Sobota 31.08.2019, 10:15Česká fotbalová liga (A) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Krásný den všem příznivcům ČFL! V tomto kole se utká Písek s Benešovem.

FC Písek

Jihočeši mají po třech kolech ČFL na svém kontě pouze jeden bod a nacházejí se na dně tabulky. V prvním kole Písek prohrál s Vltavínem po penaltách, ve druhém zápase těsně padl s Domažlicemi a v posledním ligovém představení tým trenéra Nouska prohrál opět o jedinou branku v Králově Dvoře.

Písečtí fotbalisté odehráli ještě ve středu zápas v rámci MOL Cupu proti Teplicím. Pisek byl po prvním poločase v těsném vedení 1:0, ale ve druhém už úřadoval ligový celek, který nakonec zvítězil 3:1.

SK Benešov

Středočeši na tom ale nejsou o moc lépe. I Benešov má na kontě zatím pouze jeden bod a krčí se na dně tabulky. Navíc v posledních dvou zápasech nevstřelili ani branku. Jediný bod získal Benešov proti silné rezervě Sparty, která hraje rovněž ve skupině A.

Poslední ligové zápasy

Benešov – Táborsko 1:3
    Štěchovice – Benešov 2:0
    Benešov – Sparta Praha B 0:1pp

FC Písek: Satrapa – Vávra, Kulík, Vacovský, Petřík, Held J., Holý, Běloušek (K), Held M., Ulbrich, Sajtl
    Náhradníci: Klement – Kubiš, Presl, Hrachovec, Hajdo, Mařík

SK Benešov: Rotbauer – Lupač, Vosáhlo, Pedro – Ježdík, Engelmann, Dufek, Vrňák (K), Srb, Brokeš – Azilion
    Náhradníci: Tetour – Urban – Zoubek, Lauricella – Krasnyanyk

Rozhodčí: Mudra – Pastyřík, Paták.

Dnešní aktéři už nastupují na trávník, utkání za chvilku započne.

1

1
    Písek se ujal úvodního výkopu, ale po nepřesné kombinaci mají míč na kopačkách hráči Benešova.

2
    O první střelu se dnes postaral Dufek, ale jeho projektil zablokoval Sajtl.

3
    Písecké obléhaní brány Benešova ke střele nevedlo.

4
    Lupač se pokoušel poslat míč do pokutového území, ale balón neposlal podle svých představ a končí v zámezí, odkop od brány domácích.

6
    Martin Held vyslal zpoza vápna střelu, ale šla mimo bránu.

7
    Sympatická kombinace domácích končí signalizovaným ofsajdem.

8
    Holý hledal ve vápně Helda, ale druhý jmenovaný nedokázal těžký balón zpracovat.

8
    Zaváhání písecké obrany dopadlo ještě dobře. Roh pro hosty.

9
    Engelmann našel ve vápně hlavu Vosáhla, jeho střelu hlavou avšak odvrátil jeden z obránců na další roh.

10
    Azilinonův centr do vápna sebral Satrapa do rukavic a rozehrává.

11
    Nacvičený signál hostů se příliš nepovedl, další roh pro Benešov.

12
    Onen rohový kop odvrátila domácí obrana až k brankáři Rotbauerovi.

14
    Centr Holého našel na hranici vápna kopačku Martina Helda, ale jeho volej přestřelil bránu.

15
    Ofsajd hostů.

16
    Ve středu hřiště byl faulován Tom Ulbrich, který se těžce zvedá.

16
    Holého technická střela přímo do rukavic Rotbauera.

17
    Ulbrich se prokličkoval do vápna, našel osamoceného Martina Helda, jehož dobrou střelu vyrazil Rotbauer na rohový kop.

18
    Martin Held se ocitnul osamocený před brankářem hostů, ale střela mu vůbec nesedla a končí mimo tři tyče! Tohle byla opravdu skvělá střelecká pozice.

20
    Po píseckém sevření mají na kopačkách míč i hráči Benešova.

21
    Benešovská obrana velmi nebezpečně kombinovala, kdyby přišla nějaká drobná chybička, tak by se domácí dostali do gólové šance.

23
    Už i domácí zahráli rohový kop, ale žádné velké vzrušení před bránou Benešova nebylo.

Občerstvovací přestávka.

Hra pokračuje.

26
    Písek právě vstřelil branku!
    TOM ULBRICH si udělal z obránců kuželky, které pohodově obešel a stylově si poradil i s brankářem Rotbauerem. Toto byla doslova pastva pro oči každého fotbalového fanouška.
    26. ULBRICH - 1:0

28
    Písečtí jsou na konci a tlačí se do dalšího zakončení.

29
    I Benešov se pokoušel dostat do útočné akce, ale Ježdík přihrával svému spoluhráči do ofsajdu.

30
    Další ofsajd. Tentokrát stál v postavení mimo hru kapitán Vrňák.

31
    Rychlý brejk domácích pokazil nepřesným centrem Ulbrich.

32
    Hráči domácích se dostali k rohovému kopu, který byl přesně usměrněn na hlavu Bělouška, ale on však nedokázal usměrnit míč do sítě.

