Kazachstán – Izrael 1:2 (kon.) | S. Makedonie – Faerské ostrovy 7:1 (kon.) | Řecko – Litva 1:0 (kon.)
Ukrajina – Malta 4:0 (kon.) | Polsko – Estonsko 4:0 (kon.) | Finsko – Sev. Irsko 1:1 (kon.)
Švédsko – Irsko 1:3 (kon.) | Itálie – Lucembursko 5:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Gruzie 0:3 (kon.)
Lichtenštejnsko – Švýcarsko 0:5 (kon.) | Dánsko – Rumunsko 2:1 (kon.) | Srbsko – Lotyšsko 1:1 (kon.)
Bělorusko – Portugalsko 0:2 (kon.) | Nizozemsko – Kypr 5:1 (kon.) | Bulharsko – Rusko 0:0 (kon.)
Španělsko – Černá Hora 2:0 (kon.) | Chorvatsko – Skotsko 1:2 (kon.) | Wales – Německo 1:5 (kon.)
Belgie – Bosna 0:0 (kon.)
Švédsko
1:3 (1:0)
Irsko
Úterý 10.09.2019, 18:30 • Kalmar Arena • Kvalifikace ME U21 • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Irsko
    Irsko už má za sebou dva kvalifikační zápasy. Již v březnu odehráli zápas s Lucemburskem, se kterým neměli problémy a zvítězili 3:0! Jejich další zápas přinesl další výhru na jejich konto, nyní 1:0 proti Arménii. Dnes vyzvou podstatně silnějšího soupeře a uvidíme, jestli si i proti Švédsku udrží neporazitelnost.

Švédsko
    Švédi zatím neodehráli v nové kvalifikaci ještě ani jeden zápas. V tomto roce odehráli celkem čtyři přípravné zápasy. Na jaře se utkali s Ruskem (prohra 0:2) a se Skotskem (výhra 2:1). V červnu pak přišla další dvě vítěství – 3:1 nad Norskem a 2:3 nad Finskem. Se severskými státy mají tedy dobrou bilanci a uvidíme, jestli ji potvrdí i dnes proti Irsku.

Švédsko: Dahlberg – Beijmo, Andersson, Hadzikadunic, Isherwood – Kulusevski, Ingelsson, Svanberg, Hansson – Mbunga Kimpioka, Irandust
    Náhradníci: Johansson – Cajuste, Da Graca, Froling, Gyokeres, Hussein, Kralj, Larsson, Nygren

Irsko: Kelleher – O'Connor, Masterson, O'Shea, Leahy – Mandroiu, Coventry, Molumby, Elbouzedi – Connolly, Afolabi
    Náhradníci: Bazunu – Idah, Kilkenny, Knight, Ledwidge, McNamara, Parrott, Scales, Taylor.

1

2
    Po levé straně se dopředu chtěl dostat hostující Mandrouiu, ale tvrdá domácí obrana ho nepustila.

3
    Hostující Connolly si posunul míč na střed a pálil. Jeho pokus skončil vedle domácí branky.

4
    Vysoký centr dostal na levou stranu hostující Elbouzedi, ale následně ho zradilo zpracování.

5
    Dopředu se dostávali i domácí, ale Kulusevski se dopustil faulu.

7
    U míče jsou opět hosté, kteří se snaží znovu dostat k brance soupeře.

8
    Domácí posílali dlouhý centr dopředu pro Irandusta, ale ten míč udržet nedokázal.

9
    Na středu hřiště se uvolnil Coventry a nabízel míč někomu vpřed. Jeho úmysl však přečetl Andersson a míč zachytil.

10
    Po nádherné patičce se ke střele dostal Irandust. Jeho zakončení z malého vápna skončilo pouze na hrudi Kellehera.

12
    Hostující brankář Kelleher nyní zariskoval a dovolil si kličku. Na Irandusta to stačilo.

14
    Roh pro Irsko.

15
    K míči se postavil Connolly, jehož přetažený centr našel spoluhráče na zadní tyči, který nehlavičkoval do branky.

17
    Za vápnem natáhl ke střele domácí Svanberg, ale jeho pokus skončil pouze v připravených rukavicích Kellehera.

19
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Těsně za vápnem ujel míč Kulusevskimu. Míč nabral směr přímo MATTIAS SVANBERG. Švédský záložník na nic nečekal a poslal míč do pravé šibenice – 1:0.
    19. SVANBERG - 1:0

21
    Dlouhý nákop dopředu posílal Masterson, ale jeho pas trefil pouze do hlavy Coventryho, takže u míče jsou domácí.

22
    U míče už jsou opět Irové a kombinují na polovině hrací plochy.

23
    Zprava centroval do vápna Mandroiu, ale jeho pokus nikoho ve vápně nenašel.

24
    Nepřesná nahrávka Molumby založila brejk Švédska, který ovšem ukončila nepřesná nahrávka Hanssona.

25
    Mandroiuho roh našel na malém vápně přesně Mastersona, který hlavičkoval do středu branky, odkud míč vytáhl na další roh Dahlberg.

