Liberec – Technika Brno 10:0 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 0:3 (kon.) | Zlín – Poruba 11:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 6:2 (kon.) | Vítkovice – Přerov 4:1 (kon.) | Jihlava – Tábor 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 5:3 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 1:4 (kon.)
Havířov – Vsetín 2:1 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 9:0 (kon.) | K. Vary – Hvězda Praha 8:0 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 12.09.2019, 17:30 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítám vás u on-line přenosu.

Nová sezóna je tady! První kolo ELIOD extraligy dorostu, ve kterém budou hostit Oceláři z Třince Mladé Draky ze Šumperka započne v 17:30.

Pro Oceláře by se mohlo jednat o příjemný start, jelikož výsledky z minulé sezóny hovoří za vše. V minulé sezóně se s Mladými Draky utkali sice pouze dvakrát, avšak dovolili jim vyhrát pouze třetinu. Na tuto skutečnost je však potřeba se dívat s velkým nadhledem, jelikož jak všichni víme, každý zápas je jiný a dvojnásob to platí u prvních duelů, kde zatím celky moc neví co od sebe čekat.

ELIOD extraliga dorostu má samozřejmě i letos spoustu změn, které opět změní hrací systém této soutěže. Mezi ty nejpodstatnější bych zde mohl zmínit například zrušení nadstavby, která se v minulé sezóně příliš neosvědčila. Další zajímavou změnou je výměna brněnských klubů. Ve skupině Východ již nebude nadále působit klub Technika Brno, který putuje do skupiny Střed. Opačným směrem míří do skupiny Východ ambiciózní Kometa Brno.

HC Oceláři Třinec: Klimek (Halouzka) – Mošnička, Hykl, Ciencala, Andrle, Pospíšil, Ročák, Hrůzek (A) – Gazur, Šutý, Šotkovský, Petrovský (C), Jánoš, Tomiczek, Przybyla (A), Wawrzkiewicz, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka

HK Mladí Draci Šumperk: Šedivý (Ryšavý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera (A), Diviš, Fibigr (C), Trögner, Haas, Šucha.

00:01

00:05
    Po buly byli na chvíli na puku hráči Šumperka, kteří ihned směřovali do pásma soupeře.

00:52
    První zákrok pro Ryšavého, po střele Kozlíka.

01:40
    Tentokrát se pokoušeli také Mladí Draci o střelu, jejich záměr však přerušuje ofsajd.

02:11
    Andrle se snažil zpoza své branky o založení útočné akce, jeho pas do středu hřiště ale přečetl jeden z útočníků Šumperka.

02:59
    Fibigr prověřil pozornost Halouzky střelou z pravého kruhu, ten jeho střelu dobře viděl a má první zákrok.

03:35
    Hru přerušuje ofsajd Třince.

04:19
    Hrůzek nyní díky svému důrazu nepustil Trögnera do zakončení, poté se snažil o založení protiakce. Jeho přihrávka však nebyla přesná a Mladí Draci jsou na puku.

05:28
    Šumperk se dokázal dostat až do pásma soupeře, kde však nic nevymyslel. Třinečtí obránci kotouč mají na svých holích a zakládají protiakci.

06:11
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Panáček – 2 min., hákování).

06:34
    Přihrávku do mezikruží přečetl jeden z obránců Šumperka a vyhazuje.

06:56
    Kozlík to zkoušel z bezprostřední blízkosti před Ryšavým, jeho střela však mířila přímo na hruď strážce klece Mladých Draků.

07:40
    Mladí Draci ze Šumperka opět vyhazují.

08:10

08:38
    Překvapit obranu se snažil Haas, jeho záměr však přečetl Hykl, který následně založil protiakci. Ryšavý pozorný, vhazování po jeho levici.

09:09
    Vhazování ve středovém kruhu, kotouč vyletěl mimo hřiště.

09:24
    Oceláři se po vyhraném buly na chvíli usadili v pásmu soupeře, tam však nic nevymysleli a o kotouč přišli.

10:11
    Kozlík se nyní dokázal dobře uvolnit na ose hřiště, přihrávka jednoho z obránců však byla příliš prudká a Kozlíkovi puk odskočil z čepele.

10:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., podrážení).

11:17
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk blesku rychle proměňuje. V přesilové hře se prosazuje KRISTIÁN ŠUCHA, který měl po kombinaci s Fibigrem snadnou práci a trefil odkrytou klec. Asistence: Jiří Fibigr.

12:25
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Panáček – 2 min., podrážení).

12:37
    Třinec právě vstřelil branku!

A máme srovnáno! Oceláři se taktéž prosazují ve své přesilovce. Před Ryšavým se zcela osamocený ocitl DAWID WAWRZKIEWICZ, který zakončoval také do zcela odkryté klece. Asistence: Michal Pospíšil a Tadeáš Hlávka.

14:39
    Procházka se nyní dobře natlačil až před Ryšavého, jeho střelu na bližší tyč si ale šumperský brankář pohlídal.

15:37
    Andrleho přihrávku nezachytil ani jeden z útočníků Třince, píská se icing.