33
    Vrňák se dostal do úniku a nebýt pohotového zákroku Satrapy, tak by byl stav 1:1!

36
    Bude se odkopávat od brány domácích.

37
    Petříkova střela z hranice vápna mířila přímo na brankáře, který míč bez problému chytil.

38
    Benešovu byl odpískán další ofsajd, provinil se Srb.

39
    Ulbrich našel před prázdnou bránou Vávru, který nedokázal usměrnit míč do sítě. Navíc se Vávra nacházel v ofsajdové pozici.

41
    Ulbrich opět v akci. Jeho střela ale teď neměla gólové parametry.

42
    Roh pro Písek.

43
    Z rohu nic nebylo, ale z následného centru už trošku horko bylo. Vávra dostal míč přímo na hlavu, ale opět nedokázal poslat balón mezi tři tyče.

45
    Engelmann předvedl ukázkový šlapák, za který vidí oprávněně žlutou kartu.

Nastavuje se jedna minutka nad rámec.

45+1

Rozhodčí ukončil první poločas. Dalo by se říct, že více ze hry má prozatím domácí Písek. Jihočeši se v polovině první půle dostali do vedení zásluhou Toma Ulbricha, který obešel dva obránce a přesně zakončil. Slibně rozvíjející se akce hostů končí bohužel pro ně hlavně ofsajdem.
    Uvidíme, co přinese druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Sajtl, přichází Kubiš.
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Azilion, přichází Krasnyanyk.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Brokeš, přichází Procházka.

48
    Ulbrich se opět prokličkoval až do vápna a centrem hledal svého spoluhráče, nenašel.

50
    Začátek druhého poločasu je poněkud opařený, oba týmy jsou v kombinaci opatrní a vyčkávají na chybu soupeře.

52
    Vrňák ostře fauloval Vávru, ale rozhodčí mu zatím hrubě domlouvá.

54
    Petřík opouští trávník, kde ho nahradí Václav Hrachovec.

56
    Kubišova střela z levé strany hřiště netrefila zařízení.

57
    Písek bude zahrávat rohový kop.

57
    Písečtí v postavení mimo hru.

59
    Dufek fauloval Holého poblíž středového kruhu.

60
    Centr Jakuba Helda našel pouze hlavu protihráče.

61
    Martin Held to zkoušel z velmi velké vzdálenosti a podle toho to taky vypadalo, odkop od brány hostů.

62
    Hrachovcův centr pouze do rukou gólmana.

63
    Holý neměl kudy a řeší to malou domů.

63
    Roman Vávra měl na kopačkách druhý gól domácích! Obešel obránce, vypálil, ale pohotový zákrok brankáře Benešova tomu zamezil.

65
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Srb, přichází Urban.

66
    Ulbrich si staví míč k rohovému praporku.

67
    Jakub Held nedokázal propasírovat míč za záda Rotbauera, odkop od brány.

67
    Po chvilce rohový kop pro hosty, který vybojoval Urban

68
    Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Dufek, přichází Zoubek.

68
    Nacvičený signál končí v rukavicích Satrapy.

71
    Urban fauloval těsně před pokutovým územím.

71
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Vávra, přichází Presl.

72
    Presl nedokázal propálit míč zdí a Benešov se dostal do protiútoku, který vyřešil záchrannou brzdou Karel Kulík, který tak vidí po zásluze žlutou kartu.

Pauza na občerstvení.

Hra opět pokračuje.

Dnešní utkání sleduje 268 diváků.

77
    Vosáhlo zahnal Jakuba Helda do úzkých, odkop od brány.

77
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Kulík, přichází Hajdo.

79
    Dominik Pedro simuloval, žlutá karta.

79
    Pedro unikl po levém křídle a poslal míč přesně na hlavu Robina Procházky, který bohužel pro něj nedokázal usměrnit míč o pár decimetrů níže.

Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Benešov se tlačí do zakončení.

83
    Tom Ulbrich řešil brejk individuálně a to se neukázalo jako dobré řešení.

84
    Hrachovec mohl přidat pojistku, ale z velmi dobré pozice trefil pouze tyč!

85
    Presl dostal míč přímo na střelu, která se mu náramně povedla! Gólman mohl pouze vyrazit míč na roh.

87
    Igor Krasnyanyk se dostal do brejku a mířil sám na brankáře Satrapu, ale jeho střela jen těsně minula bránu!

88
    Poslední minuty vůbec nenudí.

88
    Žlutou kartu dostává Hrachovec (FC Písek).

88
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Ulbrich, přichází Mařík.

90
    Slibnou šanci hostů překazil ofsajd.

90+1
    Písek je blízko k první výhře v letošní sezóně.

90+2
    U míče je domácí brankář.

90+3

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni brankáři obou týmů.

Písek může slavit první výhru v letošní sezóně ČFL. Tři body zajistil svému týmu Tom Ulbrich, který se jako jediný zapsal na listinu střelců. O výhru se také nejvíce zasloužil brankář domácích, který svůj tým podržel velmi dobrými zákroky. Benešov nedokázal ve druhém poločase nějak odpovědět a domů tak pojede bez bodů.

To by bylo pro dnes vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. (12:11:30)