Nový Jičín – Opava 6:4 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 6:8 (kon.) | Řisuty – Nová Paka 4:5 (1:2 po s.n.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Šumperk – Mor. Budějovice 4:3 (kon.) | Kolín – China Golden Dragon 10:0 (kon.)
Písek – Kobra 2:5 (kon.) | Trutnov – Mostečtí Lvi 5:1 (kon.) | Děčín – Dvůr Králové n. L. 6:4 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 6:5 (po pr.) | David Servis – Klatovy 3:8 (kon.) | Tábor – Příbram 1:0 (kon.)
IHC Králové Písek
2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
HC Kobra Praha
Sobota 14.09.2019, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Střed (ČR) • 2. kolo

Děkuji za pozornost a přeji všem hezký zbytek večera. (19:45:17)

Jihočeši tak svůj první domácí zápas nakonec prohrávají konečným výsledkem 2:5.

59:44
    Další vhazování v obranném pásmu Písku.

58:20
    Furchovu možnost vyráží vyrážečkou do bezpečí brankář Králů.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    Šmíd projel obranou až do ohrožení domácí branky, kde ho zastavil písecký gólman.

57:02
    Zblokovaný kotouč vylétl mimo hrací plochu do ochranné sítě. Vhazování v obranném pásmu Kobry.

56:15
    Antončík byl v obrovské šanci, ale Hamalčík ho dokázal zastavit.

55:40
    Sudovu střelu odráží obrana do bezpečí na zadní mantinel.

55:00
    Hrubý se dostával do nebezpečné šance, ale zastavuje ho ofsajd.

54:00
    Pokus Bednaříka končí na mantinelu.

53:47
    Icing hostí, hra se vrací před brankáře z Prahy.

53:19
    Po střele Písku ležel Sochůrek na ledě, ale následnou dorážku dokázal skvěle vychytat.

52:31
    Kobra ve čtyřech.

52:15
    Po střele Kobry se bude vhazovat před domácím brankářem.

51:45
    Polatovu nabídku tečoval Koupal před brankářem, který pohotovým zákrokem puk vytěsnil pryč do bezpečí.

51:17
    Heldák (KOB) – 2 min. – nedovolené bránění.

49:30
    Písek vyhazuje pryč mimo ohrožení své klece.

49:16
    Mrkvičkovu ránu od modré vychytal dobře postavený Hamalčík.

48:28
    Po vyhození kotouče se přesouvá hra do středního pásma, kde se bude vhazovat buly.

47:56
    Hanus (PIS) – 2 min. – podražení.

47:27
    Drahorádovu ránu zablokovali domácí hráči.

46:57
    Po dalším nahození na branku hostů muž v masce přikrývá kotouč.

46:30
    Další pokus hostů dokázal domácí obránce zastavit.

44:49
    Další střelu Písku vyráží znovu Sochůrek.

44:20
    Na druhé straně se dostal k zakončení znovu Antončík, ale Hamalčík dokázal včas sklapnout betony.

43:43
    Do dobré pozice se dostal Přibyl, ale brankář Kobry si připisuje další úspěšný zákrok.

42:11
    Kobra se dostala do tlaku v obranném pásmu domácích, ale nahrávku Furcha nedokázal nikdo zachytit a puk končí až u Sochůrka.

40:45
    Hru Písku přerušuje hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.

40:15
    Icing hráčů z Prahy.

40:01
    Buly vyhráli hokejisté v modro-žlutých dresech, které na sobě mají první utkání.

40:01

Čtyřicet minut duelu mezi Pískem a Kobrou je za námi a hosté si do třetího dějství odnáší solidní náskok třech branek. Uvidíme, jak se s tím Králové ve 3. třetině popasují.

Další třetina začne přibližně v 19 15 hod.

40:00

39:40
    Další pokus píseckého áčka končí u brankáře hostí.

38:34
    Toho se ujal Dominik Novák, ale jeho pokus končí mezi betony Hamalčíka, který svůj tým podržel.

38:34
    Po hákování Polaty na hostujícího hráče bude nařízeno trestné střílení.

37:08
    Smejkal (KOB) – 2 min. – hákování.

35:22
    Kobra právě vstřelila branku!
    Hokejisté v žluto-černých dresech znovu skórují. Do střely se opřel DOMINIK NOVÁK a černá letící guma doplachtila až za píseckého brankáře. Asistence: Filip Hlinka.

34:20
    Po nahození skončil kotouč na zadním mantinelu, od kterého se odrazil kousek od hostující branky, kde na něj číhal Sochůrek a zastavuje celou hru.

33:59
    Do dobré možnosti se dostal Bříška, kterého stíhal Polata a díky přesnému zákroku Hamalčíka kotouč končí mimo klec.

31:19
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí celek znovu snižuje. Tentokrát se od modré prosazuje kapitán JAN POLATA, který pohotovou ránou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Koupal.

29:43
    Další gól vsítila znovu Kobra, kdy se mezi kruhy dostal ALEŠ FURCH, kterého nikdo nezastavil a jeho přesná střela končí za zády píseckého brankáře. Asistence: Karel Šefl, Jan Smejkal.

28:55
    Bednařík se dostal do útočného pásma, kde na jeho nahození reaguje dalším zákrokem Sochůrek.

27:56
    Po dalším tlaku hostů brankář Písku chytá. Následuje vhazování v útočné třetině Kobry.

25:51
    Kobra znovu odskakuje Jihočechům o dvě branky. Furch vyhrál vhazování. Adresoval přihrávku na hokejku DENISE HELDÁKA a ten tvrdou střelou k tyčce překonává domácího gólmana. Asistence: Aleš Furch.