16:15
    Oceláři zvýšili své napadání a dělají svému soupeři nemalé potíže, zatím se však nedostali do větší šance.

16:53
    Od modré nahazoval Trögner, jeho nahození se ale nepodařilo nikomu z jeho spoluhráčů tečovat a Halouzka kotouč v poklidu zachycuje.

18:01
    Pro změnu nyní hráči Šumperka vytáhli svůj forčeking, od modré pálil Zavoral. Halouzka jeho střelu vyrazil svým pravým betonem.

18:36
    Obrovská skrumáž před bránou Ryšavého vyšla nakonec lépe pro hostující celek. Ryšavý kotouč našel a přerušil hru.

18:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Minařík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Przybyla – 2 min., hrubost).

19:13
    Z mezikruží pálil Koutecký, jeho střela k pravé tyči však neudělala Halouzkovi žádný problém.

19:52
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Přeci jen tady máme ještě branku! Šumperk jde opět do vedení po pěkné individuální akci JANA KUČERY, který svými kličkami ošálil hned dva hráče Třince a překonal střelou na vzdálenou tyč Halouzku. Asistence: Ondřej Blaško.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Úvodní třetina prvního zápasu prvního kola ELIOD extraligy dorostu se lépe povedla hráčům Šumperka, kteří vstoupili do utkání dobře a díky brance Kristiána Šuchy v přesilovce šli do vedení. Z velice rychlou odpovědí však hned o minutu později přispěchali hráči Třince, kteří také z přesilové hry zásluhou Dawida Wawrzkiewicze srovnali s Mladými Draky krok. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu, avšak přeci jen jsme měli možnost vidět ještě jednu branku. Necelých osm sekund před koncem třetiny poslal Šumperk do vedení Jan Kučera, který po pěkné individuální akci překonal Halouzku.

20:01

20:20
    Hra čtyři na čtyři zatím bez větších šancí.

20:55
    Oba týmy v plném počtu.

21:22
    Do samostatného úniku se dostal Slováček, který zakončoval bekhendovou střelou. Halouzka bez problému chytá.

22:14
    Minařík nyní vyhrál souboj o kotouč a hosté jsou především díky němu na puku.

23:09
    Do nadějné šance se dostali hráči Třince, jeden z útočníku to však zakotvil až příliš v brance soupeře. Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

24:03
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Przybyla, který střílenou nahrávkou hledal ještě jednoho ze svých spoluhráčů v mezikruží. Tomu se však nepodařilo střelu tečovat podle představ. Ryšavý kotouč zachytil bez větších problémů.

25:30
    Šucha se dokázal po dobré kličce uvolnit a zkoušel z mezikruží překvapit Halouzku, ten je pozorný.

25:50
    Protiútok Třince se zastavil až na Ryšavém, který si připisuje další zákrok.

26:34
    Z mezikruží pálil k levé tyči Ryšavého branky Petrovský, ten připisuje další zákrok svou lapačkou.

26:53
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Nedáš – dostaneš! Třinečtí se i přes větší tlak v útočné třetině dostávají do dvoubrankové ztráty. Z protiútoku se prosazuje FILIP DIVIŠ. Bez asistence.

27:45
    Hlávka si dokázal obhodit jednoho z obránců Šumperka a dostává Oceláře do pásma.

28:31
    To už ale neplatí, Oceláři musejí začít od znova ze svého pásma po vyhození Slabého.

29:49
    Šumperk nyní nadvakrát uzavřel dobře střední pásmo a udělal třineckým nemalé problémy. Do většího ohrožení Halouzkovy klece se ale nedostal.

30:39
    Burda se dokázal v bezprostřední blízkosti před Halouzkou dostat ke střele a zároveň i k dorážce. Halouzka svou branku ale skvěle uzavřel a připisuje si dva kvalitní zákroky.

31:39
    O další kulišárnu se snažil Slováček, tentokrát to ale přehnal a byl odzbrojen jedním z třineckých obránců

32:08
    Z mezikruží pálil Petrovský a následně po něm také Kozlík. Oba dva pokusy ale Ryšavý zneškodnil svými betony.

32:59
    Halouzka po nahození Kareše raději uklidňuje hru, vhazování po jeho pravici.

33:33
    Na delší dobu se usadili v útočném pásmu hráči Šumperka, kteří tam však nic nebezpečného nevymysleli a Oceláři zakládají protiakci.

35:30
    Slováčkovu střelu z pravého kruhu zachycuje Halouzka do své lapačky.

36:51
    Do obrovské šance se nyní dostali hráči Třince. V brejkové situaci 2 na 1 zakončoval Petrovský, který měl před sebou téměř odkrytou branku. Ryšavý pouze natáhl svůj beton a kotouč vyrazil. Teď chybělo opravdu málo k snížení. Ryšavý si připisuje další velice kvalitní zákrok.

37:00
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Halouzka, přichází Klimek.

38:54
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, oba brankáři jsou bez práce.

39:13
    Až nyní si na kotouč šáhl Ryšavý, který přerušuje hru.

39:58
    Další dobrá šance na hokejkách Třince. Ryšavý je ale dneska perfektně rozchytaný a kotouč opět zachycuje do své lapačky.

