Nantes – Remeš 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Toulouse 2:2 (kon.) | Monaco – Marseille 3:4 (kon.)
AS Monaco
3:4 (2:2)
Olympique Marseille
Neděle 15.09.2019, 21:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Monako po dnešní prohře zůstává připoutáno na předposledním místě, Marseille se třetím vítězstvím v řadě posunulo už na čtvrtou pozici s dvoubodovým mankem za vedoucím PSG. (23:16:21)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.

V úvodní půlhodině dvakrát udeřil Wissam Ben Yedder, ovšem hosté ještě do přestávky stačili vyrovnat trefami Benedetta a Germaina.

Po změně stran obrat dokonali Dimitri Payet a znovu Darío Benedetto, Monako pak už dokázalo jen snížit na 3:4 díky Keitovi Baldému. Krátce po třetí brance domácích měli obrovské šance Baldé a Slímání, Pascal Mandanda už ale vedení Marseille dokázal udržet.

Dobojováno! Je za námi velmi dramatické utkání pátého kola Ligue 1, v němž Monaco podlehlo Marseille 3:4, když promarnilo dvoubrankové vedení a v závěru už marně dotahovalo ztrátu.

90+5

90+5
    Nemanja Radonjić plní své úkoly na výbornou, srbský fotbalista vybojoval faul na svoji osobu a to už hosté zřejmě dohrají.

90+5
    Fodé Ballo-Touré se nedokázal protáhnout po levém křídle, míč opustil hrací prostor a hosté budou moci vhazovat.

90+4
    Rozeběhla se poslední minuta avizovaného nastavení. Dá se ale čekat, že se ještě minimálně o minutu bude hrát déle.

90+3
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Duje Ćaleta-Car.

Hrotového útočníka nahrazuje mladý chorvatský stoper.

90+2
    Až v polovině druhé nastavené minuty se zase může ve hře pokračovat.

90+2
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nemanja Radonjić.

90+1
    Za předchozí strkanici vidí žluté karty úspěšní střelci z dnešního zápasu Darío Benedetto a Baldé Keita.

90+1
    Rozhodčí Gautier oddaluje závěrečný hvizd o čtyři minuty, stále se ale ještě nehraje při ošetřování Germaina a Maripána.
    89. Hromadná strkanice po střetu Maripána s Germainem.

89
    Po nepříjemné srážce Maripána s Germainem vzplála na hřišti hromadná mela, kterou musí řešit rozhodčí Gautier.

88
    Adrien Silva střílel jen do zdi, k odraženému míči už se domácí nedostali, tedy alespoň ne v palebné pozici.

87
    Tiemoué Bakayoko byl sražen k zemi Amavim v těsné blízkosti pokutového území a to bude obrovská příležitost pro Monaco!

86
    Z rohového kopu pak Baldé Keita našel jen hlavu Daría Benedetta, ten už odvrátil míč do hloubi pole.

Tomáš Kohlmann

Branky: 17. Ben Yedder (pen.), 27. Ben Yedder, 76. K. Baldé (Bakayoko) – 39. Benedetto (Germain), 42. Germain (Strootman), 61. Payet (Maxime López), 66. Benedetto (Amavi)

Karty:   36. Ballo-Touré (ASM), 42. Aguilar (ASM), 90+1. K. Baldé (ASM) – 16. Kamara (OMA), 63. Álvaro González (OMA), 90+1. Benedetto (OMA)

AS Monaco: Lecomte – Aguilar, Glik (C), Ballo-Touré, Maripán – Golovin (69. K. Baldé), Fàbregas (68. Adrien Silva), Bakayoko – Slímání, Ben Yedder (56. Augustin), G. Martins.
    Náhradníci: Benaglio – Badiashile, Onyekuru, K. Baldé, Adrien Silva, Bastiao Dias, Augustin.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Kamara, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson (79. Rongier) – Germain (90+2. Radonjić), Benedetto (90+3. Ćaleta-Car), Payet.
    Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Chabrolle, Chauí, Radonjić, Aké, Rongier.

Rozhodčí: Gautier – Lang, Hebrard