Sevilla – Celta Vigo 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Sociedad 2:0 (kon.)
Pátek 30.08.2019, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Španělská LaLiga • 3. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:06:09)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:17.

Je konec. Athletic Bilbao vyhrálo v tomto derby nad Realem Sociedad 2:0.
    Už v 11. minutě poslal Bilbao do vedení Iñaki Williams. Hosté se z obdržené branky nemohli vzpamatovat a tak přišla druhá, když se parádně prosadil ve 28. minutě Raúl García. Do druhé půle nastoupili domácí s defenzivnější taktikou a v 62. minutě snížil stav Isak, ovšem po přezkoumání videa mu byl gól zrušen díky ofsajdu. Konec zápasu si Bilbao pohlídalo a zaslouženě zvítězilo.

90+7

90+6
    Ovšem hosté u balónu dlouho nepobyli a autové vhazování si ke konci zápasu vyzkouší také Bilbao.

90+5
    Alexander Isak chtěl něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec získal pro svůj tým alespoň autové vhazování.

90+4
    Mikel Oyarzabal přišel o balón na polovině soupeře a Bilbao opět nebude nikde spěchat. Nyní se už pouze čeká, až uplynou další tři minuty a hlavní rozhodčí Javier Estrada Fernández odpíská konec.

90+3
    Domácí posunuli balón až ke svému gólmanovi Unai Simónovi, který poslal odkop ze svého vápna zpět na střed hrací plochy.

90+2
    Athletic získal autové vhazování na polovině svého soupeře, o která se postará Yuri Berchiche.

90+1
    Sudí by ovšem mohl odpískat konec zápasu už nyní, jelikož zápas se už spíše dohrává. Bilbao má míč pod svou kontrolou a Real Sociedad je směrem dopředu nulový.

90
    Rozhodčí nastavuje sedm minut navíc.

89
    Miguel Ángel Moyà si poradil s tvrdou střelou soupeře a nadvakrát zlikvidoval balón.

88
    Ovšem standardní situace Athletica nenabídla nic zajímavého a u balónu bude Real Sociedad.

87
    Domácí hrají ke konci zápasu skvěle, jako vlastně po celý zápas a šetří čas. Nyní se navíc soupeř dopustil faulu a následuje tak volný kop.

86
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.

85
    Hosté se dopustili velké chyby pár metrů před svým vápnem, ale Iñaki Williams si s nabídnutou šancí poradil špatně.

84
    Domácí byli v úzkých, ale nakonec poslali nákop na polovinu soupeře.

83
    Exekuce přímého kopu se ujal Ibai Gómez, ale jeho střela skončila pouze nad bránou San Sebastianu.

82
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu a následuje tak přímý kop domácího celku.

Michal Raška

Branky: 11. I. Williams (Capa), 28. Raúl García (I. Córdoba)

Karty:   35. Raúl García (ATB), 72. I. Córdoba (ATB) – 13. Zaldúa (RSC), 45+3. Portugués (RSC)

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (67. Beñat) – I. Córdoba (74. I. Gómez), Raúl García, Muniain (C) – I. Williams (86. Aduriz).
    Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Balenziaga, Beñat, I. Gómez, Núñez, Larrazabal.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Zaldúa, D. Llorente, Zubeldia, Muñoz – Ödegaard, Illarramendi (C) (37. Portugués), Merino – Januzaj (78. Sangalli), José (55. Isak), Oyarzabal.
    Náhradníci: Remiro Gargallo – Isak, Gorosabel, Le Normand, Portugués, Sangalli, Zurutuza.

Rozhodčí: Javier Estrada Fernández – Roberto Alonso Fernández, Gonzalo García González