Oba týmy hrají v plném počtu.

24:15
    Domácí ve čtyřech.

23:59
    Antončík byl ve velké šanci, kdy se zjevil před Hamalčíkem, ale kotouč nedokázal zvednout nad brankářovu výstroj. Následnou dorážku spoluhráče dokázal brankář IHC také vychytat.

21:25
    Kotouč vyhozen. Vhazování v obranném pásmu Kobry.

20:01

Úvodní třetina je minulostí. Kobra vstoupila do utkání lépe, kdy skóre otevřela už v jedenácté minutě. Ve 13. ve vlastním oslabení zvýšila na 0:2.

Jihočechům se v poslední minutě podařilo snížit na 1:2, kdy za tohoto stavu oba celky opouští led a jdou do kabin.

Další třetina začne přibližně v 18 25 hod.

20:00

19:17
    Jihočeši snižují v poslední minutě, kdy se před brankáře dostal TOMÁŠ ROD a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Kobry. Bez asistence.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

13:10

13:32
    Hokejisté Kobry zasazují Jihočechům další úder ve vlastním oslabení. Tentokrát se do šance dostal Šmíd, který vystřelil na brankáře. Ten už ležel na ledě a na dorážku DOMINIKA ŠTEINERA už domácí gólman nedosáhl. Asistence: Vojtěch Šmíd.

11:10
    Šteiner (KOB) – 2 min. – podražení.

12:32
    Hostující celek střílí úvodní branku, kdy se přes domácí obranu dostal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ a i přes podražení domácí obranou dokázal kotouč zasunout za brankáře Písku. Asistence: Dominik Novák.

08:31
    Kobra v další šanci, tentokrát kotouč po dobré nahrávce prošel až na volného Antončíka, který ho nedokázal trefit přesně.

07:57
    Po krátkém přerušení hry se vhazuje v útočném pásmu hostí.

07:29
    Po další střele brankář z Prahy vyrazil před sebe, kde jeho spoluhráči puk dopravili do bezpečí.

07:18
    Icing Kobry.

07:03
    Po delší době se dostali do blízkosti brankáře hostů písečtí, ale ten další možnost zastavuje.

06:20
    Vhazování ve středním pásmu.

05:40
    Další šance Kobry, do které se protlačil přes domácí obranu Novák, ale nedokázal kotouč dostat za Hamalčíka.

04:35
    Pohotovou nahrávku dostal v útočném pásmu Tondr, ale jeho rána skončila nad brankou.

03:05
    Bříška se dostal s kotoučem k zakončení, ale ten končí mimo ohrožení branky Písku.

01:29
    Hosté si nahodili puk do útočné třetiny, kde ho sebrala domácí obrana.

00:41
    Teď to zkoušel Bednařík, i jeho pokus končí gólmana hostů.

00:14
    První střelu od modré vypálil Hanus, brankář hostů chytá.

00:02
    Úvodní buly vyhrál Písek.

Oba týmy už jsou na ledě.

IHC Králové Písek: Hamalčík (Kříž) – Tintěra, Růžek, Šafář, Polata "C", Hanus "A", Turek – Strnad, Bednařík, Karbulka, Novotný, Rod, Koupal "A", Fríd, Paule, Přibyl, Novák.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Valík, Šefl, Knesl, Šmíd, Šteiner "A", Mrkvička, Drahorád – Šťastný, Hlinka, Šeba, Heldák, Smejkal, Novák, Tondr, Petrov, Bříška "A", Netolický, Furch, Hrubý, Antončík "C".

Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Sedláček.

Jihočeši se představí v prvním domácím zápase s novými dresy. Do cesty se jim postaví silná Kobra, která chce v letošním ročníku být co nejvýše. Posílila výrazně svůj tým a v dnešním večerním zápase bude bojovat o další body.

Tradičně ambiciózní Kobra Praha opět postavila velmi silný tým myslí si na příčky nejvyšší. Roli jednoho z favoritů potvrdila hned v prvním kole, když doma přehrála Západočechy z Klatov. Výhru 4:2 dirigoval někdejší jablonecký kanonýr Bříška, který dal dva góly. Další trefy přidali Hlinka a Heldák.

Písečtí hokejisté v prvním kole herně obstáli na ledě značně posíleného nováčka z Příbrami. I když měli slušnou šanci na tříbodový zisk, nakonec se museli před soupeřem sklonit a brát alespoň bod za prohru 3:2 v prodloužení. Písecké branky obstarali Roman Tintěra a Adam Novák.

Písečtí hokejisté se v tomto ligovém ročníku představí poprvé doma. A čeká je hned náročný test. K Otavě má namířeno pražská Kobra, která před sezonou vyhlásila útok na nejvyšší příčky. Zápas začíná v sobotu 14. září od 17:30 hod.

Vítáme vás u on-line přenosu.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 20. Rod, 32. Polata (Koupal) – 13. Šťastný (Novák), 14. Šteiner (Šmíd), 26. Heldák (Furch), 30. Furch (Šefl, Smejkal), 36. Novák (Hlinka)

IHC Králové Písek: Hamalčík (Kříž) – Tintěra, Růžek, Šafář, Polata "C", Hanus "A", Turek – Strnad, Bednařík, Karbulka, Novotný, Rod, Koupal "A", Fríd, Paule, Přibyl, A. Novák.
    HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Valík, Šefl, Knesl, Šmíd, Šteiner "A", Mrkvička, Drahorád – Šťastný, Hlinka, Šeba, Heldák, Smejkal, D. Novák, Tondr, Petrov, Bříška "A", Netolický, Furch, Hrubý, Antončík "C".