26
    I další roh rozehrával Mandroiu. tentokrát našel Leahyho, který však hlavičkoval nad branku.

27
    Na zemi se nyní nachází hostující Connolly, který má nějaký zdravotní problém.

28
    Hráči pauzu využili k občerstvení, ale už se opět hraje.

29
    Další dlouhý pas za obranu posílal Masterson, ale o si pohlídal Andersson.

30
    Po pravé straně se neskutečně rychle prohnal Mandroiu a dával míč do vápna. Tam byl Connolly, který ze super pozice trefil pouze Dahlberga.

31
    Žlutou kartu dostává Andersson (Švédsko).

32
    Ze střední vzdálenosti vystřelil hostující Mandroiu. Jeho pokus protáhl Dahlberga, který míč vyboxoval pouze na roh.

33
    Roh zahrával opět aktivní Mandroiu. Jeho pokus však nebyl přesný, protože trefil pouze prvního hráče soupeře.

34
    Další střeli zpoza vápna ukázal Connolly, ale jeho střele chybělo míření a skončila v rukavicích Dahlberga

35
    Přízemní nahrávku do vápna posílal Leahy, domácí obrana odvrací.

37
    Po delší době vpředu i domácí, ale Irandust se ke střele ve vápně nedostal.

38
    Domácí Beijmo centroval z pravé strany do vápna. Tam byl Kelleher, který míč zalepil do rukavic.

39
    Connolly si míč navedl do vápna a ještě zkusil kličku, která se mu však již nepovedla.

40
    Dlouhý pas si Andersson zpracoval nepřesně, takže u míče jsou hosté.

42
    O'Connor centroval do vápna z pravé strany. Jeho centr Connollyho nenašel.

43
    Další centr do vápna posílal Connolly, ale jeho centr odvrátil Andersson.

44
    Chyba hostí v rozehrávce založila nebezpečný brejk soupeře, který vyvrcholil nepřesnou nahrávkou Irandusta do vápna.

45
    Na zemi se nachází domácí Hadzikadunic, který dostal naloženo v jednom ze soubojů s Afolabim.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Domácí už chtějí poločas dohrát na vlastní polovině a hlavně bez inkasované branky.

45+2

První poločas vyhráli domácí Švédi, kteří vytěžili z minima maximum. V prvním poločase totiž byli jednoznačně horším týmem, ale spasila je pěkná rána Svanberga z 19. minuty. Jinak jednoznačně lepší byli hosté z Irska, za ně řádil křídleník Mandroiu, který byl snad úplně všude. Zahrával rohy, neustále ohrožoval branku Dahlberga, ale zatím mu štěstí nepřálo.

47
    Connolly se uvolnil na levé straně a dával míč pod sebe. Ten ovšem Afolabi přeběhl.

48
    Od rohového praporku centroval do vápna Afolabi, ale ve vápně nikdo v bílém nebyl.

49
    Na zemi je hostující Mandroiu, který má problém se zády.

50
    Mandroiu jde za čáru, hra může pokračovat.

51
    Dlouhý pas za obranu letěl pro Irandusta, ale pozorný O'Shea míč odhlavičkoval.

52
    Na zemi opět Mandroiu, dál už to nepůjde.

52
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Mandroiu, přichází Parrott.

53
    Parrott hned z hranice vápna vystřelil na branku. Dahlberg se štěstím míč vyrazil.

54
    Z půlky vystřelil do odkryté branky Irandust, ale jeho pokus skončil nad brankou.

55
    Roh pro Švédsko.

56
    Roh zahrával Honsson. Centr smiřoval do malého vápna. Tam se k míči dostal Hadzikadunic, ale hlavičkoval pouze nad branku.

57
    Roh pro Iry.

58
    Na druhé straně byl k vidění Molumbyho roh, který ovšem odvrátila domácí obrana do bezpečí.

59
    Z levé strany dostal míč do vápna Afolabi a umístil ho do branky a šel se radovat, problém ale byl, že míč do branky poslal rukou, takže branka neplatí.
    59. Afolabiho branka rukou

60
    Afolabi byl ve středu hřiště faulován. Hosté budou rozehrávat z místa přestupku.

61

62
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Hansson, přichází Larsson.

