Liberec – Luleå 4:5 (po pr.) | Djurgården – Tychy 2:0 (kon.) | Lausanne – Pelicans Lahti 4:3 (2:0 po s.n.)
Mannheim – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Třinec – Junosť Minsk 7:2 (kon.) | Augsburg – Belfast Giants 3:1 (kon.)
Tappara – Biel 1:0 (kon.) | Frisk Asker – EC-KAC 0:4 (kon.)
Tappara Tampere
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
EHC Biel-Bienne
Neděle 08.09.2019, 18:00 • Hakametsä Stadium • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Skončilo utkání Hokejové Ligy mistrů, ve kterém se potkala finská Tappara proti švýcarskému Bielu. První třetina se nesla ve znamení dobrého pohybu hostů, z něhož pramenily šance pro hosty, ale domácí gólman všem situacím odolal.
    Ve druhé třetina převzali iniciativu domácí, kteří šli ve 23. minutě do vedení zásluhou Tylera Morleyho, a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:0 pro domácí.
    Ve třetí třetině si Biel zahrál přesilovku 5 na 3, ve které měl švýcarský celek několik možností na skórování, ale z žádného mráčku nezapršelo. Následovala dlouhá pasáž, ve které měla Tappara navrch a zkušeně si pohlídala své vedení do závěrečného hvizdu rozhodčích. Finská Tappara si tak odnáší cenné 3 body do tabulky ve skupině A.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek neděle a pokud možno pohodový vstup do nového týdne!

Střely na branku 25:25
    Trestné minuty 10:8
    Vhazování 34:16 (20:18:50)

59:31
    Po bloku domácí obrany přišla ještě jedna střela z hole Salmely. Puk si našel Heljanko a přerušil hru.

59:00
    Hosté v šesti v útočném pásmu.

58:24
    Ve skvělé pozici se úplně sám ocitl Samuel Kreis, ale střelou příklepem se mu nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.

58:00
    Poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:51
    Přihrávka rukou v podání domácích. Hra se přesune opět před bránu Heljanka.

57:36
    Svižná střela Cuntiho skončila v lapačce Heljanka.

57:00
    Dlouhý pas domácích nalezl Bertranda, který se hnal do situace 1 na 1, ale nepodařilo se mu přehrát hostujícího obránce.

55:49
    Zakázané uvolnění Bielu.

55:31
    Domácí jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu, ale tahají pouze čas hrou u mantinelu.

53:10
    Domácí jsou stále na puku, ale neženou se do zakončení. Vypadá to, že se domácí spoléhají na výsledek 1:0, případně na gól do odkryté brány na konci.

51:40
    Finský celek kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.

50:03
    Hra vysokou holí v podání domácích. Následovat bude další vhazování v útočném pásmu Bielu.

49:42
    Nahození hostů pohodlně ukryl do své lapačky Heljanko. Vhazovat se bude po jeho pravici.

48:48
    Zakázané uvolnění hostů.

48:14
    Hostujícím se stále nedaří se propracovat k nějakému tlaku. Tappara má v posledních minutách hru pod kontrolou.