Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Jokerit – Riga 7:2 (kon.)
Soči – Kazaň 3:6 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 07.09.2019, 12:45 • Tipsport arena, Praha - Holešovice • turnaj O Pohár DHL • 2. kolo

Končí hodně divoké utkání, v němž byly vidět góly, velké šance i řada trestů, které zápas významně ovlivnily. Chomutov dal sice dva góly v oslabení, přesto si odváží jen bod, protože v prodloužení rozhodl o výhře Sparty útočník Josef Slavíček. (15:01:17)

62:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané to přece jen dokázali! Krátce po návratu hostujícího hráče se vyplatil důraz JOSEFA SLAVÍČKA, který protlačil kotouč za záda Richarda Běhuly a rozhodl o vítězství svého týmu. Asistence: Marek Bláha, Jakub Prchal.

62:01
    Sparta má na ledě hodně prostoru, Marek Bláha však z druhé vlny pálí nad branku.

61:32
    Severočeši následný tlak ustáli a poslední vteřiny už se hrají mimo jejich obranné pásmo.

60:40
    Prodloužení začíná a Sparta hraje ve čtyřech proti třem. Dělovky Michaela Krutila i Jakuba Konečného končí na brusli bránícího hráče Chomutova.

60:01

Divoká třetí třetina končí a stejně jako ve včerejším utkání Sparty rozhodne nastavení. Chomutov dokázal vyrovnat ve svém oslabení, čímž si vybojoval alespoň bod. O druhý se bude bojovat v prodloužení.

60:00

60:00
    Závěrečný hvizd přináší i další vyloučení Chomutova. Na trestnou lavici usedne Denis Zeman (CHM).

59:57
    Na druhé straně ještě ujel Jakub Konečný a s obráncem na zádech stihl prověřit Richarda Běhulu.

59:46
    A možná ne! Denis Zeman tvrdě vypálil od modré čáry, po puku se ještě natahoval Tomáš Koblížek, ale domácí brankář vyrazil kotouč vyrážečkou.

59:25
    Severočechům se však nedaří dostat kotouč natrvalo do útočného pásma a prodloužení už visí ve vzduchu.

58:50
    Chomutov ale zkrácenou přesilovku nedokázal využít. Sparta se osvobozuje, jenže pořád nemá klid. Do konce třetiny ji čeká hra ve čtyřech, pokud samozřejmě Piráti neudeří.

58:16
    Domácí útočník se po brankáři ještě ohnal, za což dostává dvě minuty za sekání. Dominik Arnošt (SPA) kromě toho obdržel dvě rány od soupeřů a posílá svůj tým do tří.

58:16
    Nepřesnou kombinaci však málem potrestal Dominik Arnošt, jenž projel po pravé straně a střelu poslal do náručí Richarda Běhuly.

57:56
    Sparta dostává kotouč až za branku Richarda Běhuly, který zastavuje kotouč svým spoluhráčům. Další útok Pirátů.

57:25
    Na modré čáře vypálil tvrdě Denis Zeman, jenže se vzápětí ozval hvizd sudího. Obránce Chomutova totiž neuhlídal kotouč za modrou čáru a byl odpískán ofsajd.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 21. Krupička (Bláha, Prchal), 25. Krupička (Bláha, Prchal), 30. Rubeš (Gajdoš, Konečný), 63. Slavíček (Bláha, Prchal) – 15. Veselý (Koláček, Dani), 25. Dani (Koláček), 44. Prokop

HC Sparta Praha: Cichoň (Krbeček) – Vorobjev, Krutil, Bláha (A), Chvátal, Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Krupička, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Bespalčenko, Konečný, Vitouch, Arnošt (A), Kuracina.
    Piráti Chomutov: Běhula (Petržílka) – Seemann, Zeman (A), Ludvík, Ferbas, Vaněk, Pöschl – Švec, Dani, Pech (A), Benda, Prokop, Jaroš (C), Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Koblížek.

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Ondráček, Svoboda