Everton – Wolverhampton 3:2 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.)
Arsenal FC
2:2 (1:2)
Tottenham Hotspur
Neděle 01.09.2019, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 4. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Díky za pozornost a hezký zbytek nedělního večera. (19:34:08)
    Co si o severolondýnském derby myslí José Mourinho?

Dnešní utkání sledovalo 60 333 diváků.

Je konec, úžasné severolondýnské derby mezi domácím Arsenalem a Tottenhamem se končí remízou 2:2. Úvodní poločas se lépe povedl Tottenhamu, který se dostal díky brance Christiana Eriksena a proměněné penaltě Harryho Kanea do vedení 2:0. Arsenal nedokázal dlouho najít cestu ani ke střele na branku, ale nakonec se mu to přeci jen povedlo a dokonce z toho bylo důležité snížení na 1:2 ještě před přestávkou, o které se postaral Alexandre Lacazette. Ve druhém poločase se hrál snad ještě otevřenější a rychlejší fotbal, ale padla už jen jedna branka i proto, že oba brankáři své mužstvo drželi. O vyrovnání na 2:2 se postaral po parádním Guendouziho pasu Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal pak ještě párkrát dostal Tottenham do úzkých, ale žádná další šance už se neujala.

Arsenal je po čtyřech kolech se sedmi body na pátém místě, Tottenham má na kontě bodů pět a je devátý.

90+6

90+5
    Rychlý protiútok sice dokázal z pravé strany zakončit Moussa Sissoko, ale vůbec netrefil branku.

90+5
    Arsenal z jedné ze svých posledních akcí nevytěžil nic, takže to ještě jednou může zkusit také Tottenham.
    90+4. Kane svůj pád ve vápně přihrál.

90+4
    Ve vápně šel po kontaktu se Sokratisem k zemi Harry Kane, ale tohle penalta být nemůže, protože kanonýr Spurs svému pádu hodně pomohl.

90+3
    O brejk se následně pokusil Pépé, ale nevyřešil to ideálně a nic z tohoto náznaku šance nebylo.

90+2
    Tottenham je v závěru utkání aktivní a usadil se před vápnem Arsenalu.

90+2
    Žlutou kartu dostává po faulu na Kanea Granit Xhaka.

90+1
    Hra se rychle přesunula zase na opačnou stranu a z levé strany si přichystal míč na střelu Mchitarjan. Jeho pokus ovšem byl zablokován.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Jenže daleko se nedostal a naopak mohl jít do brejku Tottenham! Jenže Sissokova přihrávka do vápna na Kanea nebyla přesná a získal ji Leno.

90
    Bernd Leno v pohodě chytil polovysoký míč z levé strany a Arsenal může zase vyrazit kupředu.

89
    David Luiz odvracel na rohový kop. Ten poté dokázala domácí obrana ustát a ubránit.

Petr Sumbal

Branky: 45+1. A. Lacazette (Pépé), 71. Aubameyang (Guendouzi) – 10. Eriksen, 40. Kane (pen.)

Karty:   63. A. Lacazette (ARS), 87. Papastathopoulos (ARS), 90+2. Xhaka (ARS) – 28. Rose (TOT), 32. Lamela (TOT), 57. Eriksen (TOT), 74. Winks (TOT), 78. D. Sánchez (TOT)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 10:3. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:19.
    Arsenal FC: Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira (63. D. Ceballos), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette (67. Mchitarjan), Aubameyang.
    Náhradníci: E. Martínez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela (60. Alli), Eriksen, Son Hung-min (79. Lo Celso) – Kane.
    Náhradníci: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis

Diváci: 60 333