Liverpool – Newcastle 3:1 (kon.) | Brighton – Burnley 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Leicester 1:0 (kon.)
Sheffield Utd. – Southampton 0:1 (kon.) | Tottenham – Crystal Palace 4:0 (kon.) | Wolverhampton – Chelsea 2:5 (kon.)
Norwich – Manchester City 3:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
4:0 (4:0)
Crystal Palace FC
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 5. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:02:41)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:11.

Je konec. Tottenham Hotspur dnes zvítězil na domácí půdě proti Crystal Palace jasně 4:0. Vše podstatné se odehrálo v 1. poločase.
    Už v 10. minutě otevřel brankový náskok Son Hung-min. Dlouho to netrvalo a o jedenáct minut později to bylo už 2:0 pro Spurs, když si vstřelil vlastní branku Patrick van Aanholt. Jízda domácích ale pokračovala dál a o dvě minuty později se podruhé prosadil Son Hung-min. A nakonec ve 42. minutě upevnil skóre před odchodem do šaten na 4:0 Érik Lamela.
    Na začátku druhé půle se v šanci ocitl Harry Winks, ale jeho střelu k tyči vyrazil Guaita. Posléze se ukázali také hosté, ale Lloris předvedl solidní zákrok. Pár minut po hodině hry skončil lob Sona jen v boční síti a to bylo to poslední, co se na hrací ploše stalo, jelikož zbytek utkání si kohouti bezpečně pohlídali.
    Tottenham Hotspur s přehledem porazil Crystal Palace 4:0.

90+4

90+3
    Christian Benteke dostal balón do šestnáctky kohoutů, ale tam jej následně odkopl do bezpečí Toby Alderweireld.

90+2
    Opět si vzal na starost standardní situaci Christian Eriksen, ale jeho rána tentokrát letěla vysoko nad bránu soupeře.

90+1
    Luka Milivojević bude také potrestán kartou žluté barvy, když skluzem podkopl svého protihráče a Tottenham má v nastaveném čase k dispozici volný kop.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Následné exekuce volného kopu se ujal Christian Eriksen, ale jeho centr nebyl příliš nebezpečný a skončil pouze bezpečně v moci brankáře Guaity.

89
    Ward vystavil Lucasovi důraznou stopku, ale bylo to daleko za hranici pravidel a po zásluze tak uviděl žlutou kartu ke konci tohoto zápasu.

88
    Tentokrát se sice dopředu dostali hosté a Wilfried Zaha do vzal na sebe, ale jeho střela levačkou ani tentokrát neměla razanci a šla pouze doprostřed.

87
    Opět skončil centr domácího hráče pouze daleko v zámezí za hostující svatyní.

86
    Zápas nám toho momentálně moc nepřináší. Spurs jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet, ale už se nehrnou směrem dopředu v takovém počtu a nevzniká z toho tak nic nebezpečného.

85
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Lucas Moura.
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Víctor Camarasa.

84
    Lamela vybojoval autové vhazování na polovině svého soupeře v těžkém souboji s Joelem Wardem.

83
    Nyní se opět vydal dopředu po pravé straně Serge Aurier, ale jeho následná přihrávka byla zblokována a posléze se tento domácí krajní obránce dopustil faulu.

82
    Harry Kane se snažil najít ve vápně centrem z levé strany naběhnutého Christiana Eriksena, ale balón skončil jen v zámezí za bránou hostů.

Michal Raška

Branky: 10. Son Hung-min (Alderweireld), 21. van Aanholt (vla.), 23. Son Hung-min (Aurier), 42. Lamela (Kane)

Karty:   45+2. Winks (TOT), 50. Rose (TOT), 53. Vertonghen (TOT), 60. Eriksen (TOT) – 61. J. Ayew (CRP), 89. J. Ward (CRP), 90+1. Milivojević (CRP)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (76. B. Davies) – Moussa Sissoko, Winks (67. NDombèlé) – Lamela, Eriksen, Son Hung-min – Kane (85. Lucas Moura).
    Náhradníci: Gazzaniga – Alli, B. Davies, Dier, Lucas Moura, NDombèlé, Wanyama.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Cahill, M. Sakho, van Aanholt – Townsend (85. Camarasa), Milivojević (C), Kouyaté (76. James McCarthy), Schlupp – Zaha, J. Ayew (71. Ch. Benteke).
    Náhradníci: Hennessey – Ch. Benteke, Camarasa, James McCarthy, Meyer, Riedewald, Tomkins.

Rozhodčí: Craig Pawson – Ian Hussin, Richard West