Junosť Minsk – Třinec 2:0 (kon.) | Frölunda – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Skellefteå – Grenoble 1:2 (kon.)
Cardiff – Moser Medical Graz 99ers 4:3 (1:0 po s.n.) | Tychy – Mannheim 2:3 (po pr.) | Kärpät – Bern 2:3 (po pr.)
Pelicans Lahti – Lausanne 4:5 (1:3 po s.n.) | Vienna Capitals – Djurgården 1:2 (kon.)
po s.n. (1:3)
Pelicans Lahti
4:5 (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
HC Lausanne
Neděle 01.09.2019, 18:00 • Isku Areena (Lahti) • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Skončilo nám utkání mezi týmy Pelicans Lahti a HC Lausanne. Zápas měl svižné tempo a byl velice ofenzivní, což se projevilo i na konečném skóre zápasu. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 4:4 a na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém se také nerozhodlo, a tak došlo i na samostatné nájezdy. V této disciplíně byli dnes šikovnější hosté z Lausanne a odváží si tak 2 body z finského ledu. Nutno dodat, že minimálně o ten bodík byli dnes hosté lepším týmem.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek neděle a pohodový vstup do nového týdne! (20:55:20)

65:00 BERTSCHY - 4:5

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Lausanne.
    Vítěznou branku vstřelil Christoph Bertschy.

4. série
    1:3
    Janos Hari (PLH) se svou střelou neuspěl.

3. série
    1:3
    Tyler Moy (LAU) uspěl ranou nad rameno Karhunena.

3. série
    1:2
    Santtu Kinnunen (PLH) na hostujícího gólmana nevyzrál.

2. série
    1:2
    Christoph Bertschy (LAU) dostal se štěstím puk za záda Karhunena.

2. série
    1:1
    Domácí Juhamatti Aaltonen (PLH) neuspěl.

1. série
    1:1
    Yannick Herres (LAU) proměnil střelou mezi nohy.

1. série
    1:0
    Severi Lahtinen (PLH) si poradil s hostujícím gólmanem střelou mezi nohy.

Samostatné nájezdy začínají.

Pětiminutové prodloužení nerozhodlo o osudu zápasu, a tak budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Domácí obrana už byla unavená, a tak Karhunen přikryl puk lapačkou po střele Keninse.

63:45
    Obrovskou šanci spálili hosté, když nevyužili situaci 2 na 1.

62:40
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a začínají opět od své brány.

62:19
    Zakázané uvolnění domácích přesune hru opět do jejich obranného pásma.

62:00
    Domácí nyní přečkali nápor švýcarského celku a oba týmy střídají.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 27. Mustonen, 29. Merela (Aaltonen, Bjorninen), 38. Ylonen (Pynnonen, Teppo), 43. Nieminen (Aaltonen, Hari) – 3. Herren (Moy, Grossmann), 41. Lindbohm (Frick), 44. Vermin (Leone, Grossmann), 55. Jooris (Kenins, Frick), rozh. náj. Bertschy