Liberec – Luleå 4:5 (po pr.) | Djurgården – Tychy 2:0 (kon.) | Lausanne – Pelicans Lahti 4:3 (2:0 po s.n.)
Mannheim – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Třinec – Junosť Minsk 7:2 (kon.) | Augsburg – Belfast Giants 3:1 (kon.)
Tappara – Biel 1:0 (kon.) | Frisk Asker – EC-KAC 0:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (2:2, 2:2, 0:0 - 0:1)
Luleå Hockey
Neděle 08.09.2019, 14:00 • Home Credit Arena, Liberec • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezké odpoledne. (16:33:09)

Luleå zvládla další přestřelku a vystavuje Liberec do nekomfortní pozice!

Vyrovnané střetnutí dospělo až do prodloužení. Když už to vypadalo, že na řadu přijde penaltový rozstřel, ujel Filip Hällander a ranou do šibenice rozhodl. Severočeši tak situaci nemají s ohledem na postupové šance úplně jednoduchou, základem jsou ovšem dvě říjnové výhry nad nevyzpytatelným Augsburgem z Německa.

Střely na branku – 22:26.

64:44 HÄLLANDER - 4:5

64:44
    Luleå právě vstřelila branku!
    Švédský celek vítězí a s Libercem to v CHL nevypadá nejlépe. FILIP HÄLLANDER se utrhl do akce dvou na jednoho a sám ji z pravého kruhu zakončil parádní střelou do vzdálenějšího horního růžku Petersovy pokladnice! Bez asistence.

64:35
    Birner nabil za kruhy Hudáčkovi, jehož tvrdá rána nebyla příliš povedená a skončila vysoko nad horní tyčkou.

64:13
    Radan Lenc se natlačil až do brankoviště. Touš se odrazil na hůl po hattricku toužícího Krenželoka, jenže ten se k pořádné dorážce nedostal.

63:08
    To byla šance! Ladislav Šmíd to vzal na sebe, najel si mezi kruhy a pálil. Lassinanttimu střela vypadla, ovšem včas ji našel.

62:48
    Libor Hudáček neměl komu rozhodl se tak opustit útočnou třetinu. Domácí začínají ze středu pole.

61:57
    Marosz přišel o kotouč v ofenzivním pásmu. Luleå v poklidu začíná od vlastní klece, Liberečtí se musejí mít na pozoru.

61:15
    Luleå se drží v ofenzivní zóně, domácím se ale daří plnit pokyny a nenechávají ji zakončovat.

60:38
    Einar Emanuelsson se snažil vystřelit zpoza Šmída, ten kotouč dobře zblokoval. Na druhou stranu se vydal po levém křídle Birner, jenž našel gólmanovu rukavici.

60:14
    Akce ale skončila velice záhy postavením mimo hru.

60:06
    Luleå uspěla na úvodním vhazování a má tak výhodu v podobě držení kotouče. To je v prodloužení tři na tři velice cenné.

60:01

Ve třetí periodě žádná branka nepadla. Vyrovnané utkání tak zaslouženě dospělo do prodloužení. V něm by Severočeši potřebovali uspět, chtějí-li projít do play-off!

60:00

59:48
    Tygři to ještě zkoušejí, Filippiho nahození vyrazil gólman do rohu, a to je zřejmě to poslední, co se v základní hrací době odehraje.

Ondřej Belák

Branky a nahrávky: 10. Hudáček (Birner, Bulíř), 14. Krenželok (Marosz, Šmíd), 30. Filippi (Hudáček, Birner), 35. Krenželok (Marosz, Hanousek) – 4. Ilomäki (Engsund, Jalvanti), 17. Sondell (Tyrväinen, Ilomäki), 24. E.Emanuelsson (Tyrväinen, Berglund), 36. Lundkvist (Berglund), 65. Hällander

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Musil, Šír.
    Luleå Hockey: Lassinantti (Rautio) – Lundkvist, Engsund, Sondell, Jalvanti, Själin, Styrman – Hällander, Ilomäki, Kovacs – Emanuelsson Petter, Tyrväinen, Farley – Emanuelsson Einar, Berglund, Fabricius – Edström, Mattsson, Thyni Johansson.

Rozhodčí: Wiegand (Švýcarsko), Pražák – Ondráček, Zíka (všichni Česko).

Diváci: 4 023