš pozorný, opět zakročil lapačkou.

37:33
    Tvrdá střela letěla od modré jen těsně vedle!

37:46
    Ouřada v kombinaci hledal spoluhráče na druhé tyči. našel ale jen hokejku soupeře a hosté vyhazují.

38:17
    Po delší době zakročil také Neužil, betony. Přesilovka Prostějova je téměř u konce.

38:20

38:33
    Ale tvrdě podcenily tuto situaci. Jestřábi zdánlivě uspali své soupeře. Pěkná akce slaví úspěch. Na jejím konci byla křižná nahrávka pásmem Meidla na LUKÁŠE LUŇÁKA, který z první trefuje přesně k tyči.
    Asistence: Václav Meidl, Tomáš Jandus.
    38:33 LUŇÁK - 2:1

38:56
    Šňůra vyloučení nekončí. Tentokrát padla na Matěje Nováka (PRO), sekání.

39:34
    Stránský střílel z kruhu. Neužil vyráží před sebe, spoluhráči už pomohli uklidit puk do bezpečí.

40:00

Druhá třetina byla plná faulů, vyloučených a emocí. Zejména však Prostějov šel do vedení a otočil utkání. Oba goly byly navíc z kategorie pěkných.

40:01

40:53
    Tlak Vítkovic, nyní zasahuje Neužil u levé tyče.

41:54
    pěkná akce! Muška nahrál dlouhou na Nouzu. Ten si počkal a křižnou nahrávkou vyzval ke střele Hrníčka, ale ten trefil jen gólmana.

43:43
    Jeden z hráčů Vítkovic leží v nehokejové pozici u mantinelu.

43:43
    Mimo hru: Dnes je prostějovský stadion slušně zaplněný. Takových osm stovek lidí tu je. Což se často v prvoligových zápasech na mnoha stadionech nesejde.

43:43
    Muška (PRO) dostává trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Ouřada.

43:44
    Tak změna! Jakub Muška (PRO) nakonec dostává 5 minut plus do konce utkání. Takže velká šance pro Vítkovice na srovnání. A starost pro trenéra Vykoukala, zbylo mu jen šest beků.

43:52
    Dneska to bude slušné peklo. Vítkovice se záhy prosazují, pískot a nadávky směrem k rozhodčím sílí. Nicméně zpět ke gólu: Na hraně kruhu se dostal ke střele ALEXANDER MALLET, který se k bližší tyči nemýlil.
    Asistence: Martin Ryšavý.
    43:52 MALLET - 2:2

44:36
    Vítkovicím utíká z pásma puk. Předtím ostrá srážka hráčů, podle fanoušků zaviněná tím vítkovickým. Píšťalka byla zticha, fanoušci opět naopak hlučí.

45:16
    Vítkovicím se nedaří udržet pásmo. Opět se z něj samy vyhánějí.

45:34
    Teď už tu ale byla střela, ovšem nad bránu.

45:43
    Dej mířil z pravého kruhu jen do nárůče Neužila.

46:01
    Obrovský tlak hostí. A zmatek před Neužilem, který ale nevyužil ani Mallet, ani ryšavý.

46:36
    Přesilovkový tlak pokračuje.

46:44
    Tak už ne, Prostějov vyhazuje.

47:08
    Střela od modré nadělala Neužilovi problémy. Navíc se k brankáři dostal Kurovský, který mu chtěl znesnadnit zásah. Nakonec brankář nadvakrát kryje.

47:20
    Prostějov vyhazuje.

47:33
    A ještě jednou.

47:50
    Ani po pravém křídle se Vítkovicím nepodařilo projít.

48:02
    Přesilovka Vítkovic končí, znovu totiž faulují. Za katr putuje Tomáš Guman (VIT), dvě minuty, vyoká hůl. 42 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začíná přesilovka Prostějova.

48:52
    Pěkná kombinace, kdy si třikrát CHlán vyměnil se spoluhráči puk. V samém závěru už byl za obranou a zkusil vymíchat brankáře. Ovšem neúspěšně.

49:44
    Werbik se na pravém křídle utrhl, měl dost prostoru. Mohl ještě těsně před bránou nahrát, ale volil střelu. Trefil však jen připraveného Neužila.

50:02
    Vítkovice kompletní. Dolejš ještě předtím musel rychle na led a ucpat prostor u své pravé tyče. A má další úspěšný zákrok.

50:26
    Stránský napadal rozehrávku a po chybě domácích se dostal k puku. Na Neužila ještě nevyzrál, i když mu u tyčky pořádně zatopil. Obrana Jestřábů ale vyhodila v nouzi jen na modrou, kde byl připravený David Kvasnička.
    Asistence: Jan Výtisk.
    50:26 KVASNIČKA - 2:3

50:34
    Jakub Husa (PRO) dostává dvě minuty za sekání.

50:49
    Mallet z bezprostřední blízkosti trefuje jen výstroj Neužila.

51:11
    Novotný vyhazuje.

51:43
    Březák poslal vyhozením o mantinel na zteč Hrníčka. Ten šel do nájezdu, ale zakončil jen do betonu.

52:11
    Další zákrok Neužila, střelou z kruhu načapán nebyl.

52:41
    Z vrcholu kruhu to zkusil Dej, Neužil ale vyráží holí mimo nebezpečí.

52:46
    Domácí v plném počtu. Na jak dlouho?

52:52
    Žálčík přebruslil obránce, ale tísněn střílí jen do zadního mantinelu!

53:37
    Jan Bernovský (VIT) bránil Krejčímu v pohybu tak urputně, až jsou z toho dvě minuty za držení.

54:16
    Křižná nahrávka na Nouzu neprošla. Jinak mohl osamocený střílet z kruhu, a odsud se málokdy mílí.

54:45
    Chlán mohl po křižné nahrávce zametat do prázdné brány. Ale byl vyrušen.

55:21
    Prostějov si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou míří Peter Trška (VIT).

55:30
    Žálčík mířil od modré vedle.

56:18
    Petr Chlán to zkusil individuálně. Přes jednoho hráče prošel, druhý už ho zastavil.

56:51
    Přízemní střela Černého mířila vedle.

57:50
    Neužil teď zachránil Prostějov! Vyrazil skvělým zákrokem lapačkou střelu z první do protipohybu a následně si poradil i s dorážkou!

57:50
    Time-out pro domácí.

58:04
    Ohlášeny poslední dvě minuty druhé třetiny.

58:09
    Třetí bitka dnešního zápasu. Mallet se popral s Bergerem, který je nakonec úspěšnější: soka povalil na led.

58:24
    Prostějov to zkouší v šesti!

58:43
    Vítkovice vyhazují puk do hlediště, ale s odrazem. Dvě minuty za zdržování z toho tedy nejsou.

59:03
    Je rozhodnuto. DOMINIK LAKATOŠ se dostal k puku u mantinelu a poslal puk do odkryté klece. Následně se dostal do šťouchanice s Novotným.
    59:03 LAKATOŠ - 2:4

59:03
    A zápas končí! Vítkovičtí hráči zareagovali na pokřik "cikáne!" odchodem do šaten.

Konec zápasu. (19:53:03)

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 33. Žálčík (Chlán, Berger), 39. Luňák (Meidl, Jandus) – 16. Krenželok, 44. Mallet (Ryšavý), 51. Kvasnička (Výtisk), 60. Lakatoš

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Dvořák) – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Meidl, Krejčík, Hrníčko, Luňák, Žálčík, Račuk, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Novák, Berger.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Černý – Lakatoš, Stránský, Bernovský, Dej, Mallet, Ryšavý, Kurovsaký, Werbik, Guman.