Kometa Brno – Třinec 2:1 (2:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 8:7 (po pr.) | Kladno – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 2:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 15.09.2019, 17:30 • ZS Luďka Čajky, Zlín • Tipsport extraliga • 2. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje zase někdy na počtenou. (20:07:50)

Střely na branku: 38 – 24

Je dobojováno. Zlínu se podařilo na začátku třetí třetiny vyrovnat a vrátili se tak zpět do zápasu. Nakonec to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení, to ale odmítl Šimon Stránský, který na začátku devětapadesáté minuty prostřelil Kašíka a strhl vedení na hostující stranu. Vítkovičtí pak čelili tlaku Zlína v jeho hře bez brankáře, ale své těsné vedení dokázali uhájit až do konce a slaví tři body. Domácí hokejisté sahali minimálně po bodovém zisku, nakonec nezískali ani jeden.

59:58
    Hosté nakonec po dlouhé době vyhodili puk až před branku Zlína a ještě přichází zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před jejich branko, už jsou ale blízko k zisku tří bodů.

59:24
    Domácí jsou v pásmu a stále hrají bez brankáře. Hosté jsou pod menším tlakem a rádi by puk vyhodili do neutrální zóny.

58:54
    Zdeněk Okál vyslal střelu na Svobodu, ale ten si zapisuje další zákrok a drží svůj tým a jeho těsné vedení.

58:37
    Časomíra se pohnula o deset vteřin a znovu je hra přerušena. Došlo k posunutí hostující branky a ta musí být zpět usazena.

58:27
    Zlínská branka je prázdná, domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:27
    Domácí lavička si bere oddechový čas.
    58:01 Šimon STRÁNSKÝ - 2:3

58:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak tohle bude pro domácí celek už hodně těžké. Necelé dvě minuty před koncem třetí části hry strhávají vedení na svou stranu znovu hosté. Kotouč se odrazil k ŠIMONU STRÁNSKÉMU, který z levého kruhu prostřelil Kašíka u jeho pravé tyče, kde našel skulinku – 2:3. Asistence: Roberts Bukarts.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Čas začíná velmi rychle ubíhat a zatím to vypadá, že zápas nenajde vítěze v základní hrací době. Samozřejmě ale ještě nepředbíhejme.

56:33
    Lukáš Vopelka neudržel kotouč, který vybojovali hráči Zlína a od Libora Kašíka pak zakládají další útočnou akci.

Dnešní utkání sleduje 4449 diváků.

56:24
    Nyní následuje ještě komerční přestávka.

56:04
    Znovu agilní Lakatoš, tentokráte pronikl do pásma podél levého mantinelu, ale opět hosté před domácí brankou nic nevymysleli.

55:08
    Proti střele Kurovského zakročil Libor Kašík, jenž vleže ukryl puk pod lapačku. Poté před jeho brankou vznikla menší potyčka mezi oběma tábory, sudí však zřejmě vylučovat nebudou.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 39. Honejsek (Buchta, Okál), 43. Žižka (P. Sedláček) – 24. Černý (Lakatoš), 32. E. Němec (Dej, Šidlík), 59. Š. Stránský

Berani Zlín: Kašík (Huf) – Nosek (A), Žižka (C), Gazda, Freibergs, Buchta, Řezníček, Ferenc – Okál, Palmberg, Honejsek – Šlahař, Herman, Kubiš (A) – Szturc, P. Sedláček, Köhler – J. Ondráček, Popelka, Fryšara.
    HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Jindra, Zíka