Opava – Slavia 1:1 (kon.) | Teplice – Karviná 0:0 (kon.) | Jablonec – Ostrava 2:1 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 2:0 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:3 (kon.)
AC Sparta Praha
3:3 (1:2)
SK Sigma Olomouc
Neděle 01.09.2019, 19:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 8. kolo

Reprezentační přestávku Sparta stráví na sedmém místě se ztrátou devíti bodů na první Slavii, za druhou Plzní už zaostává o šest bodů. Sigma zůstává za Spartou v těsném závěsu jen o skóre. (21:20:56)

Červené karty: 0 – 0

Spartu poslal do vedení ve dvacáté minutě po rohovém kopu Libor Kozák, hosté pak ale ještě do přestávky vytěžili z minima maximum a jediné dvě své střely v prvním poločase proměnili v obrat na 2:1.

Po přestávce Sparta na svého soupeře vtrhla, během dvou minut zahodila tři obrovské šance, přesto se domácím podařilo brzy zápas také otočit ve svůj prospěch, když se trefili Adam Hložek s Guélorem Kangou.

Vyrovnat mohl nejdříve Martin Nešpor, ten ale zakončoval do břevna, nedlouhé poté ale skóroval Jakub Plšek a postaral se tak o dělbu bodů za divokou remízu 3:3.

Fotbalisté Sparty v jednom z vrcholů dosavadní ligové sezóny po strhujícím průběhu remizovali se Sigmou Olomouc 3:3.

Na Letné jsme viděli šest branek, čtyři zásahy brankové konstrukce a řadu dalších šancí, které zůstaly neproměněny. K obrovské radosti hostujícího týmu se body nakonec dělí.

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Michal Reichl (SK Sigma Olomouc).

Olomoucký brankář je potrestán za zdržování při odkopu od branky.

90+3
    Po Kangově kratším centru Tetteh prodlužoval míč "do ohně", Martin Graiciar pak střelu přes hlavu nasměroval výrazně vedle olomoucké branky.

90+3
    Benjamin Tetteh tentokrát byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Spartu.

90+2
    Po souboji s Tettehem odpadl Václav Jemelka a také ghanský útočník Sparty si prohlíží žlutou kartu.

90+1
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Martin Graiciar.

90+1
    Rozhodčí Proske oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Martin Hašek v osobním souboji povalil k zemi Zmrzlého, píská se proti Spartě.

89
    Po centru Václava Pilaře Jakub Plšek hlavičkuje mimo sparťanskou branku.

88
    Hosté přenesli hru po levé straně k pokutovému území a také oni získali rohový kop.
    87. Nitův výlet o nervy! Šanci hostů zastavil až za půlící čarou

87
    Po Kangově centru se míč odrážel po mnoha hlavách hráčů před olomouckým brankářem, sparťané ale zakončit nedokázali. Po odrazu míče do středu pole brankář Nita vyběhl nečekaně až na olomouckou polovinu, kde se mu povedlo před Faltou ukopnout míč do zámezí.

87
    Po souhře s Kangou Tetteh vybojoval rohový kop, domácí hlavičkáři už běží před Reichla.

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jan Štěrba.

84
    Žlutou kartu dostává Libor Kozák (AC Sparta Praha).

Kozák vidí žlutou kartu za zásah loktem do Beneše v hlavičkovém souboji.

Tomáš Kohlmann

Branky: 20. Kozák, 52. Hložek (M. Hašek), 57. Kanga (Plavšić) – 28. Hála (Falta), 36. Plšek, 75. Plšek (Falta)

Karty:   78. Kanga (SPA), 84. Kozák (SPA), 90+2. Tetteh (SPA) – 16. Houska (OLO), 90+3. Reichl (OLO)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:18.
    AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek (46. L. Krejčí) – Mandjeck – Hložek (81. Tetteh), M. Hašek, Kanga, Plavšić (90+1. Graiciar) – Kozák (C).
    Náhradníci: Heča – Semih Kaya, L. Krejčí, Trávník, Moberg Karlsson, Graiciar, Tetteh.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Pilař, Plšek, Greššák (63. Zmrzlý), Houska, Falta (85. Štěrba) – Nešpor (76. Zahradníček).
    Náhradníci: Mandous – Látal, Štěrba, Zmrzlý, Yunis, Kerbr, Zahradníček.

Rozhodčí: Proske – Caletka, Melichar