40:00

Ocelářům se druhá třetina povedla podstatně lépe než ta první. Ztroskotali však na své koncovce. Navíc ve 27. minutě dokázal Filip Diviš z protiútoku dostat kotouč až za Halouzku a Šumperk Ocelářům odskočil do dvoubrankového vedení. Oceláři si dokázali i v závěru třetiny vytvořit mnoho zajímavých šancí. Jedna z největších byla ta ze 37. minuty, kdy se Oceláři dostali do brejku dva na jednoho, ale i tato akce se zastavila na Ryšavém. Podaří se Ocelářům podruhé překonat Ryšavého a zdramatizovat tak utkání? To se uvidí ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:05.

40:01

40:35
    Oceláři začínají třetinu velice aktivně, z pravého kruhu pálil Hlávka.

40:49
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., posunutí hole).

42:35
    Oceláři se dobře brání. Přesilovka Šumperka se již pomalu chýlí ke svému konci.

42:49

43:25
    Klimek si už v brance dobře zabydlel a má na svém kontě už čtyři dobré zákroky, od doby co se dostal na hřiště.

44:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Klimek – 2 min., podrážení). Trest odpyká Hrůzek.

44:35
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Šumperk odskakuje do vedení 4:1! V přesilové hře se po střele z levého kruhu prosazuje JIŘÍ KOUTECKÝ. Asistence: Tomáš Minařík a Jan Kučera.

45:22
    Oceláři vytahují forčeking a dostávají hráče Šumperka pod tlak.

45:46
    Do brejku se nyní dostala dvojice Diviš a Haas, avšak zakončující Diviš si nezpracoval dobře kotouč a jeho střela neměla razanci. Klimek chytá.

47:01
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách, většinou akce končí na dobrý obranných zákrocích obránců, brankáři jsou zatím bez větší práce.

47:35
    Šumperk má nyní problém se založením útoku a v krátkém sledu se píská již druhé zakázané uvolnění.

48:49
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Burda – 2 min., podrážení).

48:49
    Oceláři si díky své aktivitě v útočné třetině vynutili přesilovku. Uvidíme jak se jim povede.

49:31
    Mladí Draci výborně brání. Minuta přesilovky je pryč a Třinec se zatím nedokázal na delší dobu usadit v pásmu.

50:18
    Nyní se o to pokouší Procházka, který zaváží kotouč až do pásma.

50:39
    Od mantinelu střílel Przybyla, jeho střelu ale opět zachytil dnes výborný Ryšavý.

50:58

51:19
    Po střele Šutého Ryšavému kotouč vypadl z náruče, avšak šumperský brankář po něm skočil jako hladový pes a přerušuje hru.

51:26
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šotkovský – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Burda – 2 min., hrubost).

52:15
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Seidenglanz – 2 min., držení).

52:15
    Šumperk jde do tří! Oceláři si zahrají přesilovku 4 na 3, který bude trvat necelých 70 sekund.

52:34
    Šumperk se osvobozuje.

52:51
    Třinec je opět v pásmu.

53:11
    Fibigr nyní perfektně zblokoval střelu od modré a vyhazuje.

53:31
    Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.

53:51
    Útočné snažení Třince přerušuje ofsajd.

54:17
    Šumperk brání opravdu s velkým nasazením, obětavostí a díky skvělému padání do střel se ubránil další přesilovce.

55:16
    Třinci nejde upřít snaha, je aktivní a snaží se dostat k větším šancím, avšak v dnešním duelu jim hradbu dělá Ryšavý, který dnes opravdu skvěle chytá.

56:47
    Klimek si také připisuje zákrok, po střele Zavorala od modré.

57:17
    Není divu, že se hráči Šumperka nikam nehrnou, skvěle uzavírají střední pásmo a Oceláři mají velký problém se přes něj dostat.

58:11
    Panáček vyhazuje až na zakázané uvolnění.

58:37
    Píská se další icing Šumperka.

58:55
    Utkání se již spíše dohrává, hru přerušuje opět Ryšavý po střele Hykla.

59:46
    Po šanci Ocelářů v útočné třetině, hru přerušuje ofsajd Šumperka.

Vstup do třetí třetiny se opět povedl lépe hráčům Šumperku, kteří ve 45. minutě díky brance Jiřího Kouteckého z přesilovky odskočili již do tříbrankového trháku. Zbytek třetiny už branku nepřinesl především díky perfektním zákrokům Milana Ryšavého, který svůj tým v mnoha situacích hodně podržel.

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (19:44:19)

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 13. Wawrzkiewicz (Pospíšil, Hlávka) – 12. Šucha (Fibigr), 20. Kučera (Blaško), 27. Diviš, 45. Koutecký (Minařík, Kučera)

HC Oceláři Třinec: Halouzka (40.Klimek) – Mošnička, Hykl, Ciencala, Andrle, Pospíšil, Ročák, Hrůzek (A) – Gazur, Šutý, Šotkovský, Petrovský (C), Jánoš, Tomiczek, Przybyla (A), Wawrzkiewicz, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka
    HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Šedivý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera (A), Diviš, Fibigr (C), Trögner, Haas, Šucha