62
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Isherwood, přichází Cajuste.

63
    Rohový kop domácích pouze proletěl vápnem a nikdo se míče ani nedotkl.

63
    Byla nařízena penalta. Svanberg fauloval pronikajícího Connollyho, jasná penalta pro Irsko.
    63. Penaltový zákrok

64
    Tady se potvrdilo nepsané pravidlo, že faulovaný nemá penaltu kopat. K míči se postavil právě Connolly, který ho poslal na levou stranu. tam byl připravený Dahlberg a penaltu fantasticky zneškodnil.
    64. Penalta

66
    Aktuální statistika držení míče: 44%:56%.

67
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mbunga Kimpioka, přichází Gyokeres.

68
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Po Afolabiho nepřesné nahrávce do vápna se míč odrazil k TROYI PARROTTOVI, který míč trefil ideálně na zadní tyč – 1:1.
    68. PARROTT - 1:1

70
    U míče jsou nyní hosté, kteří kombinují u vlastní branky.

71
    Parrott chtěl vystřelit ze střední vzdálenosti, ale octl se na zemi. Rozhodčí však nepíská a evidentně ani pískat nebude.

72
    Elbouzedi byl faulován na pravé straně hřiště, přímý kop pro jeho tým z toho místa.

73
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Elbouzedi, přichází Kilkenny.

73
    Míč do vápna na hlavu dostal hostující Masterson, ale podle rozhodčího si pomohl faulem.

75
    Další centr do vápna dostal přímo na hlavu Molumby. Jeho hlavička z vyložené pozice skončila vedle branky. Tohle měl trefit.

76
    Žlutou kartu dostává Molumby (Irsko).

77
    Přímo kop z nějakých 30 metrů pro Švédy.

78
    Irandust míč centroval do vápna, ale tam se nikdo ve žlutém k hlavičce nedostal.

79
    O'Connor chtěl na lajně najít spoluhráče, ale nahrávka se mu nepovedla. Míč pro Švédsko.

80
    O'Connor posílal do vápna centr z pravé strany. Jeho nabídka skončila v rukavicích Dahlberga.

81
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Irandust, přichází Froling.

81
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ingelsson, přichází Hussein.

82
    Ofsajdové postavení zastavuje Švédský útok.

82
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Afolabi, přichází Idah.

83
    Teď bylo k vidění několik faulů ve středu hřiště. Rozehrávat budou Irové.

84
    Další irský centr letěl do vápna. Tam však dnes úřaduje Dahlberg.

85

86
    Míč do vápna centroval Larsson. Jeho centr našel Cajusteho, který hlavičkoval nad branku.

87
    Další roh pro Irsko.

87
    Roh zahrával Jayson Molumby, který ideálně našel CONORA MASTERSONA. Ten si na penaltě našel prostor a poslal míč přímo na zdaní tyč – 1:2. Asistence: Jayson Molumby.
    87. MASTERSON - 1:2

89
    Domácí nyní kombinují nějakých 30 metrů od branky, ale blíže se zatím dostat nedokázali.

90
    Hostující Cajuste chtěl vyvést míč, ale byl faulován. Přímý kop pro hosty.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+2
    Dlouhý nákop dopředu dostal Connolly, ale následně se provinil faulem.

90+2
    TROY PARROTT dostal míč do brejku. Zavezl ho do vápna, tam zasekl a poslal ho lobem nádherně do branky – 1:3.
    90+2. PARROTT - 1:3

90+3
    Žlutou kartu dostává Parrott (Irsko).

90+4
    Střelu za vápnem zkusil domácí Svanberg, ale svoji parádu z první půle nenapodobil. Střela skončila na tribuně.

90+5
    Roh pro domácí.

90+6
    Ke střele ve vápně se dostal Svanberg, ale jeho rána letěla vedle branky.

90+6

Utkání po zásluze vyhráli hostující Irové, kteří po první poločase prohrávali 0:1 po brance Svanberga, který se do míče opřel za vápnem. Ve druhém poločase potvrdilo Irsko svůj tlak a vstřelilo tři branky. V 67. minutě se trefil Parrott, ke kterému se odrazil míč ve vápně. Už předtím penaltu minul Connolly. V 87. minutě dal vítěznou branku Masterson, který trefil míč po rohu Molumbyho. Poslední branku trefil opět Parrott, který lobem dokončil rychlý brejk svého týmu.
    Švédové příště hrají 12.10. doma s Islandem. Irové hrají příště 10.10. doma s Itálií.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (20:30:40)