Třinec – Kladno 6:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Rytíři Kladno
Pátek 13.09.2019, 17:00 • WERK Arena, Třinec • Tipsport extraliga • 1. kolo

59:24
    Domácí dohrají utkání přesilovou hrou. Vyloučen byl Antonín Melka na dvě minuty za podrážení.

56:46
    Třinec čeká ještě jedna přesilovka. Brady Austin si půjde odsedět dvouminutový trest za sekání.

53:33
    Trestný hattrick si na své konto připisuje André Lakos. Kladenský obránce chytil kolem krku Hrňu a potřetí si jde sednout na trestnou lavici. Výrok: 2 minuty – držení.

31:09
    Domácí dlouho v plném počtu nehráli. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Guntis Galvinš.

28:59
    Kladenští získají šanci na první úspěch. Doudera fauloval Valského a za podrážení musí vytrpět dvouminutový trest.

23:40
    Oceláře čeká dvojnásobná přesilovka o délce 32 sekund. Antonín Melka zahákoval za třineckou brankou jednoho z domácích hráčů a jde sedět.

22:12
    Po faulu na Kofroně si přesilovku zahrají Oceláři. Patrik Machač přitlačil k mantinelu třineckého útočníka a míří na trestnou lavici. Verdikt: dvě minuty za držení.

18:25
    Jedna přesilovka Kladna skončila a začne druhá. Na dvě minuty za hákování putuje na trestnou lavici Ondřej Kovařčík.

16:24
    Poprvé si přesilovku zahrají kladenští hokejisté. Na dvě minuty za vysokou hůl byl vyloučen domácí David Kofroň.

12:17
    Kladenský obránce André Lakos je podruhé na trestné lavici. Po faulu na Marcinka v předbrankovém prostoru ho čeká dvouminutový trest za hrubost.

06:07
    Oceláři si zahrají první přesilovku. Na dvě minuty byl vyloučen za podražení kladenský André Lakos.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, P. Vrána), 24. Marcinko (M. Kovařčík, Kundrátek), 26. Hrňa (P. Vrána, Marcinko), 32. Marcinko (Adamský, D. Musil), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, D. Musil), 52. P. Vrána (Chmielewski, Stránský) – 42. J. Strnad (Barinka, Smetana), 48. Redlich (Machač, J. Strnad)

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Gernát, M. Adámek – Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Novotný.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Austin, Lakos, Nash, Kehar, Smetana, Barinka – O'Donnell, Stach, Valský – Zikmund, Réway, Melka – Redlich, Machač, J. Strnad – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Bryška, Hlavatý.

Diváci: 5400 (vyprodáno)